» Blog

Hodinky Nautica

26.6.2011

Nautica bannerPrestižní americká značka NAUTICA se stala ikonou jachtařského sportu. Představuje spojení kvality a designu s aktivním a dobrodružným životním stylem.

Značka Nautica byla založena roku 1983 v USA a do podvědomí vešla kolekcí pánského oblečení. Od té doby rozšířila svou škálu produktů na dámské, pánské i dětské oblečení a doplňky.

První kolekce hodinek byla představena v roce 1994. Hodinky Nautica jsou kombinací nejlepšího amerického stylu a módního evropského designu. Sport a zejména jachting inspiruje funkce hodinek, které jsou určeny pro životní styl plný energie a aktivity. Výrobci hodinek kladou velký důraz nejen na funkčnost a detail, ale také využívají nejnovější trendy světové módy. Výroba hodinek je podrobena celou řadou testů na voděodolnost, simulace stárnutí, teplotní šoky či odolnost používaných materiálů. Nautika používá pro své hodinky pouze značkové švýcarské nebo japonské strojky jako je Eta, Ronda, Citizen nebo Seiko.

Panské řada hodinek spojuje nadčasovost a design moderní klasiky. Dámské hodinky Nautika mají sportovní vzhled a zachovávají si kouzlo ženskosti.

Zajímavostí hodinek je patentovaný systém nočního osvětlení Indiglo, který rovnoměrně osvětluje celý číselník hodinek pro pohodlné zjištění času ve špatných světelných podmínkách. Aktivuje se jednoduchým stisknutím tlačítka a bezvýznamně ovlivňuje životnost baterie. Funkci osvětlení poznáte podle označení Indiglo na analogovém nebo digitálním displeji.

Hodinky Nautica jsou samozřejmě vodotěsné. Stupeň odolnosti vůči vodě je označen na zadní straně hodinek. Hodinky označené Water resistant snesou kontakt s vodou nebo deštěm. Do vody je však neponořujte. S označením 3atm/30m/100ft se můžete s hodinkami sprchovat nebo vyjít na déšť, ovšem ani v tomto případě je neponořujte. Déšť, sprchování a plavání snesou hodinky s označením 5atm/50m/165ft. Pokud k vašim koníčkům patří plavání, plachtění, šnorchlováni a rekreační potápění, jistě vás osloví hodinky Nautica s označením 10atm/100m/330ft.

Banner Nautica