Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Představení | Garmin | Chytré
Matěj Urbaczka | 27.8.2024 | 4 MIN | 21x komentář
Pokud jste čekali, že tato modelová řada skončila, tak jste na omylu. Garmin Enduro 3 je zbrusu nový model pro všechny dobrodruhy, kteří se nezaleknou žádné distance ani výzvy.
Přiznejme si, že když vyšel model Garmin Enduro 2, nikdo moc nejásal. Byl to klon modelu Fenix 7X v jiné barevné variantě a kromě o pár dnů delší výdrže baterie nepřinášel vůbec nic nového. Proto jsem i já myslel, že Enduru odzvonilo. Ale je to právě naopak. Garmin chtěl po letech získat zpět své prvenství v nejdelší výdrži na GPS. A víte co, modelu Enduro 3 se to povedlo.
Na co se můžete těšit?
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma
Při prvním pohledu na tyto hodinky řeklo spoustu lidí, že jsou ošklivé a vůbec se jim nelíbí (leaky byly bohužel všude...). Ze startu jsem se k nim upřímně řadil také. Absence kovového dýnka mi přišla doslova divná a asi tomu lehce přidával i pocit, že Endura poprvé nekopírují jedna ku jedné Fenixy.
9.8.2022 - Dominik Hok
Garmin Enduro 2 recenze – Tentokrát už s mapami a hudebním přehrávačem
Čím déle jsem na ně ale koukal, přišly mi něčím zajímavé a najednou začaly nabírat na kráse. A nakonec... Jsou fajn. Plastové dýnko má svou výhodu, hodinky jsou totiž o hodně lehčí – 63 g s nylonovým řemínkem, který je v této řadě stálicí. Prostě Enduro 3, který má svůj osobitý design, žádná kopírka.
28.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 – 8 věcí, které o nich musíte vědět
Rozměry zůstaly stejné, a tak zde máme 51mm pouzdro s o něco větší výškou než Fenix 8X, která činí 15,7 mm. Na ruce to ale vůbec nevadí. Garmin zůstal u tohoto modelu u transflektivního displeje o velikosti 1,4" a rozlišením 280 x 280 pixelů doplněným o solární napájení, které by mělo být prozatím nejúčinnější, jaké jsme kdy u Garminu viděli (až 2x účinnější). Tohle ale potvrdí až testy a čas.
Velikost a rozlišení displeje zůstaly stejné i kvůli tomu, aby hodinky mohly mít co největší baterku a pohánět strojek opravdu dlouho. Tedy alespoň za mě. A to se jim povedlo a od Corosu si Garmin opět převzal titul nejdéle fungujících hodinek při aktivní GPS na trhu.
11.7.2023 - Matěj Urbaczka
Chytré hodinky – Výdrž baterie a faktory, které ji ovlivňují
Hodinky, čistě na GPS po sekundě, dokážou se solarem vydržet lehce přes 13 dní, což mi přijde neskutečné. A pokud byste chtěli větší přesnost, tak v režimu "všechny satelitní systémy" vydrží hodinky bez solaru běžet až 80 hodin a se solarem až 144 hodin. Takže s těmito hodinkami už opravdu nemusíte řešit, jak dlouho na treku nebo trati budete.
3.11.2022 - Matěj Urbaczka
6 NEJ: Chytré hodinky Garmin s nejdelší výdrží baterie
Režim chytrých hodinek je pro Garmin této velikosti takový standardní – 36 dní klasika a 90 dní se solarem. Prostě jednou nabijete a měsíc se nemusíte starat.
Hodinky, už jen z názvu Enduro (Endurance), jsou tvořeny pro vytrvalostní sporty – většinou spojované s ultramaratonem, ultratrailem anebo například adventure race. Tyto sporty vyžadují skvělou výdrž baterie, podrobnou navigaci a sem tam i hodně kvalitní mapové podklady, pokud se často ztrácíte.
A to vše vám hodinky nabízí. Není tam tedy "zbytečné" telefonování v dosahu telefonu (hodila by se spíše e-SIM) nebo hlasový asistent, ale jsou tam předinstalované TopoActive mapy celého světa, kvalitní snímačová výbava, zmiňovaná dlouhá výdrž baterie a všechny sportovní vymoženosti, které člověk potřebuje.
Píšu tady skoro výhradně o dlouhých bězích či adventure race, ale hodinky mají samozřejmě i veškeré sportovní aktivity, jako mají Garmin Fenix 8. Největší změna v těchto aktivitách je v přidaných cvičeních pro trailové běžce pro silový trénink, což mi přijde super, protože často na kompenzaci rádi zapomínáme.
Pořádná svítilna na modelu Enduro samozřejmě nesmí chybět.
Mapové podklady také doznaly pár změn a Garmin přidal i pár nových funkcí. Například dynamická změna trasy podle cílového času, ztracení se z předdefinované cesty a Garmin Share, který dokáže sdílet v běžecké partě GPX soubor, trasu s předchozím tréninkem, anebo naplánované intervaly. Prostě bomba.
Alespoň screenshoty těchto funkcí z oficiální prezentace.
Zbytek funkcí, které zde nezmiňuji (fitness funkce či chytré funkce), zůstavají stejné z minulých generací. Zdálo by se, že se Garmin moc neposunul, ale i v minulé generaci byli na míle daleko od konkurence, a tak ty kroky už nemůžou být tak velké.
Jsou to nejlepší hodinky na ultra aktivity anebo lidé stále budou volit Fenix 8? Toť otázka. Jak vidíme, tak z Fenix se pomalu stane řada s AMOLED displeji a transflektivní pomalu vymizí. Přijde mi ale, že tento typ displeje chtějí zachránit, a proto tvoří další generace Enduro hodinek, které by měly (snad) být stále transflektivní.
Pak už bude na lidech, jestli více prahnou po chytrých funkcích, jako telefonování či hlasový asistent, anebo po starém dobrém transflektivním displeji. Upřímně, ani já sám nevím, pro které hodinky se nakonec rozhodnu a jestli se po dvouleté pauze navrátím k Enduro modelu, anebo zůstanu u Fenixu.
Jedno je ale jisté. Moc se těším, až Garmin Enduro 3 pořádně otestuji a zjistím jejich plný potenciál.
Jak tento model zaujal vás?
Zdroj: Hodinky 365, Oficiální stránky Garmin
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.