» Blog » Tissot

VYBRALI JSME 6 NEJ: Nejoblíbenější dámské hodinky Tissot

Eliška Měrková | 22.10.2020 | 11 MIN | 1x komentář

S hledáním dárku pro vaši drahou polovičku to může být těžké. Při výběru dámských hodinek vás zpočátku pravděpodobně zaplaví moře fashion kousků od firem, které zároveň s hodinkami vyrábí i boty, kabelky a šperky. A vy byste jí přitom chtěli koupit konečně nějaké hodinky od tradiční hodinářské značky, nejlépe švýcarské kvality a ideálně za takovou cenu, ze které na vás nepůjdou mdloby. Souhlasíte? Pak vám s výběrem možná můžeme pomoci my. Představujeme šestero nejoblíbenějších Tissot hodinek pro dámy.

Proč právě značka Tissot? Protože v prvé řadě splňuje všechny požadavky, které jsme si v úvodu vytyčili. Je to tradiční švýcarská značka, která zachovává základní hodnoty, jakými jsou kvalitní provedení a preciznost. Výrobu hodinek zahájila už v roce 1853 a za tu dobu se dokázala vypracovat na jednu z nejoblíbenějších hodinářských značek současnosti. Není se čemu divit. Už více než sto šedesát let Tissot nabízí kvalitní mechanické i quartzové hodinky pro pány i pro dámy, a to za ceny, které jsou přinejmenším příznivé a férové.

A co se týče dámských hodinek, značka se pyšní tím, že mezi vývojem módy a hodinkami, které vyrábí pro ženy od roku 1853, existuje silná paralela.

"There is a strong parallel between the evolution of fashion and the watches that Tissot has been creating for women since 1853."

Foto: Hodinky-365.cz

Safírové sklíčko a quartzový pohon

Všechny hodinky z našeho výběru jsou opatřeny safírovým sklíčkem a (většina z nich) quartzovým pohonem. To mimo jiné značí, že dámy (co se týče nošení hodinek) vyhledávají nejen krásu, ale i pohodlí.

Safírové sklíčko je totiž téměř nepoškrábatelné (škrábance se vám povedou udělat jen diamantem či jiným safírem) a quartzový pohon je oproti mechanickému z praktického hlediska bezstarostnější – odolnější, přesnější a levnější. Stačí jen sem tam nechat vyměnit baterku.

(1) Tissot Couturier Lady Quartz – Hodinky, které rozhodně upoutají

Hodinky Tissot Couturier Lady Quartz potěší ženy, jež hledají hodinky zajímavé, živé a taky takové, které poutají pozornost.

Foto: Hodinky-365.cz

Couturier mají nápadně barevný číselník v sytém bordó tónu, který na hodinkách obecně není příliš častý. Co ale specifickou expresivnost hodinek dotváří (ne-li vytváří), je lesklý lakovaný kožený řemínek, jenž je s číselníkem barevně sladěn. Když hodinky prozkoumáme zblízka, poznáme, že zase „taková divočina" to není. Pro značku Tissot je totiž typická preciznost a smysl pro detail, a tak i tento výraznější kousek působí vyváženě.

Foto: Hodinky-365.cz

I přes "divoké zbarvení" jsou Couturier hezky vizuálně vybalancované.

Harmonie bylo dosaženo díky promyšleným detailům: kovové pouzdro je ve stejném tónu jako ručky, indexy a minimalistické logo Tissotu. Couturier jsou tedy opticky sjednoceny do barev kovová-bordó. Na číselníku můžeme vidět zajímavé dekorativní propojení indexů šesti vrytými kruhy.

Couturier mají neobvykle zdobený číselník.

Ladně působí také zakončení vteřinové ručky. Jinak jsou opatřeny tradičními Dauphine ručkami, které jsou typické pro společenské a elegantní hodinky značky Tissot. Vizuální jednotu lehce narušuje bíle zářící datumové okénko.

Foto: Hodinky-365.cz

Couturier jsou také relativně drobné (32 mm) a disponují voděodolností do 100 M. Plavání bych s nimi ale nedoporučovala. Takhle, samotný strojek hodinek pravděpodobně přežije, když s nimi dáma spadne do bazénu. Kožený řemínek jí ale určitě nepoděkuje, zvlášť pokud by ho pravidelně vystavovala chlóru.

S koženým řemínkem není vhodné chodit do vody, proto se nenechte zmást vysokou voděodolností.

S koženým řemínkem není vhodné chodit do vody, proto se nenechte zmást vysokou voděodolností.

Je pravda, že Couturier nesednou každému. Určitě však budou slušet ženám, které se nebojí vyniknout v davu a dokážou unosit doplňky v odvážnějším stylu.

Couturier jsou pro odvážné nositelky.

Couturier jsou pro odvážné nositelky.

(2) Tissot T-Wave Lady Quartz – Diamanty ženy nepohrdnou

Tissot T-Wave jsou luxusním šperkem v podobě hodinek. Původně byly totiž koncipovány jako valentýnská edice, staly se však tak oblíbenými, že se později zařadily mezi běžnou kolekci T-Lady.

Foto: Hodinky-365.cz

Ladné křivky T-Wave byly inspirovány hedvábnou stuhou vlnící se ve větru. Její lehkostí, ženskostí a elegancí. A přesně takové T-Wave jsou. A to ještě nebyla řeč o diamantech. ;)
Ty se na jinak čistém kovovém číselníku nachází čtyři a sedí na místech, kde původně patřily indexy na pozici 3, 6, 9 a 12. Ostatní indexy jsou nahrazeny drobnými ocelovými kapkami a napomáhají tak lepší orientaci.

Foto: Hodinky-365.cz

Na číselníku se místo indexů nachází čtyři krásné diamanty.

Elegantní harmonii kovového číselníku umocňuje paprskovité kartáčování a skeletonové ručky ve tvaru lístků.

Foto: Hodinky-365.cz

A když hodinky pootočíme, mile nás překvapí bílý kabochon na korunce.

Foto: Hodinky-365.cz

T-Wave je drobný šperk (30 mm), který padne i na velmi štíhlá zápěstí. Jsou to hodinky, které dámy rády nosí do vybranější společnosti, na formálnější události, ale třeba i ke koktejlovým šatům. Hodí se zkrátka na jakýkoli speciální večer, kdy se chtějí cítit tak krásně a zářivě, jako diamanty, které mají na zápěstí.

Foto: Hodinky-365.cz

T-Wave jsou luxusním šperkem v podobě hodinek.

Pokud byste je zamýšleli jako luxusnější dárek, určitě neprohloupíte. Téměř každé ženě by totiž vykouzlily úsměv na tváři.

(3) Tissot Tradition Lady Quartz – Tradice se musí ctít

Klasika a elegance tradičního stylu vládne u hodinek Tissot Tradition Lady Quartz.

U Tissot Tradition sílá spočívá právě v určité "neinovativnosti" a v designu, který spolehlivě ověřil čas. Leštěná ušlechtilá ocel, čistě bílý číselník bez rušivých elementů, univerzální průměrná velikost 33 mm... Už první pohled prozrazuje, že se jedná o "učebnicové" společenské a formální hodinky. Díky své neutrálnosti se však zařadily i do kategorie "hodinky na každý den" – hodí se jak do kanceláře, tak třeba na společnou romantickou večeři.

Vedle pánského protějšku Tissot Tradition Quartz.

Vedle pánského protějšku Tissot Tradition Quartz.

Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě
28.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě

Elegantní vzhled hodinkám dodávají lesklé trojúhelníkové indexy a korespondující ručky. Zajímavým detailem je nahrazení třetího indexu drobným datumovým okénkem, které je tvořeno jednoduchým výřezem bez orámování, a tak je čistý, svěží vzhled číselníku zachován a celkový design působí odlehčeně. Spojení bílého pozadí číselníku s ocelovými indexy, jež jsou zvýrazněny arabskými číslicemi na 6. a 12. pozici, z nich také činí relativně dobře čitelné hodinky.

6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč
4.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč

(4) Tissot Bella Ora Round – Když ďábel tkví v detailu

Hodinky Tissot Bella Ora patří do řady T-Lady, což znamená, že od nich můžeme očekávat ženský styl a pověstnou tissotovskou sofistikovanost.

Foto: Hodinky-365.cz

U Bella Ory "tkví ďábel v detailu", jak píší designéři Tissotu. A je to tak. Na první pohled nás u hodinek zaujmou neobvykle velké protáhlé arabské číslice vykreslené tenkou černou linkou. K nim byl vhodně dolaďen vzhled uzounkých černých indexů, jež byly protaženy až do výšky číslic. Kdyby byly k číslicím přiřazeny klasicky krátké indexy, nebo kdyby bylo písmo loga hrubší či v jiné barvě, celkový obraz by se rozsypal.

U Bella Ory je promyšlen každý detail.

U Bella Ory je promyšlen každý detail.

Ačkoli jsou číslice vysoké a trošku výstřední, tenké linie zaručují vizuální svěžest a celkový design působí odlehčeně. Dalším zajímavým detailem je nahrazení číslice 3 zesíleným indexem, aby se datumové okénko na třetí pozici vizuálně „nebilo" s velkou číslicí. Samotné okénko je tvořeno čistým výřezem bez orámování, a tak je jeho „rušivost" utlumena ještě více. Elegantní vzhled hodinkám dodávají v Tissotu oblíbené Dauphine ručky.

Foto: Hodinky-365.cz

Posledním příjemným detailem je něžný, mléčně bílý kabochon na korunce a rytina květiny na dýnku. Všechny tyto elementy dostaly velký prostor k vyniknutí, celých 38 mm.

Rytina květiny na dýnku.

Nejoblíbenějším modelem Bella Ory je ten s modrým řemínkem. A není divu, když je modrá barvou roku 2020. Kdyby vás však modrá omrzela, k hodinkám je přibalen náhradní řemínek v meruňkovém tónu.

Bella Ora s náhradním řemínkem.

Bella Ora s náhradním řemínkem.

Hodinky Bella Ora bych doporučila jemným a sofistikovaným ženám, které ocení zajímavé detaily.

(5) Tissot PR 100 Quartz – Ani sportovní ženské nepohrdnou diamanty

Tissot PR 100 Quartz jsou hodinky čišící sportovní energií. Ale jelikož se i sportovnější ženy rády vyparádí, disagnéři z Tissotu přidali tomuto kousku diamantový třpyt. Diamantů (o 0,0456 ct) se na hodinkách nachází dvanáct a sedí na místech, kde původně patřily indexy na pozici 3, 6, 9 a 12.

Foto: Hodinky-365.cz

Kromě diamantů, které zjemňují celkové ladění hodinek, se však dá hovořit o praktických hodinkách ve sportovně-elegantním stylu. Robustnější ocelové pouzdro pevně objímá jednoduchý číselník s jinak strohými indexy a minutovou stupnicí. Široké ručky s luminiscencí zajišťují čitelnost i v sešeřených podmínkách a s voděodolností do 100 M si s hodinkami můžete směle jít třeba i zaplavat. Tissot PR 100 podle mě ocení zejména akční ženské, které však zůstávají elegantní za každé situace.

Foto: Hodinky-365.cz

6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)
2.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)

(6) Tissot Everytime – Minimalistická klasika pro každý den

Hodinky Tissot Everytime patří do řady T-Classic, což už samo o sobě vypovídá o tom, o jaké hodinky půjde – klasické, vhodné na každodenní nošení a troufám si říci, že i na jakoukoli formální i neformální příležitost. Stříbrný celokovový model s bílým číselníkem a nenápadnými indexy je zkrátka tak úžasně minimalistický, decentní a elegantní, že s ním jednoduše nejde udělat chybu. K džínám a tričku, k saku a lodičkám, ke koktejlovým šatům... Nejspíš k čemukoliv si jen umíte představit.

Foto: Hodinky-365.cz

Příliš pozornosti neupoutají, ale napadá mě, že právě proto by se univerzální a nadčasové Everytimy mohly stát pomyslným "entry levelem" pro ženy, které nejsou zvyklé nosit hodinky, ještě žádné nevlastní a přály by si hodinky na každý den.

Everytime záměrně příliš pozornosti nepoutají. A v tom je jejich síla.

Everytime záměrně příliš pozornosti nepoutají. A v tom je jejich síla.

Hodinky jsou navíc lehké (58 g) a drobné (30 mm), ocení je tedy i ženy s drobnějším zápěstím. Jednoduchý je i šperkový způsob zapínání náramku.

Foto: Hodinky-365.cz

Takovým hodinkám skoro nemám co vytknout. Jen bych s nimi dávala pozor na vodu, zvládnou totiž jen drobné stříkance při umývání rukou.

Foto: Hodinky-365.cz

Elegantní a nadčasový vzhled.

Pokud byste pomýšleli na Everytimy jako na dárek, čisté leštěné dýnko přímo vybízí ke skrytému "okořenění" hodinek gravírem s osobním vzkazem či věnováním.

Čisté dýnko přímo vybízí ke gravíru.

Abychom si to shrnuli: tradice, kvalita a precizní zpracování nemusí být jen mužskou záležitostí. Tissot nám stále dokazuje, že i u dámských hodinek to jde. Klasickou eleganci má v malíčku. Dokáže si pohrát s nápaditými detaily a zvládá ukočírovat i sebevětší divočinu do sofistikované podoby. Tak co, už víte, jaké byste si přáli?

Tagy: 6 NEJ | Dámské | Tissot

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Danuše Petříkovápřed 226 dny, reagovat
Též mám hodinky Tissot a absolutně přesný strojek a to sklíčko je pořád jak nové, jen preferují pánské tudíž větší ciferník a kožený pásek

Hodinky zmíněné v článku