» Blog » 6 NEJ

VYBRALI JSME 6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky

Tagy: 6 NEJ | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 2.9.2021 | 6 MIN | 1x komentář

Jste typ ženy, který si ráno místo lodiček raději nazuje tenisky a jednoduchý, sportovnější vzhled je vám prostě bližší? Tak přesně pro vás jsme dnes připravili výběr šesti dámských sportovních hodinek, které nesází jen na vzhled, ale především na praktičnost, odolnost a "nenačančaný" design.

(1) Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled jsou jednoznačnými favority dnešní kategorie a není se čemu divit. Jejich jedinečnost ve světě dámských hodinek mluví za vše. Seřízení času pomocí rádiového signálu bylo totiž vždy výsadou pánských hodinek. Oblíbenost dámských Citizen Radio Controlled však dokazuje, že i ženám záleží na praktické stránce a nezaleknou se množství funkcí a vychytávek, které se zpočátku mohou zdát složitější.

Dámské Citizen Radio Controlled ocení ženy, které s hodinkami nechtějí mít žádné starosti. Díky příjmu rádiového signálu si hodinky vždy automaticky seřídí čas na sekundu přesně a samy se také přepínají ze zimního do letního času (a naopak). Dále disponují solárním napájením Eco-Drive, díky kterému utáhnou množství funkcí a navíc odpadá potřeba měnit baterii. Funkce věčného kalendáře pak zajistí, že hodinky budou vždy ukazovat správné datum (samy rozpoznají, zda měsíc končí 30., 31. či 28. dnem) a mnohé potěší například také funkce budíku či možnost sledování času v druhé časové zóně.

"Hodinky jsou naprosto skvělé. Služby obchodu i komunikace je excelentní. Na zadní stranu jsme nechali vyrýt věnování. Vše vypadá opravdu úžasně. Moc děkuji." Anna, 28.10.2020, zobrazi další recenze.

A ačkoli zde Citizen upřednostnil funkčnost, design rozhodně nezanedbal. Hodinky osloví sportovní elegancí a nápaditými detaily ve formě oranžových akcentů a paprskovitého číselníku. Díky robustní konstrukci pak hodinky drží 100M voděodolnost a potěší také safírové sklíčko, které je prakticky nepoškrábatelné.

V oblíbenosti si s nimi nezadá ani druhá barevná varianta – Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled v celostříbrném provedení a s fialovými akcenty.

V oblíbenosti si s nimi nezadá ani druhá barevná varianta – Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled v celostříbrném provedení a s fialovými akcenty.

Dámské Citizen Radio Controlled FC001: recenze nejprodávanějších dámských Citizenů
15.5.2020 - Agáta Vřeská
Dámské Citizen Radio Controlled FC001: recenze nejprodávanějších dámských Citizenů

(2) Certina DS Action Lady

Dámských hodinek s potápěčským designem, který by nebyl jen na parádu, je jako šafránu. Švýcarská značka Certina však v tomto ohledu nedělá kompromisy a dbá na funkčnost a spolehlivost i u ryze dámských kousků. Jako příklad za všechny jsme sáhli do modelové řady Aqua (určené milovníkům vody a potápění) pro hodinky Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer.

Se subtilnějšími rozměry 34 mm a nádherně zdobeným smaragdovým číselníkem s plastickou kresbou vln by se snad mohlo zdát, že se jedná spíše o elegantní hodinky ke koktejlovým šatům než o potápky, které by mohly čelit mořským hlubinám. Tyhle možnosti se však u Certin nevylučují. Design a konstrukce pak odpovídá tradičnímu potápěčskému stylu, na němž dominuje jednosměrně otočná luneta a velké, dobře čitelné indexy s luminiscencí. Nechybí nadstandardní voděodolnost do 300 M a safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní vrstvou.

Co značí nápis Chronometr? Jedná se o titul, který nesou pouze mimořádně přesné hodinky, jejichž strojek byl certifikován nezávislým švýcarským institutem COSC. Uvnitř Certina DS Action Lady se nachází mimořádně přesný quartzový (bateriový) strojek s označením Precidrive, který vyniká přesností +/- 10 vteřin za rok (a 0,07 vteřin za den), a je tak 8–10 krát přesnější než běžné quartzové strojky. Hodinky jsou také vybaveny souborem opatření ke zvýšení odolnosti – konceptem Double Security (DS).

Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších
10.8.2021 - Eliška Měrková
Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších

(3) Prim Sport 64 GMT Tokio Czech Team

Česká limitka Prim Sport 64 GMT Tokio Czech Team reprezentuje nejen naši kategorii dámských sportovních hodinek, ale také letošní Olympiádu v Tokiu (2021). Hodinky jsou totiž oficiální kolekcí Českého olympijského týmu, jež vznikla ve spolupráci s Českým olympijském výborem pro letní olympijské hry a sportovní duch se jim tedy rozhodně nedá upřít. Důležité je také říci, že jsou zhotoveny z titanu, který je odolný, velmi lehký a především antialergenní (tedy vhodný pro osoby s citlivostí na kovy).

Designové a funkční prvky odpovídají atmosféře olympiády, která se vždy nese ve znamení sportu a světové sounáležitosti. Díky funkci GMT můžete pomocí speciální GMT ručky sledovat čas v různých časových pásmech. Využití pro takové hodinky tedy najde nejspíše kdokoli, kdo z jakéhokoli důvodu potřebuje či chce sledovat čas na více místech světa současně.

Další dominantní prvek pak tvoří široká, jednosměrně otočná luneta s potápěčskou stupnicí. Se stovkovou voděodolností jsou hodinky přizpůsobeny vodě a vodním sportům – navzdory lunetě tak sice nejde o potápky v pravém slova smyslu (jsou vhodné jen na povrchové plavání), ale pro běžného uživatele je to hodnota více než dostačující. Tomu, že jsou uzpůsobeny tvrdšímu zacházení, pak odpovídá také prakticky nepoškrábatelné safírové sklo.

... 40 mm je na dámském zápěstí supr

Průměr pouzdra dosahuje 40 mm a zaujme tak spíše ženy, které upřednostňují velké hodinky.

6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky
29.4.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky

(4) Tissot PR 100 – Speciální kolekce NBA

První pohled nabídne menší, jednoduché a univerzální hodinky. Pohled druhý a především pak vlastnoruční "osahání" napoví, že tu jde o pořádné a robustní hodinky, o které se nemusíte bát. Tissot PR 100 Special Collection jsou skvělými sportovně-elegantními parťáky na každý den.

Pouzdro zhotovené z kvalitní chirurgické oceli drží voděodolnost až do 100 metrů – vzít si je k vodě nebo na vodní sporty se je tedy bát nemusíte. A jak už je u Tissotu zvykem, na hodinkách najdeme i safírové sklíčko. Minimalistický design pak hezky ozvláštňuje sytě červená vteřinová ručka, jež odpovídá barvám loga NBA – nejvyšší basketbalové ligy v Severní Americe. Ta je partnerem značky Tissot.

Logo NBA na dýnku hodinek Tissot PR 100.

Logo NBA na dýnku hodinek Tissot PR 100.

Hodinky švýcarského Tissotu často odkazují na spolupráce značky s profesionálními sportovními asociacemi a událostmi. Tissot je sponzorem a oficiálním časoměřičem mnoha významných sportů, mezi nimi například Tour de France, MotoGP, Giro d'Italia, FIBA a další.

Příběh značky Tissot – Inovátoři podle tradice
7.6.2021 - Eliška Měrková
Příběh značky Tissot – Inovátoři podle tradice

(5) Prim Rally Dakar Ollie

Česká značka Prim tvoří hodinky ke slavnému závodu Rally Dakar už více než dekádu. Teprve v roce 2021 se však poprvé pustila také do dámské varianty. Takto unikátní hodinky (navíc v limitované edici), které vznikly ve spolupráci s Olgou "Ollie" Roučkovou – první Češkou, která dojela závod Dakar, proto v našem výběru nemohly chybět: Prim Dakar Quartz Chronograph A Rally Dakar Ollie 2021.

Výrazné barvy v dynamickém kontrastu, složitě vrstvený číselník, 100M voděodolnost, stopky, tachymetrická stupnice (ukazující průměrnou rychlost) a především dominantní logo Dakar... Z hodinek zkrátka čiší úžasná závodní energie, nemyslíte? Zvláštní odstín fuchsiové navíc ušlechtile upozorňuje na boj s rakovinou prsu.

Fuchsiová na dámských hodinkách Rally Dakar Ollie 2021 odkazuje na barvu nadace Aliance žen s rakovinou prsu. A právě té jde z prodeje každého kusu této limitované edice 800 Kč. Hodinky byly vyrobeny v omezeném počtu 21 kusů (odkazující na rok 2021).

Žirafa na dýnku je maskotem Ollie a nechybí ani heslo Catch me if you can, které bylo zvoleno jen u dámského modelu.

Žirafa na dýnku je maskotem Ollie a nechybí zde ani stříbrná stužka, která symbolem boje s rakovinou.

PRIM Dakar 2021 recenze: Matrixové barvy a poprvé i dámská varianta
15.1.2021 - Agáta Vřeská
PRIM Dakar 2021 recenze: Matrixové barvy a poprvé i dámská varianta

(6) Invicta Disney Automatic

Že je americká značka Invicta designérský svéráz, není žádných pochyb. Kolekcí hodinek Disney s rozverným myšákem Mickeym si nás ale získala. Pro ozvláštnění výběru (a malé rozveselení) jsme nakonec zařadili limitku Invicta Disney Automatic se sportovním potápěčským designem.

S průměrem pouzdra 40 mm a opravdu robustní ocelovou konstrukcí si tyto hodinky mohou dovolit spíše dámy, které se nebojí větších rozměrů a hlavně tíhy 155 g, která je u dámských hodinek nadstandard (hodinky jsou koneckonců považovány za unisex). Design hodinek potápěčů (jednosměrně otočná luneta s cejchováním po 10 minutách, dobře čitelné ručky a indexy s luminiscencí) není jen na efekt – hodinky jsou opatřeny voděodolností do 200 M a jsou tedy vhodné i na rekreační potápění.

Fotogalerie hodinek Invicta Disney s Mickey Mousem – Houf ikonických myšáků
3.3.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie hodinek Invicta Disney s Mickey Mousem – Houf ikonických myšáků

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Pavlínapřed 18 dny, reagovat
Hodinky Citizen Elegant jsou opravdu moc pěkné a na ruce vypadají moc dobře,zkoušela jsem si i Invicta a Prim,ale Citizenky vyhrály...už je mám doma :-)

Hodinky zmíněné v článku