Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Výběr nejlepších | Garmin | Dámské | Chytré
Dominik Hok | 17.7.2025 | 6 MIN | 1x komentář
Hledáte dámské chytré hodinky Garmin, které dobře vypadají a ještě lépe fungují? Tady je pro vás výběr těch nejlepších.
Poměrně dlouho jsem přemýšlel, jak modelové řady seřadit. Nakonec jsem si řekl, že to nechám na vás. Podíval jsem se na náš e-shop a jednoduše je seřadil podle oblíbenosti.
U každé se pak pokusím odpovědět na jednoduchou, ale ve skutečnosti docela složitou otázku: „Co dělá tuto řadu oblíbenou?“
Kdybych měl popsat Venu 3S, zvolil bych jediné slovo – univerzální. Univerzální funkce, univerzální design a cenovka točící se okolo garminovského průměru.
Tyto hodinky nejsou ničím specifické, nemají konkrétní cílovou skupinu. Prostě se jen snaží podchytit co největší procento lidí, kteří chtějí „prostě nějaké chytré hodinky“.
Samozřejmě to ale nejsou jen „prostě nějaké chytré hodinky“. Mají totiž krásný AMOLED displej, NFC placení, hudební přehrávač a také je řada Venu tou první od Garminu, která předvedla možnost telefonování a hlasového asistenta.
Často bývají srovnávány s vlajkovými loděmi od Applu či Samsungu, ale Venu 3 mají silně navrch v jednom poli – a to je výdrž baterie. Tyto chytré hodinky totiž bez nabití zvládnou fungovat až 10 dní. Za tu dobu byste Apple nebo Samsung hodinky nabíjeli kolikrát? Desetkrát?
Pro obhájce Applu a Samsungu: nebojte, jsem si vědom toho, že Samsung a Apple nabízejí hromadu chytrých funkcí a propracovaných animací, které obírají akumulátor o podstatná procenta jeho kapacity. Zato Garmin si nějakou tu animaci a svižnost uživatelského prostředí odpustí a radši pošetří výdrž do budoucna.
Tyto chytré hodinky zvládají i základní monitoring sportovní aktivity, ale nenabízejí tolik sportovních funkcí jako například modely z řady Fenix. Samozřejmě však zaznamenají trasu, mohou vás provádět různými tréninkovými plány a změří vše, co zvládne GPS přijímač a snímač tepové frekvence.
30.8.2023 - Dominik Hok
Garmin Venu 3 recenze – Tak trochu stejný, tak trochu lepší
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Chcete prostě to nejlepší? Vím ze zkušenosti, že takoví lidé existují – a rozhodně jich není málo. Pokud mezi ně patříte i vy, možná by na vašem zápěstí měl spočinout Fenix 8.
Největší výhodou tohoto modelu je jednoduše to, že je bez kompromisů. Snad každá funkce, jakou kdy Garmin vymyslel, se dříve či později objeví v řadě Fenix – vždyť jde o vlajkovou loď této americké značky. Když se tedy bavíme o telefonování, hlasovém asistentovi, mapových podkladech, NFC placení, hudebním přehrávači... Je tam prostě všechno.
To všechno je pak ošperkované 10denní výdrží baterie, voděodolností do 40 metrů reálné hloubky a plněním vojenského standardu odolnosti.
Když vezmeme v potaz zmiňovanou odolnost – a to ať už proti rozbití nebo vniknutí vody – v tomto výběru nenajdete model, který by byl schopný Fenix 8 dorovnat. A je mi jasné, že následující věta je čistě subjektivní, ale za mě se jedná o nejhezčí model z celého výběru.
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Jak jednoduše popsat Forerunner 970? O něco plastovější a trochu méně odolný a vybavený Fenix 8.
Jedná se o první Forerunner, který má dokonce i LED svítilnu a safírové sklo.
Nižší odolnost má ale své plusy. Pokud nepotřebujete vyšší voděodolnost, vojenský standard, anebo snad kovové dýnko, můžete ušetřit a místo Fenixu 8 pořídit právě tento model. A nejen běžci mohou ocenit i nižší váhu.
A rozhodně nebudete zklamáni, protože obsahuje všechny funkce pro běžné smrtelníky – telefonování, hlasového asistenta, mapové podklady, tréninkové funkce, NFC platby... Použil bych stejná slova jako u Fenixu 8 – prostě všechno.
30.5.2025 - Dominik Hok
Garmin Forerunner 970 recenze – Snad je budoucnost zářná jako displej těchto hodinek
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Nechci se úplně opakovat, ale Vívoactive 6 je podobný případ jako nastal u dvojice Fenix 8 a Forerunner 970. Jedná se totiž o osekanější Venu 3, které ale na druhou stranu nabídnou něco navíc v oblasti sportu.
V porovnání s Venu 3 přijdete o EKG, měření teploty kůže, telefonování a trochu prémiovější design, protože luneta Vívoactive 6 je z hliníku.
Na druhou stranu Vívoactive 6 nabízí přijatelnější cenovku a navigaci po křivce (a k tomu funkci strategie tempa).
Abych se přiznal, řada Vívoactive je mi obecně sympatická. Mají svěží, letní design a barvy. A k tomu slušný poměr cena / výkon, protože já osobně vůbec nepotřebuji EKG a telefonování, ale naopak hodně ocením, když si do hodinek můžu nahrát trasu a budou mě navigovat.
2.4.2025 - Dominik Hok
Garmin Vívoactive 6 představení – Forerunner v civilu?
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Chcete chytré hodinky, ale pořád vás to táhne ke klasickým ručkám? Tady je Vívomove Trend.
Není moc racionálních důvodů, proč si tyto hodinky pořídit. Nemají GPS, hudební přehrávač a ostatní modely z výběru nedokážou dorovnat ani v lifestylových, ani ve sportovních funkcích. Jejich nejlepší funkcí je asi NFC placení.
Ať už vybíráme cokoliv, přiznejme si, stejně se skoro vždycky rozhodujeme emocemi. Tyto hodinky si valná většina lidí koupí prostě proto, protože se jim líbí. A je to naprosto v pořádku.
Klasické ručky z těchto hodinek prostě dělají ojedinělý kousek a minimalistická uživatelka jim rozhodně odpustí funkční nedostatky.
3.2.2023 - Dominik Hok
Garmin Vívomove Trend představení – První Garminy s bezdrátovým dobíjením
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Co kousek, to přehlídka originality. Každá barevná varianta Lily 2 Active má totiž ojedinělou strukturu číselníku.
Lily 2 Active mají jeden obrovský prodejní argument – jedná se o nejelegantnější Garminy s GPS přijímačem. Všechny předchozí generace Lily totiž GPS neměly, a to byla jejich největší slabina.
Nabídka funkcí je dost základní, ale co si budeme – u vyhodnocení sportovních aktivit se většinou bohatě spokojíme se základem. Když si jdeme zaběhat, stejně je koneckonců nejdůležitější čas, vzdálenost a tempo, ne?
Nejchytřejší funkcí v hodinkách pravděpodobně bude NFC placení, ale tyto hodinky mají podobnou myšlenku jako Vívomove – funkční nedostatky kompenzují svou krásou.
5.2.2025 - Dominik Hok
Garmin Lily 2 Active recenze – Nejhezčí dámské chytré hodinky s GPS?
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
U Forerunner 265S je důležitá jediná informace – jsou určeny pro sportovně založenou ženu. Koneckonců stačí jediný pohled a máte jasno. Tyhle hodinky vám napoví, že k elegantnímu kostýmku zrovna dvakrát nepasují.
Vzhledu je přizpůsobena i funkční výbava. Z těchto hodinek si sice nezavoláte, ale dozvíte se vše o svém tréninkovém zatížení, stavu tréninku, době regenerace i aktuální připravenosti na trénink.
Neznamená to ale, že byste přišli o všechny městské funkce – hodinky nabízejí hudební přehrávač i možnost NFC placení. Sportovci navíc určitě ocení navigaci po křivce.
Jako sportovec musím vyzdvihnout jednu velkou výhodu – duální ovládání. V momentě, kdy máte zpocenou ruku, rukavice nebo vám zrovna prší, je dotykový displej prakticky nepoužitelný. Tyto hodinky ale zvládnete plně ovládat pomocí tlačítek, což vám v takových situacích ušetří spoustu nervů.
2.3.2023 - Dominik Hok
Garmin Forerunner 265 recenze – Když je skvělé málo
Největší plusy těchto chytrých hodinek:
Tak jaké jsou podle vás ty nejlepší dámské chytré hodinky Garmin?
Zdroj fotek:
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.