E-shop a zasílání objednávek funguje na 100%. Ostravská prodejna opět otevřená >> Více podrobností.
» Blog » Tissot

TOP 5 nejoblíbenějších dámských Tissot hodinek za rok 2020

Eliška Měrková | 22.10.2020

S hledáním dárku pro vaši drahou polovičku to může být těžké. Při výběru dámských hodinek vás zpočátku pravděpodobně zaplaví moře fashion kousků od firem, které zároveň s hodinkami vyrábí i boty, kabelky a šperky. A vy byste jí přitom chtěli koupit konečně nějaké hodinky od tradiční hodinářské značky, nejlépe švýcarské kvality a ideálně za takovou cenu, ze které na vás nepůjdou mdloby. Souhlasíte? Pak vám s výběrem možná můžeme pomoci my. Představujeme patero nejoblíbenějších Tissot hodinek pro dámy za rok 2020.

Foto: Hodinky-365.cz

Proč právě značka Tissot? Protože v prvé řadě splňuje všechny požadavky, které jsme si v úvodu vytyčili. Je to tradiční švýcarská značka, která zachovává základní hodnoty, jakými jsou kvalitní provedení a preciznost. Výrobu hodinek zahájila už v roce 1853 a za tu dobu se dokázala vypracovat na jednu z nejoblíbenějších hodinářských značek současnosti. Není se čemu divit. Už více než sto šedesát let Tissot nabízí kvalitní mechanické i quartzové hodinky pro pány i pro dámy, a to za ceny, které jsou přinejmenším příznivé a férové.

A co se týče dámských hodinek, značka se pyšní tím, že mezi vývojem módy a hodinkami, které vyrábí pro ženy od roku 1853, existuje silná paralela.

"There is a strong parallel between the evolution of fashion and the watches that Tissot has been creating for women since 1853."

Foto: Hodinky-365.cz

Safírové sklíčko a quartzový pohon

Všechny hodinky z našeho výběru jsou opatřeny safírovým sklíčkem a quartzovým pohonem. To mimo jiné značí, že dámy (co se týče nošení hodinek) vyhledávají nejen krásu, ale i pohodlí.

Safírové sklíčko je totiž téměř nepoškrábatelné (škrábance se vám povedou udělat jen diamantem či jiným safírem) a quartzový pohon je oproti mechanickému z praktického hlediska bezstarostnější – odolnější, přesnější a levnější. Stačí jen sem tam nechat vyměnit baterku.

Safírové sklíčko a quartzový pohon – obě tyto vlastnosti jsou známkou praktičnosti.

Safírové sklíčko a quartzový pohon – obě tyto vlastnosti jsou známkou praktičnosti.

Pojďme se tedy podívat na patero dámských Tissot hodinek, jež byly za rok 2020 zákaznicky nejoblíbenější. Třeba vám náš výběr usnadní hledání či vás alespoň správně nasměruje k hodinkám, které hledáte.

1. Tissot Everytime. Minimalistická klasika pro každý okamžik

Začnu naprostým favoritem. Tissot Everytime patří do řady T-Classic, což už samo o sobě vypovídá o tom, o jaké hodinky půjde – klasické, vhodné na každodenní nošení a troufám si říci, že i na jakoukoli formální i neformální příležitost. Stříbrný celokovový model s bílým číselníkem a nenápadnými indexy je zkrátka tak úžasně minimalistický, decentní a elegantní, že s ním jednoduše nejde udělat chybu. K džínám a tričku, k saku a lodičkám, ke koktejlovým šatům... Nejspíš k čemukoliv si jen umíte představit.

Foto: Hodinky-365.cz

Příliš pozornosti neupoutají, ale napadá mě, že právě proto by se univerzální a nadčasové Everytimy mohly stát pomyslným "entry levelem" pro ženy, které nejsou zvyklé nosit hodinky, ještě žádné nevlastní a přály by si hodinky na každý den.

Everytime záměrně příliš pozornosti nepoutají. A v tom je jejich síla.

Everytime záměrně příliš pozornosti nepoutají. A v tom je jejich síla.

Hodinky jsou navíc lehké (58 g) a drobné (30 mm), ocení je tedy i ženy s drobnějším zápěstím. Jednoduchý je i šperkový způsob zapínání náramku.

Foto: Hodinky-365.cz

Takovým hodinkám skoro nemám co vytknout. Jen bych s nimi dávala pozor na vodu, zvládnou totiž jen drobné stříkance při umývání rukou.

Foto: Hodinky-365.cz

Elegantní a nadčasový vzhled.

Pokud byste pomýšleli na Everytimy jako na dárek, čisté leštěné dýnko přímo vybízí ke skrytému "okořenění" hodinek gravírem s osobním vzkazem či věnováním.

Čisté dýnko přímo vybízí ke gravíru.

2. Tissot Couturier Lady Quartz. Hodinky, které rozhodně upoutají

Teď to vezmeme z opačného konce. Pokud by pro vás nenápadné Everytimy byly až moc jednoduché a možná dokonce nudné, Tissot Couturier Lady Quartz vás nejspíš potěší o něco více. Couturier jsou mnohem živější a pozornosti okolí rozhodně neujdou.

Foto: Hodinky-365.cz

Couturier mají nápadně barevný číselník v sytém bordó tónu, který na hodinkách obecně není příliš častý. Co ale specifickou expresivnost hodinek dotváří (ne-li vytváří), je lesklý lakovaný kožený řemínek, jenž je s číselníkem barevně sladěn. Když hodinky prozkoumáme zblízka, poznáme, že zase „taková divočina" to není. Pro značku Tissot je totiž typická preciznost a smysl pro detail, a tak i tento výraznější kousek působí vyváženě.

Foto: Hodinky-365.cz

I přes "divoké zbarvení" jsou Couturier hezky vizuálně vybalancované.

Harmonie bylo dosaženo díky promyšleným detailům: kovové pouzdro je ve stejném tónu jako ručky, indexy a minimalistické logo Tissotu. Couturier jsou tedy opticky sjednoceny do barev kovová-bordó. Na číselníku můžeme vidět zajímavé dekorativní propojení indexů šesti vrytými kruhy.

Couturier mají neobvykle zdobený číselník.

Ladně působí také zakončení vteřinové ručky. Jinak jsou opatřeny tradičními Dauphine ručkami, které jsou typické pro společenské a elegantní hodinky značky Tissot. Vizuální jednotu lehce narušuje bíle zářící datumové okénko.

Foto: Hodinky-365.cz

Couturier jsou také relativně drobné (32 mm) a disponují voděodolností do 100 M. Plavání bych s nimi ale nedoporučovala. Takhle, samotný strojek hodinek pravděpodobně přežije, když s nimi dáma spadne do bazénu. Kožený řemínek jí ale určitě nepoděkuje, zvlášť pokud by ho pravidelně vystavovala chlóru.

S koženým řemínkem není vhodné chodit do vody, proto se nenechte zmást vysokou voděodolností.

S koženým řemínkem není vhodné chodit do vody, proto se nenechte zmást vysokou voděodolností.

Je pravda, že Couturier nesednou každému. Určitě však budou slušet ženám, které se nebojí vyniknout v davu a dokážou unosit doplňky v odvážnějším stylu.

Couturier jsou pro odvážné nositelky.

Couturier jsou pro odvážné nositelky.

3. Tissot PR 100 Sport Chic Lady Quartz Chronograph. Sportovní, něžné i "šik"?

Za složitým názvem složité hodinky. Tissot Chic Chronograph (zkráceně) rozhodně patří mezi nápadné hodinky, ale na rozdíl od předešlých Couturier úplně opačně. Jejich výraznost totiž netkví v neobvyklém zbarvení, ale ve vizuálně komplikovaném designu. Kromě toho, že jsou s průměrem 38 mm a váhou 139 g na dámské hodinky masivní, na číselníku se toho děje docela dost. Tak jak to, že jejich celkový obraz nepůsobí rušivě a hodinky jsou prostě "šik"?

Foto: Hodinky-365.cz

Chic Chronography jsou ukázkou spojení sportu a elegance. Ze sportovní strany rodiny zdědily chronograf se subčíselníky a dvěma tlačítky, minutovou lunetu, luminiscenci a vysoký stupeň voděodolnosti (100 M).

Foto: Hodinky-365.cz

Z elegantní si zase odnesly hezky řešený náramek s kontrastem broušených a leštěných článků a nádherný perleťový číselník, jehož barva se mění podle světla, které na něj zrovna dopadá. Díky tomu hodinky dokáží rozehrát kouzelnou hru barev a pohled na ně nikdy nezevšední. Zajímavá bicolor úprava kombinující kov a růžové zlato je dalším prvkem, který zdánlivě komplikuje celkové vzezření hodinek.

Na Chic Chronograph vyniká perleťový číselník a barevné ladění do stříbrné a růžově zlaté.

Na Chic Chronograph vyniká perleťový číselník a barevné ladění do stříbrné a růžově zlaté.

Jen zdánlivě, protože Tissot se svou pověstnou precizností a citem pro detail dokázal ukočírovat i takovéhle lehce chaotické sousto a nenechal své Chic Chronography utopit v záplavě rozličných elementů.

Foto: Hodinky-365.cz

Indexy bez čísel jsou nenápadné a i růžové subčíselníky bez výrazného orámování působí jednoduše, stejně jako logo Tissotu. Na perleťovém pozadí jsou všechny kompoziční prvky utlumené a jakoby zalité něžným světlem. Barevné ladění hodinek do stříbrné a růžově zlaté podtrhuje oku lahodící vzezření snad ještě více.

Chic Chronograph působí něžně a žensky i přes svou sportovnost.

Chic Chronograph působí něžně a žensky i přes svou sportovnost.

Chic Chronography jsou osobité, nepřehlédnutelné a budou skvělým doplňkem pro dynamickou ženu, která má šmrnc.

4. Tissot Bella Ora Round. Když ďábel tkví v detailu

Vraťme se zase k nějaké té sofistikovanější klasice. Tissot Bella Ora na rozdíl od předchozích tří modelů nepatří do řady T-Classic, ale do řady T-Lady a můžeme od nich tedy očekávat ještě vyšší stupeň "ženskosti".

Foto: Hodinky-365.cz

U Bella Ory "tkví ďábel v detailu", jak píší designéři Tissotu. A je to tak. Na první pohled nás u hodinek zaujmou neobvykle velké protáhlé arabské číslice vykreslené tenkou černou linkou. K nim byl vhodně dolaďen vzhled uzounkých černých indexů, jež byly protaženy až do výšky číslic. Kdyby byly k číslicím přiřazeny klasicky krátké indexy, nebo kdyby bylo písmo loga hrubší či v jiné barvě, celkový obraz by se rozsypal.

U Bella Ory je promyšlen každý detail.

U Bella Ory je promyšlen každý detail.

Ačkoli jsou číslice vysoké a trošku výstřední, tenké linie zaručují vizuální svěžest a celkový design působí odlehčeně. Dalším zajímavým detailem je nahrazení číslice 3 zesíleným indexem, aby se datumové okénko na třetí pozici vizuálně „nebilo" s velkou číslicí. Samotné okénko je tvořeno čistým výřezem bez orámování, a tak je jeho „rušivost" utlumena ještě více. Elegantní vzhled hodinkám dodávají v Tissotu oblíbené Dauphine ručky.

Foto: Hodinky-365.cz

Posledním příjemným detailem je něžný, mléčně bílý kabochon na korunce a rytina květiny na dýnku. Všechny tyto elementy dostaly velký prostor k vyniknutí, celých 38 mm.

Rytina květiny na dýnku.

Nejoblíbenějším modelem Bella Ory je ten s modrým řemínkem. A není divu, když je modrá barvou roku 2020. Kdyby vás však modrá omrzela, k hodinkám je přibalen náhradní řemínek v meruňkovém tónu.

Bella Ora s náhradním řemínkem.

Bella Ora s náhradním řemínkem.

Hodinky Bella Ora bych doporučila jemným a sofistikovaným ženám, které ocení zajímavé detaily.

5. Tissot T-Wave Lady Quartz. Diamanty ženy nepohrdnou

Nakonec jsem si pro vás nechala to nejlíbivější. Tissot T-Wave jsou luxusním šperkem v podobě hodinek. Původně byly totiž koncipovány jako valentýnská edice, staly se však tak oblíbenými, že se později zařadily mezi běžnou kolekci T-Lady.

T-Wave jsou více luxusním šperkem než hodinkami.

Ladné křivky T-Wave byly inspirovány hedvábnou stuhou vlnící se ve větru. Její lehkostí, ženskostí a elegancí. A přesně takové T-Wave jsou. A to ještě nebyla řeč o diamantech. ;)
Ty se na jinak čistém kovovém číselníku nachází čtyři a sedí na místech, kde původně patřily indexy na pozici 3, 6, 9 a 12. Ostatní indexy jsou nahrazeny drobnými ocelovými kapkami a napomáhají tak lepší orientaci.

Na číselníku se místo indexů nachází dvanáct krásných diamantů.

Na číselníku se místo indexů nachází čtyři krásné diamanty.

Elegantní harmonii kovového číselníku umocňuje paprskovité kartáčování a skeletonové ručky ve tvaru lístků.

Elegantní lístkové ručky podtrhují ladnost hodinek.

A když hodinky pootočíme, mile nás překvapí bílý kabochon na korunce.

Mléčně bílý kabochon na korunce.

T-Wave je drobný šperk (průměr 30 mm), který padne i na velmi štíhlá zápěstí. Jsou to hodinky, které dámy rády nosí do vybranější společnosti, na formálnější události, ale třeba i ke koktejlovým šatům. Hodí se zkrátka na jakýkoli speciální večer, kdy se chtějí cítit tak krásně a zářivě, jako diamanty, které mají na zápěstí.

Foto: Hodinky-365.cz

Pokud byste je zamýšleli jako luxusnější dárek, určitě neprohloupíte. Téměř každé ženě by totiž vykouzlily úsměv na tváři.

T-Wave jsou oblíbeným luxusním dárkem.

T-Wave jsou oblíbeným luxusním dárkem.

A nečekaný přídavek pro fajnšmekry: Tissot Everytime. Klasika zalitá zlatem

Jako pomyslný zlatý hřeb večera (nebo článku) si nemohu odpustit zmínění ještě jedněch oblíbených hodinek navíc, a to unisexových Everytime v celozlatém provedení.

Foto: Hodinky-365.cz
8 560 Kč (doručíme do 4.12.)

O těchto hodinkách jsme již v našem magazínu psali v souvislosti s výběrem dámských zlatých hodinek, které jen tak nevyjdou z módy. Everytimy jsou ale tak oblíbené, že se do tohoto článku prostě hodí a chtě nechtě vám je ukážu znovu.

Unisex hodinky vypadají na dámském zápěstí vážně skvěle i přesto, že s průměrem 38 mm byly původně zamýšleny jako hodinky pánské.

Unisex hodinky vypadají na dámském zápěstí vážně skvěle i přesto, že s průměrem 38 mm byly původně zamýšleny jako hodinky pánské.

Rok sice ještě neskončil, ale chladné počasí a plná prodejna nám nemilosrdně připomínají, že se pomalu blíží zima a s ní i vánoční sezóna. A k Vánocům pro mě neodmyslitelně patří zlatá, slavnostní a sváteční barva. Zlaté vánoční osvětlení, zlaté ozdoby, dozlatova usmažený řízek, zlatě rozzářená nálada a proč ne i odvážnější zlaté hodinky, se kterými se budete blýskat na každém vánočním a silvestrovském večírku.

A pokud pomalu začínáte pomýšlet na vánoční dárky, zlaté Everytime nepochybně umějí udělat radost.

A pokud pomalu začínáte pomýšlet na vánoční dárky, zlaté Everytime nepochybně umějí udělat radost.

Rozhodně tím však nechci říct, že jsou to pouze hodinky sváteční. Nesmíme totiž zapomínat, že Everytimy jsou stále minimalistické a klasické hodinky, jen zkrátka obohacené o onu zlatou "luxusnější" přidanou hodnotu. Ocení je hlavně sebevědomé bussiness ženy, které chtějí elegantní, tradiční a ideálně švýcarské hodinky, které ale obsahují právě onu extra jiskru, jež by ladila s jejich osobností.

Celozlaté Everytime jsou pro sebevědomé ženy.

Celozlaté Everytime jsou pro sebevědomé ženy.

"Tyto hodinky jsem si vybrala z několika důvodů: značka Tissot, safírové sklíčko, Swiss Made a cena. Dále velký ciferník a samozřejmě celozlaté barevné provedení jen pro odvážnější nositelky pro mě byly jasnou volbou. Jsou konzervativní, ale zároveň vzbuzují pozornost. Elegantní a jednoduché, přesto je nepřehlédnete." Petra, provozní vedoucí Hodinek 365

Abychom si to shrnuli: tradice, kvalita a precizní zpracování nemusí být jen mužskou záležitostí. Tissot nám stále dokazuje, že i u dámských hodinek to jde. Klasickou eleganci má v malíčku. Dokáže si pohrát s nápaditými detaily a zvládá ukočírovat i sebevětší divočinu do sofistikované podoby. Tak co, už víte, jaké byste si přáli?

Tagy: Průvodce výběrem | Tissot

Líbil se vám článek?

Jednou měsíčně přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku