» Blog » Garmin

Garmin Approach S70 představení – Model, kterému AMOLED displej sedl jak zadek na hrnec

Tagy: Představení | Garmin | Dámské | Pánské | Chytré

Dominik Hok | 24.5.2023 | 3 MIN | 6x komentář

Myslím, že golfisti můžou být pěkně nadšení, protože Garmin vydal model Approach S70, který je opět osazený keramickou lunetou a hlavně... AMOLED displejem. A ten si při vyobrazení greenu a jeho členitosti určitě najde velké využití.

Novinky v modelu Approach S70:

  • jasný AMOLED displej
  • vylepšená funkce Virtual Caddie a PlaysLike
  • dvě velikosti – 44 a 47 mm
  • vylepšená grafika golfových hřišť
  • barometr upravuje reálnou vzdálenost od jamky
  • přidány i tréninkové funkce mimo golf

AMOLED displej přidal šmrnc i praktičnost

Řada Approach vždy stavěla na designu, přeci jen je golf tak trochu módní záležitostí, a tak golfisti nemůžou nosit nějaké celoplasťáčky. Proto i na modelu S70 najdete lunetu z keramiky, která se považuje za exkluzivnější materiál a díky její tvrdosti ji jen tak nepoškrábete.

Jinak se toho z designového hlediska až tak moc neudálo, ale přijde mi, že Garmin trochu lépe "vyříznul" nožky a líbí se mi jejich křivky.

Za perfektní rozhodnutí považuji i změnu na AMOLED displej, který hodinkám dodává šmrnc, protože je mnohem kontrastnější než původní transflektivní LCD displej. Hodinky potom tak nějak... Prokouknou.

Hlavně je displej opravdu velký (1,4"), s velkým rozlišením (454 x 454 px) a podle Garminu by měl být "extra jasný". Bohužel jsem se nikde nedočetl počet nitů, ale když to Garmin píše, budu mu zatím věřit. Co nejsilnější podsvícení se právě golfistům hodí, když hromadu hodin stojí pod širým nebem a hraje se za hezkého počasí.

Mapy jsou teď ještě podrobnější

Nejen, že jsou teď mapy lépe čitelné kvůli silnějšímu kontrastu a lepším barvám, ale jsou také o něco podrobnější, protože teď obsahují třeba i stromy, pokutová území a další prvky na greenu. Orientace na greenu mi díky tomu přijde mnohem lepší. Hlavně i pohyb na mapě je teď o něco jednodušší, protože je displej opatřený dotykovou vrstvou.

Když už jsme u hřišť, tak v hodinkách je předinstalovaných 43 000 golfových hřišť a paměť narostla z 1 GB na 32 GB (oproti S62).

Hru teď zjednodušuje i barometr, který napomáhá při výpočtu reálné vzdálenosti od jamky. Skvělé je, že se do nového modelu dostal i nový GPS chipset. Ten se samozřejmě hodí, protože zpřesnil určení aktuální polohy a tedy i výpočet vzdálenosti od jamky a další pozice po úderu. Celkově vlastně vylepšuje téměř všechny funkce, protože valná většina stojí právě na GPS přijímači.

17 990 Kč očekáváme naskladnění

Podle Garminu by měly být vylepšené funkce Virtual Caddie a PlaysLike. Virtual Caddie vám doporučuje správnou holi a kam mířit. Nově přibyl i graf rozptylu podle kterého poznáte, které překážky vás ohrožují. PlaysLike zase upravuje reálnou vzdálenost podle teploty, dráhy letu, větru a členitosti terénu. Poslední zmíněná proměnná je ale dostupná pouze s předplatným.

Jinak to jsou "standardní" Garminy

Krom toho, že Approach S70 má specifické golfové funkce, během dne je můžete používat jako standardní chytré hodinky.

Během dne měří každou vteřinu srdeční tepovou frekvenci, stres, okysličení krve, spánek a další. Samozřejmě zobrazují notifikace, bezkontaktně s nimi zaplatíte, nahrajete si do nich hudbu (podporují i streamovací služby) nebo si s nimi můžete skočit zaběhat.

Chytré hodinky Garmin  – Nejlepší lifestylové funkce
16.2.2023 - Dominik Hok
Chytré hodinky Garmin – Nejlepší lifestylové funkce

Co je super, tak nové Approache teď obsahují i všechny tréninkové funkce včetně stavu tréninku, tréninkové zatížení, odhadu VO2 Max či závodní funkce třeba PacePro (taktika tempa).

Chytré hodinky Garmin – Nejlepší běžecké tréninkové funkce
8.3.2023 - Dominik Hok
Chytré hodinky Garmin – Nejlepší běžecké tréninkové funkce

Chytré hodinky Garmin – Nejlepší funkce na běžecký závod
13.3.2023 - Dominik Hok
Chytré hodinky Garmin – Nejlepší funkce na běžecký závod

Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?
17.7.2020 - Agáta Vřeská
Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Miroslavpřed 8 dny, reagovat
Zdravím. Rád bych věděl, jakou roli hraje ve vzorci pro výpočet reálné vzdálenosti bodu "A" od bodu "B" údaj z barometru.
Dominik Hokpřed 8 dny
Zdravím, reálnou vzdálenost může ovlivňovat také nadmořská výška ve které se zrovna nacházíte. Pokud odpalujete z doliny, můžete se to lišit oproti kopci nebo rovině.
Tompřed 7 dny, reagovat
nejsou velikosti 44 a 47 ? jen jestli není v textu překlep :-)
Dominik Hokpřed 7 dny
Děkuji, opravil jsem. :)
Jirkapřed 7 dny, reagovat
Dobrý den, zkuste mi prosím vysvětlit proč se s novými Garminy za 18.000Kc nenechá telefonovat a s Xiaomi Redmi Watch 3 za šestinu ceny ano? Že by sportovec nebo golfista neocenil telefonování v okamžiku kdy pobíhá po baráku a telefon nemá v kapse si nemyslím.
Matěj Urbaczkapřed 4 dny
Zdravím, Jirko, Garmin skoro všechny hodinky (vyjma městské kolekce) profiluje jako sportovní. Tyhle zrovna pro Golfisty. Jejich politika je, že do žádných speciálních hodinek telefonování prozatím nedávají. Nejspíše to má co dočinění s další funkčností hodinek.

Hodinky zmíněné v článku

Novinka Květen
16 490 Kč (doručíme do 16.6.)
Novinka Květen
16 490 Kč (doručíme do 16.6.)
Novinka Červen
17 990 Kč očekáváme