» Blog » Garmin

VYBRALI JSME 3 NEJ: Chytré hodinky Garmin do města

Tagy: Výběr nejlepších | Garmin | Dámské | Pánské | Chytré

Dominik Hok | 13.9.2022 | 4 MIN | 2x komentář

Chytré hodinky na schůzku, do práce, na rande, běh po práci... Taková ta univerzálka, jak se říká, "do města". My jsme pro vás vybrali ty nejlepší městské chytré hodinky od Garminu.

Chytré hodinky v tomto článku vlastně nemají úplně přesné názvosloví. Někdo jim říká prodloužená ruka telefonu, někdo chytré hodinky (a těm na sport říkají sporttestery) a někdo zase chytré hodinky do města. Mně se poslední zmíněné líbí asi nejvíce.

Co je pro městské chytré hodinky Garmin typické?

Jelikož se s nimi pohybujeme často po městě, přijde vhod bezkontaktní placení. Nějaká kávička ve stánku? Stačí přiložit zápěstí a je hotovo.

Tyto chytré hodinky by měly ladit jak k tričku, tak třeba i ke košili či šatům. Měly by tedy mít čistý design. A myslím, že to je nejdůležitější specifikum této kategorie chytrých hodinek. Žádné šrouby, zdrsnělá tlačítka aj. To se hodí na chytré hodinky pro sportovce.

Je doba dotyková a je už takovým standardem, že všechny městské modely prostě používájí dotykový displej.

Takovou nadstandardní funkcí je možnost telefonování. Telefon klidně nechte v kapse, vyřiďte hovor ze zápěstí. U Garminu je tato funkce ale ojedinělá.

A teď už jdeme na výběr.

1. Garmin Venu 2 / 2S

Nemohl bych začít ničím jiným než právě modelem Venu 2.

Garmin Venu 2 recenze – Nejlepší chytré hodinky do 10 000 Kč?
9.6.2021 - Dominik Hok
Garmin Venu 2 recenze – Nejlepší chytré hodinky do 10 000 Kč?

Vyrábí se ve dvou velikostech – 45 mm pro pány a 40 mm pro dámy. Budu k vám upřímný. Tento model si oblíbily hlavně ženy, jelikož pánové většinu času sáhnou spíše po sportovnějších modelech jako je třeba Fenix.

Ženy si je zamilovaly hlavně pro jejich pěkný design a sytě barevný AMOLED displej. No co, vypadá to hezky. To nemůžete popřít. Barevná varianta níže se u nás stala absolutním best-sellerem.

V těsném závěsu je pak o něco přízemnější šedá varianta.

Když už pánové sáhnou po Venu 2, je to většinu času v univerzální černé variantě.

Když pomineme design, tyto hodinky splňují vše, co člověk od chytrých hodek potřebuje – bezkontaktně s nimi zaplatíte, pustíte si z nich hudbu a díky zabudované GPS jsou schopné monitorovat i sportovní aktivity.

Ano, nejsou tak chytré jako třeba smartwatche od Applu nebo Samsungu, ale něco vám prozradím. Zatímco hodinky od těchto značek vydrží maximálně dva dny, Venu 2 vydrží až 11 dní!

Jestli vám zmíněné funkce nestačí, Garmin o něco později vydal ještě vylepšenou verzi Venu 2 Plus, která má průměr pouzdra přesně uprostřed – 43 mm.

Zároveň Garmin zapracoval i na designu a lunetu i dýnko udělal z oceli. Proto Venu 2 Plus působí o něco prémiovějším dojmem. Ale hlavně...

Tato varianta už dokáže telefonovat a rozumí si i s hlasovým asistentem. Hlavně telefonování je pro někoho nezbytnou funkcí.

Kdyby vám neučarovalo kulaté pouzdro, tady je Garmin Venu SQ. Má o něco horší displej, o něco kratší výdrž baterie, ale také o něco nižší cenovku. Ideální pro někoho, komu se líbí hrany a přijatelné ceny (rozhodně ne na úkor kvality!). Ale pozor, tento model nedokáže telefonovat a hudební přehrávač je pouze ve verzi Music.

Garmin Venu SQ recenze: Tělem Apple Watch, srdcem Garmin
8.10.2020 - Dominik Hok
Garmin Venu SQ recenze: Tělem Apple Watch, srdcem Garmin

2. Garmin Vívoactive 4

Je skoro až fascinující, že model Vívoactive 4 je na trhu už 3 roky, ale stále se těší tak velké oblíbenosti. Možná to je tím, že to byl fakt povedený kousek. A stále je.

Stejně jako Venu 2 se nabízí ve dvou průměrech (40 a 45 mm). Má úplně stejnou funkční výbavu a taky má dost podobný design. Teď už se vybízí jen jedna otázka, že?

V čem je sakra rozdíl?

Vívoactive 4 používá transflektivní technologii displeje, který není tak detailní a barevný, ale zase jeho displej nezhasíná. Takže můžete říct větu "Mrknu a vidím". Žádná černá obrazovka.

Pánové si u tohoto modelu překvapivě neoblíbili černou, ale o trochu více šedou variantu.

Důvodů, proč sáhnout po Vívoactive 4 a ne Venu 2, není zas tak moc. Já osobně vidím jen jeden. Osobně mě rozčiluje, když mi hodinky zhasínají. Proto já sám používám transflektivní displej. Někomu ale naopak může vadit jeho až moc zastaratlé vyobrazení, což chápu.

3. Garmin Vívomove 3

Vívomove 3 má za cíl jediné – uspokojit ty, kteří mají rádi ručičkové hodinky a zároveň chtějí jít s dobou a mít chytré funkce.

Dost možná byste ani nepoznali, že se jedná o chytré hodinky. Dotykový displej se totiž objeví až po lehkém poklepání na přední stranu hodinek.

Toto jsou opravdu ryzí hodinky do města, jelikož nemají zabudovaný GPS přijímač. Kdykoliv si tedy chcete jít zaběhat nebo se projít a změřit si vzdálenost, musíte mít u sebe telefon z kterého si hodinky berou data o poloze. Ale stejně ho vždycky v té kapse máte, co?

Za design mají Vívomove jedničku, ale s funkcemi je to složitější. Základní verze "Sport" na silikonovém řemínku totiž pouze zobrazuje notifikace z telefonu, bezkontaktní placení má až verze "Style", která je na nylonovém řemínku.

Samostatnou kapitolou je verze Luxe (také dokáže platit), která je vždycky něčím vyšperkovaná. Například stříbrem nebo zlatem. Verze Gold má na číselníku částečky 24karátového zlata.

A s čím vyrazíte do města vy?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Komentářpřed 12 dny, reagovat
".....bezkontaktní placení má až verze "Style", která je na nylonovém řemínku." Verze "Style" je i na silikonovém řemínku :-)
Martinpřed 12 dny, reagovat
Přibližně měsíc mám Venu 2 Plus a maximální spokojenost. Předtím jsem měl 4 roky Apple Watch a už jsem chtěl změnu a nelituji :-)

Hodinky zmíněné v článku