» Blog » 6 NEJ

VYBRALI JSME 6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty

Tagy: 6 NEJ | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 4.1.2021 | 8 MIN

Diamanty – pro mnohé představují zářivou krásu a výjimečnost, pro jiné zámožnost... A pro některé je to prostě jen obyčejná krystalická forma uhlíku... My se ale soustřeďme na to "zářívé a výjimečné", což jsou mimochodem také pocity, které někdy diamanty dokáží navodit těm ženám, které se jimi ozdobí. Z toho důvodu jsme se rozhodli vybrat šestero dámských hodinek s diamanty, a zkusit tak pomoci mužům najít skvělý dárek, jež by jejich milované umožnil cítit se tak zářivě, jako diamanty, které si vezme.

6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)
2.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)

(1) Certina DS Action Precidrive COSC Chronometer Diamonds – Švýcarská přesnost, odolnost a elegance

Švýcarské hodinky Certina DS Chronometr Diamonds (zkráceně, i mě z toho názvu bolí oči) zdobí řada tří diamantů o váze 0,0076 ct (karátů).

Foto: Hodinky-365.cz

Tyto hodinky vynikají spoustou zajímavých prvků. A začnemě těmi, které jsou vidět: diamanty, jež na černé ploše číselníku relativně dobře vynikají, elegantní bicolor úprava v rose gold a stříbrné barvě a praktická datumovka.

Foto: Hodinky-365.cz

Ty vlastnosti, které naopak vidět nejdou, ale jsou neméně důležité, se ukrývají pod záhadnými zkratkami COSC (certifikát přesnosti) a DS (koncept Double Security), které propůjčují hodinkám švýcarskou přesnost a mimořádnou odolnost, díky které tahle diamanty osazená elegantní kráska zvládne klidně i hloubkové potápění... I když nepředpokládám, že by si je některá z dam na potápění reálně vzala. ;)

Certina DS Concept – stručně a srozumitelně
10.10.2019 - Radek Vyhlídal
Certina DS Concept – stručně a srozumitelně

Co znamená to COSC v názvu hodinek? Zjednodušeně se jedná o certifikát, který je  udělován jen těm nejpřesnějším švýcarským hodinkám na trhu. Hodinky s příznakem COSC musí splňovat nejpřísnější normy přesnosti: u mechanických je povolená odchylka chodu -4 až +6 s/den, u quartzových pouze 0,07 s/den. Hodinkám s certifikátem COSC se také říká chronometr.

Nabízí se také stříbrná verze modelu Certina Chronometr Diamonds z titanu, jež je vhodnou alternativou pro citlivou pokožku.

Foto: Hodinky-365.cz

Titan je hi-tech materiál, který disponuje mnoha unikátními fyzikálními vlastnostmi, pro které si jej hodinářské firmy oblíbily: je velice lehký, pevný, odolný, nekorozivní a co je důležité – antialergenní. Máte citlivou pokožkou, která trpí při kontaktu s niklem, který se nachází v běžně užívané oceli? Vhodnou alternativou mohou být právě hodinky z titanu, který obsahuje 0 % niklu, a je tedy 100% antialergenní.

6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku
5.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku

(2) Tissot T-My Lady Automatic – Drobné městské hodinky

Švýcarské hodinky Tissot T-My Lady Automatic s osmi diamanty o 0,0160 ct jsou určeny ženám, které od hodinek vyžadují nejen krásu a eleganci, ale také jistou praktičnost, se kterou hodinky odolají všem nástrahám života ve městě.

Pozadí číselníku je tvořeno pravou perletí, jež je svou podstatou nereplikovatelná, a tak jsou každé perleťové T-My Lady jedinečné. Na číselníku se tak rozehrává nádherná hra světla a barev, která je navrch umocněna diamantovým třpytem. Elegantní prvky jsou chráněny bytelným ocelovým pouzdrem, prakticky nepoškrábatelným safírovým sklíčkem zvýšenou a voděodolností do 100 M. S téměř šperkovým průměrem 29 mm pak T-My Lady padnou zejména ženám s útlým zápěstím.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

K hodinkám T-My Lady dostanete také náhradní kožený řemínek v decentní krémově bílé barvě, který disponuje systémem quack release – řemínek tak vyměníte za pár chvilek doma a bez pomoci.

Tissot T-My Lady recenze – Drobné a decentní hodinky pro elegantní minimalistku
26.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot T-My Lady recenze – Drobné a decentní hodinky pro elegantní minimalistku

Bílý kožený řemínek je na údržbu nejchoulostivější – každodenní nošení se na něm nějak podepíše. Někde se otřete, vezmete si tričko, které barví... A i když se vám takové věci většinou nedějí, bílý řemínek vás tak za rok za dva zradí sám, díky kontaktu s lidským potem má totiž tendenci zajít do nažloutlého tónu. Proto je třeba věnovat mu zvýšenou péči: nesportovat s ním, vyhýbat se vlhkosti, nenechávat ho na přímém slunci apod. Ale nebojte, až jeho čas jednou přijde, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

(3) Mido Baroncelli Lady Day Automatic – Elegantní Švýcarka v černém

Hodinky Mido Baroncelli Lady Day Automatic, pyšnící se mimo jiné označením Swiss Made, mají na svém číselníku jedenáct diamantů o 0,103 ct ("chybějící" dvanáctý diamant nahradila na šesté indexové pozici datumovka).

Foto: Hodinky-365.cz

Vedle diamantů dodává Baroncelli na kráse především perleťový střed číselníku, do kterého jsou vsazeny kontrastní růžově zlaté Dauphine ručky, jež hodinky vizuálně oteplují. Černý prošívaný řemínek s vyraženým krokodýlím vzorem vzbuzuje dojem serióznosti. Když hodinky otočíme, upoutá také průhledné dýnko, odkrývající mechanické útroby hodinek. A poslední věc: s průměrem pouhých 28 mm by hodinky mohly ocenit i dámy s velmi útlým zápěstím.

Foto: Hodinky-365.cz

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

Swiss Made v podstatě značí to, že hodinky byly vyrobeny nebo smontovány ve Švýcarsku, mají švýcarský strojek, minimálně 60 % nákladů na jejich výrobu bylo švýcarských a závěrečná kontrola byla provedena rovněž ve Švýcarsku.

(4) Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic – Perleť, květiny a diamanty

Swiss Made hodinky Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic zdobí čtyři diamanty na pozicích 3, 6, 9 a 12. Pravdou ale je, že diamanty nejsou tím hlavním, co na Jazzmasterech upoutá.

Foto: Hodinky-365.cz

Číselníku jednoznačně dominuje květinové Open Heart prorážející perleťový číselník, který hodinky zahaluje do jemného mléčného světla.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky překvapují relativně sportovním prvkem: luminiscencí, která je vtěsnána do jinak elegantně působících ruček. A nakonec, skrz průhledné dýnko je možné sledovat mechanický chod strojku se skvělou 80hodinovou rezervou chodu.

(5) Tissot PR 100 Lady Quartz Sport Chic Diamonds – Elegantní, sportovní a šik

Hodinky Tissot PR 100 Lady Quartz Sport Chic Diamonds, jež pocházejí z dílny tradiční švýcarské značky Tissot, disponují dvanácti diamanty o stejné váze 0,0456 ct.

Foto: Hodinky-365.cz

Jedná se i celostříbrné elegantní hodinky, které však díky robustnějšímu pouzdru s očíslovanou lunetou a strohým ručkám s luminiscencí působí sportovnějším dojmem. Ten zjemňují samozřejmě diamanty, a pak také perleťový číselník, na kterém se nádherně odráží světlo. Tyto hodinky jsou quartzové, což jim propůjčuje určitou praktičnost (stačí jim jednou za rok za dva vyměnit baterii). Tyto hodinky podle mě vynosí elegantně-sportovní dáma, které sluší stříbrné doplňky.

Foto: Hodinky-365.cz

Za základní vlastnosti diamantů jsou považovány čtyři hodnoty: Karátová hmotnost (značená v ct), jež značí velikost diamantu (a platí, že čím je diamant a jeho hmotnost větší, tím vzácnější, a tedy i dražší je) a obvykle se počítá na desetinná místa. Barva diamantu, u níž je nejvíce ceněna paradoxně co největší bezbarvost. Čistota, zahrnující množství kazů, nedokonalostí a "znamének krásy" diamantu. A nakonec Brus, který jediný nezávisí na přírodě, ale pouze na zručnosti a profesionálnosti mistra brusiče.

(6) Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph – Sportovní vzhled pro každý den

Mysleli jste, že hodinky s diamanty mohou být jen elegantní, ženské, jemné, sofistikované a tak dále a tak dále? Pak vás možná následující hodinky překvapí: Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph s dvanácti diamanty o stejné hmotnosti 0,005 ct.

Foto: Hodinky-365.cz

Německé Bruno Söhnle Armida jednoznačně odpovídají klasickým analogovým sportovním hodinkám: mají chronograf, lunetu s tachymetrickou stupnicí, ručky s luminiscencí a quartzový pohon, který je na každodenní pohyb o něco praktičtější než ten automatický. Takové hodinky se do vysoké společnosti určitě nehodí, a to ani s těmi dvanácti krásnými diamanty, které nahrazují indexy. Jedná se tak spíše o hodinky na běžný den, zvláště pokud je dáma majitelkou hnědé kožené kabelky či bot, které by s řemínkem hezky ladily.

Foto: Hodinky-365.cz

Chronograf jsou v podstatě stopky, které jsou charakteristické malými subčíselníky a dvěmi tlačítky na straně pouzdra. Co si ale budem, kdo by v dnešní době stopoval čas hodinkami? Jo, nikdo vám nezakáže si nimi pro zábavu stopnout, jak dlouho třeba vaříte vajíčka nebo si louhujete čaj, ale pravdou je, že spíše plní funkci estetickou (no, prostě vypadají zajímavě, dobře a sportovně šik).

Univerzálnější a snažší na barevné kombinování jsou stříbrné Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph, jež by mohla ocenit žena, která ráda nosí stříbro či chirurgickou ocel.

Foto: Hodinky-365.cz

A pokud žena preferuje doplňky v černé kůži, nabízí se také celočerné Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph.

Foto: Hodinky-365.cz

Bruno Söhnle: představení hodinářské značky z Glashütte
7.8.2020 - Agáta Vřeská
Bruno Söhnle: představení hodinářské značky z Glashütte

Bruno Söhnle je relativně nová, menší moderní značka, která se zrodila v německém Glasshütte, z něhož pochází jen osm hodinářkých značek na světě. Glasshütte je centrem tzv. vysoké hodinařiny a pokud jde o hodinky, známka „Made in Glashütte“ neznamená jen označení původu, ale také kvality.

Šest hodinek s diamanty a každé trochu jiné. Co myslíte, zaujaly by jedny z nich vaši milou?

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku