» Blog

Hodinky jako módní doplněk a skvělá investice

26.10.2011

Luxusní hodinkyInvestování do cenností je už dlouhou dobu velmi oblíbenou činností. Pokud nemáte na cenné papíry či vzácné kovy, můžete se rozhodnout investovat do luxusních hodinek. Ukazatelé času vyšší cenové kategorie plní nejen funkci skvělého módního doplňku, ale zvedají společenskou prestiž a umí také dobře zhodnotit vložené peníze.

Pokud jde jen o vzhled a design, dává se především na hlas srdce a vlastní vytříbený vkus. Pokud chce však majitel hodinek daleko více, je pro něj důležité sledovat různé technické vymoženosti hodinek a také značky. Protože je to ve velké míře prestižní značka, která dokáže velmi dobře zhodnotit vložené peněžní prostředky.

Cenu hodinek neurčuje pouze vzhled. Záleží na spoustě hledisek, které hodnotu luxusních hodinek zvyšují. Jde o pouzdro, které může být ocelové, zlaté i osázené diamanty. Na ceně se podílí také strojek, u kterého platí, že čím více dílků má, tím je dokonalejší a dražší. Přihlíží se také k tomu, zda mají hodinky tourbillon, který zajišťuje bezchybný chod strojku. A v neposlední řadě se platí také za jméno dílny, kde hodinky spatřily světlo světa.

Výhodnou investicí jsou hodinky zvučných jmen

Prim T.G.M.Mezi prestižní hodinářské značky patří také naše národní firma Prim, která vyrábí hodinky od roku 1949. Mnohdy jsou předmětem darů cizím státním příslušníkům, obdarováni byli např. Nicolas Sarkozy, Donald Tusk či Barack Obama. Výhodnou investicí jsou hodinky Prim Comenius, které jsou k dostání ve variantě Gold a Silver, a také hodinky Prim T.G.M., které byly vytvořeny za účelem vzpomínky na prvního československého prezidenta.

Mezi další značky, které si svým krásným a neotřelým vzhledem říkají o investici, patří Zeno-watch Basel, která je na světě již od konce 60. let 19. století. Hodinky zaštítěné touto značkou jsou kvalitní, mají cit pro detail a jsou zpracovány opravdovými odborníky. Ukrývají v sobě nejkvalitnější švýcarské strojky ETA, které svědčí o jejich výjimečnosti.

Pokud uvažujete o nějaké investici, pak koupí kvalitních hodnotných hodinek určitě uděláte radost nejen sobě, ale také vašim dědicům, pokud jim hodinářský skvost přenecháte. Vyplatí se také ve chvilce volna „prošmejdit“ tajné skrýše svých otců a praotců, protože nikdy nevíte, zda váš příbuzný někde takový šperk neschovává na horší časy.