» Blog » Huawei

Huawei Watch GT 4 recenze –⁠ Nový standard elegance a funkčnosti

Tagy: Recenze | Huawei | Dámské | Pánské | Chytré

Matěj Urbaczka | 18.9.2023 | 7 MIN | 2x komentář

Na Huawei Watch GT 4 se těšil snad každý fanoušek této čínské značky. Vždyť to jsou hodinky za rozumnou cenu, nabušené skvělými funkcemi a neskutečnou výdrží baterie. Nová generace přináší ale mnohem více.

Já jsem věděl, že tyto hodinky budou pecka a že se Huawei bude chtít blýsknout v tom nejlepším světle, ale přesto některými parametry předčil mé očekávání. Kterými?

  • Elegantní vzhled nerozeznatelný od klasických hodinek
  • Dvě velikosti: 41 a 46 mm
  • Skvělý 1,43" AMOLED displej
  • Senzorová nadupanost
  • Slušná výdrž baterie
  • Sportovní duše
  • Městské i fitness funkce

Naopak mě trošku zklamala funkce korunky, která se nezměnila jako například u značky Amazfit. Taky jsem čekal, že dva nové modely, Watch GT 4 a Watch 4, už budou mít zprovozněnou platební bránu. No nic, dost úvodních plků a jdeme na recenzi.

Huawei Watch GT 3 recenze – Nejlepší model střední třídy?
10.1.2022 - Matěj Urbaczka
Huawei Watch GT 3 recenze – Nejlepší model střední třídy?

Pokud bych vám neřekl, že jsou hodinky chytré, nepoznali byste to

Design je jedna z mála věcí, kde jsem nečekal, že by se děly nějaké zázraky. Spletl jsem se. Huawei Watch GT 4 doslova lahodí oku a svými křivkami rozhodně zaujme. A řekl bych, že v obou případech. Jak dámský, tak i pánský model je prostě elegantní a pokud byste nevěděli, že jsou hodinky chytré, spletli byste si je s klasickými.

5 990 Kč skladem

Pouzdro u většího modelu vypadá velice podobně jako u modelu Huawei Watch Ultimate. Dlouho jsem přemýšlel, u kterých klasických hodinek jsem viděl takový design, a nakonec jsem na to přišel. Huawei se inspiroval u Audemars Piguet –⁠ RoyalOak anebo také Casio GA-2100. Zvláštně hranaté hodinky mají ocelové pouzdro doplněné o dýnko ze skla a silikonový, kožený či kovový řemínek / náramek. Rozměry pánské verze zůstaly na příjemném čísle 46 mm. Ačkoliv jsou hodinky trošku těžší skrze ocelové pouzdro, na ruce sedí jako ulité.

Váha se silikonem se zastavila někde na 75 gramech, což je taková střízlivá hodnota. Samozřejmě s kůží a kovotahem to bude o něco víc. Luneta je pak u pánského modelu opět ocelová s minutovým značením. Plusem je určitě to, že luneta vystupuje nad sklíčko, a tak funguje i jako ochranný prvek.

Dámská verze je opět o něco elegantnější než její předchůdce. Zapracovali na uchycení řemínku, které mi zase trošku připomíná Garmin Lily. Huawei představuje tři modely taktéž s ocelovým pouzdrem, kdy jeden je na kůži a další dva na kovotazích. Jeden model je zlatý s milánským tahem a druhý je kombinace stříbra a zlata. Dle fotek vypadá, že poslední kovotah bude mít nějaké spešl upínání k pouzdru, a tak jsem zvědav, jak to bude fungovat. Na ruce mám totiž panský model na silikonu.

Huawei si je ale vědom, že pro ženy je design důležitý parametr, a proto na něm slušně zamakal. Rozměry zůstaly stejné, 41 mm průměr s váhou okolo 37 g bez řemínku.

Oba modely jsou pak shodně osazeny korunkou a spodním programovatelným tlačítkem, kde je na začátku zvolen sport. Líbí se mi, že hodinky jsou dělány bytelně a korunka se vůbec neviklá a je pevná. Celkově nemám co designu vytknout a je to opravdu povedený kousek elegantní oceli.

Huawei Watch Ultimate recenze – Chytré hodinky jako od Omegy
18.4.2023 - Dominik Hok
Huawei Watch Ultimate recenze – Chytré hodinky jako od Omegy

Displej –⁠ Žádné překvapení

Huawei montuje do svých hodinek sakra kvalitní displeje už nějakou dobu a nové Watch GT 4 opět nejsou výjimka. U menší varianty se setkáváme s AMOLED displejem 1,32" a u větší s 1,43". Zajímavé je shodné rozlišení u obou modelů 466 x 466 pixelů. Displej je jedním slovem úžasný a pocitově působí o něco větší než u předchozí generace, ačkoliv zůstal stejný. Na přímém sluníčku nebyl žádný problém s čitelností a jemnost displeje je 327 PPI.

Sklíčko je u obou Gorilla Glass, což je ke střední třídě hodinek pochopitelné. Pánské modely jsou celkem slušně chráněny lunetou, ty dámské nemají žádnou ochranu, a tak bych přemýšlel o ochranné fólii.

Ovládání o kousek lepší v čele s novými widgety

Mrkneme-li se na ovládání hodinek, jsou tady plusy i mínusy. Největším mínusem je stále nevylepšená funkčnost korunky, se kterou se dostanete do menu... v něm můžete projíždět věci, ale to je tak vše. Opětovným zmáčknutím jste na základní stránce a na ní se "neprotočíte" nikam.

6 nových ikonek

Šest nových ikonek.

Veselejší jsou ale určitě nové widgety na základní straně, kdy pohybem prstu doleva listujete vámi zvolenými widgety, které jsou mírné zlepšené. Například u grafu tepové frekvence najdete ikony na rozkliknutí spánku, dýchacího cvičení, stresu, teploty těla, pulse ox anebo zdravotních trojlístků. Na dalším je zase hudba, kalendář, počasí a volání. Toto řazení dokáže celkem zrychlit ovládání hodinek.

Ve spodní liště jsou pak samozřejmě notifikace a nahoře zase ovládací centrum se zkratkami. Pohybem doprava ještě zobrazíte widget s počasím a hudbou.

Senzorová výbava na vysoké úrovni

Barometr, akcelerometr, magnetometr, tepová frekvence, pulzní oxymetr, Multi-Band GPS ovládající GPS, Galileo, GLONNAS, QZSS a Beidou. To vše umí tento šikovný pomocník na ruce. Co víc k tomu napsat? Jednoduše super.

Přesnost měření je za mě super. Můžete vyrazit kdekoli a GPS i tepovka vás podrží. A získaným datům můžete věřit. Co mě trošičku mrzí, je uzavřenost appky a osekávání dat, protože vám nemůžou přesně zobrazit výsledná data. Tepovka seděla krásně a při běhu hodinky ukazovaly úplně stejně jako Garmin Fenix 7X PRO. Data se v průměru nelišila vůbec a po celou dobu tréninku jsem hodinky sledoval – tepy se zobrazovaly úplně stejně.

5 důvodů, proč sáhnout po hodinkách Huawei
18.11.2022 - Matěj Urbaczka
5 důvodů, proč sáhnout po hodinkách Huawei

GPSka funguje stejně dobře jako tepovka. Kilometry tréninku seděly a přesnost je parádní. Tohle vám můžu ukázat i na mapě.:-)

Modrá - Fenix 7X PRO, fialová - Huawei Watch GT 4

Modrá –⁠ Fenix 7X PRO, fialová –⁠ Huawei Watch GT 4

"Kouči, dneska jsem unavený, jak mám trénovat?"

Trenéři postavení na umělé inteligenci jsou hitem posledního roku, kdy se dávají do čím dál tím více hodinek. V jednoduchosti to znamená, že pokud si zadáte trenéra na váš vysněný čas u běhu a špatně se vyspíte, trenér vám upraví trénink, ať vás nezabije intervaly, když musíte odpočívat.

Sportovními funkcemi je ale Watch GT 4 nacpaný od dýnka k lunetě. Aerobní / anaerobní trénink, VO2 Max, doba regenerace, Index běžeckého výkonu, Tréninková zátěž a tak dále. Je toho opravdu hodně a pokud chcete trénink někde posunout, hodinky vám s tím mohou slušně pomoct.

Huawei Health je slušná aplikace.:-)

Huawei Health je slušná aplikace.:-)

Sportovních aktivit tady máme zase tolik, že si vybere každý šťoural. Ačkoliv 3/4 tvoří pouze tepovka, kalorie a čas, tak jsou tady. Co beru ale jako ohromné plus, je možnost spárovat jakýkoli Bluetooth snímač. Zkoušel jsem hrudní pás od Polaru a STRYD a oba fungovaly skvěle. Taky máte možnost sdílet tepovou frekvenci do jiných zařízení, což se může hodit, pokud vlastníte třeba nějaký cyklopočítač. Otestováno je to s cyklopočítačem Garmin Edge 530.

Jednou nabijete a máte minimálně na týden klid

Huawei to s baterií a jejím managementem vždycky uměl. A tady zase potvrzuje kvalitu v podobě 14 dní v režimu smartwatche při občasném používání a 8 dní, když hodinky používáte opravdu pořádně. U menší varianty jsou pak čísla 7 a 4 dny.

Výdrž u GPS není specifikována úplně přesně. Ale pokud se podíváte do nastavení sportovních módů a v ní rozkliknete management baterky, dozvíte se, kolik je aktuální předpokládaná výdrž. Na nejlepší režim GPS mi to hlásí při 50 % nabití okolo 10 hodin výdrže. Což značí okolo 20 hodin celkově. Celkem slušné číslo na Multi-Band. S battery saverem se dostanete někde ke 40 hodinám výdrže.

Na záchod si za vás nezajdou, ale ostatní podchytí hravě

Pokročilost měření mě vždycky překvapí. Hodinky měří tepovku po celý den (nepřetržitě), spánek, kroky, aktivní minuty, kalorie, stres, teplotu kůže a další věci.

Jednou ze super věcí, co jsem po dobu testování používal, jsou zdravotní trojlístky. Ty si nastavíte podle vás ve smyslu kolik chcete za den ujít kroků, vypít vody, odsportovat hodin a tak podobně. Můžete si taky zvolit již vytvořené plány podle toho, jestli chcete zhubnout nebo třeba být energičtí. A je tam toho mnohem více. Přes den vás pak hodinky kontrolují a připomínají se s různými úkoly.

Hodinky vám s těmito metrikami můžou pomoct zvládnout váš každodenní fitness život, upravit vaše návyky anebo upozornit na blížící se nachlazení či nemoc, a tak je dobré je nosit celodenně, aby měly co nejvíce dat.

Chytré funkce jako třešnička na dortu

Řekl bych, že hodinky jsou slušně nabité funkcemi. Jak chytrými, tak i fitness. A jako třešničku na dortu přinášejí i spoustu chytrých funkcí. Hodinky zvládají telefonovat v dosahu telefonu, mají hudební úložiště (pouze Android uživatelé), dokážou přečíst každou notifikaci z telefonu včetně smajlíků, mají počasí, budíky, kompas, svítilnu, kalendář a mnoho dalšího.

Pokud jste doslova ujetí na vzhledy, můžete si jich stáhnout miliony přes aplikaci Huawei Health. Huawei oceňuji i za to, že je má krásně očíslované od 1 do 3 podle náročnosti na baterku.

Pokud bych měl pohanit jednu jedinou věc, která mi v hodinkách chybí, bude to opět a zase NFC platba. Kdybychom měli možnost s hodinkami platit, nebylo vůbec co řešit. Pokud to vztáhnu na podobnou kategorii hodinek, hodně lidí teď bude váhat mezi Huawei Watch GT 4 a Amazfit Balance, které jsou na tom funkčně podobně a navíc přihazují právě platbu kartou.

Proč dát přednost Huawei?

Huawei udělal opravdu krásné hodinky s kvalitními a přesnými snímači, skvělou výdrží a super funkcemi. Tohle je věta, která dokonale vystihuje Huawei Watch GT 4. Na výběr je z menší a větší varianty. Řemínek je taktéž možné vybrat a nemusíte se za ně stydět při žádné příležitosti.

Základní cenovka začíná s prodejem na 5990 Kč se silikonem a řekl bych, že nenajdeme lepší hodinky v této třídě. Jak už jsem si výše postěžoval, škoda toho NFC, ale jinak to jsou hodinky s velkým H.

Konkurenta bych spatřoval v Amazfit Balance, který bude ještě o něco městštější a s podporou NFC plateb u nás. Jako další bych se mrknul na Xiaomi Watch S1 či třeba modely Samsung nebo Apple.

A to je vše, přátelé. Jak se vám líbí tento model můžete napsat do komentářů.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

AntiCenovkapřed 8 dny, reagovat
Základní štítek připevněný ke zboží udávající jeho cenu začíná s prodejem na 5990 Kč se silikonem a řekl bych, že nenajdeme lepší hodinky v této třídě. Došlo, vy cenovky?
Prochypřed 2 dny
Zmetku jeden

Hodinky zmíněné v článku

Novinka Září
5 990 Kč skladem
Novinka Září
6 490 Kč (doručíme do 9.10.)
9 490 Kč očekávaná novinka
očekávaná novinka
8 490 Kč očekávaná novinka
Novinka Září
6 990 Kč nedostupné
Novinka Září
5 990 Kč nedostupné