» Blog » Soutěže

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodinky Timex x Keith Haring

Tagy: Soutěže

Eliška Měrková | 15.5.2024 | 1 MIN | 34x komentář

Soutěž byla ukončena

Zanechte nám e-mail a už vám žádná soutěž neunikne.

Prohlédněte si následující soutěže

Svět hodinařiny je plný inovací a touhu po překonávání nemožného mají hodináři zkrátka v DNA. V dnešním světě, který přetéká hypermoderními vymoženostmi, je však docela těžké ohromovat. Co (v hodinařině) v poslední době ohromilo vás? A co pro vás znamená pojem "inovativní hodinky?" Odpovězte nám a vyhrajte hodinky Timex x Keith Haring.

Soutěžní otázka:

Jaké klasické inovativní hodinky vás v poslední době zaujaly? Co pro vás inovace v hodinařině znamená? A co myslíte – jaká inovace nás ještě v tomto odvětví čeká? Rozepište se. Nejlepší komentář vyhraje parádní hodinky.

Co je ve hře?

Timex velmi rád vytváří tzv. hodinky pro radost. Dostupné, hravé, zábavné... A často s motivy, které mají schopnost zaujmout masy. Slavná umělecká díla jsou toho zárukou. Jedno si tentokrát v Timexu vypůjčili od newyorského umělce a designéra 80. let, Keitha Haringa, jehož tvorba je označována jako univerzální vizuální jazyk 20. století.

Termín soutěže:

Soutěž probíhá v termínu od středy 15. 5. do neděle 26. 5. 2024.

Kdo vyhrál?

Nejvíce se nám líbil komentář Petra Nikoliče. Gratulujeme a čekejte na mail ohledně výhry. :)

Výherci minulé soutěže

V minulé soutěži šťastný los padnul na Jaroslava, Melindu, Tomáše, Juraje, Martina, Lukáše. Gratulujeme a budeme se vám ozývat. :)

Komentáře

silcpatrik@gmail.compřed 15 dny, reagovat
Inovativní hodinky jsou ty, které jdou nad rámec tradičního měření času a přinášejí nové možnosti a funkce,mohou fascinovat designem fajn jsou garminy
Vladimír Kusynpřed 15 dny, reagovat
Vladimír Kusyn, Ostrava ! Rád soutěžím a taky Vás chci pobavit ! Byl jsem pětileté dítě a pc a mobily bylo sci-fi ! Babička mně koupila hodinky PRIM s koženým řemínkem ! Léta šedesátá ! To jsem byl na pískovišti frajer ! Stavěli jsem hrad a já měřil čas ! Nebyly vodotěsné ! Za nějaký čas měly všechny děti nějaké hodinky ! Kusyn inspiroval ostatní ! Hezký den !
Hanapřed 15 dny, reagovat
Zaujaly me kontroverzni MoonSwatch z nejake te "biokeramiky". Zaujaly me materialem, ale hlavne i temi vlnami hysterie ktere vyvolaly mezi kupujicimi a hlavne mezi diskutujicimi na hodinkarskych forech. O moonswatchich vedel v tu chvili snad kazdy, kazdy je chtel, staly se nekonecne fronty u butiku a na druhe strane "experti" na forech je shazovali, vysmivali se tem, kdo se s nimi pochlubil. Sice to neni technicka inovace, ale ten boom okolo nich mi prisel skvely! a verim ze prilakaly do hodinkoveho sveta plno novych lidi :-)
Pavelpřed 15 dny, reagovat
Vaše zadání je možná trochu zavádějící ve spojení slov "klasické" a "inovativní". Předpokládám, že slovem "klasické" ignorujeme chytré hodinky, protože tam přichází inovace s každým novým modelem a čert ví, kde se to zastaví. U klasických hodinek vidím, nejbližší směr inovací v materiálech. Očekával bych, že výrobci půjdou směrem ještě luxusnějších či obskurnějších materiálů (v závislosti na cenové hladině a cílové skupině). Zároveň očekávám, že trend ekologické výroby se nevyhne ani hodinařině, a tak bych očekával všelijaké nové kompozitní materiály, nebo přesun k přírodě. Hodinky ze 3D tiskárny? Nebo ze dřeva? Inu, proč ne. :-) Osobně vidím, že průmysl hodinek se možná štěpí vedví. Na jedné straně jsou chytré hodinky, které si masově získávají mladou komunitu. Oproti ní stojí lidé, kteří dají na design, případně investoři, kterým nevadí si připlatit za hodinky, které ukazují třeba jen, zda je den či noc. Tam asi jediné, co může překvapit, jsou nové materiály. Vzpomínám si, když jsem dostal kuličkové pero vyvinuté pro kosmonauty, aby psalo bez problémů i ve stavu beztíže. Suchý zip také vznikl pro dobývání vesmíru. Tedy čekal bych moderní materiály využívané zde v kombinaci s luxusními materiály. Poslední kategorií, na kterou čekám, je spojení konceptu chytrých hodinek s klasickým provedením cibulí s elegantním řemínkem, které člověk bude mít v kapse.....obskurní kategorie, ale podle mě to dříve či později někdo musí zkusit.
ARMANDOpřed 15 dny, reagovat
Ohromilo mě kolik všelijakých senzorů a metrik dokáží inženýři nacpat do chytrých hodinek, jediné co jim moc nejde je závislost na nabíjení. Inovativní hodinky pro mě znamenají hodinky co jim nikdy nedojde šťáva a přesto ukazují čas ve dne v noci. Takové inovativní hodinky už určitě byly vyrobeny a nic nového a převratného ve světě hodinek nepřijde, jediné čeho se dočkáme budou zbytečnosti v hodinkách jako třeba na přiloženém obrázku, který bych nazval:" Tady má někdo o kolečko navíc :-)". Ani nevím kdo vymyslel hodinky, ale to byla ta největší inovace dostat čas z kostelní věže na zápěstí. Možná nejvěší inovace bude vrátit čas, ale zatím stále platí "Ten správný čas, je teď"
ARMANDOpřed 14 dny
Obrázek hodinek které mají o kolečko navíc :-) Tak nevím, ale ani podruhé ten obrázek nelze vložit, přitom v náhledu jej vidím.
ARMANDOpřed 14 dny
Tyto hodinky musíte vidět :-) Ani třetí pokus o vložení mě neodradí.
Ivanapřed 15 dny, reagovat
Dobrý den, v květnu 2024 jsem si po velkém rozhodování koupila Garmin Fenix 7S, jsou to vynikající sportovní hodinky, Na dámskou ruku akorát. Jsem spokojená s funkcemi.
Petr Bkechapřed 15 dny, reagovat
Lákavé je spojení klasického hodinového stroje v elegantním stylu kříženého s odolností a chytrými funkcemi
Petrpřed 15 dny, reagovat
Podle mého názoru je inovace pouze slovo které má navýšit poptávku a v podstatě konzument není schopen si správně vybrat pač výroba hodinek je vteřinová záležitost a má tolik možností že si logicky koupí neaktuální výrobek.
ROMANpřed 15 dny, reagovat
Inovativní hodinky pro mě bezesporu byly natahovací primky s datumovkou jako dar od babičky. Hrdě jsem je nosil. Nyní používám 4 páry hodinek od chytrých až po litačkové digitalky Casia. Zpět k otázce. Inovativní klasické hodinky poslední doby jsou pro mě Casio G-Shock Original GCW-B5000UN-1ER 40th Anniversary Limited Edition. Né z pohledu funkcí ale použití top materiálů. Po představení hodinek Hamilton s pískem, jsem zvědav na další možné inovace :-D
Bezpalec+Michalpřed 15 dny, reagovat
Dobrý den,říct co dnes naramkové hodinky ještě nezvládnou,snad krom vodotrysku????.Možná fotoaparát a kameru????.Jinak jsem hrdým majitelem a v tomto obchodě zakoupenými hodinkami Garmin Epix Pro (Gen 2) a nedám na ně dopustit.Nemohl jsem vybrat lépe.
Martinpřed 15 dny, reagovat
Inovativní v hodinařině jsou všechny, které jsou něčím jiné než ostatní, a to úplně čímkoliv. Určitě nás čeká ještě mnoho překvapení v podobě miniaturizace a za mně to jsou jakékoliv solární a rádiem řízené Quartzky od Casia
ladislavpřed 15 dny, reagovat
vyznam inovace spociva v tom ze umoznuje vyrobcumzustat relevantnimi konkurenceschopnymi a neustale se vyvijejicimi
ladislavpřed 15 dny, reagovat
mam fenix 6 solar super
Martin Mahrpřed 15 dny, reagovat
Naposledy mě zaujaly hodinky Piaget Altiplano Ultimate Concept Tourbillon, které jsou jedinečným příkladem inovace na hraně možností dnešních technologií posouvající hranici možného. Uznejte sami, že tourbillon tlustý 2mm, tomu se ani nechce věřit. Domnívám se, že s dokonalejšími a dostupnějšími nástroji, jako je 3D tisk, laserové obrábění apod., nás čeká běžnější a širší personifikace hodinek na přání zákazníka.
Bukounpřed 15 dny, reagovat
Swatch a jejich bezva nápad vložit NFC čip do "hloupých" hodinek. Asi bych se neurazil, kdybych mohl zaplatit i jinými pěknými automaty.
Petr Nikoličpřed 15 dny, reagovat
V poslední době mě velmi zaujaly hodinky od švýcarské značky MB&F, konkrétně model HM9 Flow. Tyto hodinky jsou mistrovským dílem nejen z estetického hlediska, ale i z technologického. Design inspirovaný aerodynamickými tvary starých automobilů a letadel je jedinečný a rozhodně vyčnívá mezi klasickými hodinkami. Technologicky jsou vybaveny dvěma nezávislými oscilátory, které poskytují vysokou přesnost. To vše je zabalené do krásného a originálního pouzdra, které skutečně připomíná proudnicové tvary. Dalšími hodinkami, které mě velmi zaujaly, jsou Belcanto od Christopher Ward. Tyto hodinky jsou unikátní svým designem a funkcí, která kombinuje elegantní vzhled s melodickým zvukem připomínajícím tradiční hodinové údery. Jsou to první hodinky této značky, které mají mechanický gong, což je výrazný inovativní prvek, který spojuje klasickou hodinařinu s moderním technologickým přístupem. Nemohu opomenout ani hodinky Accutron od Bulovy, konkrétně model Accutron Spaceview. Tyto hodinky byly revoluční už v 60. letech, kdy poprvé představily elektronický stroj s ladičkovým oscilátorem. Dnešní reinkarnace těchto hodinek pokračuje v této tradici s moderním přístupem a využitím pokročilých technologií. Model Accutron Spaceview je skvělým příkladem toho, jak lze skloubit tradici s inovací - nabízí futuristický design a vysokou přesnost díky elektrostatickému motoru, který je světovým unikátem. Inovace v hodinařině pro mě znamená především kombinaci pokročilých technologií s tradiční řemeslnou výrobou. Je to schopnost posunout hranice toho, co hodinky dokážou, aniž by se ztratila elegance a preciznost, kterou si s nimi tradičně spojujeme. Inovace může být ve formě nových materiálů, jako jsou karbonová vlákna nebo keramika, které zlepšují odolnost a lehkost hodinek, nebo v podobě nových mechanických řešení, která zvyšují přesnost a spolehlivost strojků. Avšak, skutečná inovace v klasické hodinařině často znamená zcela nový způsob, jak přistupovat k mechanickým strojkům a komplikacím. Co se týče budoucnosti, myslím si, že můžeme očekávat další průlomy v oblasti materiálů a energetické účinnosti. Například vývoj nových samonatahovacích mechanismů, které by mohly fungovat s minimálními pohyby, nebo využití solárních článků pro pohon mechanických hodinek. Dalším krokem by mohlo být hlubší propojení tradičních hodinek s chytrými technologiemi, aniž by ztratily svůj klasický vzhled a šarm. Možná se dočkáme hodinek, které budou mít v sobě zabudované biometrické senzory, a přitom si zachovají mechanický pohon a design. Klasické hodinky s inovativními prvky představují symbiózu mezi minulostí a budoucností, což je fascinující a vzrušující vývoj pro každého milovníka hodinek. Tento balanc mezi tradicí a inovací je to, co dělá hodinařinu jedinečnou a neustále relevantní i v moderní době.
Jaroslav Formanpřed 15 dny, reagovat
Tak jo. Budu se opakovat a nebudu originální. Casio GWG-B1000. Pro mě vytoužená klasika a inovace v jednom. Již pozítří! Do té doby "vydržím" s pár dnů novými Timexy. Klasika s ručičkami a koženým řemínkem, šmrncnuté ručkou navíc pro kompas, teploměr a příliv/odliv. Za pár kaček klasiky a inovace kopec. A vypadají fantasticky! Takže díky, Třistapětašedesátníci!
Jaroslav Formanpřed 15 dny, reagovat
Doplnění...
Marekpřed 14 dny, reagovat
Ohromovat musia len hodinky na zapasti 007 :)
Matespřed 14 dny, reagovat
V tak dlouho vyvíjeném světě klasických hodinek jsou inovace skutečně trochu obtížné. Napadá mě například Tissot T-Touch, který se snaží propojit mechanický svět s chytrými funkcemi. Představuji si to dotažené do krásných automatů s řemenem, který lze připojit k telefonu a zobrazí mi veškerá chytrá data, včetně možnosti platit.
Václav Vlachpřed 14 dny, reagovat
Zdravím všechny příznivce nošení náramkových hodinek ať už klasických nebo "chytrých". Přiznávám, že ač jsem byl v minulosti velký fanoušek všelijakých možných klasických hodinek, tak s pohledu času nedávná inovace v podobě nástupu "chytrých" technologií a s tím spojený nástup hodinek které nám zobrazují spoustu dalších informací, a k tomu taky čas, mne zasáhla nejvíce. Myslím tedy že už i kousky jako jsou různé sporttestry a další vymoženosti spadají dnes do rodiny klasických hodinek. Vzhledem k tomu, že jsme každý jiný a máme jiné potřeby, považuji za krásné a velmi užitečné pro tvůrce našich časoměrných zařízení že může toto využít a uvádět v čase v život další a další krásné hodinky, které nám dělají službu i radost. Jsem hrdý vlastník FR 965 od Garminu. Motto: Podle hodinek poznáš člověka
Bohuslav+Říhapřed 14 dny, reagovat
1. V poslední době, ale vlastně pokaždé mne ohromí, když (já) vidím hodinky pro nevidomé. A ten němý a empatický úžas je na obou stranách. Veleum pana hodináře a jemnocit pana uživatele. 2. Inovace podle NIS ( Národní inovační strategie ) je mj. zavedení změn, pak tedy jistou formou inovace ( týkající se hodinařiny a zejména hodinářů) je evropskou komisí zrušení - nezrušení letního času . 3. Myslím si, že ale opravdovou inovací v tomto odvětví bude, že průkazné používání hodinek bude mít občansko-společenskou váhu CAPTCHA, jakési formy Turingova testu k odlišení počítačů(botů) a lidí: Mám hodinky - nejsem robot. (Nebo. Nemám hodinky a jsem jen zapomětlivý:) S pozdravem Bohuslav Říha
petr umlaufpřed 13 dny, reagovat
Inovativní hodinky- hodinky které se odlišují od běžných sériově vyráběných hodinek a nabízející nějakou vyšší užitnou hodnotu.Nemusí být přitom nutně dražší.Může to být příjemné ovládání, čitelnost i pro seniory,nevšední design tak, aby je uživatel rád nosil. Pro mne by to byly hodinky na motorku, které se popřípadě dají nosit na ruce i po výměně pásku nebo upínacího zařízení i na řídítkách nebo někde na palubce motorky.
Mojmírpřed 12 dny, reagovat
Quo vadis, horologium? Rád bych připomněl hodinky od Frederique Constant. Píše se rok 2021 a FC přichází s monolitickým křemíkovým krokem. Hodinky jsou mechanické s automatickým nátahem a plynulým chodem sekundové ručky. Zaujaly mne v Agátině článku: https://www.hodinky-365.cz/blog/pribeh-znacky-frederique-constant Přál bych si, aby inovace minimalizovaly nevýhody mechanických hodinek: . . . zlepšily přesnost, . . . prodloužily rezervu chodu, . . . prodloužily dobu luminiscence bez použití ionizujícího záření, . . . učinily hodinky bezúdržbovými. Nechť se mechanické hodinky zdokonalují, ale zároveň využívají pouze mechanickou energii.
Mojmírpřed 4 dny
Kapalinové https://www.hytwatches.com
Kateřinapřed 11 dny, reagovat
Mě se líbí vzhled klasických hodinek, přeci jen ty sportovní všeho druhu nejsou zrovna lichotivé k elegantnímu oblečení. Ale zároveň ráda využívám funkce chytrých hodinek, jako jsou třeba notifikace o zprávách či hovorech.
Vítpřed 11 dny, reagovat
V poslední době mě zaujaly hodinky z dílny švýcarské značky Swatch. Konkrétně jejich kooperace s Blancpain a hlavně Omega. Za mě bílé MoonSwatch Moonphase jsou skvělým příkladem hravosti a elegance švýcarské společnosti, která díky svému marketingu dokázala ke klasickým hodinkám přitáhnout masy lidí a dokázala to co Apple u telefonů (tvořit davy před prodejnami). Tyto hodinky jsou inovativní za použití keramiky jako hlavního materiálu a zároveň využívají ověřený krásný design hodinek ze silným příběhem. Zároveň jsou to Quartz a tato technologie patří k těm přesnějším a míň údržbovým technologiím. Lepší už je jen Spring drive od Seiko. Pro mě inovace v hodinařině znamená kombinaci tradičního řemesla s moderní technologií. Hodinářství má bohatou historii a každá nová inovace by měla respektovat tuto tradici, zatímco přináší něco nového a vzrušujícího. Inovace mohou zahrnovat pokročilé materiály, jako je keramika nebo uhlíkové vlákno, složité mechanické komplikace, jako jsou věčný kalendář nebo minutová repetice, nebo integraci chytrých technologií, které přinášejí nové funkce bez ztráty estetické hodnoty tradičních hodinek. Budoucnost vidím hlavně v nových materiálech a vylepšení energetické účinnosti. Za mě velice zajímavá inovace je i možnost nového způsobu zobrazení času. Třeba nějaký hologram? :D :D Osobně se mi líbí M.A.D. 1
Josef Kubelkapřed 10 dny, reagovat
Dnes se moderní hodinky vyznačují hlavně přemírou nových funkcí a inovce převážně spočívají v přidáváni stále nových.Já osobně ve svém věku již preferuji hlavně funkce z oblasti monitorování tělesných funkcí.
TiKipřed 9 dny, reagovat
Život je krásný a krátký, tak pro si jej nechat kazit nějakou mašinou na zápěstí, která každou chvilku upozorňuje jak něco dělám špatně a jak jsem vlastně nedokonalý ...takový neinovativní. Klasické hodinky ukazují pouze "čas" ...a jak jsou krásné. Inovovat cokoli je záslužné a je to cesta vpřed. Používat ale rádoby inovace, jako například řemínek ze slupek jen a jen pro to, aby se výrobce mohl honosit jak je údajně "zelený" je mimo. Již mnoho staletí lidstvo opakovaně tvrdí, že vše již bylo vynalezeno, aby je pokaždé někdo chytrý vyvedl z omylu. Tak je to i u hodinek, stále se bude hledat jak vylepšit to i ono. Těch šlápnutí vedle bude jistě nespočet, ale také těch které budou ku prospěchu ...a jednou za čas přijde i ta geniální. Tož nezbývá než čekat a těšit se. Nebo zkusit rozhýbat mozek a jít inovacím naproti.
Michalpřed 4 dny, reagovat
V mém případě se klasické automaty staly inovativními. Donedávna jsem měl Fenix 6 a neustále řešil oznámení z mobilu, kroky, tep a tisíc dalších věcí. Až mě to po čase otravovalo. Po přechodu na automaty jsem najednou o dost vyrovnanější. Zameškané hovory vyřeším později, tep a kroky najednou nejsou podstatné, takže za mě to byl tento přechod. Ale každý to bude mít jinak a je to jen můj příběh.
Milanpřed 4 dny, reagovat
Zdravím vás. V poslednom čase ma zaujala inovácia s použitím keramického materiálu pri hodinkách Junghans Performance Force, kde sa mi veľmi páči, že hodinky by mali vydržať veľmi dlho bez akéhokoľvek škrabanca a oderu. Druhá inovácia v hodinkách ma zaujala pri modely Certina DS+ Automatic Aqua & Sport kit, kde si z jedných hodiniek viete vytvoriť viacero modelov. Každú inováciu v hodinarine predovšetkým vždy preverí až čas :) Až čas ukáže, či inovácia, ktorú tá či oná značka priniesla je natoľko zaujímavá, že vytvorí legendárnu značku, alebo radu hodiniek alebo dokonca celé odvetvie. Ako bol napríklad v minulosti príchod prvých digitálnych hodiniek Hamilton Pulsar, prípadne príchod smart hodiniek. Predpokladám, že v klasických hodinkách sa inovácie budú zameriavať hlavne na ekologické riešenia, či už budú výrobcovia prichádzať s novými recyklovateľnými materiálmi, prípadne s rôznymi ekologickými pohonmi. Ako veľký fanúšik hodinárskeho majstrovstva sa teším hlavne na inovácie, ktoré nám prinesú výrobcovia najmä čo sa týka dizajnu. Je to neskutočné koľkými rôznymi spôsobmi sa dá zobraziť čas a vždy vedia geniálni hodinárski majstri prísť s nejakým novými inovatívnym dizajnom, ktorý tu ešte nebol.
Radekpřed 3 dny, reagovat
Skoro vše bylo shora řečeno a napsáno k tématu. Já jen doufám, že inovace v hodinkovém průmyslu a inovace u hodinek nebude znamenat pouze "i nová cena" jak tomu bylo u nás před 35 lety.

Hodinky zmíněné v článku

Sleva 15% do 31.5.
4 666 Kč skladem