» Blog » Prim

VYBRALI JSME 6 NEJ: Dámské hodinky Prim

Tagy: Výběr nejlepších | Prim | Dámské | Klasické | Fashion

Agáta Vřeská | 11.11.2022 | 3 MIN | 1x komentář

Decentní i odvážnější designy dámských hodinek Prim vznikají přímo ve frýdecko-místecké centrále pod rukama zkušeného kreativního týmu. Jemné, elegantní i sportovní modely cílí na široké spektrum žen, a tak jsme vybrali šest modelů, které jsou v nabídce Prim nejoblíbenější.

(1) Prim Slim – Strom života. Uklidňující symbolika

Kolekce Slim patří u dámských Primek k těm vůbec nejoblíbenějším. Nedá se tomu ani divit, protože nabízí safírové sklíčko, švýcarský bateriový strojek, velikost pouzdra 36 mm, která se v praxi ukázala jako ideální pro většinu žen a navíc – jak název napovídá – jsou příjemně tenké.

Světlý model s bílým řemínkem i číselníkem, ale decentně rose gold, detaily pak zaujme svou jemností a elegancí.

Jako jemný reliéf najdeme na číselníku Strom života. Symbolika stromu života je s námi odedávna. Najdeme ji v náboženstvích i mytologii napříč světem a často je spojován s moudrostí, plodností i příslibem blahobytu. Bez ohledu na to, jak jej budete vnímat, působí uklidňujícím dojmem.

Finálním detailem promyšleného designu je, jak větve přerůstají na ocelové pouzdro hodinek...

PRIM: Souboj o jméno aneb Proč jsou dvoje primky?
11.3.2022 - Agáta Vřeská
PRIM: Souboj o jméno aneb Proč jsou dvoje primky?

(2) Prim Love 21. Zamilujte se do hodinek

Můžete v tom vidět dárek z lásky, lásku k hodinkám nebo třeba ke kouzlu mechanického strojku uvnitř. V každém případě Prim Love 21 zaujmou ženy, které se rozhodly pro elegantní šperk s tradičním automatickým strojkem.

Ten je od japonské značky Miyota (Citizen) a přes číselník vidíte v srdcovém výřezu pracovat setrvačku hodinek. Celý strojek je pak odhalen také přes dýnko hodinek.

Ženskost je cítit také v drobných skleněných kamíncích namísto indexů, jemné perleti a zvlněné struktury. Vše pak kryje safírové sklíčko, které skvěle odolává poškrábání.

6 NEJ: Dámské mechanické automaty
15.6.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské mechanické automaty

(3) Prim Rally Dakar. Pro sportovně založené

A pak že ženy neocení pořádné sportovní hodinky. Edici Dakar cílenou vyloženě na dámské pokolení představil Prim poprvé v roce 2021.

Spojil to s dakarskou závodnicí Ellie Roučkovou a také bojem proti rakovině prsu. I proto nesou dakarky fuchsiovou barvu. Velikost i funkce zůstaly stejné jako u pánských, tedy 45mm průměr pouzdra a stopky.

PRIM Dakar 2021 recenze: Matrixové barvy a poprvé i dámská varianta
15.1.2021 - Agáta Vřeská
PRIM Dakar 2021 recenze: Matrixové barvy a poprvé i dámská varianta

V dalším ročníku už byly dámské dakarky samozřejmostí. Opět zůstala již typicky růžová barva, ale pro rok 2022 zvolil Prim světlý číselník a velkou datumovku na 12. hodině. Originální spojení sportovní limitky s ženským stylem se ale podařilo zachovat.

Dámské Prim Rally Dakar pro rok 2022.

Dámské Prim Rally Dakar pro rok 2022.

PRIM Dakar 2022 recenze – Ve stínu Karla
3.1.2022 - Agáta Vřeská
PRIM Dakar 2022 recenze – Ve stínu Karla

6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky
2.9.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky

(4)  Prim Parita. Rovnováha elegance a ležérnost

Název Parita představuje rovnováhu. Najdeme ji v matematice, kde představuje stav, kdy si jsou veličiny rovné. U Prim Parita to můžeme vztáhnout na rovnováhu mezi elegancí a ležérností, jednoduchostí a designovou rafinovaností.

Jinými slovy nabízí notnou dávku elegance, která hravě doladí takřka jakýkoli outfit. Zní to jako klišé, ale je to tak. Řemínek má způsob rychlé výměny, uvnitř je japonský strojek s klasickou baterií a voděodolnost 50 metrů bude stačit na většinu běžných aktivit.

Součástí jejich kouzla je bezesporu perleťový číselník. Hru barev navíc umocňuje vypouklé sklíčko a vše doplňují drobné zirkony. Pouzdro je v barvě růžového zlata, které se v posledních letech stalo hitem.

6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata
9.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata

(5) Prim Olympia Flower. Drobná květinka pro jemné duše

Prim Flower je drobný model s průměrem 30 mm. Hlavní kouzlo je jasné už z názvu. Namísto indexů jsou skleněné kamínky, které pak rozkvétají do jemné květiny. Jde o model neobvyklý, romatický a velmi ženský.

Designově s tím korespondují i ocelové ručky ve tvaru lístků. A třpytivost doplňují kamínky v lunetě. Není pochyb, že tady Prim vytvářel skutečně šperk v podobě hodinek.

Nenechte se jemností ale zmást. Sklíčko je ze safíru, materiálu, které poškrábe pouze diamant nebo jiný safír. Voděodolnost 50 metrů pak tyto hodinky řadí mezi modely vhodné na celodenní nošení, protože nebudou mít problém s běžným kontaktem s vodou včetně mytí rukou či nádobí, ale ani větší dešťovou přeháňkou.

6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky

(6) Prim Slim – Pearl. Každý kousek je jedinečný

Perleť je na hodinkách častým designovým prvkem. Je jednoduchý, jemný, ale úplně to změní výsledný dojem.

Nejkrásnější dámské hodinky roku 2022 (cenově dostupné)
22.8.2022 - Eliška Měrková
Nejkrásnější dámské hodinky roku 2022 (cenově dostupné)

Každý kousek s perletí je pak jiný, má unikátní strukturu a barvy, které se navíc lehce mění v závislosti na úhlu a světle.

Pouzdro slimek je z chirurgické oceli, doplňuje jen drobná korunka a především je velmi tenké, takže na zápěstí hodinky nijak nepřekáží a je snadné si na ně zvyknout. Ocelové ručky jsou pak zakončeny decentním bílým nátěrem, aby byla zajištěna dobrá čitelnost.

Mohlo by vás dále zajímat:

Prim Aviator Automatic LE 2022 recenze – Zaujal strojkem, překvapil designem
2.8.2022 - Agáta Vřeská
Prim Aviator Automatic LE 2022 recenze – Zaujal strojkem, překvapil designem

Fotogalerie hodinek Prim – Retro pro pány i pro dámy
8.9.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie hodinek Prim – Retro pro pány i pro dámy

Prim má další speciální kolekci hodinek Czech Team
2.9.2020 - Agáta Vřeská
Prim má další speciální kolekci hodinek Czech Team

6 NEJ: Dámské hodinky Invicta
14.4.2022 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky Invicta

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Marekpřed 115 dny, reagovat
Vodotesnosť 50 m, to by malo postačovať, myslím že dnešné dámy sa tak bežne v dobe osobného voľna pohybujú maximálne do tých 40 metrov pod hladinou. Ale priemer 45 mm, to si nie som istý či už nebude priveľa :) Trúfate si?

Hodinky zmíněné v článku