» Blog » Casio

6 NEJ: Nejlepší G-Shocky, jaké jsou k mání

Tagy: Výběr nejlepších | Casio | Dámské | Pánské | Klasické

Radim Krčmář | 19.5.2022 | 8 MIN

G-Shocky japonské značky Casio asi netřeba nikomu dlouze představovat. Tyhle odolné, ale taky stylové hodinky jsou s námi již bez mála čtyřicet let a s rostoucím počtem nejrůznějších modelů roste zároveň také jejich popularita. Dnes jsme pro vás vybrali z našeho pohledu šest nejzajímavějších kousků z aktuální nabídky.


(1) Casio G-Shock GA-2100

Instantní úspěch. Tak by se ve stručnosti dal popsat model Casio G-Shock GA-2100. O jejich obrovské popularitě svědčí nejlépe fakt, že jsou to nejprodávanější G-Shocky v Evropě a Casio mělo v minulosti dokonce problém uspokojit celosvětovou poptávku a muselo kvůli nim razantně navýšit výrobní kapacity.

Pokud si však myslíte, že za jejich úspěchem stojí nějaké nové převratné funkce, mýlíte se. GA-2100 zabodovaly hlavě svým retro vzhledem, který je inspirován tvary vůbec prvního modelu G-Shocků, tedy digitálkami DW-5000, ovšem tentokráte v analogově-digitálním provedení.

Casio G-Shock GA-2100 CasiOak se zařadily mezi čtyři nejúspěšnější G-Shocky vůbec
8.11.2021 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-2100 CasiOak se zařadily mezi čtyři nejúspěšnější G-Shocky vůbec

Početná komunita fanoušků této značky v nich však vidí zcela jiné hodinky – konkrétně legendární model Royal Oak od věhlasné značky Audemars Piguet, a právě proto si také vysloužily přezdívku „CasiOak“.

GA-2100 však zabodovaly také kompaktními rozměry 48.5 x 45.4 x 11.8 milimetrů, což z nich dělá vůbec nejtenčí G-Shocky a také nízkou váhou pouhých 51 gramů. Jedná se také o jedny z prvních G-Shocků s konstrukcí Carbon Core Guard, stejně jako systémem pro rychlou výměnu pásků Quick Release.

G-Shock GA-2100: Pocta panu Ibemu
17.9.2019 - Radim Krčmář
G-Shock GA-2100: Pocta panu Ibemu

Co se týká funkční výbavy, nabízejí odolnost proti nárazům, voděodolnost 200 metrů, stopky a odpočet, světový čas, 5 alarmů, automatický kalendář a v neposlední řadě také výkonné osvětlení ciferníku i displeje s funkcí „After Glow“.

Potěší také luminiscence ručiček stejně jako příznivá startovní cena ani ne 3 tisíce korun. Vzhledem k jejich popularitě Casio nešetřilo s barevnými variacemi a vybere si tak opravdu každý. Na závěr ještě doplním, že tento bestseller si můžete pořídit také v kovové variantě GM-2100 a nabídce je také ještě menší varianta, určená primárně dámám GMA-S2100.

Mini CasiOak GMA-S2100 recenze – Malé zmenšení pro Casio, velké pohodlí pro vyžlata
14.4.2021 - Agáta Vřeská
Mini CasiOak GMA-S2100 recenze – Malé zmenšení pro Casio, velké pohodlí pro vyžlata

Metal Covered G-Shock GM-2100 recenze – Je lepší resin, nebo ocel?
8.10.2021 - Agáta Vřeská
Metal Covered G-Shock GM-2100 recenze – Je lepší resin, nebo ocel?

Casio G-Shock GA-B2100 recenze – Hlas rozumu byl vyslyšen
13.7.2022 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-B2100 recenze – Hlas rozumu byl vyslyšen

(2) Casio G-Shock Mudmaster GG-B100

Ve výčtu top G-Shocků samozřejmě nesmí chybět Mudmastery, tedy model navržený tak, aby obstál i v těch nejdrsnějších podmínkách. Není proto divu, že jej často vídáme hlavně na příslušnících ozbrojených sil a pravidelně jsou zmiňovány jako ty nejlepší hodinky do apokalypsy.

6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy
10.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy

Kromě odolnosti proti všemožným nárazům a voděodolnosti 200 metrů, kterou se můžou pochlubit všechny modely G-Shocků, nabízejí Mudmastery také odolnost proti prachu a blátu a to zejména díky speciální konstrukci trojitého těsnění hřídelí tlačítek, která spolehlivě zabraňují průniku nečistot do nitra hodinek.

Mudmastery však z pravidla nabízejí také výbornou funkční výbavu, kterou oceníte při nejrůznějších drsných dobrodružstvích. Z početné rodiny „Pánů Bláta“ jsem vybral jako zástupce model Casio G-Shock GG-B100 z roku 2019. Jedná se o první model řady Mudmasterů využívající nové konstrukce „Carbon Core Guard“ a karbon najdeme také na lunetě tohoto fešáka.

GG-B100 je zároveň prvním modelem Mudmasterů vybaveným Quad Senzorem, kdy teplotní senzor, kompas a tlakový senzor pro barometr a výškoměr doplnil také populární krokoměr.

Písmeno B v označení hodinek také značí, že tento model je schopen komunikovat prostřednictvím aplikace také s chytrým telefonem. Notifikace sice neumí, ovšem můžete si v ní nastavit třeba přesný čas, logovat svou pozici v přírodě, najít ztracený mobil a provádět další různá nastavení hodinek.

V hodinkách však samozřejmě nechybí ani stopky, odpočet, budíky a veškeré další funkce, na které jsem u G-Shocků zvyklí. Vypíchnout musím u tohoto modelu také možnost nastavit si menu hodinek dle svých požadavků a velké čelní tlačítko osvětlení, tak aby bylo co nejlépe po ruce. Hodinky jsou koncipovány pro „chlapské“ zápěstí a nejde tak o žádné drobečky, jak ostatně napovídají jejich rozměry 55.4 x 51.3 x 19.3 milimetrů, ale díky karbonové konstrukci váží pouze 92 gramů.

Vzhledem k ceně necelých 10 tisíc korun však těmto Mudmasterům schází solární napájení, i přesto však při rozumném využívání všech funkcí nabízí solidní výdrž baterie 2 roky.

G-Shock Mudmaster GG-B100 představen na Baselworldu 2019
21.3.2019 - Martin Koňařík
G-Shock Mudmaster GG-B100 představen na Baselworldu 2019

(3) Casio G-Shock GW-B5600

Retro stále frčí a tak v dnešním výběru nesmí chybět ani zástupce digitálek. A když retro digitálky, tak pochopitelně hranaté. V nabídce G-Shocků najdeme vícero modelů dizajnově vycházejících z prvních DW-5000 a všechny jsou něčím zajímavé. Po úvaze jsem do dnešního článku však zvolil model Casio G-Shock GW-B5600 a to hned z několika důvodů.

Jednak svým dizajnem přímo odkazují na legendární první model, ale zároveň nabízejí nejlepší poměr cena/výkon jaký můžete u G-Shocků dostat. Za cenu startující na necelých 4 tisících korunách nabízejí totiž opravdu mnoho.

Odolnost vůči nárazům a voděodolnost vyrovnávající se potápěčským hodinkám zabalená v retro designu zde doplňuje také skvělá funkční výbava. G-Shock klasiku v podobě stopek, odpočtu a automatického data zde navíc doplňuje 5 alarmů, z toho jeden s opakováním, 5 světových časů nebo možnost nastavit si evropský formát data a názvu dne až v šesti jazycích.

Tough Solar – stručně a srozumitelně
10.7.2019 - Martin Koňařík
Tough Solar – stručně a srozumitelně

V módu stopek, odpočtu a budíku je navíc stále viditelný aktuální čas, což je velmi praktické. GW-B5600 navíc disponují solárním napájením, takže odpadá nutnost výměny baterie a také jsou vybaveny přijímačem rádiového signálu přesného času.

Potěší také možnost automatického osvětlení při náklonu ruky, které je navíc nastavitelné na dobu dvou, případně čtyř vteřin.

Tento model navíc také schopen komunikovat s chytrým telefonem. Pomocí aplikace G-Shock Connected tak zjistíte jaký je aktuální stav baterie, v případě že jste mimo efektivní dosah rádiového signálu lze nastavit přesný čas a aplikace také ulehčí všemožné nastavení hodinek. Krom toho si můžete uložit pozici na mapě a nastavit až 5 připomínek v integrovaném kalendáři. Hodinky vám pak událost připomenou blikáním červené diody a v obdélníčku určenému pro zobrazení data vidíte uložený text připomínky.

GW-B5600 jsou navíc s rozměry 48.9 mm x 42.8 mm x 13.4 mm kompaktní a dobře sedí i na menším zápěstí a vypíchnout také musím resinový řemínek (u některých variant) namísto obvyklého pásku z pryskyřice. Je totiž nesmírně pohodlný a je to jedna z věcí, proč GW-B5600 miluju.

Casio G-Shock GW-B5600 recenze – Legenda pokračuje
3.5.2019 - Radim Krčmář
Casio G-Shock GW-B5600 recenze – Legenda pokračuje

(4) Casio G-Shock GBD-200

Přestože je tento model hranatý, inspirace předchůdci tím v podstatě končí. Jsou to totiž G-Shocky nové generace, a tak označení retro zde určitě není na místě. Casio G-Shock GBD-200 jsou určeny hlavně sportovcům, kteří od hodinek očekávají i trochu moderních technologií než jen základní funkce.

Majiteli v kombinaci s mobilním telefonem poskytnou detailní tréninkový plán, přehled o jeho výkonech, pokročilé stopky s pamětí až sto okruhů, měření vzdálenosti a tak dále. Nabízejí také inteligentní akcelerometr, který GBD-200 využívají nejen pro krokoměr, ale dokážou zobrazit i aktuální rychlost. Inteligentní proto, že se pomocí GPSky z vašeho telefonu dokáže kalibrovat pro přesnější měření.

Výborně čitelný LCD displej s technologií MIP si u tohoto modelu můžete přizpůsobit podle svých požadavků a GBD-200 po propojení s telefonem nabídnou dokonce i notifikace! Přesto všechno se však nedají označit jako „smartwatche“, ale pouze jako chytřejší G-Shocky.

Casio G-Shock GBD-200 recenze – Na hraně chytrosti
1.10.2021 - Dominik Hok
Casio G-Shock GBD-200 recenze – Na hraně chytrosti

Senzor srdečního tepu a další vychytávky chytrých hodinek byste totiž hledali marně. Na druhou stranu nepotřebují oproti smartwatchům berličku v podobě nabíječky a přestože nemají solární dobíjení, vestavěná baterie vydrží 2 roky provozu. Na ruce jsou příjemné díky měkkému pásku z uretanu, rozměrům 49.4 x 45.9 x 15 milimetrů a váze pouhých 58 gramů.

Potěší také velké čelní tlačítko osvětlení, rozumná cenu lehce přes 4000 korun a pro zajímavost také uvedu, že je občas můžete vidět třeba na zápěstí UFC šampióna Cyrila Ganeho, který si je oblíbil.

Cyrile Gane je milovníkem G-Shocků obecně. Kromě GBD-200 nosí i GX-56, GBD-H1000, DW-5600 či DW-6900.

Cyrile Gane je milovníkem G-Shocků obecně. Kromě GBD-200 nosí i GX-56, GBD-H1000, DW-5600 či DW-6900.

(5) Casio G-Shock GA-100

Model Casio G-Shock GA-100 spatřil světlo světa už před dvanácti lety a od té doby patří mezi jedny z nejpopulárnějších G-Shocků. Historicky se dokonce jedná o celosvětově druhý nejprodávanější model těchto odolných hodinek, a tak není divu, že se s ním Casio ještě nerozloučilo.

Jde o jeden z prvních oversized, čili nadstandardně velkých modelů, které nastartovaly popularitu G-Shocků. Hodinky jsou velké 55 × 51.2 × 16.9 mm, ale jejich rozměry určitě nejsou jediným důvodem, proč jsou dodneška tak oblíbené. Svůj podíl na tom nepochybně má příznivá cenovka pod 3 tisíce korun, ale také dynamický a zároveň nestárnoucí design ciferníku, kterému vévodí symetricky dělené displeje.

G-Shock GA-100 a GA-110. Šest funkcí o kterých jste nevěděli.
4.1.2019 - Martin Koňařík
G-Shock GA-100 a GA-110. Šest funkcí o kterých jste nevěděli.

Tento originální vzhled má na svědomí samotný šéfdesignér divize G-Shock Ryusuke Moriai, z jehož pera pochází také neméně populární modely GA-110 a GA-120. Funkčně se kromě tradičních stopek, odpočtu, alarmu a automatického kalendáře může pochlubit také tachymetrem a zvýšenou odolností vůči magnetismu.

Mají však i své mouchy a tím je chybějící luminiscence ručiček a el. osvětlení pouze ciferníku, nikoliv však displejů. Ovšem tomuto modelu, kde jde hlavně o design, to můžeme odpustit. Pokud tedy máte rádi netradiční a nadčasový vzhled, pak by GA-100 na vašem seznamu rozhodně neměly chybět.

G-Shock GA-100 recenze. Dříve totální hit. Platí to stále?
4.3.2019 - Martin Koňařík
G-Shock GA-100 recenze. Dříve totální hit. Platí to stále?

(6) Casio G-Shock MTG-B2000

A na závěr tu máme něco pro fajnšmekry. Zatím nejnovější čistě analogový model Casio G-Shock MTG-B2000 prémiové podřady MT-G okouzlí nejen svým osobitým designem, ale také kvalitou zpracování a použitými materiály. Jsou vyráběné na výrobní lince v Yamagatě, a mohou se tak pochlubit puncem exkluzivity „made in Japan“.

Do rodiny MT-G, která vyniká nad ostatními G-Shocky také zvýšenou odolností proti vibracím a odstředivým silám, přináší „Dvoutisícovky“ novou konstrukci karbonového monokoku, chránícího strojek hodinek. Monokok je ukrytý uvnitř kovového těla, do kterého je šrouby uchycena separátní dvanácti stranná luneta.

Díky tomuto řešení jsou hodinky znatelně lehčí než předchůdce (váží 156 gramů s náramkem a 127 ve verzi s řemínkem), ale také s rozměry 55.1 x 51 x 15.9 milimetrů nepatrně menší. Jde také o první model MT-G, u kterého najdeme tři nezávislé dvoucívkové motory, zajišťující nezávislý pohyb ručiček.

Casio G-Shock MT-G B2000 recenze - Hodinky moderního samuraje
12.2.2021 - Radim Krčmář
Casio G-Shock MT-G B2000 recenze - Hodinky moderního samuraje

MTG-B2000 se oproti standardnímu minerálnímu sklíčku, které najdeme u drtivé většiny G-Shocků, může pochlubit safírem s antireflexní vrstvou, takže perfektní čitelnost je vždy zaručena. Ručičky jsou navíc opařeny svítícím nátěrem Neobrite a samozřejmě nechybí ani výkonné podsvětlení.

Z funkcí jmenujme tradiční stopky, odpočet, alarm, automatický kalendář či druhý (světový) čas. U tohoto prémiového modelu nesmí chybět ani solární napájení, synchronizace přesného času pomocí rádiového signálu (Multiband 6) a novinkou je i možnost propojení s chytrým telefonem. Prémiová je však také cena startující na 25 tisících.

Nejlepší pánské hodinky roku 2022
22.8.2022 - Agáta Vřeská
Nejlepší pánské hodinky roku 2022

Mohlo by vás dále zajímat:

Casio G-Shock - průvodce výběrem
15.11.2019 - Radim Krčmář
Casio G-Shock - průvodce výběrem

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku