» Blog » Casio

Casio G-Shock DW-H5600 představení – Obnovený kult, který rozbuší srdce a ještě to změří

Tagy: Představení | Casio | Pánské | Klasické | Fashion | Retro | Tradiční | Vojenské

Dominik Hok | 3.5.2023 | 3 MIN | 6x komentář

Velice oblíbený model DW-5600 se dočkal reinkarnace. Tentokrát je osazený snímačem tepové frekvence a dočkal se i nových designových prvků.

DW-5600 se snímačem tepové frekvence? Dává to smysl?

Rozhodně! DW-5600 vychází z vůbec prvního G-Shocku a je to kultovní model, který se už několik dekád těší obrovské popularitě. Za ty roky tento držák zažil několik reinkarnací. Například verze se solárním akumulátorem a příjmem rádiového signálu nebo další, kdy rádiový příjem nahradilo propojení s telefonem přes Bluetooth. Nehledě na to, kolika designových reinkarnací jsme se dočkali. Teď si vývojáři G-Shocku řekli, že by to tento model chtělo posunout zase o kousek dále a do dýnka zapracovali snímač tepové frekvence.

 Casio G-Shock DW-5600 recenze – Legenda za pár kaček
28.3.2022 - Radim Krčmář
Casio G-Shock DW-5600 recenze – Legenda za pár kaček

Casio G-Shock GW-M5610 recenze – Stařík, který vylezl z okna a nastavil se
17.5.2022 - Dominik Hok
Casio G-Shock GW-M5610 recenze – Stařík, který vylezl z okna a nastavil se

Já jsem z toho nadšený, protože designově se jedná o můj nejoblíbenější G-Shock (a rozhodně nejsem sám) a zároveň si rád sleduju životní funkce. Celkově teď Casio fušuje do chytrého světa, kde se lpí na zdravotní a tréninkové funkce, což dokazuje i nedávno vydaný model GBD-H2000.

Casio G-Shock GBD-H2000 recenze – Chytrák s dvouletou výdrží baterie
25.4.2023 - Dominik Hok
Casio G-Shock GBD-H2000 recenze – Chytrák s dvouletou výdrží baterie

Samozřejmě tam zůstalo Bluetooth připojení, které zprostředkovává přenos informací o tepu do mobilní aplikace, zobrazení příchozích notifikací a nastavení přesného času.

Nové barevné kombinace jsou tak zajímavé, že si ani nemůžu vybrat svého favorita. Ale kdybyste mi dali zbraň k hlavě, asi bych řekl, že ta s popisky rozměrů, protože mi to přijde jako zajímavý koncept. V těsném závěsu je tyrkysová a modrá varianta. Černé jsou za mě takové klasiky. Celkově se ale design hodinek povedl a Casio odvedlo skvělou práci. Ostatně, jako vždy.

Design má trochu z retra a trochu z nadčasovosti.

Ale i ta černá má něco do sebe.

Je trochu škoda, že DW-H5600 jsou pořád ještě tak trochu hloupoučké, protože neukazují notifikace, ale pouze upozorní, že na telefonu nějaká notifikace je.

Podobně se na telefon musíte spoléhat i z hlediska sportů, protože v tomto modelu nenajdete zabudovaný GPS přijímač, ale musíte hodinky připojit k telefonu, ze kterého si budou brát údaje o poloze. Hodinky dokážou monitorovat intervalové tréninky, běh, chůzi a posilování.

Polar ft. G-Shock – Opět a zas

G-Shock spojením s Polarem získal řadu algoritmů, které můžete využít jak ke zlepšení svého lifestylu, tak k lepšímu progresu v tréninku.

Do DW-H5600 se dostaly Cardio load a Cardio status, které sledují vaši tréninkovou zátěž, tedy to, v jakých tepových zónách se při tréninku pohybujete a jestli je váš trénink produktivní.

Po ukončení sportovní aktivity se vám zobrazí Running index, což je odhad maximálního množství kyslíku, které při sportovní aktivitě využíváte. Zajímavou funkcí je i Energy Used, protože Polar je snad jediná značka, která má funkci odhadu spotřeby energie – tedy množství tuků, karbohydrátů a proteinů.

Velkým plusem pro Casio je, že získali i algoritmy pro monitoring spánku, protože v tom je Polar už dlouholetá klasa. Kromě monitoringu hodinky mají i funkci Nightly Recharge, která zaznamenává, jak se vyrovnáváte s tréninkem, denním stresem a jak "dobíjíte v noci baterky".

Z lifestylových funkcí určitě stojí za zmínku Life log, který zaznamenává vaši denní aktivitu – počet kroků, procenta splnění vašeho denního cíle, spálené kalorie a aktivní minuty.

Optický snímač dokáže změřit i okysličení vaší krve, čímž můžete rozpoznat přicházejí nemoc.

Je ale trochu škoda, že sportovní metriky jsou často odpočítávány hlavně na základě dat získaných snímačem tepové frekvence a GPS. Tady se musí algoritmy spoléhat na kvalitu snímání vašeho telefonu a může to ovlivňovat, jestli třeba máte telefon v kapse nebo nedejbože v batohu.

Je DW-H56000 perspektivní kousek?

Na otázku potenciálu tohoto modelu se těžko odpovídá, protože přeci jen mu chybí chytrost, kdy by zobrazil kompletní notifikace nebo třeba integrovaný GPS přijímač. Na druhou stranu je to kultovní model, který se po pytlech prodával i předtím než měl snímač tepové frekvence. Teď má navíc ještě povedenější design, trochu té chytrosti a měří srdeční tep. No, já se už nemůžu dočkat. Co vy?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Kamil Trávníčekpřed 23 dny, reagovat
Hodinky klasicky krásné. Nedávno jsem koupil 5610U, protože solar, radio, positivní displej. Bohužel, na mě malá čísla. Bez brýlí k ničemu. Tak se přesunuly k synovi. Tyto nové jsou sice hezké, tep apod. fajn, ale negativní displej to zabíjí. Alespoň pro mě
Filipspřed 23 dny, reagovat
Tak pokud je ve starší verzi nosil i Ounýl, tak není co řešit ????
Nutilospřed 19 dny, reagovat
Kamil Trávníček - Pokud je ten display stejný jako např. u GPR-B1000 tak bude skvělý a čitelný za všech podmínek. Je to úplně jinde, než třeba negativ u GX-56BB a podobně. ????
Kamil Trávníčekpřed 14 dny
A tady jde taky o ten MIP display co na surfařských digitálek? Pokud ano, tak ten je hodně v pohodě
Martinpřed 16 dny, reagovat
Jaká bude cena? A kdy budou u vás k objednání?
Dominik Hokpřed 15 dny
Zdravím, Martine. Bohužel nejsem zatím schopný říct ani jedno. :/