VYBRALI JSME 6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 7.12.2020 | 4 MIN

Bílá je barva čistoty a elegance. A že tyto vlastnosti platí také pro bílé hodinky? Podle nás ano, ale přesvědčit se můžete sami. Vybrali jsme šestero čistě bílých a elegantních dámských hodinek.

(1) Festina Mademoiselle Swarovski – Drobné hodinky a oslnivý třpyt

Hodinky Festina Mademoiselle Swarovski budou dobrou volbou pro dámy, které hledají decentní a elegantní šperk ve formě hodinek.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky zaujmou především číselníkem, jehož střed je doslova zasypán stovkami krystalů Swarovski. Kamínky z broušeného křišťálového skla pak nádherně odráží světlo a spolu s bílým koženým řemínkem evokují třpyt čerstvě napadaného sněhu. Štíhlé ocelové ručky působí nenápadně, díky čemuž je zdobený vzhled číselníku nenarušen. Festinky mají drobnější rozměry 31 mm a padnou tak i ženám s užším zápěstím.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

Foto: Hodinky-365.cz

Bílý řemínek je na údržbu nejchoulostivější - každodenní nošení se na něm nějak podepíše. Otřete se někde v buse, vezmete si tričko, které barví... A i kdybyste si řekli, že takové věci se vám většinou nedějí, bílý řemínek vás tak za rok zradí sám, má totiž tendenci zajít do nehezky nažloutlého tónu. Jak o něj pečovat, aby vám vydržel co nejdéle, se po částech dozvíte v tomto článku.

(2) Festina Boyfriend – Minimalismus v bílém

Jednoduchost a stylovou čistotu vnáší do našeho výběru hodinky Festina Boyfriend s minimalistickým číselníkem. Kolekce Boyfriend, která staví na myšlence, že mnohé ženy preferují hodinky svých partnerů, do svých dámských hodinek vnesli designové prvky pánského stylu.

Foto: Hodinky-365.cz

A tak dostaly do vínku pánskou klasičnost bez jakýchkoli zdobných prvků. Na dámské hodinky mají Boyfriendy větší průměr (38 mm), čímž bílá plocha číselníku, obsahující jen utlumené stříbrné indexy, vynikne ještě více. Jednoduchému duchu odpovídá i čistě bílý řemínek bez prošití.

6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky
29.4.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky

Foto: Hodinky-365.cz

Bez ohledu na kvalitu a barvu je kůže přírodní materiál, který je vysoce ovlivňován okolními faktory. A protože řemínek nosíme přímo na naší kůži, nejčastější příčinou zažloutnutí je lidský pot, který do řemínku vsakuje. To je bohužel osud každého koženého řemínku. Malinko pomoct může správné upnutí řemínku na zápěstí – ne příliš těsně (ale ani příliš volně). Ideálně tak, že mezi spodní stranu zápěstí a řemínek dáte malíček.

Jak pečovat o kožený řemínek
1.8.2018 - Martin Fusek
Jak pečovat o kožený řemínek

(3) Certina DS Podium Lady Quartz Precidrive – Swiss Made kvalita a skvělá čitelnost

Dalšími hodinkami z našeho výběru jsou švýcarské  Certina DS Podium Lady Quartz Precidrive. Značka Certina patří k nejstarším hodinářským firmám na světě a hodinky, které pustí do světa, vždy disponují vysokou odolností a přesností.

Foto: Hodinky-365.cz

Certiny ocení nositelky, které preferují klasické společenské kousky. Což je charakteristika, která může znít poněkud nudně. Ale nebojte, bělostná vizáž jim dodává jiskru a šmrnc. A nakonec jejich (podle mě) největší plus: na stříbrném broušeném číselníku vynikají robustnější tmavé ručky a velké arabské číslice, které z hodinek dělají vhodný kousek pro ty, jež preferují dobře čitelné hodinky ve stylu "mrknu a vidím".

6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč
4.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč

Foto: Hodinky-365.cz

Kromě potu se s koženým řemínkem nekamarádí ani voda, resp. vlhkost. Kůže obsahuje oleje, které se při namočení vážou na molekuly vody. A když se při vysychání voda odpaří, vezme si trochu toho oleje s sebou. Kůže poté může začít praskat, křehnout a ztrácet pružnost.

(4) Festina Only for Ladies – Elegance, která upoutá

První hodinky našeho výběru, u kterých hraje hlavní roli bílý řemínek a bílý číselník, jsou oblíbené Festina Only for Ladies.

Musím ale podotknout, že použít v jejich případě slovo "oblíbené" je nedostačující, vzhledem k tomu, že tyhle Festiny jsou takovou malou celebritou Hodinek 365. Už po několik let si totiž drží titul nejprodávanějších dámských hodinek vůbec.

Samotné hodinky jsou opticky vyvážené. Díky silnějšímu ocelovému pouzdru a velkým, tučným, dobře čitelným číslicím hodinky na první pohled působí relativně robustně. Tento dojem ale úspěšně rozbíjí křehký třpyt zirkonového osazení a elegance bílého řemínku. Vzniká tak dokonalá kombinace praktičnosti a půvabu, která je na nich tolik poutavá.

Festina Only for Ladies 16537/1 – tajemství nejprodávanějších dámských hodinek
22.4.2020 - Agáta Vřeská
Festina Only for Ladies 16537/1 – tajemství nejprodávanějších dámských hodinek

Koženým řemínkům nesvědčí ani faktory, jako je nadměrné sucho, přímé sluneční světlo, prach a kouř, které napomáhají nejen popraskání řemínku, ale také vyblednutí jeho barev. Takže pokud jste chtěli navlhlý řemínek sušit fénem nebo tím, že ho položíte na sluníčko, raději to nedělejte. Doporučuji nechat hodinky přirozeně uschnout, případně vložit do suché rýže, která vlhkost vytáhne.

(5) Prim Parita Lady

Notnou dávku elegance dostaly Prim Parita, jež jsou jemné v designu a rafinované v detailech.

Třpyt zirkonu na bílém porcelánovém číselníku dotváří působivý efekt, který spolu s bílou barvou oživí jakýkoli outfit.

6 NEJ: Dámské hodinky Prim
11.11.2022 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Dámské hodinky Prim

Na zajímavosti pak přidá také vypouklé sklíčko. Rozhodně potěší také voděodolnost do 50 M, s níž hodinky neutopíte ani ve sprše (kožený řemínek vám však za to moc nepoděkuje).

(6) Festina Ceramic – A když nechcete na kůži?

U hodinek Festina Ceramic designéři vsadili na neobvyklý materiál – keramiku.

Foto: Hodinky-365.cz
4 190 Kč skladem

Lesklá keramika vsazená do chirurgické oceli působí vždy velmi čistým a decentním dojmem. Její výhodou je, že se na rozdíl od kůže neumaže tak snadno. Číselník hodinek je navíc osazen dvanácti zirkony, jejichž křišťálově chladný třpyt efekt formální čistoty jen podtrhují.

Nejoblíbenější dámské hodinky Festina
17.11.2020 - Eliška Měrková
Nejoblíbenější dámské hodinky Festina

U hodinek s bílým řemínkem bohužel platí, že s velkou krásou přichází i zodpovědnost. I když budete následovat veškeré mé rady ohledně péče o kožený řemínek, neznamená to, že ho budete mít na hodinkách navěky. Kůže se opotřebuje i těm nejstarostlivějším majitelům a až přijde jeho čas, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku