Hodinky Casio Edifice EF-129D-7AVEF

Doživotní výměna baterie
Casio Edifice EF-129D-7AVEF Casio Edifice EF-129D-7AVEF
Hodnocení: 5,0 - 4 recenze
Pánské hodinky - ocel řemínek, ocel pouzdro, minerální sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
2 190 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 11.6.2018 19:41. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ doživotní výměna baterie zdarma
+ premium service (v hodnotě 219 Kč) zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
+ možnost gravírování (vyrytí věnování)
Přidat k porovnání Číslo zboží: 022825

Technické parametry

Obecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrzení originality
Modelová řadaEdifice
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost100M - plavání
Hmotnost156g (středně těžké)
Záruka24 měsíců
Ciferník
Ciferníkanalogový
Stupnices desetinným dělením
Luminiscenceručičky a indexy
Průměr ciferníku36mm
Náramek
Materiál náramkuocel
Obvod20cm
Min.obvod12cm (upravíme zdarma)
Typ zapínánípřeklápěcí s bočním otevíráním
Šířka náramku20-24 mm
Pouzdro
Materiál pouzdraocel
Sklíčkominerální
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a výška45 x 48mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka11mm
Pohon / strojek
Pohonquartz
Původjaponsko
StrojekCasio 5125
Funkce
Datumovka Ukazatel dní v týdnu

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Video - Casio Edifice EF-129D-7AVEF

Recenze

(žena, 18-24 let), 3.3.2015
Výborná spolupráce. Dodržení dovozní lhůty. Vzhled hodinek, kvalita odpovída popisu a obrázku.
Byl komentář užitečný? ANO (3) | NE (0)
(žena, 18-24 let), 18.2.2015
Krásné hodinky k Vánocům, který jsem darovala svému příteli ... krásný design měl z nich strašnou radost, protože si takové vždy přál ... Asi dva týdny po Vánocích ho okradli a hodinky mu ukradli moc si je neužil :( akorát mu ze začátku byly trošku větší a musel si je sám zmenšit ...Dala bych všechno za to, aby je měl znovu.
Byl komentář užitečný? ANO (3) | NE (0)
(žena, 35-54 let), 24.10.2017
Koupila jsem hodinky tatínkovi k 75. nározeninám,hodinky jsou slušivé, dobrá viditelnost na ciferník -je velice spokojený
Byl komentář užitečný? ANO (2) | NE (0)
(muž, 35-54 let), 4.5.2017
S hodinkami jsem prozatím velice spokojený. A jsou také prozatím velice přesné. Zatím nemám co vytknout a doufám, že mé do budoucna nezklamou a budou mi sloužit i nadále tak jako doposud. S pozdravem a podékováním Honza.
Byl komentář užitečný? ANO (1) | NE (0)

Seznamte se - Hodinky Casio Edifice EF-129D-7AVEF

Hodinky Casio Edifice EF-129D-7AVEF jsou pánské hodinky z modelové řady Edifice, jejíž styl je spíše elegantní. Hodinky zaujmou především svým čistým stylem, detailně propracovaným světlým ciferníkem. Patří tak k velice oblíbeným modelům značky Casio, pro tento model hodinek platí známé „...za málo peněz, hodně muziky...“.

Ciferník tohoto modelu je analogový, čas je tedy zobrazován pomocí hodinové a minutové ručičky. Barva číselníku je zářivě bílá, doplňuje je stříbrná barva na hodinových indexech, na ručičkách a na ozdobném okraji ukazatele data a dne v týdnu. Základní plocha ciferníku je v jemné plastické úpravě, která vytváří tzv. síťový efekt. Na ploše můžeme vidět i vnitřní kružnici s malými číslicemi u hodinových indexů znázorňující hodinovou stupnici od třinácti do dvacetičtyř. Hodinové indexy jsou plastické, vystupují z plochy. Na pozici dvanácté, šesté a deváté hodiny jsou indexy znázorněny v číselné podobě. Všechny hodinové indexy jsou upraveny luminiscenční vrstvou neobrite, pro lepší odečet času za ztížených světelných podmínek. Minutová a hodinová ručička jsou dostatečně velké a jejich povrch je také upraven luminiscenční vrstvou neobrite. Vteřinová ručička je v černém provedení a je tak dobře viditelná na bílém podkladu ciferníku. Ukazatel data a dne v týdnu je umístěn na pozici třetí hodiny a svým provedením vytváří dominantu jinak čistě bílého ciferníku. Ukazatel data nemá klasické okénko, ve kterém vidíme jen aktuální datum, ale na tomto modelu hodinek je použito větší datové okénko. V něm vidíme kromě aktuálního data ve střední pozici také datum předchozího a následujícího dne. V hodinářském názvosloví se takové datumovce říká „včera, dnes a zítra“. Kromě datumovky v tomto okénku je i ukazatel dne v týdnu, ten je dvojjazyčný, vždy na něm najdeme angličtinu a pak doplňkový jazyk, jako např. němčinu, italštinu, španělštinu nebo další jazyky. Sklíčko u tohoto modelu je minerální.

Pouzdro modelu Casio Edifice EF-129D-7AVEF je kulaté a je vyrobeno z ušlechtilé hodinářské oceli. Velikost pouzdra je spíše větší, průměr pouzdra bez korunky je 45 mm. Zpracování pouzdra je kombinované, můžeme na něm nalézt matné a leštěné plochy. Velikost nastavovací korunky odpovídá velikosti pouzdra. Hodnoty se pomocí ní nastavují bez nějakých komplikací. Na vrcholu korunky můžeme na ní najít logo řady Edifice. Okolo korunky navíc z pouzdra vystupuje tzv. ochrana korunky, sloužící proti samovolnému vytažení korunky z pouzdra hodinek. Zadní víčko hodinek je k pouzdru přichyceno pomocí závitu a vlastní otevření víčka se provádí pomocí speciálního hodinářského náčiní. Na zadním víčku jsou uvedeny tyto údaje: model hodinek, číslo strojku, použitý materiál (Stainless Steel) a voděodolnost hodinek 10BAR. Ve středu víčka je vyznačeno logo a název modelové řady Edifice.

Náramek hodinek je stejně jako pouzdro vyroben z oceli. Ve středu jednotlivých článků náramku můžeme najít menší leštěné části, ale matná úprava na náramku jasně dominuje. Jeho zpracování náramku je velmi povedené, nenajdeme na něm žádnou ostrou hranu, která by nějak tlačila do zápěstí. Jednotlivé dílky k sobě padnou velmi dobře a tvoří tak kvalitní kovový náramek, který se nosí velice pohodlně na ruce. Spona náramku je zhotovená opět v matné úpravě s vyznačením loga a názvu řady Edifice. Proti samovolnému odepnutí je spona jištěna boční pojistkou. Zapínání a odepínání spony je jednoduché a není třeba k tomuto úkonu vyvinout větší úsilí. Kovový náramek toho modelu hodinek lze zkrátit až o sedm dílků náramku. Rovněž na sponě lze zkrátit náramek, a to až o šest milimetrů. V případě opotřebení nebo nezvratného poškození náramku máte možnost si objednat nový originální náramek k tomuto modelu hodinek Casio. Použití neoriginálního univerzálního náramku nedoporučujeme, a to z důvodu absence posledního dílku náramku, který doléhá přímo na pouzdro hodinek.

Hodinkový strojek modelu Casio Edifice EF-129D-7AVEF je quartzový, je napájený pomocí baterie SR626SW. Výrobcem strojku je přímo společnost Casio (nese označení 5125) a jeho udávaná přesnost je +/-20 vteřin za měsíc. Tento model hodinek Casio má deklarovanou voděodolnost 10BAR, takže po každé výměně baterie doporučujeme provézt kontrolu voděodolnosti tlakovou zkouškou. Ta se provádí u odborně vyškolených hodinářů nebo v servisních střediscích na speciálních přístrojích, proto Vám výměnu baterií svépomocí u tohoto modelu nedoporučujeme. Rádi pro Vás baterii vyměníme a to včetně zmíněné kontroly voděodolnosti hodinek.

Nastavení hodnot tohoto modelu hodinek Casio není nijak složité. Nastavuje se jen aktuální čas, dále datum a den v týdnu. Tento úkon se provádí korunkou a to ve dvou polohách vysunutí. V první poloze se nastavuje datum a den v týdnu. Točením korunky proti směru hodinových ručiček nastavujeme datum a po směru se nastavuje den v týdnu. V druhé poloze vysunutí korunky se nastavuje aktuální čas. Žádné další doplňkové funkce tento model hodinek nemá.

Hledáte jednoduché elegantní hodinky sportovního stylu se světlým ciferníkem? Pak jsou,Casio Edifice EF-129D-7AVEF, pro vás jasná volba...

Vlastnosti

Životnost baterie 3 roky

Je výrobcem daná minimální doba, po kterou by lithiová baterie měla být schopna dodávat energii hodinkovému strojku a zajistit tak přesný chod hodinek. Pozn.: Většinu modelů odesíláme do Vašich rukou již v chodu a proto, dojde-li k vybití lithiového článku ještě před uplynutím garantované doby životnosti, jeho výměnu vám uhradíme.

Neobrite

Luminiscenční vrstva, která zajišťuje, i po krátkém nasvícení, dlouhodobě dobrou čitelnost ve zhoršených světelných podmínkách.

Užijte si plavání i vodní sporty

Hodinky s voděodolností 100M zvládnou všechny vodní sporty provozované na hladině a mělké potápění, nebo šnorchlování. I pár metrů pod vodou zůstanou hodinky stále "v suchu".

Minerální sklíčko

Minerální sklíčko je dnes díky svým vlastnostem nejčastěji používaným typem hodinkového skla. Je velice tvrdé, zejména díky vysokému obsahu křemíku a povrchovému tvrzení. To z něj dělá materiál vysoce odolný vůči oděru. Minerální sklíčko je mnohem tvrdší než plastové. I na minerálním sklíčku se ale mohou objevit škrábance nebo vryp. Tvrdost tohoto skla odpovídá stupni 6 na Mohsově stupnici tvrdosti.

Náramek z nerezové oceli

Nerezová ocel (Stainless steel) je pevná, odolná proti mechanickému i chemickému poškození, nepodléhá korozi, co se týče životnosti, je prakticky nezničitelná. K jejím nevýhodám se řadí vyšší hmotnost, která může snižovat uživatelský komfort, a náchylnost ke vzniku vlásečnicových škrábanců, které jdou poměrně snadno rozleštit. Takovému náranku se říká tah.

Překlápěcí spona s bočním otevíráním

Překlápěcí spona je nejrozšířenější model zapínání, který se používá u hodinek. Jedná se o spolehlivý, jednoduchý a velice praktický typ zapínání. Při jeho náhodném rozepnutí nedochází ke spadnutí hodinek z ruky. Náhodné rozepnutí je složitější, protože spona má boční otevírání.

Datumovka a ukazatel dne

Datumovka zobrazuje aktuální datum pomocí čísla a ukazatel dne v týdnu zobrazuje cizojazyčnou zkratku aktuálního dne. Ukazatelé můžou být automatické a bývájí umístěné v malém okénku na ciferníku nebo formou ciferníku, na které ukazuje ručička.

Šroubovací dýnko

Šroubovací dýnko je jedním z prvků hodinek, které intenzifikují jejich ochranu. Šroubovací víčko eliminuje vniknutí vlhkosti, vody, prachu a nečistot do hodinkového pouzdra. Doporučované pravidelné revize strojku díky tomuto prvku stačí provádět po uplynutí delšího časového intervalu. Aby ale dobře plnilo svou funkci, je nutné dbát na jeho pevné dotažení při uzavírání pouzdra.

Související skupiny: klasické, voděodolné, japonské

Značka Casio

Hodinářská firma Casio patří dnes již ke stálicím s garancí kvality na trhu s hodinářským zbožím. Tato firma se může pyšnit mnoha prvenstvími, která přinesla na trh s osobními časoměřiči potřebu pokroku a vývoje v moderních technologiích. Od prvního modelu hodinek s digitálním zobrazením věčného času ušla firma Casio ve vývoji hodinek dlouhou cestu a stále spěje k vytváření kvalitních a funkčních kousků za využití nejmodernějších technologií a moderního designu. Casio nabízí širokou škálu modelových řad hodinek od klasických analogových quartzových hodinek v elegantním stylu, až po vysoce odolné kousky se solárním pohonem a GPS signálem, z nichž si vybere opravdu každý. Díky své tradici na trhu s hodinkami se u této značky vždy můžete spolehnout, že dostanete kvalitní produkt, který Vám bude dlouho spolehlivě sloužit.
Modelová řada Edifice
Modelová řada Casio Edifice je určena především pro moderního gentlemana, která upřednostňuje elegantní styl. Hodinky Edifice jsou inspirovány prostředím motoristických závodů, takže vynikají precizním zpracováním, sportovně laděným designem a naprostou spolehlivostí. Některé modely Edifice jsou navíc vybaveny funkcí Bluetooth, což umožňuje ovládat hodinky pomocí chytrého telefonu, evidovat hovory, či dokonce vyhledat Váš telefon pomocí hodinek. Hodinky si pro svůj sportovně-elegantní design a kvalitu zpracování oblíbil i herec Ryan Raynolds, který je znám především z filmu “Green Lantern“ či “Deadpool“. Hodinky Casio Edifice se staly oficiálním partnerem týmu F1 Scuderia Toro Rosso, což je juniorský tým týmu F1 Red Bull Racing. Některé modely disponují dámskou verzí hodinek, která je součástí řady Casio Sheen a mohou tak tvořit komplet pro pár.