Hodinky Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF

Doživotní výměna baterie
Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF
Hodnocení: 5,0 - 2 recenze
Pánské hodinky - pryskyřicový řemínek, ocel pouzdro, minerální sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
2 790 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 2.12.2017 13:39. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ doživotní výměna baterie zdarma
+ premium service (v hodnotě 279 Kč) zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
Přidat k porovnání Číslo zboží: 022902

Technické parametry

Obecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrzení originality
Modelová řadaEdifice
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost100M - plavání
Hmotnost82g (středně těžké)
Záruka24 měsíců
Ciferník
Ciferníkanalogový
Stupnices desetinným dělením
Luminiscenceručičky a indexy
Průměr ciferníku33mm
Řemínek
Materiál řemínkupryskyřice
Obvod22cm
Min.obvod15cm
Šířka řemínku20 - 26mm
Typ zapínánístandardní přezka
Pouzdro
Materiál pouzdraocel s PVD úpravou
Sklíčkominerální
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a výška44 x 49mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka11mm
Pohon / strojek
Pohonquartz
Původjaponsko
StrojekCasio 5119
Funkce
24 hodinový ciferník Chronograf Stopky

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. Za správnost odpovídá: Klára Lichovníková. více

Video - Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF

Recenze

(muž, meně než 18 let), 19.8.2016
Jsem s hodinkama naprosto spokojen, nemám jim co vytknout opravdu doporučuji.
Byl komentář užitečný? ANO (5) | NE (0)
(muž, 35-54 let), 13.1.2017
Hodinky jsem koupil jako dárek pro syna, 15 let, naprostá spokojenost.
Byl komentář užitečný? ANO (1) | NE (0)

Seznamte se - Hodinky Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF

Hodinky Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF jsou pánské sportovní hodinky, které jsou zároveň i elegantní. Vyznačují se tím, že mají velice atraktivní design a díky materiálu použitého řemínku se velice pohodlně nosí. Můžeme tak prohlásit, že design tohoto modelu hodinek Casio je nadčasový a je mezi zákazníky velmi oblíben.

Ciferník hodinek je analogový, čas se odečítá pomocí hodinové a minutové ručičky. Základní plocha ciferníku má celočerný karbonový efekt (obr.1 detail ciferníku). Nacházejí se na něm tři menší subciferníky. Na pozici šesté hodiny se nachází čítač pro odečet vteřin při spuštěných stopkách (chronografická funkce), vlevo na pozici deváté hodiny je subciferník pro odečet minut při spuštěném chronografu. Poslední čítač je dvacetičtyřhodinový subciferník pro zjištění, jestli zobrazovaný čas ukazuje dopoledne nebo odpoledne. Hodinové indexy jsou, jako zbytek hodinek, v černé úpravě s červenou výplní ve středu indexu. Stejnou barvou jsou opatřeny i všechny ručičky hodinek. Jasná červená barva je tak oživujícím prvkem celočerného designu hodinek. Ručičky hodinek jsou spíše tenké, odpovídají celkově spíše střídmému designu hodinek. Díky kontrastu použitých barev je odečet času jednoduchý úkon. I když to na první pohled není vidět, tak všechny tři hlavní ručičky a hodinové indexy mají luminiscenční úpravu, která pomáhá k lepšímu odečtu času při ztížených světelných podmínkách. Luminiscence sice není nijak výrazná, ale v šeru a ve tmě je viditelná. Sklíčko u těchto hodinek je minerální.

Pouzdro je vyrobeno zkvalitní hodinářské oceli s leštěnou PVD úpravou v černé barvě. Jedná se o velmi odolnou povrchovou úpravu hodinkového pouzdra. Ve vakuovém prostředí se na původní materiál pouzdra (ocel) nanáší v několika tenkých vrstvách nový materiál, který lze i tónovat a tento materiál se tak s původním dokonale spojí a vytváří tak jednolitý celek. Tvar pouzdra je kulatý a hodinky svou velikostí nijak nevybočují z průměrných hodnot celé řady Casio Edifice. Vypadají dobře, jak na na útlé ruce, tak i na širším zápěstí. Okolo sklíčka hodinek je umístěna neotočná luneta s minutovou stupnicí, která je provedená v kontrastním provedení, ve stříbrné barvě. Korunka je spíše menší, ale manipulace s ní je jednoduchá, stejně tomu tak je i u tlačítek chronografu (stopek). Kolem korunky je na pouzdru umístěna ochrana proti samovolném vytažení korunky. Na jejím vrcholu je vyznačeno logo modelové řady Edifice. Spodní víčko hodinek je k pouzdru přichyceno pomocí závitu a na samotném víčku jsou uvedeny tyto údaje: logo a název modelové řady Casio Edifice, referenční číslo modelu hodinek, typ strojku, materiál pouzdra (Stainless Steel) a voděododlnost (10BAR).

Řemínek u tohoto modelu hodinek je vyroben z černé syntetické pryskyřice. Vyznačuje se tím, žeje to velice poddajný materiál, který se přesně přizpůsobí tvaru ruky majitele hodinek. K dalšímvýhodám pryskyřice patří její nízká hmotnost, např. proti oceli. Dobře odolává lidskému potu a jednoduše se ošetřuje. Řemínek u pouzdra na něj přímo tvarově navazuje a vytváří s ním tak jeden celek. Design řemínku zase navazuje na ciferník hodinek a to na jeho karbonový efekt základní plochy. Ve středu řemínku je pruh v podobné úpravě. Designeři Casia drželi styl a zaměření řady Edifice a naznačili na něm dezén pneumatiky závodního vozu a tak tento model zapadá do modelové řady, určené především fanouškům motoristického sportu. Řemínek má standardní přezku opět v PVD úpravě a na řemínku můžeme najít až nalézt jedenáct nastavovacích dírek. V případě opotřebení nebo nezvratného poškození řemínku máte možnost si objednat nový originální k tomuto modelu hodinek Casio. Použití neoriginálního univerzálního náramku nedoporučujeme, z důvodu specifického tvaru napojení řemínku na pouzdro.

Hodinkový strojek modelu Casio EF-552PB-1A4VEF je quartzový a je napájen pomocí baterie SR621SW. Výrobcem strojku je přímo společnost Casio (nese označení 5119) a udávaná přesnost je +/-20 vteřin za měsíc. Tento model hodinek Casio disponuje voděodolností 10BAR, takže po každé výměně baterie doporučujeme provézt kontrolu voděodolnosti tlakovou zkouškou. Ta se provádí u odborně vyškolených hodinářů nebo v servisních střediscích na speciálních přístrojích, proto Vám výměnu baterií svépomocí u tohoto modelu nedoporučujeme. Rádi pro Vás baterii vyměníme a to včetně zmíněné kontroly voděodolnosti hodinek.

Nastavení hodnot tohoto modelu hodinek Casio je velmi jednoduché. Nastavuje se jen aktuální čas. Tyto hodinky nemají ukazatel funkce data. A dvacetičtyřhodinový ciferník se nastavuje společně s nastavením času. Stopky se ovládají pomocí dvou tlačítek umístěných okolo korunky. Horním tlačítkem se stopky spouštějí a zastavují, spodním se hodnoty nulují. Tento model hodinek Casio nedisponuje, kromě funkcí stopek (chronografu), žádnou další doplňkovou funkcí.

Hledáte sportovní hodinky se zajímavým a nadčasovým designem, které se velmi pohodlně nosí na ruce? Máme pro vás tip: model hodinek Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF.

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 30min)

Stopky slouží k odměřování kratších časových intervalů, které lze měřit s přesností až na 1/1sec a maximálním dobou stopovaného intervalu 30min. Stopky můžeme snadno využít v kuchyni při vaření, sportovních aktivitách, nebo při bláznivých sázkách s přáteli…

Životnost baterie 2 roky

Je výrobcem daná minimální doba, po kterou by lithiová baterie měla být schopna dodávat energii hodinkovému strojku a zajistit tak přesný chod hodinek. Pozn.: Většinu modelů odesíláme do Vašich rukou již v chodu a proto, dojde-li k vybití lithiového článku ještě před uplynutím garantované doby životnosti, jeho výměnu vám uhradíme.

Neobrite

Luminiscenční vrstva, která zajišťuje, i po krátkém nasvícení, dlouhodobě dobrou čitelnost ve zhoršených světelných podmínkách.

Užijte si plavání i vodní sporty

Hodinky s voděodolností 100M zvládnou všechny vodní sporty provozované na hladině a mělké potápění, nebo šnorchlování. I pár metrů pod vodou zůstanou hodinky stále "v suchu".

Minerální sklíčko

Minerální sklíčko je dnes díky svým vlastnostem nejčastěji používaným typem hodinkového skla. Je velice tvrdé, zejména díky vysokému obsahu křemíku a povrchovému tvrzení. To z něj dělá materiál vysoce odolný vůči oděru. Minerální sklíčko je mnohem tvrdší než plastové. I na minerálním sklíčku se ale mohou objevit škrábance nebo vryp. Tvrdost tohoto skla odpovídá stupni 6 na Mohsově stupnici tvrdosti.

Řemínek z pryskyřice

Řemínky z umělé pryskyřice se dovedou ideálně přizpůsobit Vašemu zápěstí. Pryskyřice je pružná, odolná a má poměrně dlouhou životnost. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je snadno omyvatelný. Disponují jím především sportovní modely hodinek.

Standardní přezka

Standardní přezka je určena pro řemínky kožené, gumové a silikonové. Jedná se o nejrozšířenější zapínání. Oblíbené je především pro svou spolehlivost, nenáročnost a jednoduchou obsluhu.

Šroubovací dýnko

Šroubovací dýnko je jedním z prvků hodinek, které intenzifikují jejich ochranu. Šroubovací víčko eliminuje vniknutí vlhkosti, vody, prachu a nečistot do hodinkového pouzdra. Doporučované pravidelné revize strojku díky tomuto prvku stačí provádět po uplynutí delšího časového intervalu. Aby ale dobře plnilo svou funkci, je nutné dbát na jeho pevné dotažení při uzavírání pouzdra.

Související skupiny: sportovní, závodní, voděodolné, japonské

Značka Casio

Hodinářská firma Casio patří dnes již ke stálicím s garancí kvality na trhu s hodinářským zbožím. Tato firma se může pyšnit mnoha prvenstvími, která přinesla na trh s osobními časoměřiči potřebu pokroku a vývoje v moderních technologiích. Od prvního modelu hodinek s digitálním zobrazením věčného času ušla firma Casio ve vývoji hodinek dlouhou cestu a stále spěje k vytváření kvalitních a funkčních kousků za využití nejmodernějších technologií a moderního designu. Casio nabízí širokou škálu modelových řad hodinek od klasických analogových quartzových hodinek v elegantním stylu, až po vysoce odolné kousky se solárním pohonem a GPS signálem, z nichž si vybere opravdu každý. Díky své tradici na trhu s hodinkami se u této značky vždy můžete spolehnout, že dostanete kvalitní produkt, který Vám bude dlouho spolehlivě sloužit.
Modelová řada Edifice
Modelová řada Casio Edifice je určena především pro moderního gentlemana, která upřednostňuje elegantní styl. Hodinky Edifice jsou inspirovány prostředím motoristických závodů, takže vynikají precizním zpracováním, sportovně laděným designem a naprostou spolehlivostí. Některé modely Edifice jsou navíc vybaveny funkcí Bluetooth, což umožňuje ovládat hodinky pomocí chytrého telefonu, evidovat hovory, či dokonce vyhledat Váš telefon pomocí hodinek. Hodinky si pro svůj sportovně-elegantní design a kvalitu zpracování oblíbil i herec Ryan Raynolds, který je znám především z filmu “Green Lantern“ či “Deadpool“. Hodinky Casio Edifice se staly oficiálním partnerem týmu F1 Scuderia Toro Rosso, což je juniorský tým týmu F1 Red Bull Racing. Některé modely disponují dámskou verzí hodinek, která je součástí řady Casio Sheen a mohou tak tvořit komplet pro pár.

Kontakty

tel: 800 365 365
Volejte zdarma Po-Pá: 8-18h
info@hodinky-365.cz
Ptejte se. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Naše prodejna v Ostravě

Sirotčí 10, Ostrava
Otevřeno Po-Pá 10-18h
Zobrazit klasickou verzi
FacebookInstagramYouTube

Bezpečný nákup a nadstandardní servis pro naše zákazníky

dTest
důvěrobody Spokojenost našich zákazníků ověřena! dTest certifikace obchodních podmínek. Certifikát bezpečného nákupu. Premium Service k hodinkám nad 2000 Kč zdarma. 365 dní na vrácení nepoužitého zboží. Akceptuje úhradu pomocí platební karty. Volejte ZDARMA
na 800 365 365
(Po-Pá: 8-18h)
Opravy hodinek od vyučeného hodináře. Hodinky, které jsou skladem a vy je objednáte do 13h dostanete další pracovní den.