» Blog » Invicta

Invicta ve své nejšílenější podobě – Fotogalerie TOP 10 crazy modelů

Tagy: Fotogalerie | Invicta | Dámské | Pánské | Klasické | Fashion

Agáta Vřeská | 24.11.2020 | 4 MIN | 6x komentář

Na čem asi jedou designéři Invicty? A kam až se dá na cestě šílených hodinek zajít? Často není vůbec jasné, zda jde o geniální nápady, které rozšiřují hodinářské spektrum, nebo pomyslný vrchol kýče. Ale přiznejme si, že dokážou pobavit, zaujmout a některé jsou fakt dobře promyšlené. TOP 10 bláznivých hodinek Invicta, které aktuálně najdete v naší sbírce.

(10) Invicta Russian Diver. Trocha francouzského sci-fi

29 331 Kč skladem

Vezměte jakýkoliv model z řady Russian Diver a dejte ho na seznam. Zapadne. Seznam předimenzovaných a šílených kousků je nejspíš také jediné místo, kam zapadne. Průměr pouzdra nejde pod 50 mm a neobejde se bez megalomanské korunky na řetízku. Tento model je ale perfektní ukázkou kombinace crazy a funkční Invicty. 1000 metrová voděodolnost, Swiss strojek s GMT a k tomu kožený řemínek, co nemá šanci ve vodě uspět. Ale kde jinde najdete hodinky, co vypadají jako helma skafandru z příběhů Julese Verna?

(9) Invicta Aviator Zulu Time. Jeden čas nestačí

Ne jedna. Ne dvě, ale hned čtyři časové zóny. Futuristicky a po invicťácky šíleně vypadající hodinky vás budou bavit i v detailech.

Třeba že jedna luneta je jakože azimutální, další jakože potápěčská... A jen mi připomínají číselníky moto budíky nebo leteckou dráhu?

(8) Invicta Cuadro Zager Exclusive. Hrej si, tu máš hodinky

Vypadá to jako pinball, má to kuličku jako pinball... Ale není to pinball. Jsou to hodinky Invicta s pinballem!

A je fakt funkční. Po straně je tlačítko pro odpal kuličky a dlouhá chvíle už nehrozí. Samozřejmě žádné zvkukové efekty to nemá, ale i tak je to cool, ne?

(7) Invicta S1 Rally. Sporťák, který jezdí i pod vodou

Jak se podařilo dát dohromady tak rozličné prvky je mi záhadou. Masivní pouzdro v celozlaté úpravě, číselník s motivem ryby, místo oka šutřík a jakoby ošoupaná čerň. Navíc v kontrastu se zlatými lesklými ručkami s helvetským křížem a průhledem na setrvačku. A to nejlepší, rybí vnitřnosti jsou japonského původu zkompletované v Malajsii. K tomu nějaký ten trilobit na černé pryži a máte jasného kandidáta na dnešní seznam. A zmínila jsem, že jsou hodnoceny na 500 metrů WR, se safírem a v řadě S1 Rally? To nemá chybu!

(6) Invicta Marvel Punisher. Umrlec vychází v noci

Z Punishera tuhne krev v žilách. A já se přiznám: tyhle hodinky mě trochu děsí. Lebka na číselníku je lehce luminiscenční, takže pokud se nezleknete přes den, zkusí to na vás ještě večer. Jinak jsou to ale hodinky s nápadem. Číselník si umí na světle pohrát s barvami, voděodolnost je na pětistovce a bytelnost k tomu samozřejmě patří. Vteřinovkou s lebkou otáčí švýcarská Ronda a můžete si stopnout, za jak dlouho se dostanete na klidovou tepovku, až vás něco vyděsí...

(5) Invicta Spiderman. V invicťácké síti

S hodinkami Invicta Spiderman získáváte vše. Pavoučka na vteřinovce, noční město, pavoučí oči a v nich den v týdnu a stopované minuty. V síti se zachytila i datumovka a vteřinovka.

Marvel vs. DC Comics – fotogalerie komiksových hodinek Invicta
4.2.2021 - Dominik Hok
Marvel vs. DC Comics – fotogalerie komiksových hodinek Invicta

Navíc kromě toho, že model spadá do Marvelovských hrdinů, designově je to model Bolt, a to znamená především charakteristické ocelové lanko kolem lunety a obří rozměry.

Invicta – Přehled modelových řad
12.4.2021 - Eliška Měrková
Invicta – Přehled modelových řad

(4) Invicta Star Wars R2-D2. Zmenšený Artoo-Detoo

Kolekce Star Wars je kapitolou sama pro sebe. Baví mě každý nový kousek, ale domů si je vezme jen málo kdo. Vyprodávat limitky nicméně není obvykle problém. Je to touha po troše recese? Spojení fanouškovské základny Hvězdných válek a hodinek? Těžko říct, ale u Invicty můžeme mít svou oblíbenou postavu lusknutím prstů.

C-3PO, Mandalorian, Darth Vader, to vše je k mání. Včetně roztomilého R2-D2 přeneseného do modrobílých hodinek.

Fotogalerie Invicta Star Wars – Invicťácké impérium vrací úder
2.3.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie Invicta Star Wars – Invicťácké impérium vrací úder

(3) Invicta Reserve Bolt Zeus. Technika malířského plátna

Dia jeho! To je barev! Hodinky připomínají spíše malířské plátno, takže je Invicta udělala pořádně velké, ať se tam toho vleze co nejvíc. Povrchová úprava se ostatně nazývá Aqua-Plating a působí opravdu přesvědčivě. Nechybí ani typické Reserve prvky jako ocelové lanka.

Stejně barevný je i číselník. Na něm mimochodem najdete celkem velký výčet funkcí jako datum, den v týdnu, stopky. A taky zdobné kamínky a další designové prvky. Protože čím víc tím líp. Ta hravost se ale pronese. Jak tělo tak náramek je z oceli, byť to pod nánosem barvy nejde poznat. Takže nejen, že to nepřehlédne okolí, ale ani vaše ruka. Kdybyste chtěli na zápěstí jiný obraz, jsou třeba i v „konzervativnější" podobě.

(2) Baby Yoda. Nejroztomilejší hodinky ve vesmíru

Tak já se přiznám. Hodinky Invicta Baby Yoda jsou na seznamu, protože při pohledu na ně vždycky následuje úsměv na tváři. A ve Star Wars edici tahle postava docela chyběla. A samotné hodinky? Obří průměr (52 mm), obří voděodolnost (500 metrů) a pořádně tlusťoučké (18 mm). Yoda je vyobrazen metodou Aqua Plating a umocňuje to dojem z hodinek. Zajímavě je řešen i ukazatel stopek. A navíc jde o limitku v počtu 1977 kusů.

Fotogalerie Invicta Star Wars – Invicťácké impérium vrací úder
2.3.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie Invicta Star Wars – Invicťácké impérium vrací úder

(1) Invicta DS Comics Joker. Žerty stranou. Tohle je pravé šílenství!

Tuhle tvář si zapamatujete. Joker je (hned po Mickeym) můj nejoblíbenější kousek z „entertainment section” Invicty. Nežertuju. Zabere vám několik minut, než objevíte všechny zákruty. Zajímavá struktura číselníku, jedovaté odstíny a ta fialová!

A především – ten vražedný pohled... Na číselníku najdete i datumovku a den v týdnu. Hodinky mají navíc víc než slušnou 200metrovou voděodolnost a obří invicťácké rozměry.

A kam si své šílené Invicty odložit, když na ně zrovna nemáte náladu nebo příležitost? Podívejte se na rozmanitou nabídku kufrů na hodinky Invicta.

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Milan Baloghpřed 739 dny, reagovat
Některé kombinace fakt šílené až odporné. Ale souhlasím, SpongeBob jsou super. Ty bych bral i ve svém věku. Fantazie Invicty má nejspíše nevyčerpatelné možnosti. Chybí snad jen nějaké růžové hodinky pro Barbiny. :-)
Agáta Vřeskápřed 737 dny
Na Barbie nečekám, ale přiznám se, že čekám, kdy Invicta začne dělat i dětskou sérii. Takový Olaf nebo Elsa by se v jejich podobě určitě vydařili... :) A ke SpongeBob - no já souhlasím, tohle jsou prostě skvělé hodinky coby recese. Ale popravně, já se na tu pohádku koukla poprvé až kvůli těmhle hodinkám, až do teď mě jinak míjela... :)
Tomášpřed 738 dny, reagovat
Ty první, Russian Diver, jsou jasně inspirovány ruskými modely různých výrobců s označením "Vodolaz", tj. hodinek, se kterými se "leze do vody" :-) Ne, kecám. "Vodoláz" je podle slovníku synonymem "podvódnika", čili potápěče. Jak v Rusku, tak u Invicty se mezi tímto druhem hodinek najdou kousky vážně šílené. A ochrana korunky? Nač se mořit se šroubovací korunkou, když ji lze zapouzdřit a pořádně utáhnout?
Agáta Vřeskápřed 737 dny
Díky Tomáši za skvělý postřeh! :) Je fakt, že Invicta kdysi vyrobila pro ruské námořnictvo hodinky „Russian Diver“ a podle nich pojmenovala celou tuto kolekci. Takže inspirace je jasná :)
Datelpřed 725 dny, reagovat
Tak masivní hodinky jistě usnadňují potápěčům ponoření, ale zase výrazně ztěžují návrat k hladině ;o)
Agáta Vřeskápřed 725 dny
Lépe bych to asi nepopsala :-D

Hodinky zmíněné v článku