7 úžasných hodinek s krystaly Swarovski, které si zamilujete

Tagy: Průvodce výběrem | Dámské | Klasické | Fashion

Agáta Vřeská | 4.11.2019 | 7 MIN

Když Nikol Kidman ve slavném muzikálu Moulin Rouge zpívala coby Satine, že „Diamonds are a girls best friend“, měla na sobě ve skutečnosti krystaly Swarovski. To stejné si myslela i Marilyn Monroe už v 50. letech ve slavném čísle Gentlemen prefer Blondes. A její šperky? Opět Swarovski. Dalo by se říct, že vize zakladatele vytvořit „diamanty pro každého“ se splnila do posledního zářivého krystalu.

Dnes totiž Swarovski krystaly najdeme všude. Dají se tetovat na kůži, vtisknout do látky, tvoří se z nich dechberoucí lustry, šaty i zvířátka, která se stala tak oblíbená, že mají vlastní sběratelský klub čítající statisíce lidí po celém světě.

Dekorace z krystalů Swarovski v podobě zvířátek se stala sběratelským kouskem

To vše díky k dokonalosti dovedenému řezu krystalu, lomu světla a diamantové záři. A jako Swarovski Elements je využívají módní návrháři, šperkařské firmy a samozřejmě i hodináři.

Hodinky blyštící krystaly od Swarovského jsou vyhledávány jako dokonalý doplněk i dárek. Asi se tomu nemůžeme divit. Bezchybně tvarované krystaly jim propůjčují úžasný vzhled a třpyt a povyšují na krásný šperk, který nejde přehlédnout. A je tady ještě jeden faktor, proč jsou tak oblíbené – oproti diamantům jsou Swarovski krystaly znatelně levnější a cena hodinek se tak často dostává do čísel, které naše kreditky utáhnou.

Šperky nesoucí originální krystaly od Swarovského se označují jako Swarovski Elements

Šperky nesoucí originální krystaly od Swarovského se označují jako Swarovski Elements

Zbývá tedy vybrat ty správné. Ty, které potěší vkus majitelky, trefí se stylem a stanou se doplňkem, který opravdu potěší. My jsme vybrali 7 značek a konkrétních kousků, které rozhodně stojí za pozornost a splňují všechna očekávání: krásné, trendy a s cenovkou už od 2,5 tisíc.

(1) Festina Mademoiselle se stovkami krystalů Swarovski

Festina v našem výběru rozhodně nemůže chybět. Když totiž světoznámá hodinářská značka uvedla na trh své Festina Mademoiselle s číselníky tvořené doslova stovkami krystalů Swarovski, staly se okamžitě bestsellerem. Jsou totiž naprosto kouzelné.

„Hodinky jsou překrásné! Na světle se moc hezky třpytí, což byl hlavní důvod ke koupi,“ ohodnotila jedna spokojená majitelka nejoblíbenější model Festina Mademoiselle Swarovski 20336/1.

Designově atraktivní kolekce nabízí mnoho barevných variant. A nejen samotných hodinek, ale právě i krystalů. Objevit tak můžete modré číselníky, připomínající hvězdnou oblohu, zlaté, růžově zlaté, dokonce i černé, nebo vybrat nejoblíbenější variantu s čirými krystaly a barevnými odlesky. Festina má Swarovski Elements certifikované a hodinky nesou verifikační číslo, díky kterému si můžete pravost Swarovski Elements ověřit. A vedle vzhledu potěší také cena hodinek, která se pohybuje od 2 590 Kč do 3 990 Kč.

Číselník Festina Mademoissele tvoří drobné Swarovski Elements

Číselník Festina Mademoissele tvoří drobné Swarovski Elements (Festina 20336/1)


Swarovski zajímavost: Swarovski není jen o dobře se prodávajícím třpytu. Rodinný podnik se snaží o udržitelnou výrobu a spotřebu, vede osvětu v oblasti vodních zdrojů, mezi strategické cíle patří i posílení postavení žen či spravedlivá partnerství. Více o závazcích firmy si můžete přečíst zde.

(2) Casio Sheen, moderní elegance v barvě rosegold

Casio není jen o super odolných plasťácích. Japonský gigant nabízí i pánskou sportovní eleganci v podobě řady Ediffice a nadšení sklízí i ryze dámská Sheen. Krom atraktivního designu je často ozvláštněna právě Swarovski krystaly. Oblíbila si je i „spadlá hvězda”, americká herečka Claire Danes a stala se tváří řady Sheen.

Herečka Claire Danes, známá např. z Hvězdného prachu se stala tváří dámské Casio Sheen

Krásná herečka Claire Danes, známá např. z Hvězdného prachu se stala tváří dámské Casio Sheen

Právě broušené krystaly dodávají hodinkám luxusní vzhled a perfektně vyvážený lesk. V létě 2019 přibyla nová barevná varianta v elegantní kolekci SHE-3046. Oblíbená úprava v růžovém zlatě v kombinaci s černou a leskem krystalů je neodolatelná.

Model Casio Sheen SHE-3046 s krystaly Swarovski se stal velmi populární

Swarovski zajímavost: Pokud sledujete filmové Oskary, možná jste si někdy všimli 10 metrů dlouhé zářící opony. Pro Akademii ji vytvořila právě firma Swarovski a třpytí se 50 tisíci krystaly. V roce 2019 vytvořil kreativní ředitel David Korins novou scénu, kde použil 41 tisíc Swarovski krystalů.

Scéna pro filmové Oscary 2019 s 41 tisíci krystaly od Swarovského

Scéna pro filmové Oscary 2019 s 41 tisíci krystaly od Swarovského

(3) Calvin Klein a jeho Cheers

Ani uznávaný módní návrhář Calvin Klein neodolal kouzlu Swarovského elementů. Broušené prvky zařadil do své kolekce hodinek Cheers. A zatímco ostatní nacházejí jako ideální umístění krystalů číselníky, Calvin Klein na to šel jinak a hravě je umístil do atraktivního ocelového náramku. Číselník tak mohl zůstat elegantně jednoduchý, čistý a vždy v barvě křišťálů od Swarovského.

Calvin Klein umístil Swarovski krystaly do náramku, číselník tak mohl zůstat elegantně jednoduchý

Calvin Klein umístil Swarovski krystaly do náramku

U této značky si už trochu připlatíte. Nejen za rakouské ozdůbky, ale také za světové jméno CK a kvalitu Swiss Made. I tak se modely z kolekce Cheers vlezou do cenovky pod 8tis. korun.

Swarovski krystaly ocelový náramek krásně oživily

(4) Wenger Urban Donnissima: švýcarský šmrnc

Když před časem kolegyně psala o švýcarské značce Wenger, představila i dámskou kolekci s italským názvem Donnissima. Zní to noblesně i jemně zároveň. A v podobném duchu jsou i hodinky – samozřejmě, zdobené křišťály Swarovski. Aktuální novinku pro rok 2019 s motivem srdce Metropolitan Donnissima jsme představili v samostatném článku i s bohatou fotogalerií.

Wenger Metropolitan Donnissima s motivem srdce

Wenger Metropolitan Donnissima s motivem srdce

Ale Wenger má ještě jeden zajímavý kousek, který nesměl na seznamu chybět. Model Urban Donnissima s elegantními ručkami, spirálovitým číselníkem a čtyřmi čirými krystaly Swarovski. Jejich lesk perfektně doplňuje jinak povedeně elegantní a nadčasový design. Cena se pohybuje od 5 do 6 tisíc korun a nabízí se hned v několika barevných provedeních.

Wenger Urban Donnissima s modrým číselníkem

Swarovski zajímavost: Snad je náhoda, že Swarovski nosily významné blondýny s jménem na M. Ve filmu Blonde Venus Marlene Dietrich, doslova se do nich oblékla Merilyn Monroe, když přála JFK k narozeninám, třpyt zajišťovaly i kostýmům zpěvačky Madonny během turné Confessions...

(5) Zeppelin Grace. Zajímavá krása ukrytá v oblacích

Možná byste u německé značky Zeppelin dámské modely ani nečekali. A možná na aviatice postavenou značku ani neznáte. Přesto nabízí ve svých řadách neuvěřitelně zajímavé skvosty. Pokud hledáte něco jiného, co nepodléhá mainstreamu, ale slevit z krásy nehodláte ani o krystal, pak je možná v módním světě méně známý výrobce hodinek pravé místo pro rozhlédnutí.

Jinak jednoduchý číselník vkusně rozbíjí zajímavé polstrování a samozřejmě Swarovski krystaly

Modely Zeppelin Grace na oblíbeném milánském tahu

Pro milovnice automatických strojků je tady rozhodně modelová řada Princess of the Sky. Bez povšimnutí by neměla zůstat ani Luna, která mi osobně připomíná zmiňovaný Wenger Urban Donnissima. Ale hlavní pozornost doporučuji stočit k Zeppelin Grace se švýcarským strojkem, graciézním stylem a osmi křišťály z produkce Swarovski. Cena neotřelého modelu se pohybuje od 8 tisíc za modely na kůži a 9 tisíc korun, pokud zvolíte ocelový náramek.

Modely z řady Zeppelin Grace jsou velmi neotřelé. Pro dámské hodinky netypicky zvolená korunka na čtvrté pozici, precizně plastické indexy a příjemný průmněr 36mm udělá rozhodně dojem.

Zeppelin Lady Grace zaujme neotřelým designem a německou kvalitou

Modely Zeppelin Grace na koženém řemínku

(6) Storm Krissy: Létající krystalky v hravé kompozici

Londýnský Storm je známý pro své zajímavé a neotřelé designy. Vesmírný číselník i s létajícím talířem (Storm Interstellar Blue), ručky s pejskem (K-Nine), u nás absolutní hit v pastelových barvách Storm Ostelle, nebo právě modely se vznášejícími Swarovski krystaly Storm Krissy.

NAFOTIT NAŠE

Storm Krissy má nad číselníkem "létající" krystalky

Krissy jsou opravdu hravé. Pohyblivý kotouč a neposedné krystalky následují každý pohyb majitelky a neskutečně baví. Jedinou nevýhodou může být lehce vyšší pouzdro. Pokud tedy tíhnete k tenkým hodinkách, Krissy nebudou zřejmě pro vás. V opačném případě může vybírat ze třech barevných provedení. Bez barevné povrchové úpravy se cena pohybuje okolo 4,5 tis. korun, ve variantě růžového zlata pak 5 290 Kč.

Storm Krissy vypadá elegantně a přitom tak akorát hravě

Swarovski zajímavost: Na filmovém plátně jsou krystalky od Swarovského opravdu jako doma. Ve Snídani u Tiffanyho zářily na tiáře Audrey Hepburne, nedávno jsme je mohli zahlédnout v Bohemian Rhapsody, Černé labuti či Velkém Gatsbym. Oslnily ale také v adaptacích Popelky i Krásky a zvíře od Disneyho.

(7) Bering Classic: nekompromisní čistota a arktická krása

Dánská moderní značka je na hodinářském trhu celkem nováček. Zakladatelem je dánský dobrodruh a podnikatel Rene Kaerskov. Když v roce 2008 seskočil z helikoptéry na ledově krásnou Arktidu, inspirován čistou krásou ukrývající se v severské čistotě přírody, založil značku Bering, která jde v duchu této inspirace: jednoduchá, čistá, krásná. A patří tam i rafinovaný Bering Classic s 12 Swarovski krystaly. V roce 2019 navíc kolekci rozšířila ohňově červená verze.

Bering Classic uhrane čeveným odstínem a kontrastními průzračnými krystaly
4 990 Kč (doručíme do 9.12.)

Fascinující odstín červené, čistá ocel a 12 Swarovski krystalů. Tolik stačí, aby vznikl poutavý model, který vynikne u business modelu do práce, stejně jako na víkendové párty.  Nekompromisní je pro Bering výběr materiálů, proto na hodinkách najdeme safírové sklo odolné proti poškrábání a nadchne i přizpůsobivý milánský tah z celi s červenou úpravou. Mrazivě povedený kousek se nabízí se zajímavou cenovkou pod 5 tisíc korun.

Jednoduchost inspirovaná severskou přírodou

Jednoduchost inspirovaná severskou přírodou

A tím výčet hodinářských značek, které rády a úspěšně vytváří své časomíry se Swarovski Elements, zdaleka nekončí. Najdeme tam i další japonské hodinářské velmoci Seiko či Citizen, nebo českou značku Prim. Výběr je tedy celkem velký a všechny modely mají společnou jiskru, kterou dodávají právě Swarovski.

Citizen Elegant Eco-Drive se Swarovski krystaly

Citizen Elegant Eco-Drive se Swarovski krystaly


A na závěr ještě jedna zajímavost. Zakladatelem slavné společnosti Swarovski byl muž jménem Daniel. A jeho rodištěm byl Jiřetín pod Bukovkou blízko Jablonce nad Nisou. Přesně tak. Zakladatelem třpytivé velmoci byl Čech. Abychom si ale nepřipisovali neprávem zásluhy, narodil se do německy mluvící rodiny, sklářem se vyučil u albrechtické firmy Gebrüder Feix a zkušenosti i inspiraci získal především ve Vídni. Ale i tak. Kořeny značky Swarovski jsou u nás.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku

5 290 Kč (doručíme do 9.12.)
3 990 Kč (doručíme do 9.12.)
5 990 Kč (doručíme do 9.12.)
5 990 Kč (doručíme do 9.12.)
5 290 Kč (doručíme do 9.12.)
5 290 Kč (doručíme do 9.12.)
4 990 Kč (doručíme do 9.12.)
5 990 Kč (doručíme do 6.3.)
5 290 Kč (doručíme do 6.3.)
Zobrazit další