Nejlepší dětské chytré hodinky roku 2021

Tagy: Výběr nejlepších | Dětské | Chytré

Dominik Hok | 24.11.2021 | 4 MIN

Ať už chcete vidět, kde se vaše dítě pohybuje, nebo chcete, ať se vaše dítě vůbec pohybuje, dětské chytré hodinky a náramky můžou být skvělým pomocníkem. Nebo vaše ratolest prostě chce jít s trendem a být ověšeno chytrým zařízením stejně jako spolužáci ve školce či škole. A že se vám nechce nad výběrem strávit hodiny? To je více než pochopitelné! Proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší dětské chytré hodinky. Jdeme na to.

Pokud chcete mrknout na telefon a přesně vědět, kde se vaše díte pohybuje, výběru těchto chytrých hodinek jsem se věnoval v první části článku. Naopak, pokud chcete chytré hodinky na monitorování sportů a denní aktivity, koukněte na druhou část tohoto článku.

Mrknu a vidím – dětské chytré hodinky s GPS sledováním

Za mě osobně jsou tím nejlepším kouskem pro sledování ratolestí určitě Lamax Watch Y2. Za hodně příjemnou cenovku můžete v klidu sledovat kde se vaše dítě pohybuje. K provozu hodinek je ale potřeba SIM karta, kterou si pořídíte u jakéhokoliv operátora. Nestačí ale jen kredit, jsou potřeba i mobilní data. U operátorů se dá takový "lajt" tarif sehnat za cca stovku měsíčně. U značky Lamax pak najdete simku od T-Mobilu přímo v balení. Paráda, co?

SIM karta se stará nejen o sdílení polohy vašeho dítěte, ale také díky ní může dítě volat či posílat hlasové zprávy.

Za mě je jednou z nejlepších funkcí možnost nastavení zón. Můžete si nastavit neomezené množství zón – škola, kroužek, babiččin dům, aj. V ten moment, kdy se dítě do jedné ze zón dostane, telefon vás upozorní. To stejné se děje i při jejím opuštění. Kdyby se jednalo o televizní reality show, nazval bych to Big Mother.

6 NEJ: Dětské hodinky pro malé raubíře
11.11.2022 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Dětské hodinky pro malé raubíře

Kdyby dítěti hrozilo nějaké nebezpečí, jsou hodinky vybavené speciálním SOS tlačítkem.

Odvrácenou stranou měsíce je pak velikost těchto hodinek a výdrž baterie. Díky přítomnosti SIMky jsou opravdu dost velké. Ale v rámci konkurence patří spíše mezi menší. S výdrží se pak kvůli neustálemu sdílení polohy dostanete na 2-3 dny.

V těsném závěsu pak je TCL Movetime MT40, který je funkčně dost podobný Lamaxu výše. Nabízí sledování polohy, nastavení zón, telefonování či hlasové a textové zprávy. Oproti Lamaxu mají navíc fotoaparát díky kterému si dítě může fotit selfíčka a vyřizovat také videohovory. Poté můžete své dítě nachytat na vavřínech ve stylu "Že jsi už na cestě ze školy? Tak si dáme videohovor a uvidíme!"

A proč je podle mne TCL Movetime v pomyslném žebříčku až za Lamaxem WatchY2? Z jednoduchého důvodu – není tak voděodolný. TCL snese stříkance, ale Lamax snese i krátké ponoření pod vodu, což mi u dětských chytrých hodinek přijde stěžejní.

Dětské hodinky s GPS lokátorem TCL Movetime MT40: Otestováno Radimem
31.3.2020 - Radim Pochyba
Dětské hodinky s GPS lokátorem TCL Movetime MT40: Otestováno Radimem

Škatulata, hejbejte se – dětské chytré hodinky pro mladé sporťáky

V této kategorii nemám úplně jasnou jedničku, ale za ty nejlepší považuji Carneo Tik&Tok a Garmin Vívofit junior 3. Tik&Tok jsou vybavenější a Vívofit junior 3 zase nemusíte nabíjet a dokážou fungovat 1 rok na klasickou baterku. Vše má své pro a proti.

6 NEJ: První dívčí hodinky pro malé parádnice
4.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NEJ: První dívčí hodinky pro malé parádnice

První si představíme Carneo Tik&Tok. Tento model je rozhodně super pro lehce odrostlejší dítě (8+), které už má vlastní telefon. Může si je totiž spárovat s vlastním telefonem, dostávat notifikace z telefonu a reagovat na ně rychlými odpověďmi.

Jsou uzpůsobené pro pohyb, a tak jsou lehké, tenké a vydrží až 5 dní. Během dne počítají kroky, kalorie, můžete si spustit monitoring sportů (běh, cyklistika, turistika aj.) a v noci monitorují spánek. Co je parádní, tak celý den měří srdeční tepovou frekvenci a stres.

Za velký plus považuji, že přímo v balení je černý řemínek. Pokud se tedy dítěti nebude líbit ten barevný, sáhne po černé klasice.

Samostatnou kategorií je pak Garmin Vívojit junior 3. Tento model je vlastně úplně základní – spočítá kroky, spálené kalorie a monitoruje spánek  a... Vydrží 1 rok! Je tam totiž klasická knoflíková baterie (CR2032) jako v klasických hodinkách. Spousta chytrých zařízení je totiž pro rodiče koule u nohy – téměř každý den totiž hodinky musí zapojit do nabíječky. Nic, co by se týkalo Garmin Vívofit junior 3.

Hodně se mi líbí systém povinností a odměn, který v hodinkách najdeme. Rodiče nastaví dětem povinnosti a dítě za jejich plnění může získávat virtuální penízky, které pak může využít dle uvážení.

Například za uklizení pokojíčku může dostat 2 penízky a za 10 penízků si může koupit návštěvu hračkářství. Nebo třeba za 4 penízky čokoládu. Záleží na něm, jestli bude šetřit nebo to hned prošustruje. Tímto skvělým způsobem učíte děti disciplíně a finanční gramotnosti. Dvě asi nejdůležitější věci do budoucího života.

Samostatnou kategorií je pak řada Xiaomi Mi Band. Možná si říkáte, že ten není úplně nejvhodnější pro děti, protože je i pro dospělé. Vůbec ne. Xiaomi Mi Band je naprosto jednoduchý a doporučil bych ho pro jakékoliv dítě (i dospělého) nad 8 let. Pokud se ale jedná o dítě s úzkým zápěstím, spíše mu tento náramek vyzkoušejte.

Nejlepším kouskem je teď momentálně šestá generace, která se dokonce prodává i ve verzi NFC. Pokud tedy máte ve své dítě důvěru, může náramek používat k bezkontaktnímu placení.

Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?
6.5.2021 - Dominik Hok
Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?

Dítě si může náramek propojit s telefonem a budou se mu zobrazovat veškeré notifikace. Během dne mu měří tepovou frekvenci a šestá generace dokáže změřit i okysličení krve. Parádní je i 14denní výdrž baterie. Oproti ostatním zařízením z výběru je asi největší plus jeho velikost. Schová se i pod rukáv a dítěti během dne vůbec nevadí.

Maminky či tatínkové, máte nějaký tip na chytré hodinky? Nebo nějakou stěžejní funkci, kterou jsme opomněli? Napište nám to do komentářů!

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku