» Blog

TOP 12 nevšedních hodinek

5.4.2012

TOP 1

Luxusní hodinky Hublot Black Caviar Bang z bílého zlata a černých diamantů, které jsou velmi vzácné (na hodinky se použilo 531 kousků). Uvnitř hodinek je speciální HUB Solo T Tourbillon. Chtěli byste takový skvost? Tak si připravte horentní sumu, hodinky totiž patří do klubu One Million Dollar, ve kterém jsou pouze takoví ukazatelé času, kteří nejsou levnější než milion dolarů.

Hublot’s Black Caviar Bang

TOP 2

Day & Night watch za 300 000 dolarů pro ty, kteří si nechají rádi potvrdit jasná fakta – že noc střídá den a den zase noc. Pokud byste si mysleli, že potřebujete utvrdit v tom, že je zrovna na obloze měsíc či slunce (i když už je to samo o sobě dost jasné), pak jsou tyto hodinky stvořeny přímo pro vás. Ovšem nač mít tak drahou srandu, když vám neukáže ani čas?

Day & Night Watch

TOP 3

Hodinky Maîtres du Temps’ Chapter One z mistrovské dílny z 18 karátového zlata a s řadou komplikací. Hodinky jsou odvážné a úchvatné. Mohou se pochlubit tourbillonem, chronografem, retrográdním datem, retrográdním GMT, fází měsíce, válcovým ukazatelem dní v týdnu či průhledem do nitra hodinek, abyste se mohli pokochat dokonalou prací tourbillonu. Mohou být vaše za 400 000 dolarů.

Maîtres du Temps’ Chapter One

TOP 4

Hodinky MB&F’s Horological Machines HM3 dostupné ve dvou verzích: Sidewinder s kužely lemovanými kolmo k rameni a Starcruiser s kužely v souladu s ramenem. Hodinky ukazují na levém kuželu hodiny denní či noční doby a na pravém minuty. Speciálně navržený strojek se skládá ze 304 dílů a řemínek je ruční výroby z pravého aligátora. Tento model je pro individualisty, kteří požadují umění, řemeslo, exkluzivitu a opravdu nevšední a precizní výběr. Zalíbil se vám tento model? Dáte za něj zhruba 70 000 dolarů.

MB&F’s Horological Machines

TOP 5

Hodinky Moon Dust-DNA collection jsou stejně drahé jako původní DNA Titanic. Zatímco u kolekce Titanic byl středem zájmu kov vyzvednutý z trosek lodi, u kolekce Moon Dust je středem zájmu skutečný měsíční prach. Ten se kombinuje s kovem z lodi Sojuz, s ocelí a titanem z Apolla XI a gumový pásek obsahuje „vlákna“ ze skafandrů ISS. Pokud vás hodinky zaujaly, běžte si do banky vyzvednout nejméně 50 000 dolarů (ceny se pohybují až do 200 tis. dolarů).

 Moon Dust-DNA collection

TOP 6

Hodinky Hublot’s Big Bang spadají do skupiny One Milion Dollar. Jsou pokryty více než 493 diamanty typu baguette a vyrobeny jsou z bílého zlata. Chod hodinek zajišťuje létající HUB Solo T Tourbillon. Hodinky Big Bang jsou masivní a pozoruhodné. Jsou vytvořeny tak, aby vyhovovaly vkusu svého majitele, který si hodinky zvolí za svůj osobitý šperk. Jak už napovídá název skupiny, na hodinky budete muset vypsat pěkně tučný šek ve výši jednoho milionu dolarů.

Hublot’s Big Bang

TOP 7

Hodinky Titanic-DNA obsahují autentické části zaoceánského parníku a představeny byly v roce 2008. Zrezivělá ocel pochází z loděnice Harland & Wolff v Belfastu, kde byl Titanic postaven, a Titanic DNA je k dispozici na plášti hodinek z platiny nebo zlata s prvky titanu, keramiky a zrezivělé ocele. Na zadní straně hodinek je rytina Titaniku. A když se na ni podíváte pořádně, uvidíte počet hodinek v limitované edici. Pokud se vám tento ukazatel času líbí, mrkněte se na oficiální stránky návrháře a připravte si částku začínající na 20 000 dolarech.

Titanic-DNA watches

TOP 8

Značka Vacheron Constantin je nestarší manufakturou s nepřerušenou historií. Hodinky této značky nosil např. Napoleon Bonaparte i Henry Truman. Symbolem se stal v roce 1880 maltézský kříž. Modelová řada Vacheron Constantin Quai de l´Ile byla představena na veletrhu SIHH v roce 2008. Hodinky z této řady si může zájemce sestavit podle svých preferencí. Pouzdro může být z palladia, růžového zlata či z titanu, přičemž palladium a titan jsou pro tuto značku exotickými materiály. Do roku 2008 se veškeré hodinky vyráběly výhradně z ocele, zlata či platiny. Číselník hodinek je vyroben z průhledného safíru. Když se na hodinky pořádně zaměříte, uvidíte na zadní straně číselníku mikrotisk stovek drobně natištěných maltézských křížků a dalších symbolů. Tam, kde vidíte pod průhledným číselníkem ozubené kolečko, jsou soustředné kružnice. Část tisku je navíc provedena tak, aby byla viditelná pouze pod UV světlem (technologie používaná pro ochranu bankovek). Chtěli byste mít hodinky s nejdelší historií, které jsou vyrobeny s tou největší láskou k hodinářskému řemeslu? Připravte si minimálně 400 000 dolarů. Pokud nemáte hluboko do kapsy, nemáte nad čím uvažovat. Takovým skvostem se nemůže pochlubit každý.

Vacheron Constantin Quai de l'Ile

TOP 9

Hodinky Ulysse Nardin Tellurium J. Kepler jsou mistrovským dílem. Zobrazují Zemi při pohledu od severního pólu, nebo pokud žijete na jižní polokouli, můžete si objednat model, který ukazuje pohled na jižní pól. Země se otáčí podle toho, jak postupuje den. Ukazuje, která polovina země je v denních hodinách. Jedna část hodinek se otočí jednou za rok a další vám třeba ukáže, kdy bude zatmění Slunce a Měsíce. Hodinky jsou vyrobeny z platiny a vyjdou na 180 000 dolarů.

Ulysse Nardin Tellurium J. Kepler

TOP 10

Hodinky DeWitt Concept No.1 jsou výsledkem spolupráce mezi DeWitt a francouzským architektem Jean-Michel Vilmottem. Hodinky jsou vyrobeny ve stylu kosmické lodi a mohou se pochlubit létajícím tourbillonem a 21 denní výkonovou rezervou. Tyto gotické hodinky evokují pocit zázraku. Chcete za každou cenu vystupovat z davu? Nachystejte si zhruba 600 000 dolarů, protože s hodinkami DeWitt Concept No.1 se vám to podaří.

DeWitt Concept No. 1

TOP 11

Hodinky Cabestan Winch Tourbillon Vertical Watch jsou působivé svou nevšední úpravou. V pravém dolním rohu můžete skrz safírové sklíčko spatřit práci tourbillonu. Hodinky jsou sestaveny z 1 352 komponentů a 450 malých řetězů. K dispozici jsou modely z broušeného titanu, zlata, platiny až po modely s diamanty. Pokud chcete vlastnit tyto výrazné a zvláštní hodinky, připravte si 275 000 – 400 000 dolarů.

Cabestan Winch Tourbillion Vertical Watch

TOP 12

Chcete mít svou malou planetu? Nic není nemožné s hodinkami Hysek Colosso. Nejviditelnější částí je křišťálový „puchýřek“ s malým modelem Země, který se otáčí. Hysek Colosso je limitovanou edicí s příhodným názvem – kolosální jsou hodinky jak do velikosti, tak do ceny. Pokud chcete vlastnit tento originální a nepřehlédnutelný model, zavolejte do banky, aby vám připravili 550 000 dolarů.

Hysek Colosso