» Blog

Přichází nové hodinky jako z budoucnosti

6.3.2012

Casio na veletrhu CES prezentovala pár novinek a jedna z nich stojí za pozastavení. Jsou jí hodinky Casio G-Shock GB-6900, které mají pár vychytávek. Oznámí vám, kdo zrovna volá, posílá SMS, e-mail, nebo jaká skladba se vám právě přehrává. Všechny tyto funkce jsou s hodinkami spojeny díky bluetoothu LE, což je stejná technologie jako klasický bluetooth, ale spotřebuje na svůj chod minimum energie. Na jednu baterku by hodinky měly vydržet až dva roky.

E-mail nebo přehrávanou skladbu umí hodinky najít také tehdy, když je propojíte s počítačem. Navíc ho umí také na dálku ovládat – konkrétně zamknout a odemknout. Spojit se dají také se sportovními pomůckami jako krokoměr, ukazatel rychlosti, tepu atd.

Skvělé funkční vlastnosti

Hodinky Casio G-Shock GB-6900 jsou vodotěsné do 200 metrů, jsou velmi odolné vůči nárazu, jejich rozměry jsou 53 x 50 x 18 mm, váha 65 g a jejich informace jsou navíc šifrovány a vzdálenost spárovaného zařízení může být až dva metry. Primární funkcí všech hodinek je čas, tyto hodinky Casio umí svůj čas aktualizovat podle spárovaného zařízení a převést ho na sto měst po celém světě. Hodinky dále disponují stopkami, odpočtem času a pěti různými budíky, které vás probudí zvoněním nebo vibracemi.

Casio G-Shock budou k mání od poloviny března

U nás si musíme na hodinky počkat, nebo nám nezbyde nic jiného, než si je objednat z Japonska, které bude první zemí, kde se hodinky Casio G-Shock GB-6900 během března začnou prodávat. Od poloviny roku 2012 budou k dostání v Americe za zhruba 150 dolarů. U nás jejich cena budu činit max 5.000 Kč. Tak co, už se na ně těšíte? Můžete se také podívat na starší kolekce Casio G-Shock a v případě zájmu si vybrat jinou alternativu.

Hodinky Casio G-Shock GB-6900