» Blog

Hodinky jako součást osobnosti moderního člověka

30.11.2011

Hodinky jsou spolu se šperky součástí lidské osobnosti a patří k výbavě moderního člověka, ať už jde o sportovní hodinky či společenské hodinky. I když můžete namítnout, proč byste měli nosit hodinky, když máte k dispozici mobilní telefon, který hravě jejich funkci zastoupí, tak stále existují lidé, kteří na hodinky nedají dopustit. Navíc jimi svému okolí něco sdělujete. Že máte vkus, jste moderní, elegantní, sledujete módní trendy a jste výjimeční.

Hodinky si každý vybírá podle svého životního stylu a estetických preferencí. Ukazatelé času musí být praktické, krásné a technicky dokonalé. Musí k vaší osobnosti sedět. V nabídce máme spoustu modelů, ze kterých si vybere každý – i ten nejnáročnější zákazník. Chcete být netradiční a vskutku originální? Vyberte si z řady binárních hodinek, z nichž některé jsou opravdovými uměleckými díly a zaručují, že je na nikom jiném neuvidíte, protože pochází z limitované edice. Neumíte z nich číst čas? Proto jsme pro vás připravili článek Jak přečíst čas z binárních hodinek, který vás to naučí. Je to opravdu jednoduché.

Quartz či mechanika?

Citizen Eco-DriveKaždý hodinkový nadšenec ví, že quartzové hodinky pohání baterie, díky které jsou hodinky levné, ale neubírá jim to na kvalitě a přesnosti. Výrobci navíc zjišťují, co zákazníci od hodinek očekávají, a předhánějí se, kdo bude originálnější a nabídne více funkcí. Některé quartzové hodinky nevyžadují výměnu baterie, protože využívají solární energii – např. kvalitní hodinky Citizen Eco-Drive. Na druhou stranu mechanika se postupem času stala synonymem luxusu. Ty nejluxusnější mechanické ukazatelé času stojí stejně jako auta střední a vyšší třídy.

Ale nebojte se, v naší nabídce naleznete hodinky, které vás nezruinují. Automaty se natahují buď ručně, nebo automaticky pohybem ruky při nošení. Rozdíl poznáte na první pohled – ručička u quartzových sebou cuká v pravidelných intervalech, u mechanických ladně plave. Quartzové hodinky jsou levnější a přesnější, mechanické zase mají duši. Jsou to součástky, které pracují samy. Záleží čistě na vás, čemu dáte přednost.

Ať už si koupíte jakékoliv hodinky, měly by se vám v první řadě líbit. Traduje se, že jejich cena by se měla rovnat výši vašeho měsíčního platu.