VYBRALI JSME 6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 4.1.2021 | 6 MIN

Diamanty – pro mnohé představují zářivou krásu a výjimečnost, pro jiné zámožnost... A pro některé je to prostě jen obyčejná krystalická forma uhlíku... My se ale soustřeďme na to "zářívé a výjimečné", což jsou mimochodem také pocity, které někdy diamanty dokáží navodit těm ženám, které se jimi ozdobí. Z toho důvodu jsme se rozhodli vybrat šestero dámských hodinek s diamanty, a zkusit tak pomoci mužům najít skvělý dárek, jež by jejich milované umožnil cítit se tak zářivě, jako diamanty, které si vezme.

6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)
2.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)

(1) Certina DS Action Precidrive COSC Chronometer Diamonds – Švýcarská přesnost, odolnost a elegance

Švýcarské hodinky Certina DS Chronometr Diamonds (zkráceně, i mě z toho názvu bolí oči) zdobí řada tří diamantů o váze 0,0076 ct (karátů).

Foto: Hodinky-365.cz

Tyto hodinky vynikají spoustou zajímavých prvků. A začnemě těmi, které jsou vidět: diamanty, jež na černé ploše číselníku relativně dobře vynikají, elegantní bicolor úprava v rose gold a stříbrné barvě a praktická datumovka.

Foto: Hodinky-365.cz

Ty vlastnosti, které naopak vidět nejdou, ale jsou neméně důležité, se ukrývají pod záhadnými zkratkami COSC (certifikát přesnosti) a DS (koncept Double Security), které propůjčují hodinkám švýcarskou přesnost a mimořádnou odolnost, díky které tahle diamanty osazená elegantní kráska zvládne klidně i hloubkové potápění... I když nepředpokládám, že by si je některá z dam na potápění reálně vzala. ;)

Certina DS Concept – stručně a srozumitelně
10.10.2019 - Radek Vyhlídal
Certina DS Concept – stručně a srozumitelně

Co znamená to COSC v názvu hodinek? Zjednodušeně se jedná o certifikát, který je  udělován jen těm nejpřesnějším švýcarským hodinkám na trhu. Hodinky s příznakem COSC musí splňovat nejpřísnější normy přesnosti: u mechanických je povolená odchylka chodu -4 až +6 s/den, u quartzových pouze 0,07 s/den. Hodinkám s certifikátem COSC se také říká chronometr.

Nabízí se také stříbrná verze modelu Certina Chronometr Diamonds z titanu, jež je vhodnou alternativou pro citlivou pokožku.

Foto: Hodinky-365.cz

Titan je hi-tech materiál, který disponuje mnoha unikátními fyzikálními vlastnostmi, pro které si jej hodinářské firmy oblíbily: je velice lehký, pevný, odolný, nekorozivní a co je důležité – antialergenní. Máte citlivou pokožkou, která trpí při kontaktu s niklem, který se nachází v běžně užívané oceli? Vhodnou alternativou mohou být právě hodinky z titanu, který obsahuje 0 % niklu, a je tedy 100% antialergenní.

6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku
5.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku

Certina DS Action Lady Powermatic 80 recenze – Nevtíravý třpyt diamantů v odolném balení
1.3.2022 - Agáta Vřeská
Certina DS Action Lady Powermatic 80 recenze – Nevtíravý třpyt diamantů v odolném balení

(2) Tissot Le Locle Automatic Lady – Švýcarské mechaniky se špetkou diamantového třpytu

Na číselníku švýcarských hodinek Tissot Le Locle Automatic Lady se nachází 12 diamantů o váze 0,0456 ct (karátů).

Kompozičně jsou diamanty umístěny na indexových pozicích a jejich úkolem tedy není jen přidávat hodinkám na kráse, ale také na praktičnosti – hodinky s vyznačenými indexy mají vždy lepší čitelnost. Tu podporuje i vteřinové vyznačení po obvodu číselníku. Na hodinkách jsou diamanty dominantní a nepřehluší je ani jinak nápadně působící perleťový číselník, který na světle hraje všemi barvami, či zajímavě řešený lesklý ocelový náramek.

Le Locle jsou mechanické hodinky s automatickým nátahem, které mají díky švýcarskému strojku při plném nátahu rezervu chodu 38–40 hodin.

Průhled na zdobený strojek skrz dýnko.

Průhled na zdobený strojek skrz dýnko.

6 NEJ: Dámské mechanické automaty
15.6.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské mechanické automaty

(3) Mido Baroncelli Lady Day Automatic – Elegance a květinový vzor

Hodinky Mido Rainflower Automatic, pyšnící se mimo jiné označením Swiss Made, mají na svém číselníku osm růžově zbarvených safírů o 0,0400 ct.

Snad ještě zajímavější než safíry je elegantní struktura číselníku s rytinou květinového vzoru. Lístkové ručky jsou pěkným detailem korunujícím celý květinový koncept.

Jemný ocelový náramek vzbuzuje dojem serióznosti. Když hodinky otočíme, upoutá také průhledné dýnko, odkrývající zdobenou mechaniku strojku.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

Swiss Made v podstatě značí to, že hodinky byly vyrobeny nebo smontovány ve Švýcarsku, mají švýcarský strojek, minimálně 60 % nákladů na jejich výrobu bylo švýcarských a závěrečná kontrola byla provedena rovněž ve Švýcarsku.

(4) Certina DS Action Automatic Diamonds

Na Certinách DS Action Diamonds najdete osm nádherných diamantů.

Design kombinující stříbrný kov a černý číselník, na němž diamanty září jako na noční obloze, přesvědčí srdce budoucí majitelky. Rozumu se pak zalíbí 200metrová voděodolnost, safírové sklíčko a automatický strojek Powermatic 80 s vynikající 80hodinovou rezervou chodu a antimagnetickými vlastnostmi.

(5) Tissot T-My Lady Automatic – Drobné městské hodinky

Švýcarské hodinky Tissot T-My Lady Automatic s osmi diamanty o 0,0160 ct jsou určeny ženám, které od hodinek vyžadují nejen krásu a eleganci, ale také jistou praktičnost, se kterou hodinky odolají všem nástrahám života ve městě.

Pozadí číselníku je tvořeno pravou perletí, jež je svou podstatou nereplikovatelná, a tak jsou každé perleťové T-My Lady jedinečné. Na číselníku se tak rozehrává nádherná hra světla a barev, která je navrch umocněna diamantovým třpytem. Elegantní prvky jsou chráněny bytelným ocelovým pouzdrem, prakticky nepoškrábatelným safírovým sklíčkem zvýšenou a voděodolností do 100 M. S téměř šperkovým průměrem 29 mm pak T-My Lady padnou zejména ženám s útlým zápěstím.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

K hodinkám T-My Lady dostanete také náhradní kožený řemínek v decentní krémově bílé barvě, který disponuje systémem quack release – řemínek tak vyměníte za pár chvilek doma a bez pomoci.

Tissot T-My Lady recenze – Drobné a decentní hodinky pro elegantní minimalistku
26.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot T-My Lady recenze – Drobné a decentní hodinky pro elegantní minimalistku

Dámské hodinky Tissot Lovely Square fotogalerie – Hranaté jsou opět v módě
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámské hodinky Tissot Lovely Square fotogalerie – Hranaté jsou opět v módě

Bílý kožený řemínek je na údržbu nejchoulostivější – každodenní nošení se na něm nějak podepíše. Někde se otřete, vezmete si tričko, které barví... A i když se vám takové věci většinou nedějí, bílý řemínek vás tak za rok za dva zradí sám, díky kontaktu s lidským potem má totiž tendenci zajít do nažloutlého tónu. Proto je třeba věnovat mu zvýšenou péči: nesportovat s ním, vyhýbat se vlhkosti, nenechávat ho na přímém slunci apod. Ale nebojte, až jeho čas jednou přijde, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

(6) Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph – Sportovní vzhled pro každý den

Mysleli jste, že hodinky s diamanty mohou být jen elegantní, ženské, jemné, sofistikované a tak dále a tak dále? Pak vás možná následující hodinky překvapí: Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph s dvanácti diamanty o stejné hmotnosti 0,005 ct.

Německé Bruno Söhnle Armida jednoznačně odpovídají klasickým analogovým sportovním hodinkám: mají chronograf, lunetu s tachymetrickou stupnicí, ručky s luminiscencí a quartzový pohon, který je na každodenní pohyb o něco praktičtější než ten automatický. Takové hodinky se do vysoké společnosti určitě nehodí, a to ani s těmi dvanácti krásnými diamanty, které nahrazují indexy. Jedná se tak spíše o hodinky na běžný den, zvláště pokud je dáma majitelkou stříbrných doplňků.

Chronograf jsou v podstatě stopky, které jsou charakteristické malými subčíselníky a dvěmi tlačítky na straně pouzdra. Co si ale budem, kdo by v dnešní době stopoval čas hodinkami? Jo, nikdo vám nezakáže si nimi pro zábavu stopnout, jak dlouho třeba vaříte vajíčka nebo si louhujete čaj, ale pravdou je, že spíše plní funkci estetickou (no, prostě vypadají zajímavě, dobře a sportovně šik).

A pokud preferujete doplňky v černé kůži, nabízí se také celočerné Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph.

Foto: Hodinky-365.cz

Nevšední Bruno Söhnle Armida – Recenze na pořádné dámské hodinky
3.6.2021 - Eliška Měrková
Nevšední Bruno Söhnle Armida – Recenze na pořádné dámské hodinky

Bruno Söhnle je relativně nová, menší moderní značka, která se zrodila v německém Glasshütte, z něhož pochází jen osm hodinářkých značek na světě. Glasshütte je centrem tzv. vysoké hodinařiny a pokud jde o hodinky, známka „Made in Glashütte“ neznamená jen označení původu, ale také kvality.

Šest hodinek s diamanty a každé trochu jiné. Co myslíte, zaujaly by jedny z nich vaši milou?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku