» Blog » Seiko

Hodinky Seiko Cocktail Time dobývají svět

Tagy: Představení | Seiko | Dámské | Pánské | Klasické | Tradiční

Vojtěch Pospíšil | 4.6.2018 | 3 MIN

Z hodinek, které dříve znali hlavně fanoušci, se během krátké doby stal globální hit. Seiko se tady trefilo do černého.

Seiko Presage  Cocktail Time SSA343J1 a SRPB43J1

Příběh řady Cocktail Time se začal psát v roce 2010, kdy Seiko představilo tři nové modely (SARB065, SARB066 a SARB068), které vytvořilo ve spolupráci s japonským špičkovým barmanem Šinogu Išigakim. Hodinky, jejichž ideou bylo přenést atmosféru barů a koktejlů na zápěstí, se rychle staly oblíbenými, mělo to ale jeden háček - oficiálně se totiž prodávaly jen v Japonsku, a tak o ně bylo hodně lidí ochuzeno.

Seiko toto příkoří napravilo v loňském roce, když kolekci Cocktail Time restartovalo a uvedlo hned osm nových modelů. Došlo k drobným změnám ve vzhledu, například přibyl nápis „Presage" na číselníku, ale to důležité, tedy fantastické číselníky s paprskovitou strukturou, zůstalo. Právě tento aspekt je tím, co dělá „Koktejlky", tak populárními. Žádná jiná značka totiž nenabízí v této cenové kategorii něco alespoň vzdáleně podobného.

6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko
8.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko

Nabídka je rozdělena na dvě části. První tvoří modely se třemi ručičkami, které pohání in-house strojek 4R35. Původní trojice japonských modelů měla strojek 6R15, který je v hierarchii Seika o něco výše, ale nové modely jsou oproti těm původním levnější, takže si není na co stěžovat.

Seiko Cocktail Time SRPB43J1, SRPB41J1, SRPB44J1 a SRPB46J1

Tříručkové modely SRPB43J1, SRPB41J1, SRPB44J1 a SRPB46J1

Druhou částí nabídky jsou modely se strojkem 4R57, což znamená, že mají ručičkový ukazatel data na pozici šest a také ukazatel rezervy nátahu strojku. Jedná se o složitější kalibr, proto jsou tyto hodinky o něco dražší.

SSA341J1, SSA343J1, SSA345J1 a SSA346J1

Modely s ukazatelem rezervy chodu SSA341J1, SSA343J1, SSA345J1 a SSA346J1

V kolekci samozřejmě zůstala varianta se světle modrým číselníkem, která to celé před osmi lety odstartovala. Nová verze má označení SRPB43J1 a doplňuje ji SSA343J1 (modely z cover fotky) taktéž se světle modrým číselníkem, ale se strojkem 4R57. Oba tyto kousky jsou inspirovány koktejlem Skydiving.

Seiko Presage Automatic SSA343J1 Skydiving Cocktail Time

Seiko SSA343J1 Skydiving - struktura číselníku je úchvatná

I další modely vycházejí z nějakého koktejlu. Velmi atraktivní je SRPB46J1 s hnědým číselníkem, inspirovaný legendárním koktejlem Manhattan, dalším kouskem s tmavým číselníkem pak je SRPB41J1 vzniklý podle koktejlu Bluemoon. Paleta barev je opravdu pestrá, nechybí ani tmavě šedá v podobě modelu SSA345J1 inspirovaném drinkem Espresso Martini a netradiční kombinace světlého číselníku se zelenými detaily u verze SSA341J1, jíž dal podobu drink Martini. Partu doplňují SRPB44J1 „Margarita" a SSA346J1 „Side Car".

Seiko Cocktail Time SRPB46J1 Manhattan

Tmavý číselník modelu SRPB46J1 dokonale ladí ke koktejlu Manhattan.

I restartovaná kolekce si rychle vysloužila zájem lidí. Není se čemu divit, ceny startují na 11.190 Kč, což je za elegantní hodinky s ideálním průměrem 40,5 milimetru a především jedinečným číselníkem vynikající cena. Perličkou je, že zbystřili i čeští barmani a víme hned o několika, kteří si „Koktejlky" pořídili.

Už základní nabídka je velmi solidní, ale Seiko ji na přelomu roku ještě vylepšilo dvěma limitovanými edicemi podle koktejlů Starlight a Sakura Hubuki. Nemají paprskovité číselníky, vystřídala je jiná a neméně zajímavá struktura, která vypadá velmi působivě především u světlých modelů SRPC03J1 a SSA363J1.

Seiko Presage SRPC03J1 Cocktail Time Sakura Hubuki

Třešničkou na dortu pak je novinka z letošního veletrhu hodinek Baselworld, kde Seiko oznámilo dámské Cocktail Time. Mají menší velikost, takže dobře sednou i na útlá zápěstí. Prohlédli jsme si je přímo na veletrhu a jsme nadšeni. V e-shopu bychom je měli mít dostupné během léta 2018.

Číselníky jsou u všech modelů opravdu nádherné a ani ty nejlepší fotky u nich nedokážou nahradit jeden pohled lidským okem. Světlo si s nimi totiž neustále hraje a mění jejich odstíny. Je to hra, která nás moc baví. Tohle jsou hodinky, které vás rozhodně nebudou nudit. Nejlépe proto doporučujeme osobní návštěvu u nás na prodejně, abyste se o kráse hodinek přesvědčili na vlastní oči.

Mohlo by vás dále zajímat:

6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko
8.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko

Seiko Presage Cocktail Time představení – Zlaté sake "Houjou"
17.12.2021 - Agáta Vřeská
Seiko Presage Cocktail Time představení – Zlaté sake "Houjou"

Seiko Cocktail Time 2020: nové drinky, velikost a barové skleničky
19.10.2020 - Agáta Vřeská
Seiko Cocktail Time 2020: nové drinky, velikost a barové skleničky

Seiko Cocktail Time představení – Semiskeletonizované číselníky a nové  drinky
26.9.2022 - Agáta Vřeská
Seiko Cocktail Time představení – Semiskeletonizované číselníky a nové drinky

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku