» Blog » Souboj

SOUBOJ: Chytré hodinky vs. chytré prsteny

Tagy: Souboj | Chytré

Filip Debrecenyi | 25.7.2025 | 15 MIN

Pravidelně sportujete, chcete být aktivní nebo jen udržovat svou zdravotní stránku v co nejlepším stavu? Dobrým pomocníkem mohou být samozřejmě chytré hodinky, ale i chytré prsteny, které poslední dobou získávají velkou popularitu. Na to, co je lepší a jaké zařízení má konkrétní benefity, se podíváme v tomto článku.

Chytré hodinky, nebo chytré prsteny? Otázka, která se objevuje čím dál častěji a sám jsem před ní nějakou dobu zpátky stál. Chytré hodinky používám bezmála 5 let, ale stále jsem hledal něco, co by je doplnilo, možná dokonce nahradilo. Neváhal jsem a začal jsem prsteny postupně testovat, až jsem se rozhodl si jeden pořídit natrvalo.

Dokáže ale chytré hodinky zcela nahradit? Co je praktičtější, vybavenější nebo lépe určené právě pro vaše potřeby? Všechny tyto otázky vám zkusím objasnit v souboji podloženém vlastními zkušenostmi a testováním.

Základ je stejný, koncepce se liší

Koncepce obou zařízení je mírně odlišná, ale stejně se v jistých bodech propojuje. Zaměření chytrých hodinek bylo původně na sport a životní styl. Prsteny zase více cílí na regeneraci a zdraví.

Všichni ale víme, že tyto věci jsou vzájemně propojené a jdou ruku v ruce. Proto možná není na škodu vlastnit obě zařízení naráz. Každopádně se oba dva produkty, ať už hodinky nebo prsten, tak vyvíjejí, že je dnes můžeme využívat téměř na všechno.

Co mají hodinky a prsteny společného:

  • měření tepové frekvence, okysličení krve, stresu a kroků
  • monitoring spánku
  • odhad hodnoty VO2 Max a základní monitoring sportovních aktivit

Jak chytré hodinky monitorují spánek?
13.7.2023 - Dominik Hok
Jak chytré hodinky monitorují spánek?

Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?
17.7.2020 - Agáta Vřeská
Co je VO2 Max a jak jej zvýšit?

Hodinky mají navíc spoustu věcí, které prsteny ne. Mezi ně patří:

  • displej
  • obsáhlejší senzorová výbava (GPS, barometr, kompas)
  • pokročilé sportovní funkce
  • pokročilé chytré funkce

Nejlepší sportovní funkce napříč všemi značkami chytrých hodinek
8.4.2025 - Dominik Hok
Nejlepší sportovní funkce napříč všemi značkami chytrých hodinek

Koncepce a začátky těchto produktů se postupem času vyvinuly, a tak dnes nejde na 100 % říct, že by jeden z produktů neuměl to, co umí ten druhý. Jak s hodinkami, tak i s prstenem dnes dostanete minimálně základní vhled do vašeho zdraví, sportovních aktivit a regenerace. Obecně se ale dá tvrdit, že pokud hledáme produkt, který to obsáhne vše, jsou to právě chytré hodinky.

Ty totiž už i v základních cenových kategoriích nabízejí pokročilejší sportovní funkce, zdravotní funkce, údaje o regeneraci a navíc ještě pokročilé chytré funkce, které prsteny nemají. Chytré hodinky jsou dobrý sluha, který to odmaká na všech polích a nemusíte s nimi dělat výrazné kompromisy.

Méně náročný uživatel dostane v základu dosti podobné informace jak z hodinek, tak z prstenu. Oba dva jmenovaní přes den měří kroky, spálené kalorie, aktivní minuty pohybu, hodnotu stresu, tepovou frekvenci. V noci zase okysličení krve, variabilitu srdečního tepu a třeba teplotu pokožky (může se lišit napříč modely).

Měření stresu a variability srdečního tepu chytrými hodinkami
12.7.2023 - Dominik Hok
Měření stresu a variability srdečního tepu chytrými hodinkami

Klid na zápěstí aneb jak vám chytré hodinky pomohou zvládat stres a zlepšit psychiku
10.2.2025 - Dominik Hok
Klid na zápěstí aneb jak vám chytré hodinky pomohou zvládat stres a zlepšit psychiku

Když se ale podívám na chytré prsteny, mám z nich pocit, jakoby vás chtěly na rozdíl od hodinek trochu více edukovat. Zatímco to hodinky tak nějak oddřou ve všech směrech, chytré prsteny na mě působí, že vás chtějí naučit něco o vašich návycích, ať už spánkových, tak zdravotních. Snaží se, abyste více pochopili sami sebe, vaše fungování a zlepšili své bytí na takovou úroveň, na které bude vaše tělo pracovat tak, jak by mělo.

Ultrahuman Ring Air

Ultrahuman Ring Air.

Od doby, co jsem otestoval chytré prsteny a pak si dokonce sám jeden pořídil, mám pocit, že se mé návyky mění. Zároveň nad nimi o dost víc přemýšlím. Ať už je to pravidelné dodržování spánkových návyků, pití kofeinu ve správném kofeinovém okně nebo častější se vystavování slunečnímu svitu. Všechny tyto věci mi ve výsledku předaly jednu primární věc, a to vnímat své tělo a udržovat ho v konzistentních návycích, které vedou k jeho lepšímu fungování. Správná rutina může vést například k nižší míře stresu, lepšímu spánku a také lepší regeneraci.

Takže ano, ačkoliv je funkcionalita podobná hodinkám, dalo mi použití prstýnku to, co bylo jeho původní koncepcí. Lepší zdraví a lepší regeneraci. Samozřejmě, hodinky tohle dnes umí také. Nabízí funkce jako doba regenerace nebo takové, které mohou pomoci pochopit vaše návyky.

Ale jejich užívání mi nedává z hlediska zlepšení zdraví a regenerace tak dobrý feedback, jako to dělá prsten. Ten se totiž v mých očích zaměřuje spíše na mikro úkony ve vašem těle, které potom dělají makro výsledek.

V tomto směru prsteny svou vizi splňují skvěle, ale jaké to je s nimi vlastně sportovat? Upřímně, nic moc. Hlavně, pokud jej chcete používat při silovém tréninku. Jednak se předem smiřte s tím, že ho máte po pár sériích se železem podřený, jako kdyby vám spadl na zem a prokutálel se půlkou města. Za druhé, ačkoliv je na prstu, stále dochází ke svírání dlaně při úchopech, což není úplně šikovné pro přesné měření tepové frekvence.

Tady bych jen rád dodal, že se silovým tréninkem mají problém také chytré hodinky – kvůli častému svírání zápěstí. To může optickým snímačům dělat problém a měření tepové frekvence může vykazovat odchylky.

Když přijde na senzory, hodinky válí

Prsteny nikdy neměly za úkol být komplexním sportovním doplňkem. Spíše naopak, mají být spíše lifestylovým příslušenstvím. A možná tuto kategorii nemá úplně význam porovnávat, protože je vítez předem jasný. Rozvádím to jen z jednoho prostého důvodu. Aby vám bylo jasné, o co případně u prstenu můžete přijít.

Prsteny jsou drobné, je víceméně jasné, že do nich nenacpeme kompletní senzorovou výbavu, kterou čítají chytré hodinky. Konkrétně pro sportovce jsou zde dva senzory, které by ho měly zajímat nejvíc. Je to snímač tepové frekvence (ten prsten má) a GPS přijímač (ten prsten nemá). Snímačem tepové frekvence jsou prsteny vybaveny, malým šrámem je ale bohužel to, že tepovou frekvenci neměří kontinuálně, ale v časových intervalech.

Nekontinuální měření tepové frekvence může vést ke zkreslení dat, které následně může ovlivnit náhled na naši fyzickou stránku. Bohužel, měření v rámci intervalů je u prstenů běžné, mimo jiné i pro zachování delší výdrže baterie. Naopak u chytrých hodinek se měření tepové frekvence každou vteřinu stává standardem.

VŠE NA TÉMA: Snímač tepové frekvence a jak vám může pomoci
23.11.2020 - Dominik Hok
VŠE NA TÉMA: Snímač tepové frekvence a jak vám může pomoci

GPS přijímač by se do prstenu asi nevlezl, a tak se s jeho absencí musíte smířit. Aplikace prstenů ale pro outdoorové aktivity dovolují záznam trasy přes telefon, což pro méně náročné může být dostačující. Každopádně, GPSky v telefonu taky nepatří mezi ty nejpřesnější.

Podstatné je, že základ senzorové výbavy prsteny splňují. Mají tedy snímač tepové frekvence či pulzní oxymetr pro měření okysličení krve. Běžný je i akcelerometr pro počítání kroků nebo třeba teploměr pro měření teploty pokožky.

VŠE NA TÉMA: Pulzní oxymetr – Proč je důležitý a co nám prozradí? (1/2)
5.5.2021 - Dominik Hok
VŠE NA TÉMA: Pulzní oxymetr – Proč je důležitý a co nám prozradí? (1/2)

Teploměr v chytrých hodinkách – Jak jej používat a k čemu slouží?
25.11.2024 - Matěj Urbaczka
Teploměr v chytrých hodinkách – Jak jej používat a k čemu slouží?

Všechny tyto senzory (vyjma teploměru, který je také častým senzorem) dnes chytré hodinky mají ve své základní výbavě. Dále je doplňuje právě GPS přijímač, kompas, gyroskop a nebo třeba barometr pro záznam výškových metrů nebo počítání vystoupaných pater přes den. Chytré hodinky mají větší pouzdro, je tedy logické, že pojmou více senzorů, které sportovcům určitě přijdou vhod.

GPS přijímač – Proč je v chytrých hodinkách a jak funguje?
1.8.2023 - Dominik Hok
GPS přijímač – Proč je v chytrých hodinkách a jak funguje?

Na zápěstí, nebo na prstu? Co je pohodlnější?

Vím, že tohle téma je strašně subjektivní a každý z nás to vnímá jinak. Někdo má problém s tím, že by měl na ruce mít hodinky, někdo na druhou stranu nesnese nosit prstýnky. Já vám to zkusím přiblížit z mé perspektivy, prvně se ale podíváme na reálná fakta.

Je více než jasné, že hodinky budou vždy větší, těžší a nápadnější. Dává to smysl, mají displej, větší baterii, více senzorů a také více funkcí. Když to zaobalím, jsou ve všech směrech prostě mnohem vybavenější. Z toho ale může vzniknout nevýhoda v podobě velikosti.

Prsteny jsou úplným opakem, jejich váha se standardně pohybuje od 2–8 gramů, jsou nenásilné, lehké a na prstu vypadají jako běžný doplněk, který v sobě skrývá extra funkcionalitu.

Já nepatřím do skupiny, které by vadilo nosit hodinky (to nejspíše dává smysl, když se živím testováním hodinek), ale uznávám, že jejich nošení nemusí být vždy úplně příjemné a komfortní. Zároveň jsem ale součástí skupiny, která nevyhledává nošení doplňků v podobě prstenů, protože mi vždy vadilo mít něco nasazeného na prstu.

Chytré prsteny mi trošku změnily pohled na věc, jelikož jsem v nich našel jejich přidanou hodnotu. A vzhledem k jejich velmi nízké váze jsem zjistil, že mi jejich nošení vůbec nemusí vadit. Ano, když provádíte nějaký úkon, jako je otevírání dveří, mytí rukou nebo cokoliv tomu podobného, není to vždy úplně pecka mít prstýnek, ale zcela upřímně... Člověk si zvykne.

Prsteny část své popularity získaly jako skvělý doplněk pro monitorování (nejen) spánku. Proč? Z důvodů, které jsem zmínil – jsou lehké, nenásilné a při spánku vás vůbec nelimitují. Což se mnohdy nedá říct o hodinkách, které vám mohou překážet už jen kvůli pocitu, že máte něco většího na zápěstí. A ačkoliv většině lidí hodinky při spánku nevadí, stále je zde určité procento, které s nimi spánek nesnesou.

Pro tento typ lidí nemusí být vhodné pouze chytré prsteny. Na trhu jsou mimo jiné i náramky Whoop, Helio Strap a další, které sice nemají displej, ale plní funkci hodinek. Jsou lehké a na spánek mnohdy příjemnější než hodinky. Další volbou může být třeba Garmin Sleep Index, což je opět forma lehkého náramku, který vás při spánku nelimituje.

Kdybych se zaměřil na konkrétní výběr jednoho z těchto zařízení, určitě platí to stejné, jako když si jdete kupovat nové boty nebo oblečení. Předem si to vyzkoušejte, osahejte, ať víte, jaké to je a jak se to nosí. U hodinek jde primárně o velikost pouzdra, která vám bude sedět, ale nevidím až tak velký problém v řemínku, jelikož ten jde vždy uchytit do vícero dírek (anebo si můžete koupit nějaký jiný řemínek, který vám bude příjemnější).

S prstýnkem je to krapet složitější, a pokud to výrobce prstenu umožňuje, určitě si kupte testovací sadu za pár stovek a konkrétní velikosti aspoň pár dní noste. Pokud si totiž koupíte nevhodnou velikost, může být nošení prstýnku spíše za trest. Prsty totiž přes den mění svou velikost, mohou vám například lehce otékat, a to by při nevhodné velikosti prstenu mohl být problém.

Oura Ring 4

Oura Ring 4.

Já za sebe z hlediska pohodlí doporučuji spíše prsten než hodinky, a to jsem 25 let svého života prstýnky doslova nesnášel. Berte to stále s mírnou rezervou, je to subjektivní pocit a každému z nás sedí něco jiného.

Situace, ve kterých upřednostňuji chytré hodinky:

  • sportovní aktivity
  • analýza tréninku
  • „městský“ typ použití (chci vědět o notifikacích, vyřídit si hovor apod.)

Momenty, kde naopak upřednostňuji nosit chytrý prsten:

  • spánek
  • volnočasové aktivity, u kterých nepotřebuji nadstandardní funkce hodinek

Displej jako výhoda, nebo zbytečnost?

Abych byl zcela upřímný, na tuto otázku nemám zcela jasnou odpověď. Setkal jsem se už s mnoha případy, kdy lidé hodinky s displejem odmítají, protože je to prostě ruší nebo zbytečně upoutává jejich pozornost. V tomto případě samozřejmě nejsou chytré hodinky to, co hledají. Obecně ale zvolím přítomnost displeje jako výhodu. V pár vteřinách na něm vidíte to, co potřebujete.

Navíc skrze displej můžete hodinky také ovládat, což nechci brát jako pádný argument proti prstenu, který se neovládá nijak.

Každopádně, ať už chcete vidět jenom jaký je čas, nebo zkontrolovat jakákoliv data z daného zařízení, na hodinkách to vidíte v rámci pár vteřin. Naopak u prstýnku vždy musíte „otravně“ vytahnout telefon, odemknout ho, otevřít aplikaci. Proces je prostě o něco zdlouhavější. A pokud jste typ uživatele jakým jsem já, tudíž že data kontrolujete poměrně často, začne vás to po chvíli trošku otravovat.

Každá mince má dvě strany, a já částečně oceňuji i tu stranu s prstenem. Řekl bych, že je to věkem, ale čím starší jsem, tím více si cením věcí, které mě od něčeho nevyrušují. Prsten nemá žádné vibrační ani zvukové upozornění, nesvítí mu displej a technicky vzato (i když nejsem ten typ člověka) se na naměřená data mohu podívat jednou za den a mít klid.

Jasně, hodinky umí tyto funkce také utlumit, ale přijde mi to škoda nevyužít, když takové funkce mají. Jednoduše řečeno, prsten je neinvazivní, ničím vás neruší a dělá si tiše svou práci, aniž byste o něm věděli.

Pojďme ale ještě rychle zpět na téma displeje. Vztáhnu to teď na sebe jako sportovce. Pokud budu chtít používat prsten jako doplněk nebo pomocníka ke cvičení, není to nejšikovnější, protože se mi všechna data, ať už o tepu, času cvičení apod. ukazují pouze na telefonu. No a představte si, že jdete třeba běhat a telefon musíte mít pořád v ruce a koukat do něj. Naopak hodinky a jejich displej jsou v tomto případě uživatelsky mnohem příjemnější a nezabírají vám místo v ruce.

RingConn 2

RingConn 2.

Objektivně jsou určitě lepší hodinky, protože jsou praktičtější, ale sám za sebe mám rád obě dvě formy zařízení. Jednu, která vám dá vše, i když někdy dokáže až zbytečně poutat vaši pozornost, a naopak i tu, která ve finále vyžaduje trochu více manipulace s telefonem, ale při běžném nošení vás ničím nevyrušuje.

Výdrži baterie vévodí chytré hodinky

Ano, tady se můžeme velice jednoduše dostat do křížku. Pokud je někdo majitelem chytrých hodinek značky Samsung nebo Apple, pravděpodobně je chytrý prstýnek ve výdrži baterie přejede. Když ale vezmu komplexní srovnání trhu chytrých hodinek, stanovil bych reálný průměr výdrže baterie na 7 dní při nějakém standardním používání. A na takovou výdrž se chytré prsteny jen málokdy dostanou. Tabulkově spousta výrobců uvádí údaje něco okolo týdne, ale už tolik nereflektují reálné používání, které samozřejmě záleží na konkrétním nastavení daného zařízení.

Za sebe bych ale rád z osobní zkušenosti řekl, že jsem se zatím u žádného testovaného prstenu nedostal přes 5 dní výdrže.

Při nošení prstenu Amazfit Helio Ring jsem při maximálním nastavení a nejčastějším měření dosáhl na výdrž baterie 2,5 dne (výrobce uvádí maximální výdrž 4 dny). U prstenu Ultrahuman se dostávám na výdrž 4 dny (výrobce uvádí až 8 dní výdrže).

Na druhou stranu to je pochopitelné. Podívejte se na velikost prstenu a na velikost hodinek. Za mě je vůbec zázrak, že výrobci prstenů umí do něčeho tak tenkého nacpat akumulátor, který vydrží více než jeden den. Hodinky mají logicky i kvůli mnohem větší velikosti pouzdra prostor pro větší akumulátor. A i když se chytneme toho, že nějaký stanovený průměr výdrže baterie u hodinek bude třeba ten týden, stále je to vzhledem k náročnosti (displej, senzory, notifikace, GPSka) mnohem lepší finální výsledek.

Poté jsou na trhu hodinky, které dají klidně na jedno nabití i více než 14 dní. Zde to poté nemá smysl už vůbec porovnávat. Telefon si ale většina z nás také nabíjí co den až dva, takže nabíjení prstenu neberu jako obrovský mínus. Objektivně ale vedou určitě chytré hodinky.

Kompatibilita s telefonem a ekosystém

Budu se opakovat, ale pro hodinky zase hraje jedna zásadní věc, a to je komplexnost. Mají totiž mnohem větší integraci s telefonem. Ať už jde o možnost telefonování, notifikace, přehrávač hudby nebo třeba vytvoření trasy pro váš trénink. Všechny tyto funkce u prstýnku bohužel nedostanete. Neříkám, že to je nevýhoda, mnoho uživatelů to nevyžaduje a možná právě proto kouká po chytrém prstenu. Je to ale fakt, který hraje do karet hodinkám, které jsou společně s telefonem mnohem vybavenější.

Hodinky již dnes v drtivé většině případů také umožňují připojení externích snímačů, jako jsou hrudní pásy, wattmetry a jiná zařízení, která vám mohou přinést další přidanou hodnotu. To vše díky mnohem více otevřenému ekosystému, než mají prsteny.

Externí snímače a jejich možnosti v chytrých hodinkách
25.7.2023 - Matěj Urbaczka
Externí snímače a jejich možnosti v chytrých hodinkách

U prstenů jste odkázáni na jednu aplikaci, kde následně vidíte všechna data naměřená prstenem, ale tím to vlastně tak nějak končí. Neumí žádné pokročilejší funkce (vyjma prstenů s funkcí NFC), nepodporují připojení externích snímačů a jiných pokročilých zařízení. Jste tedy odkázáni čistě na funkčnost prstenu, což náročnějším jedincům nemusí stačit.

NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami
29.10.2020 - Dominik Hok
NFC platby – vše o bezkontaktním placení hodinkami

Některé značky alespoň podporují propojení aplikací třetích stran. To je třeba jeden z důvodů, proč jsem si koupil prsten značky Ultrahuman. Lze propojit s aplikací od Garminu, Apple Health a dalšími, díky kterým si mohu svá data synchronizovat dohromady. Neplatí to bohužel pro všechny výrobce chytrých prstenů.

Cena vs. výkon: Kde se vyplatí investovat?

Pokud bych měl omezený rozpočet a měl bych se finálně rozhodnout, které ze zařízení si pořídit, investoval bych své peníze do chytrých hodinek. Proč? Jednoduše a bez okolků – jsou prostě o dost univerzálnější než chytré prsteny. A teď vůbec nemyslím hodinky v částce průměrné české výplaty. Dám krásný příklad na levných a relativně vybavených hodinkách v podobě Amazfit Active 2 nebo Amazfit Bip 6.

Amazfit Active 2 recenze – Cenovka jak z výprodeje, funkce jak z katalogu snů
25.3.2025 - Dominik Hok
Amazfit Active 2 recenze – Cenovka jak z výprodeje, funkce jak z katalogu snů

Amazfit Bip 6 recenze – Když za low-cost cenu letíte bussinessem
17.4.2025 - Filip Debrecenyi
Amazfit Bip 6 recenze – Když za low-cost cenu letíte bussinessem

Mají kompletní monitoring zdraví a sportovních aktivit, skvělý snímač tepu (který podobně jako prsteny neměří tep každou vteřinu), GPS přijímač, dovolují připojit externí snímače, mají solidní výdrž baterky, mapové podklady a chytré funkce (jako telefonování apod.) A to nejpodstatnější: stojí do 3 tisíc korun. Za takovou částku kvalitní chytrý prsten bohužel nekoupíte.

Osobní tip: Pokud se vám poštěstí, lze vychytat častou akci na Amazfit Helio Ring, který se pohybuje v rozmezí 3,5–4,5 tisíce korun a sám za sebe bych ho bral jako velice solidní chytrý prstýnek.

Kdybych nechtěl dělat kompromisy, určitě tedy půjdu do chytrých hodinek, které, jak už dobře víte, nemusí stát raketu a budou mít ze všeho něco. Nechci vyloženě říkat, že je prsten o kompromisech, protože každý z nás funguje jinak. Někdo třeba pravidelně nesportuje a hýbe se jen občasně a chce mít přehled pouze o nějaké obecné aktivitě a zdraví. V tom případě kompromis dělat nemusí a prsten mu udělá krásnou službu.

Já ale sportem žiju. A kdybych měl pouze prsten, kompromisy dělat musím. Nepostačil by mi na tréninky v posilovně, při ostatních aktivitách bych za jeho přesnost ruku do ohně nedal. Vadila by mi absence GPS a asi to nejdůležitější pro mě – nemá záznam tepovky po vteřině, což může zkreslovat záznam celkových dat. V tomto případě vidím lepší investici v hodinkách, které těmito nedostatky netrpí.

No a proto mám trochu rozmazleně jak chytré hodinky, tak chytrý prsten. Obě zařízení se mi vzájemně doplňují a z každého si „vytáhnu“ přesně to, co potřebuji. Kombinaci obojího bych ovšem doporučil někomu, kdo smýšlí nebo funguje podobně jako já.

Podle čeho se rozhodnout?

Prvně bych se rozhodoval na základě toho, co vlastně chci a jakou činnost má mé zařízení splňovat. Podle toho bych si následně vybíral, jestli:

  • chci komplexně sledovat svůj trénink a zdravotní data – chytré hodinky
  • hýbu se příležitostně a rád bych měl základní přehled o svém zdraví a kondici – chytrý prsten
  • rád porovnávám naměřená data a zajímám se o svůj trénink, regeneraci a lifestyle – chytré hodinky i chytrý prsten

Třetí bod může znít opravdu trošku rozmazleně, ale proč se nerozmazlovat, když žijeme jen jednou. Pokud jste tak trošku „úchyl“ na číslička a data jako já, je to super kombinace, která vám může otevřít dveře do dalších levelů ve vašem tréninku. Osobně bych na chytré hodinky při tréninku nedal dopustit a jsou mi skvělým parťákem, ale pokud se jedná o aktivity mimo sportovní výkon, nebo si chci třeba jen zajít na procházku či na večeři do města, je pro mě lepším parťákem prsten, který navíc mohu zkombinovat s krásnými klasickými hodinkami.

Druhým aspektem při výběru by potom mohla být nějaká estetika či pohodlí. To záleží na tom, jak moc vám může nebo nemusí vadit nošení buď hodinek, nebo právě prstenu. Já bych z hlediska pohodlí zvolil prsten, je opravdu tak lehký, že vám většinu času nebude překážet. Z osobního hlediska bych ale volil hodinky, které se někdy příjemně nosí i mně.

Na samotný závěr vám dám ještě své tipy na chytré prsteny, které podle mého stojí za koupi:

  • Amazfit Helio Ring – levný, slušně vybavený, super vstup do světa prstenů
  • RingConn 2 – nevyžaduje předplatné, nadstandardní výdrž baterie až 12 dní
  • Ultrahuman Air – zlatá střední cesta, skvělá aplikace, nevyžaduje předplatné
  • Oura Ring 4 – král chytrých prstenů, vysoká pořizovací cena a měsíční předplatné

Vlastníte chytré hodinky nebo chytrý prsten? Co vám vyhovuje více?

Zdroj fotek:

  • fotografové Hodinky 365
  • ultrahuman.com
  • ouraring.com
  • ringconn.com

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře