» Blog

seiko - Znovuzrození legendy

20.6.2011

Grand SeikoVůbec první hodinky jsou od roku 1960 znovu vyrobeny s novým ručním nastavením hodinek.

Seiko Watch Corporation je hrdá na to, že při 130. výročí pamětní sbírky může představit tři limitované edice hodinek Grand Seiko. Všechny tři modely se pyšní nově navrženým mechanizmem s ručním navíjením, kalibr 9S64, který se může pochlubit třídenní výkonovou rezervou. Tento mechanizmus je určen výhradně pro Grand Seiko. Strojky hodinek jsou provedeny podle těch nejvyšších norem Grand Seiko a některé mají i funkce, které nabízí výhradně Grand Seiko.

Zdánlivě jednoduchá myšlenka Grand Seiko.

Během 50 let myšlenka Grand Seiko zůstává stále stejná. Je to zdánlivě jednoduchý nápad: každé hodinky Grand Seiko by měly být přesné, snadno čitelné, odolné a snáze nositelné. Nic víc, nic míň. Ve snaze o tento ideál využívají hodináři Grand Seiko při ruční výrobě hodinek nejlepší postupy, materiály a zpracování, které jsou v jejich jednoduché propracovanosti, dokonalé vyjádření všeho, co je pro náramkové hodinky nezbytné. Hodinky Grand Seiko byly dostupné od minulého roku pouze v Japonsku a u omezeného počtu maloobchodníků, ale nyní mohou znalci objevovat funkční krásu a čistý design Grand Seiko ve více než 20 zemích.

Nový kalibr, jedinečný pro Grand Seiko.

Kalibr 9S64 je zcela nový. Hodinky Grand Seiko se mechanicky ručně navíjejí stejně jako původní model z roku 1960. Jejich vynikající výkon je výsledkem nejmodernější technologie v hodinářství. Hodinky poskytují třídenní výkonovou rezervu díky využití tenčí a delší slitiny „SPRON510" vyrobené v Seiko. Kromě toho je mechanizmus vyroben z nedávno vyvinuté antimagnetické slitiny „SPRON610", která má vysokou odolnost vůči nárazu. Tyto nové komponenty přispívají ke spolehlivému a přesnému výkonu. Přesnost měření času těchto hodinek je -3 až +5 sekund za den.

Obal hodinek, ať už z oceli, 18 karátového zlata nebo platiny, je ručně leštěný za použití speciální techniky Zaratsu. Dvakrát zakřivené safírové krystaly mají antireflexní vrstvu, abychom při pohledu na hodinky Grand Seiko mohli obdivovat třpyt kvality.

Grand Seiko 2Grand Seiko 3