» Blog » Casio

Nové G-Shock GA-2200 představení – Nový design a menší rozměry

Tagy: Představení | Casio | Pánské | Klasické | Tradiční

Agáta Vřeská | 5.9.2021 | 2 MIN

Nové G-Shocky v základní řadě Original zaujmou už svým designem. Než si je stihneme pořádně otestovat a zrecenzovat, pojďme se na ně alespoň v rychlosti podívat. Představujeme Casio G-Shock GA-2200.

G-Shock Carbon Core Guard GA-2200. Odolné, menší, lehčí

G-Shock GA-2200 je zcela nový přírůstek v rodině G-Shocků a přichází s novým, a hned na začátku můžeme konstatovat že velmi povedeným, designem.

Už na první pohled je vidět, že jde o pokračovatele úspěšných Dvoutisícovek, a tak se funkčně žádných větších změn nedočkáme. Půjde hlavně o design. Ten je ale opravdu vymazlený.

G-Shock GA-2000 recenze. Nový materiál, struktura i design.
13.4.2019 - Martin Koňařík
G-Shock GA-2000 recenze. Nový materiál, struktura i design.

Podle Casia je design GA-2200 inspirovaný automobilovým průmyslem. Pozornost poutá především šest šroubů na lunetě dodávající hodinkám industriální náboj. Indikátor funkcí v levé části si vzal předlohu z brzdových kotoučů a má povrchovou úpravu, díky které získává metalický vzhled.

Novým prvkem je také tvarovaný displej, který se táhne od třetí k šesté hodině. Neobvyklé, ale k celkovému sportovnímu designu to jednoduše sedí.

Nové G-Shocky mají opět Carbon Core Guard, tedy třívrstvou strukturu, kdy je pryskyřice vyztužena karbonovými vlákny pro větší odolnost. Od roku 2019, kdy byl CCG představen, jsme jej viděli u mnoha modelů, a tak už se dá bez obav hodnotit perfektní funkčnost.

U nových G-Shocků GA-2200 se pak Casiu podařilo dosáhnout i na menší rozměry (průměr 47,1 mm a výška 50,8 m) a především pak i tenčího pouzdra 12,8 mm. Oproti GA-2000 jsou tedy nejen menší, ale také lehčí. Váha je pouhých 57 gramů, což se u hodinek, které budete zřejmě brát všude s sebou, docela hodí.

Vedle subtilnějších proporcí mnozí možná ocení také luminiscenci na ručkách, která u předchozího modelu chyběla, ale především tady zůstalo dobře vyřešené osvětlení. Hodinky mají dvě LED diody, první ve výklenku mezi 4. a 5. hodinou, druhá podsvětluje displej, takže je čitelný i skutečně ve tmě. A nechybí ani nastavitelný čas dosvitu.

Čitelnost v noci zajišťuje Neobrite na ručkách a dvě LED diody.

Čitelnost v noci zajišťuje Neobrite na ručkách a dvě LED diody.

Pryžový řemínek má opět quick release, tedy rychlostěžejky pro rychlou, a hlavně snadnou výměnu. Materiál řemínků je u G-Shocků vždy velmi příjemný a pohodlný, malinko se občas vybízí obava ohledně zpevnění u nožek, zda hodinky budou dobře sedět i na úzkém zápěstí, ale u GA-2200 se zdá, že se pěkně přizpůsobí.

Z funkčního balíčku jde G-Shockovský základ, který je ale víc než bohatý. K dispozici je světový čas, 5 budíků, stopky, timer a samozřejmě plně automatický kalendář. K tomu přidejte 200 metrů voděodolnosti, pověstnou odolnost vůči nárazu a máte další dobře postavený model v základní sestavě G-Shocků. Navíc v designu, který se opravdu povedl a celkem (zatím) čtyřech barevných provedeních (ta černá s tyrkysovou metalízou?!).

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku