6 pánských společenských hodinek vhodných jako dárek k promoci nebo maturitě (do 20tis. Kč)

Tagy: Výběr nejlepších | Pánské | Klasické | Společenské

Martin Koňařík | 6.6.2024 | 6 MIN | 3x komentář

Ukončení studia, ať už maturitou, nebo promocí, je pro muže jeden z největších životních milníků. Hodinky (nejlépe s vyrytým věnováním) mohou být pro tuto příležitost ideálním dárkem. Dárkem, který vydrží dlouhá léta a stále bude dosažení tohoto úspěchu připomínat.

"První lepší" pánské hodinky by měly být společenské

Společenské hodinky jsou velice univerzální. Můžeme je nosit ve volném čase, při setkání s rodinou nebo přáteli. Ale největší službu nám budou prokazovat při společenských událostech, jako jsou plesy, návštěva divadla, pracovní pohovory, osobní schůzky, atd. Při těchto příležitostech totiž chceme vypadat elegantně.

Připravili jsme pro vás několik společenských hodinek, které by mohly být ideálním dárkem pro muže začínajícího svou kariéru.

Nejlepší hodinky vybrané odborníky
6.11.2023 - Agáta Vřeská
Nejlepší hodinky vybrané odborníky

(1) Tissot Tradition Quartz – Skvělá volba jako první "lepší" pánské hodinky do 10tis. korun

V nějaké zahraniční recenzi jsem četl, že nevýhodou těchto hodinek je absence luminiscence a voděodolnost pouhých 30 M. To dává stejný smysl jako fakt, že nevýhodou smokingu je absence kapuce a nízká nepromokavost. Tissot nám dává rovnou dvěma slovy z názvu (Classic a Tradition) jasně najevo, jaký je smysl této časomíry. Jde o elegantní společenské oblekovky, které si na noční čundr ani na dovolenou k moři nevezmete.

Hodinky jsou minimalistické, bez zbytečných funkcí, a tak skvěle zvládají svou roli být na ruce nenápadné a pouze dokreslovat váš elegantní styl.

Model s koženým řemínkem a římskými číslicemi je pak vrcholem společenských norem pro elegantní formální hodinky. Pokud ale hledáte univerzálnější model, můžete je nasadit na ocelový náramek, který se lépe hodí i k ležérnějšímu oblečení a především je odolnější.

Záměrně jsme vybrali quartzový strojek (v automatu stojí více než jednou tolik). Cílem bylo zahrnout hodinky, které budou cenově velice dostupné a současně univerzální. Švýcarské hodinky, švýcarský strojek, vysoká odolnost safírového skla proti poškrábání, velká dávka elegance a přes 160 let tradice značky Tissot za cenu pod 10.000 korun. Z hlediska poměru cena/výkon je tento model favoritem seznamu.

6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot
8.5.2023 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot

(2) Seiko Presage Cocktail Time – Obdivovaná krása z Japonska, která dobyla svět

Hodinky Seiko rezonují v hodinářské komunitě a dost pravděpodobně zarezonují i s vámi. Uchvacují totiž krásnými číselníky, které v této cenové kategorii nemají téměř obdoby, a snáze se tak trefí do mladistvého vkusu.

Kolekce Cocktail Time, jak název napovídá, se inspiruje slavnými koktejly, podle kterých jsou voleny odstíny číselníků a často i jejich struktura. Model Mojito nepůsobí tak nenápadně jako jiné hodinky z našeho výběru, ale pokud hledáte hodinky pro radostné společenské události, jakými promoce či maturita jistě jsou, můžete si bez obav dovolit právě i barevnější provedení.

Nejsou tak upjaté a umírněné. Přesto se jim nedá upřít vysoká dávka elegance, podpořena koženým řemínkem a menšími rozměry. Navíc si můžete vychutnat i krásu automatického strojku. A kdo ví, možná to dokonce budou vaše první mechanické hodinky.

Do výběru je zahrnujeme nejen kvůli pověsti značky Seiko a vyhlášené společenské kolekci Presage, ale také pro dostupnou cenu. Modely Cocktail Time nabízí originalitu, dobré jméno Seika a in-house automatický strojek, který si Seiko vyrábí kompletně samo.

Mechanické a automatické hodinky – Vše, co je třeba vědět
3.6.2024 - Šimon Šesták
Mechanické a automatické hodinky – Vše, co je třeba vědět

Hodinky Seiko Cocktail Time dobývají svět
4.6.2018 - Vojtěch Pospíšil
Hodinky Seiko Cocktail Time dobývají svět

(3) Tissot Le Locle Automatic – Vrcholná elegance s rezervou chodu 80 hodin

Hodinky Tissot Le Locle Automatic

Tissot vyrábí hodinky více než 165 let a za tu dobu se stal světově nejznámějším producentem cenově dostupných a přitom vysoce kvalitních švýcarských hodinek. Hodinky se jmenují po švýcarském městě "Le Locle", ve kterém značka sídlí a se kterým je spojena její historie.

Jak už jsme u hodinek Tissot zvyklí, sklíčko je safírové, a je tedy velice odolné proti poškrábání. Z elegantního číselníku se soustředně uloženými římskými indexy a gilošováním (vzorem Clous de Paris) nebudete schopni odtrhnout pohled.

Hodinky s ocelovým tahem jsme se rozhodli do seznamu zařadit záměrně. Je sice méně společenský, na druhou stranu, pokud má jít o vaše první (a zatím jediné) lepší hodinky, pak dává ocel větší smysl. Hodinky budete nejspíše nosit denně, nejen ke košili, ale i k džínům a tričku. A ocelový tah zvyšuje univerzálnost a hlavně odolnost hodinek. Kožený řemínek nošený denně a při různých aktivitách může dost trpět a určitě nevydrží tak dlouho jako jeho ocelový bratr.

Pokud ale nehodláte od společenských norem ustoupit ani o píď, Tissot nabízí model také ve verzi s koženým řemínkem, který jim ještě přidává na formálnosti.

Se stejně velkým smyslem pro detail a precizní zpracování bylo navrženo průhledné dýnko, přes které můžete sledovat populární strojek Powermatic 80. Název napovídá 80hodinovou rezervu chodu, takže hodinky můžete v pátek po práci odložit a v pondělí ráno ještě stále půjdou.

Tissot Le Locle jsou už nějaký ten pátek světovým bestsellerem. Při skloubení vysoké kvality, nadčasovosti, 80hodinové rezervy chodu a atraktivní ceny se není čemu divit.

Pokud naopak hledáte sportovně-elegantní, a o to více univerzální hodinky, z nabídky Tissot nepřehlédněte modely Tissot PRX.

Powermatic 80 – stručně a srozumitelně
16.5.2019 - Radek Vyhlídal
Powermatic 80 – stručně a srozumitelně

Certina DS-1 Big Date Powermatic 80: Smaragdová oslava DS Konceptu
17.1.2020 - Agáta Vřeská
Certina DS-1 Big Date Powermatic 80: Smaragdová oslava DS Konceptu

(4) Orient Star Contemporary – Univerzální nápaditost pro náročné

Při hledání společenských hodinek v této cenové kategorii budete nejčastěji narážet na švýcarské modely od značek jako je Tissot, Certina či Hamilton. A je pravdou, že s nimi prakticky nešlápnete vedle. Ale pokud hledáte hodinky, které nebude mít třetina spolužáků, musíte hledat trochu hlouběji.

Orient Star nabízí hodinky pro náročnější a nadšenci do hodinek jsou často vyzdvihovány pro vynikající zpracování, úroveň strojků, číselníků i poměr ceny a parametrů. Modely Contemporary pak vybíráme záměrně nejen s ohledem na univerzálnost, ale také zajímavost designovou.

U většiny společenských hodinek totiž nenajdete vysokou voděodolnost, luminiscenci nebo ocelový náramek. A je to naprosto v pořádku. A přesto – pokud víte, že oblek vytáhnete ze skříně jen jednou ročně a hledáte proto mnohem univerzálnější hodinky, vaše požadavky tyto parametry nejspíše budou zahrnovat. Kolekce Contemporary je koncipována přesně takto: elegantní, funkčně minimalistická, ale se 100metrovou voděodolností, decentní, ale praktickou luminiscencí a ocelovým náramkem.

Volit můžete esteticky buď výraznější modely s průhledem na setrvačku, nebo minimalističtější verze pouze s ukazatelem rezervy nátahu.

O značce Orient Star – Sáhnout po hvězdách
1.8.2022 - Agáta Vřeská
O značce Orient Star – Sáhnout po hvězdách

Orient Star Contemporary – Fotogalerie skutečných hvězd kolekce
27.6.2024 - Eliška Měrková
Orient Star Contemporary – Fotogalerie skutečných hvězd kolekce

Orient Star Modern Skeleton recenze – Usmívající se hvězda
27.3.2024 - Lukáš Hamřík
Orient Star Modern Skeleton recenze – Usmívající se hvězda

(5) Junghans Max Bill Quarz – Škola Bauhausu pro milovníky skutečného minimalismu

Nemusíte mít za sebou studium dějin umění ani architektury, abyste docenili krásu německého minimalismu v podobě Junghans Max Bill. Inspirací byla škola Bauhausu a je to rozhodně znát.

Naprostá čistota a estetická vytříbenost modelů je pohlazením pro každou estetickou duši. Navíc jsou v kategorii společenských hodinek tou správnou volbou. Ať už sáhnete po quartzovém modelu, nebo naopak s automatickým strojkem, kde už je cena ale vyšší.

Fotogalerie a průvodce řadou Junghans Max Bill
11.1.2023 - Agáta Vřeská
Fotogalerie a průvodce řadou Junghans Max Bill

Oceníte na nich tenkost profilu pouzdra, díky které snadno vklouznou pod manžetu košile, i výhody, které poskytuje barevná jednoduchost. Takže budou skvělým doplňkem bez ohledu na barevnost vašeho šatníku.

Klasický design a bílý číselník navíc poskytuje svobodu volby i co se řemínků týče. Můžete volit hnědý či černý a sladit jej tak s koženými doplňky jako jsou boty či barva opasku. Nebo se odvázat a nasadit je na barevnější, který podtrhne třeba barvu vaší kravaty či motýlka. Bude jen na vás, jak potenciál modelů Junghans Max Bill využijete.

Příběh značky Junghans – Značka, kterou proslavil dlouhovlnný signál a Bauhaus
24.11.2022 - Agáta Vřeská
Příběh značky Junghans – Značka, kterou proslavil dlouhovlnný signál a Bauhaus

(6) PRIM Linea 40 Quartz – Česká elegance napříč generacemi

Samozřejmě, že nesmíme zapomenout na rodinné stříbro v podobě českých Primek. V nabídce mají několik perfektních kousků, které budou dělat správný dojem na jakékoli schůzce a to po dlouhá léta. Z cenově dostupnějších pak vybíráme model Linea 40 nabízející vrcholnou eleganci.

Jednoduchý bílý číselník s rozpoznatelným fontem číslic a decentními zlatými ručkami je doplněn datumovým okénkem a patkovým logem PRIM. Minimalismus, který bez debat potěší všechny příznivce Primek.

Uvnitř ocelového pouzdra najdeme quartzový švýcarský strojek Ronda. Kožený řemínek s prošitím perfektně ladí k ručkám a bude ladit i k dobře vybraným koženým doplňkům. Díky klasickému stylu hodinek jim bude slušet i černý řemínek, takže můžete velmi snadno dosáhnout na dokonalé sladění outfitu.

Na modelu oceníte i parametry jako safírové sklíčko, které je vysoce odolné proti poškrábání.

Historie značky Prim – Národní klenot z Nového Města nad Metují
2.5.2024 - Lukáš Hamřík
Historie značky Prim – Národní klenot z Nového Města nad Metují

PRIM: Souboj o jméno aneb Proč jsou dvoje primky?
11.3.2022 - Agáta Vřeská
PRIM: Souboj o jméno aneb Proč jsou dvoje primky?

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Libor Jedličkapřed 1678 dny, reagovat
Přidal bych tip na ještě levnější než zde nejlevnější a přitom splňující naprosto všechny podmínky společenských hodinek. Skagen SKW6220 edice Holst, stylově velmi podobné uvedeným Hamiltonkám za čtvrtinu i ještě méně... U Tissotu Le Locle bych prostě nesnesl římskou čtyřku v provedení IIII jako z tržnice. Nevím proč, ale mnoho značek jí takto má přitom vždy byla pouze IV jen Made in China má standardně IIII :D
Martin Koňaříkpřed 1678 dny
Římskou IIII (místo tradiční IV) už mnoho století používá naprostá většina výrobců hodin a hodinek. Nemá to žádnou souvislost s Čínou. Věřím, že značky jako Rolex, Patek Philippe, nebo Breguet za čínské nepovažujete :-) Čtyřka v podobě IV se u seriózních hodinek vyskytuje spíše výjimečné, ale najít se samozřejmě dá. Výjimku najdeme i u našeho Orloje, nebo třeba na Big Benu.
Alešpřed 835 dny, reagovat
Co se týče společenských hodinek - souhlas s minimalizmem, ale u Tissot Heritage Visodate mi minimalizmus narušuje třípísmenové jméno dne, mělo by tam být max. číslo data a i to by mělo být bez humpoláckého rámečku. A také mám i jiný názor, co se týče nadbytečného čísla dne v týdnu - navíc ještě červeného, tedy, když už vadí červená vteřinovka u Certina DS-2 Limited Edition … Pro mě z této šestice je jednoznačným vítězem Tissot Le Locle Automatic.

Hodinky zmíněné v článku