E-shop funguje na 100 %. Ostravská prodejna otevřená.>> Více informací.
» Blog » Casio

Casio G-Shock GSW-H1000 představení – Google, chytrost a barevný dotykový displej

Dominik Hok | 6.4.2021 | 3 MIN | 4x komentář

Chytré G-Shocky už tady byly, ale chytré G-Shock postavené na operačním systému Wear OS od Googlu a k tomu navrch barevný dotykový displej? Ne, to tady ještě nebylo. Nový model G-Shock G-Squad Pro GSW-H1000 přináší do vod smartwatchů opět něco nového. Bohužel však zatím není známo, jestli budou dostupné i v České republice. Prozatím si však postačíme i s jiskřičkou naděje a jdeme se na ně trochu podívat.

V řadách Casia do smartwatchovských fušovaly modely jako GBX-100, GBD-100 či GBD-H1000, ale tentokrát to vzaly z trochu jiné perspektivy. Model GSW-H1000 totiž šlape na operačním systému Wear OS od Googlu a navrch přidal barevný dotykový displej. A samozřejmě to všechno kombinuje s duší G-Shocku – 200metrová voděodolnost, odolnost proti nárazu a robustní ikonický design.

Čím jsou G-Shock GSW-H1000 speciální:

  • používají operační systém Wear OS od Googlu
  • dvouvrstvý displej (monochromatický a LCD)
  • senzorová výbava včetně snímače tepové frekvence a pulzního oxymetru
  • monitoring stresu, spánku a odhad hodnoty VO2 Max
  • větší množství sportovních aktivit oproti předchozím chytrým G-Shockům
  • výdrž baterie až jeden měsíc (ale má to háček)

Japonská preciznost okořeněná špetkou americké chytrosti

GSW-H1000 kombinuje pro Casio typickou odolnost a spolehlivost s chytrostí od Googlu. Co si budeme povídat, předchozí japonské smartwache sice byly chytré, ale oproti konkurenci ne dost chytré. Teď se karta lehce obrací a nastupuju strýček Google.

A co tedy vůbec znamená, že hodinky běží na platformě od Googlu? Přístup ke Google Play, kde najdete hromadu aplikací třetí strany, které přístroj značně obohatí.

Casio G-Shock GBD-100: Ještě to má pár much, ale jsou „chytré“ i bez nabíječky
17.7.2020 - Radim Krčmář
Casio G-Shock GBD-100: Ještě to má pár much, ale jsou „chytré“ i bez nabíječky

Dva displeje a dvě tváře GSW-H1000

Hodinky mají doslova dvě tváře, jelikož používají dvouvrstvý displej. Vrchní vrstvou je neustále aktivní monochromatický (pro G-Shock typický) displej zobrazující základní údaje jako je čas a veškeré údaje získané senzory. Spodní barevný LCD displej (1,2 palce) je pak rozšířením a zobrazuje mapy (fungují i offline), notifikace a další zákoutí hodinek.

Základní monochromatický displej se u G-Shock standardně používá, ale pod ním je ukrytý ještě LCD displej hrající barvami.

Základní monochromatický displej se u G-Shock standardně používá, ale pod ním je ukrytý ještě LCD displej hrající barvami.

GSW-1000 – Chytré a ještě našlapané senzory

V pouzdře hodinek najdeme barometr, výškoměr, akcelerometr, magnetický kompas, gyroskop, GPS (přijímá také signál GLONASS a QZSS), ale kromě toho také snímač tepové frekvence. Ten se objevil už v GBD-H1000 z minulého roku, ale teď Casio přidalo i pulzní oxymetr ke sledování okysličení krve.

Casio G-Shock GBD-H1000 recenze – dokážou ustát chytrou konkurenci v praxi?
6.1.2021 - Dominik Hok
Casio G-Shock GBD-H1000 recenze – dokážou ustát chytrou konkurenci v praxi?

Parťák pro celý den i noc

Během dne budou hodinky krom vaší tepové frekvence a okysličení krve sledovat také stres a v noci také spánek. Sportovce potěší také odhad hodnoty VO2 Max. Přítomnost mikrofonu také umožňuje použití hlasového Google asistenta.

Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?
17.7.2020 - Agáta Vřeská
Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?

GSW-H1000 dokážou monitorovat téměř 15 sportovních aktivit

Nemálo lidí odradila u předchozích chytrých G-Shocků nabídka sportovních aktivit. Bylo jich prostě málo. Casio se ale pravděpodobně poučilo a nabídku značně rozšířili. GSW-H1000 dokážou monitorovat 15 aktivit včetně běhu, cyklistiky, plavání, snowboardingu a rybaření. Aby toho nebylo málo, hodinky ještě obohatili o 24 variací indoor workoutu.

Výdrž baterie dosahuje jednoho měsíce, nebo... Ani ne dvou dnů

Při používání pouze monochromatického displeje (tedy základních funkcí) by hodinky měly vydržet až jeden měsíc. Pokud ale začnete používat systém Wear OS (tedy LCD displej a doplňkové funkce), hodinky by měly vydržet den a půl. Což už tak obdivuhodné není.

Casio G-Shock GBX-100 – inteligent, tvrďák a znalec slapových jevů v jednom
19.11.2020 - Lukáš Lenart
Casio G-Shock GBX-100 – inteligent, tvrďák a znalec slapových jevů v jednom

Stojí nové G-Shock GSW-H1000 za to?

To se dozvíme až z praxe na zápěstí. Někdo by tento model mohl nazvat dalším kočkopsem, který se snaží uvrtat do vedlejšího oboru. Ale já osobně mám kočkopsy docela rád. Protože někdy kočkopes přinese revoluci. Otázkou je, jestli to bude GSW-H1000.

Tento macek o rozměrech 65,6 x 56,3 x 19,5 mm a váze 103 gramů i přes použití nové technologie displeje stále dodržuje G-Shockovské kvality, používá kvalitní materiály (tvrzený plast, titanové dýnko, hliníková tlačítka) a navrch přidal další chytré funkce. I když není jisté, jestli přinese tento model spokojenost, určitě vzbuzuje zvědavost. A na závěry je ještě brzy. Takže, jestli stojí za to, to vám neřeknu.

Zda-li se tohoto modelu u nás dočkáme, ještě nevíme, ale budeme doufat, že to tak bude. Bude se nabízet ve třech barevných kombinacích a cenovka se pohybuje okolo 700 dolarů, což je v přepočtu zhruba 15 400 Kč.

Tagy: Chytré | Casio

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Jurispřed 39 dny, reagovat
az budou tak bych si chtel rovnou zamluvit jednu modrocernou verzi :) - fajn clanek i video
Jurispřed 39 dny, reagovat
ale jeste bych dodal ze si myslim ze slo o aprilovej zertik ze strany casia... prijdou me "too good to be true" a jedna podstatna vec co me na nich nejak zaujala... kudy se ty hodinky budou nabijet? nikde neni videt kudy nebo jak se budou nabijet :) ale pokud to je realny, tak pak budou asi zajimavy
Dominik Hokpřed 39 dny
Zdravím. Kdyby šlo o apríl, předpokládám, že by si vymysleli trochu lepší výdrž baterie než jeden a půl dne. :D :) Nicméně, model s Wear OS už tady byl... V řade Protrek. Tak si nemyslím, že je to aprílový žertík. Co se týče toho nabíjení, to je dobrá poznámka. Nenašel jsem žádný port. Jediné, co mě napadá, je magnetická nabíječka přes celé dýnko, která by krásně sedla mezi úchyty nožek.
Jurispřed 39 dny, reagovat
magneticka nabijecka me taky napadla ale nevim no :) uvidime... jako prvni zminky o techto novych hodinkach sem zaznamenal prave 1.4. :) proto mi to prijde takove jako zertik i skrz dva prekryvajici se displeje ktere sice casio umi a ukazali to uz na hodinkach protrek, ale precejen dokud hodinky neuvidim nekde fyzicky tak budu trochu pochybovat :) kazdopadne jestli hodinky vyjdou budou hit :)