Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Co trápí tento kousek? Hodinky mají malou vlásečnici na lunetě v oblasti 12hodiny a rovněž menší vlásečnici na koncovce řemínku u pouzdra. Je to poškození, kterému by se hodinky běžným nošením dříve nebo později stejně nevyhnuly. Když jim tedy nějaký ten nedostatek odpustíte, odvděčí se vám dobrou službou a lepší cenou.
Foto produktu II. jakosti
„Co dělá tyto hodinky tak výjimečné, že stojí tolik peněz? Vždyť neumí o nic moc víc než kdejaký jejich levnější příbuzný." Ptáte se možná. Inu, odpověď se skrývá v detailech, které nemusí být na první pohled úplně patrné.
Jde především o samotnou (podotýkám ruční) výrobu, která probíhá výhradně v Japonsku na prémiové výrobní lince Yamagata. Zde také mistři ve svém oboru ručně leští hodinky technikou Zaratsu (známou taky jako Sallaz), což vyžaduje roky tréninku.
Další specialitou, na kterou jen tak běžně nenarazíme je tzv. „Triple G Resist" konstrukce neboli konstrukce odolná vůči nárazům, odstředivé síle a vibracím. Jedná se tak opravdu téměř o špičku celé řady G-Shock. Výše už je jen řada MR-G.
Pokud se na hodinky podíváme, už na první pohled oko zaujme 12hranná luneta, která (v různých variacích) sklízí úspěch napříč jednotlivými modelovými řadami.
Oproti svému předchůdci MTG-B1000, dostaly dvoutisícovky konstrukci zvanou „Carbon Monocoque", tedy karbonové pouzdro, které je vsazeno do ocelového šasi a téměř vůbec není (až na dýnko) vidět. Hodinky tedy působí ještě o něco luxusnějším dojmem.
Samozřejmostí je také jednak seřizování času pomocí rádiového signálu, ale také propojení hodinek s telefonem pomocí Bluetooth, takže si hodinky samy seřizují přesný čas. Výhodou je také solární napájení, takže odpadá i nutnost výměny baterie. A příjemným bonusem na závěr jsou rychloupínací stěžejky, díky kterým si můžete během chvilky jednoduše vyměnit řemínky sami doma.