» Bluetooth

Bluetooth

Hodinky budoucnosti - tak jsou přezdívány hodinky casio vybavené systémem Bluetooth® v4.0.

Hodinky G-shock vybavené technologií Bluetooth® v4.0 (technologie pro úsporu energie Bluetooth®) nabízí technologii NFC šetřící baterii, která se aktivuje stiskem tlačítka a vydrží běžet bez problémů celý den. Připojení Bluetooth® v4.0 v hodinkách casio G-shock umožňuje přístup k řadě užitečných funkcí s vaším chytrým telefonem jako např. upozornění na příchozí hovor nebo e-mail, lokalizace telefonu, upozornění na ztrátu propojení, automatické nastavení času a mnohem více. Všechny funkce hodinek včetně Bluetooth® v4.0 jsou napájeny pouze jedinou baterií, která garantuje dvouletou výdrž a vše pod ochranou světoznámé G-shock technologie. Toto dělá hodinky G-shock ještě sofistikovanější než kdykoliv předtím.

Bluetooth

Pojďme si jednotlivé funkce blíže představit:

Upozornění na příchozí hovor nebo e-mail

příchozí hovorPokud Váš chytrý telefon zachytí příchozí hovor, hodinky začnou pípat a vibrovat (na iphonech se nezobrazí jméno volajícího). Při příchozím e-mailu Vás hodinky rovněž na tuto skutečnost okamžitě upozorní (u iphonů je zapotřebí registrovat vaši e-mailovou adresu do G-shock aplikace.

Lokalizace telefonu

lokalizace telefonuPři stisku tlačítka na hodinkách začne Váš chytrý telefon vydávat zvuk, takže okamžitě víte kde se nachází. Opětovným stiskem tlačítka se vycházející zvukový signál deaktivuje.

Upozornění na ztrátu spojení

ztráta spojeníPokud se vzdálíte na určitou vzdálenost od Vašeho chytrého telefonu, hodinky Vás na to upozorní vibrováním.

Automatické nastavení času

automatické nastavení časuHodinky získávají čas z Vašeho chytrého telefonu a automaticky jej aktualizují. Pokud tedy například vystoupíte z letadla v Londýně, Váš chytrý telefon hned předá tuto informaci hodinkám, které na základě této informace upraví zobrazovaný čas. Tato funkce je velice vhodná pro pracovní či soukromé cestování, zkrátka pro všechny, kteří často mění časové zóny (hodinky aktualizují čas při změně času na Vašem chytrém telefonu, vemte prosím na vědomí, že některé telekomunikační společnosti automatické nastavení data a času nenabízejí).

Automatické opětovné spojení

Pokud své hodinky na chvíli odložíte a nějakou dobu je nepoužíváte, přepnou se do režimu úspory energie a komunikační funkce jsou vypnuty. Spínač uvnitř hodinek rozpozná jakmile se hodinky začnou opět používat a automaticky se znovu k vašemu chytrému telefonu připojí.

Promo video k hodinkám s bluetooth ke zhlédnutí zde.