» Blog » Amazfit

Amazfit Balance představení – První Amazfity s podporou plateb!

Tagy: Představení | Amazfit | Dámské | Pánské | Chytré

Matěj Urbaczka | 4.9.2023 | 2 MIN | 13x komentář

S novinkami na poli chytrých hodinek se teď doslova roztrhl pytel. Amazfit nezůstává v pozadí a vydává městský model Amazfit Balance, který má jako první od Amazfitu možnost platit v ČR.

Po úspěšném sportovním modelu Amazfit Cheetah je tady pokračování již legendární řady GTR s novým názvem – Balance. Pojďme mrknout na klíčové body těchto hodinek.

  • Elegantní pouzdro a integrovaný řemínek
  • 1,5" AMOLED displej
  • Dvoupásmová GPS
  • AI personalizovaný trénink
  • Zepp Pay
  • 14 dní výdrž baterie

Amazfit GTR 4 recenze – Konečně s puncem kvality?
21.10.2022 - Dominik Hok
Amazfit GTR 4 recenze – Konečně s puncem kvality?

Design s malými obměnami pokračuje

Amazfit s malými obměnami pokračuje již v zaběhnutém designu. 46mm pouzdro z hliníku je doplněno o korunku na pozici druhé hodiny a tlačítko na pozici čtvrté. Snad bude korunka fungovat stejně jako na Amazfit Cheetah i na základní obrazovce.:-)

Na pouzdro je tentokrát navázán silikonový řemínek, který je poprvé integrovaný a dotýká se až pouzdra, jako tomu je třeba u Garmin Marq. Co si budeme, vypadá to neskutečně elegantně a má to úroveň. Další varianta je pak na populárním nylonovém řemínku, který může být někdy příjemnější na celodenní nošení.

Displej nasazuje nový standard spolu s GPS

Poslední dobou je vidět nárůst velikosti displeje u všech značek. Tady je to konkrétně z 1,4" na 1,5", což vlastně znamená, že okolo displeje zmizel černý rámeček, takže displej naléhá až k pouzdru. Přijde mi to jako elegantní řešení.

GPS je u modelu dvoupásmová, s možností až 6 satelitních systémů najednou. Sportovní funkce pak doplňuje personalizovaný trenér, který dokáže přizpůsobit trénink vašemu aktuálnímu stavu. Samozřejmostí pak bude 100+ sportovních aktivit a další speciální metriky. Ale to už si více představíme v recenzi, jakmile budeme mít hodinky k dispozici.

Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?
17.7.2020 - Agáta Vřeská
Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?

Vítej v 21. století

Ano, už se dostalo i na značku Amazfit a tento model bude umět NFC platby! Zepp Pay bude dostupný i u nás v ČR a bude jej podporovat Raiffeisen Bank anebo Curve, přes kterou lze spojit téměř jakoukoli banku u nás. Jak sám Amazfit říká, banky by pak měly následně přibývat.

Kromě placení zde máme klasiku jako notifikace, volání v dosahu telefonu a další chytré vymoženosti. Vše tohle pak podtrhuje 14 dní výdrže baterie v režimu smartwatche v nějakém rozumném režimu používání a při náročném používání to bude opět okolo týdne.

Stojí nové hodinky za výměnu?

Nové Amazfit Balance mi prozatím učarovaly a těším se, až hodinky uvidím naživo. Za mě je to velká obměna a hodinky mají co nabídnout jak stávajícím zákazníkům v oblasti chytrých hodinek, tak i nováčkům v těchto vodách.

Hodinky by měly být dostupné na konci září a s dostupností také bude souviset pořádná recenze a video na Youtube.:-)

Co si o nových Amazfitech myslíte vy?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Romanpřed 21 dny, reagovat
Ahoj Maťo. Teším sa na video-recenziu. S Dominikom ich robíte skvelo. Prosím, mohli by ste Amazfit Balance porovnať z hľadiska športových funkcií s Amazfit cheetah (round alebo Pro)?
Matěj Urbaczkapřed 21 dny
Zdravím, Ahoj, určitě budeme porovnávat i mezi modely.:-)
Ondrapřed 20 dny, reagovat
Ahoj, s cenou to vypadá jak?
Matěj Urbaczkapřed 17 dny
Zdravím, cena je 6190 kč.
zrudapřed 20 dny, reagovat
Nový OS a nová verze snímače dva měsíce po uvedení Cheetah? To se mi asi moc nelíbí. Ale uvidíme, jak na tom bude přesnost. Porovnání s Cheetah se určitě bude hodit.
Davidpřed 20 dny, reagovat
Budou hodinky podporovat platby České spořitelny?
Matěj Urbaczkapřed 17 dny
Zdravím, Davide, zatím jsou potvrzeny banky, které jsem zmiňoval výše. Až bude seznam doplněný, určitě ho doplníme i my.:-)
Petrpřed 19 dny, reagovat
Nejdůležitější parametr u hodinek je vodotěsnost. Každé hodinky by měly mít minimální vodotěsnost 100m, jinak nevydrží běžné používání.
Tomášpřed 19 dny, reagovat
Ahojky a těším se na video ???? to placení prosím bude možné u Komerční banky? Jaká karta VISA,master... Prosím zjistíte to nějak. A ten nylonový řemínek je magnetický? Jak to drží. Děkuji ????
Matěj Urbaczkapřed 17 dny
Zdravím, Tomáši, na výpis bank si budeme muset ještě chvíli počkat, ale pak ho samozřejmě doplníme i s podporovanými kartami.:-)
zrudapřed 17 dny
Pokud pominu milion otazníků, tak vše podstatné je v článku. I podle stránek Amazfitu to (zatím) bude fungovat jen s Raiffkou a Curve. A kartami Mastercard...
Zdeněkpřed 5 dny, reagovat
Ahoj Matěji, kdy bude recenze na Amazfit Balance? Rozhoduji se mezi nimi a Huawei GT 4. Co bys doporučil ty? Huawei GT 4 se mi líbí více vzhledově ale placení a možná doprovodné aplikace dávají volbu na Amazfit Balance. Nejsem žádný velký sportovec (sem tam si jdu zaběhat), preferuji volání v blízkosti telefonu, hudební přehrávač, výdrž baterie a možná i to placení bych uvítal, ale není to podmínka. Díky za názor...
Matěj Urbaczkapřed 3 dny
Zdravím, Zdeňku, co se týče Huawei, jsou více sportovní a přesnější co se tepové frekvence týče. Amazfity teď nosím a jsem s nimi +- spokojen v každém aspektu.:-) Výdrž baterie a funkce jako telefonování, hudba je na obou. Skrze platbu jsou určitě lepší Balance a Huawei to hodně ubírá.:-( Dejte si ještě pozor na to, že pokud vlastníte iPhone, tak u Huawei Vám nepůjde nahrát hudba...:-(