Hodinky Casio G-Shock Gulfmaster GWN-1000-9AER

Casio G-Shock Gulfmaster GWN-1000-9AER Casio G-Shock Gulfmaster GWN-1000-9AER
Hodnocení: 5,0 - 1 recenze
Pánské hodinky - pryskyřicový řemínek, pryskyřicové pouzdro, minerální sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
Doprava ZDARMA
13 790 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 12.8.2016 15:00. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ premium service (v hodnotě 1 379 Kč) zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
Přidat k porovnání Číslo zboží: 070813

G-Shock GWN1000-9A technické parametry

Obecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrzení originality
Modelová řadaG-Shock / Master of G
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost200M - potápění
Hmotnost102g (středně těžké)
Záruka24 měsíců
Alternativní označeníG-Shock GWN-1000-9A
GShock GWN1000 9A
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
LunetaGMT
StupniceGMT
Luminiscenceručičky a indexy
Průměr ciferníku36mm
Řemínek
Materiál řemínkupryskyřice
Obvod22cm
Min.obvod14cm
Typ zapínánístandardní přezka
Šířka řemínku22-30 mm
Pouzdro
Materiál pouzdrapryskyřice
Sklíčkominerální
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a výška45 x 56mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka17mm
Pohon / strojek
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekCasio 5371
Funkce
Fáze měsíce Plně automatický kalendář Režim 12/24 Světové časy Alarm Odpočítávací stopky Stopky Barometr Hloubkoměr Kompas Teploměr Výškoměr Kontrola stavu baterie Osvětlení Příliv a odliv Rádiem řízené

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Video - Casio G-Shock Gulfmaster GWN-1000-9AER

Recenze

(muž, 35-54 let), 17.9.2015
Hodinky jsou svými funkcemi a vzhledem reprezentativní G-SHOCK. Krátce po nákupu jsem je podrobil náročnému testu ve Středozemním moři na všechny funkce které nabízejí, včetně adrenalinových vodních sportů. Dále mi záleží na atraktivním vzhledu a to určitě tento model splňuje, reakce okolí jsou toho důkazem. Závěrem lze říci, že to byla dobrá volba
Byl komentář užitečný? ANO (4) | NE (0)

Seznamte se - Hodinky Casio G-Shock Gulfmaster GWN-1000-9AER

Pánské hodinky CASIO G-SHOCK GWN-1000-9AER GULFMASTER jsou členem třetí řady z kolekce hodinek MASTER OF G, do které spadají řady hodinek G-SHOCK určené pro využívání v prostředí s nepříznivými vnějšími vlivy . Na jejich vývoji se podíleli profesionálové pracující v extrémních podmínkách.  Díky své odolnosti a námořnímu využití byl model GULFMASTER zařazen do standardního vybavení posádky německé záchranářské lodi Arkona spadající pod German Maritime Search and Rescue Service.

Ciferník modelu GWN-1000-9AER je antracitové barvy a ve spodní polovině mu dominuje invertní grafický LCD displej s šedostříbrným lemováním, který slouží k zobrazování funkcí, jako jsou stopky, nastavování alarmů, doprovodné informace k elektronickému kompasu, zobrazení barometrického tlaku a výškoměru. Další dominantou je subciferník zabírající téměř celou levou horní čtvrtinu ciferníku. V šedostříbrném lemování najdeme ukazatele pro sledování vývoje barometrických podmínek, ty ukazuje červeně lemovaná ručička s bílou luminiscenční výplní. Ve vnitřním poli se nacházíí dva bílé půlkruhové nápisy Tide Graph a Barometer. Hodinky disponují klasickými „námořními" hodinovými indexy kulatého tvaru, čtvrthodiny jsou značeny obdélníky a dvanáctá hodiny obráceným trojúhelníkem. Všechny indexy jsou natřeny bílou luminiscenční barvou s modrým lemováním, vyjma šestého indexu, jenž je lemován černě. Hodinová a minutová ručička jsou zvýrazněny bílou luminiscenční barvou s bílým lemováním. Vteřinová ručička je zvýrazněna červeně s luminiscenčním hrotem. Na vnější straně ciferníku se nachází žlutě vytištěné zkratky, které zastupují hlavní města časových zón.  V horní části ciferníku najdeme šedý nápis s informací, že hodinky spadají do řady G-SHOCK a vyrobila je společnost CASIO. Na označení třetí hodiny najdeme informaci o tom, že hodinky odolají tlaku vodního sloupce 20 barů a jsou vybaveny odolným pohonem. Nad displejem najdeme informaci, že se v hodinkách ukrývá Triple Sensor, který umožňuje měřit barometrický tlak, nadmořskou výšku a okolní teplotu.

Pouzdro modelu GWN-1000-9AER je vyrobeno ze žluté kompozitní pryskyřice. Dýnko je vyrobeno z titanu a je na něm vygravírováno logo G Shock Resistant a doprovodné údaje k hodinkám. Celé dýnko je přišroubováno čtyřmi šrouby k pouzdru. Hodinky jsou vybaveny čtyřmi rozměrnými titanovými tlačítky. Korunka je z téhož materiálu a je uzamykatelná bajonetovým mechanismem. Na pouzdře se nachází černý nápis u označení deváté hodiny, který informuje o umístěná čidla Tripple Sensoru, který je zvýrazněn černou barvou. Pouzdru dominuje rozměrná pevná luneta vyrobená z kovu s šedostříbrnou povrchovou úpravou, na které je plastická dvojitá stupnice napomáhající s určováním barometrického tlaku k predikci vývoje počasí. Ciferník je překryt minerálním sklem, které je odolné vůči poškrábání. Celé pouzdro je utěsněno proti vnikání vody a nečistot až do tlaku odpovídajíc 200 metrové hloubce (20 barů) a odpovídá standardu ISO 22810.

Pásek hodinek je vyroben ze stejného materiálu jako pouzdro hodinek, tedy z kompozitní pryskyřice žluté barvy. Zapínání je jednoduché, vyrobené z oceli.  Trnová spona ocelové barvy je kvůli šířce pásku vybavena dvojitým trnem. Ten zapadá do dvojřadu kulatých dírek, kterých je na pásku jedenáct. Hodinky tak lze upnout i na tenčí zápěstí o obvodu sedmnácti centimetrů. Na pásku se nachází jedno ocelové poutko pro zasunutí přečnívající části. Na jeho spodní straně je vyraženo logo G-SHOCK. Pásek je k pouzdru připevněn dvěma masivními šrouby. Zajímavostí u tohoto modelu je, že samotný pásek je díky svému uchycení výraznou součástí pouzdra. Polovina pásku, která je připevněna k horní části pouzdra má vyražený nápis G-SHOCK. Na spodní polovině pásku je vyražen nápis SHOCK RESISTANT. Oba nápisy jsou zvýrazněny černou barvou.

Strojek v těchto hodinkách je quartzový, je tedy poháněn baterií. O posuv ručiček se starají čtyři elektromotory. Strojek samotný je uložen v nárazuvzdorné ochraně z Alpha Gelu, který minimalizuje přenos vibrací z vnějších vlivů do strojku.

Hlavní funkcí hodinek CASIO G-SHOCK GWN-1000B-1BER je příjem pozemního rádiového signálu s přesnou časovou informací. Hodinky se dorozumí se všemi šesti stanicemi rozmístěnými po celé planetě a jsou tak maximálně přesné, umí samy aktualizovat letní a zimní čas. Další zásadní funkce hodinek vychází z integrované technologie Triple Senzor, která hodinkám umožňuje měřit barometrický tlak v rozmezí 260 až 1100hPa, měřit teplotu okolního prostředí v rozsahu -10 až +60°C a měřit výšku v rozsahu -700 až 10 000 m.  Další užitečnou funkcí je elektronický kompas ukazující magnetický sever. Samozřejmostí jsou funkce jako stopky s přesností měření na s 1/100s a délkou měřeného intervalu 24h, funkce až pěti denních alarmů, funkce odpočtu až 60 minut. Hodinky jsou vybaveny dvojitým LED osvícením jak pro LCD displej tak pro ciferník, který má příjemný lehce namodralý nádech. Hodinky jsou napájeny pomocí integrovaného solárního panelu.

Vlastnosti

Stopky (1/100sec, 24hr)

Stopky slouží k odměřování kratších časových intervalů, které lze měřit s přesností až na 1/100sec a maximálním dobou stopovaného intervalu 24hr. Stopky můžeme snadno využít v kuchyni při vaření, sportovních aktivitách, nebo při bláznivých sázkách s přáteli…

Dvojité osvětlení

Po stisku tlačítka LIGHT se zapne osvětlení jak analogové části ciferníku tak i podsvícení digitálního displeje. Ta zajišťuje výbornou čitelnost všech údajů.

Odolnost vůči otřesům

Hodinky jsou zkonstruovány tak, aby odolávaly vibracím, otřesům a nárazům a strojek tak neutrpěl nezvratné poškození.

Odolnost vůči rzi

Všechny části hodinek, které přicházejí do styku s vnějším prostředím, jsou vybaveny antikorozivná úpravoui.

Rádiově řízené (EU, USA, Japan, China)

Rádiově řízené hodinky jsou vybaveny systémem, který plošně zajišťuje seřizování elektronických přístrojů. Zařízení opatřená tímto systémem jsou nosiči tzv. atomového času, což pro jejich majitele znamená, že se mohou spolehnout na jejich bezvýhradnou přesnost. Tyto hodinky přijímají signál z vysílačů, které leží na území Velké Británie (Anthorn), Německa (Mainflingen), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka).

Barometr

Tyto hodinky mají zabudovaný tlakový senzor měřící atmosférický tlak. Tuto funkci navíc zpravidla doplňuje také grafika vývoje tlaku v několika posledních hodinách, která naznačuje vývoj počasí následujícího dne.

Fáze měsíce

Tato funkce zobrazuje fázi, ve které se Měsíc aktuálně nachází (dorůstá/couvá) a také její stáří. Obvykle se zobrazuje paralelně s hodnotami fáze přílivu/odlivu.

Funkce příliv a odliv

Tuto funkci uvítají zejména vyznavači mořských „lodních“ sportů. Hodinky díky ní dovedou na základě údajů o aktuálním čase a fázi měsíce vypočíst dle zeměpisné šířky a délky příliv a odliv pro oblast, ve které se nacházíte.

Kompas

S pomocí kompasu ve vašich hodinkách snadno detekujete polohu jednotlivých světových stran. Tuto funkci tedy bezesporu uvítají všichni vášniví horalové a dobrodruzi. Aby ovšem kompas fungoval spolehlivě, doporučujeme jej před jeho „plným zatížením“ zkalibrovat.

Rozšířený výškoměr

Rozšířený výškoměr má zabudovaný tlakový senzor naměří barometrický tlak, který je následně převeden na nadmořskou výšku. Rozšířená funkce výškoměru ale navíc průběžně uchovává všechny metry, které byly při tracku zdolány. Hodinky dovedou zachytit kolik metrů jste celkem během výstupu zdolali.

Teploměr (-10 / 60°C)

Tyto hodinky dovedou spolehlivě změřit teplotu ovzduší a to v rozmezí -10 / 60°C. Protože ale tělesná teplota může reálné hodnoty zkreslovat, pro dosažení stoprocentní správnosti se doporučuje hodinky sejmout ze zápěstí a nechat je pár chvil zadaptovat v daném klimatickém prostředí.

Výškoměr

Výška je stanovena ze zjištěného atmosférického tlaku, který hodinky přepočítají a vzhledem k výsledku mu přiřadí odpovídající nadmořskou výšku. Jestliže se atmosférický tlak sníží, nadmořská výška se zvýší a naopak.

Výškoměr s pamětí

Výškoměr s pamětí dovede hodnoty barometrického tlaku převést na stupně nadmořské výšky. Funkce „výškoměr s pamětí“ ovšem nenabízí jen holé změření výšky, ale podobně jako GPSky, i grafické zobrazení výstupu/sestupu. Navíc máte možnost si uložit do paměti hodinek až 24 výškových dat.

Režim 12/24

Čas může být zobrazován ve 12-ti nebo 24 hodinovém formátu. Např. 1:35 AM/PM, nebo 13:35.

Světové časy

Světové časy zobrazují aktuální čas v hlavních městech a předdefinovaných oblastech naší planety.

Odpočítávací stopky (1hr / 1sec)

Stopky, které počítají pozpátku. Pokud stopky dosáhnou času 0, vydají hodinky desetisekundový tón. Stopky jdou nastavit maximálně na 1hr, s odpočtem po 1sec. Hodinky tak dokážou zastoupit minutku v kuchyni.

5x denní alarm, hodinový signál

Denní alarm upozorňuje každý den ve stejnou dobu, kterou sami nastavíte. Hodinky mají 5x alarm. Hodinový signál vás upozorní každou celou hodinu.

Kontrola stavu baterie

S touto funkcí se setkáte u modelů se solárním napájením. Indikátor stavu baterie informuje majitele hodinek o aktuálním stavu baterie, tedy do jaké míry je nabita. To závisí na přísunu světelné energie.

Automatická korekce ručiček

Tato funkce kontroluje pozici ručiček každou hodinu a v případě potřeby ji upravuje (např. po posunu v důsledku otřesu či magnetismu).

Funkce pohybu ručiček

Stiskem tlačítka se ručičky posunou tak, aby byly dobře čitelné ostatní funkce jako např. stopky či datumovka. To zajišťuje vždy perfektní čitelnost hodinek.

Smart Access technologie

Systém Smart Access Technology (tzv. inteligentní korunka) poskytuje rychlý a intuitivní přístup ke všem klíčovým funkcí hodinek prostřednictvím elektronického koruny. Jedná se o zcela revoluční technologii. Tato korunka reaguje na zmáčknutí a otáčení.

Tlačítko tón on/off

Podržením jediného tlačítka vypnete nebo zapnete všechny tóny. Velmi užitečná funkce pro jednání, kino, či divadlo.

Zámek korunky

U modelů, které nabízejí širokou škálu inteligentních funkcí, je jedním z hlavních ovládacích prvků jejich korunka. Funkce „zámek korunky“ pak zabraňuje nevyžádanému přechodu hodinek do jiného módu následkem náhodného zmáčknutí korunky.

Zobrazení rychlosti

Zadáte vzdálenost k cíli a stisknete tlačítko stopek, aktuální rychlost se Vám zobrazí na displeji.

Pod vodou vydrží víc jak vy

Hodinky se stupněm voděodolnosti 200M zůstanou v suchu i při hlubokém potápění. Do 30-ti metrů pod vodou můžete být úplně v klidu.

Minerální sklíčko

Minerální sklíčko je dnes díky svým vlastnostem nejčastěji používaným typem hodinkového skla. Je velice tvrdé, zejména díky vysokému obsahu křemíku a povrchovému tvrzení. To z něj dělá materiál vysoce odolný vůči oděru. Minerální sklíčko je mnohem tvrdší než plastové. I na minerálním sklíčku se ale mohou objevit škrábance nebo vryp. Tvrdost tohoto skla odpovídá stupni 6 na Mohsově stupnici tvrdosti.

Řemínek z pryskyřice

Řemínky z umělé pryskyřice se dovedou ideálně přizpůsobit Vašemu zápěstí. Pryskyřice je pružná, odolná a má poměrně dlouhou životnost. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je snadno omyvatelný. Disponují jím především sportovní modely hodinek.

Standardní přezka

Standardní přezka je určena pro řemínky kožené, gumové a silikonové. Jedná se o nejrozšířenější zapínání. Oblíbené je především pro svou spolehlivost, nenáročnost a jednoduchou obsluhu.

Plně automatický kalendář

Plně automatický kalendář pozná přesné datum, bez ohledu na délce měsíce. Tento systém je naprogramován na několik let dopředu.

Solární napájení

Do hodinek s tímto typem napájení jsou integrovány tzv. fotovoltaické (solární) články, které dovedou jak umělé, tak sluneční světlo, přeměňovat na elektrickou energii a hodinky tak nepřetržitě dobíjet. Životnost solárního článku je oproti tomu stanovena přibližně na 10 let.

Značka Casio

Hodinářská firma Casio patří dnes již ke stálicím s garancí kvality na trhu s hodinářským zbožím. Tato firma se může pyšnit mnoha prvenstvími, která přinesla na trh s osobními časoměřiči potřebu pokroku a vývoje v moderních technologiích. Od prvního modelu hodinek s digitálním zobrazením věčného času ušla firma Casio ve vývoji hodinek dlouhou cestu a stále spěje k vytváření kvalitních a funkčních kousků za využití nejmodernějších technologií a moderního designu. Casio nabízí širokou škálu modelových řad hodinek od klasických analogových quartzových hodinek v elegantním stylu, až po vysoce odolné kousky se solárním pohonem a GPS signálem, z nichž si vybere opravdu každý. Díky své tradici na trhu s hodinkami se u této značky vždy můžete spolehnout, že dostanete kvalitní produkt, který Vám bude dlouho spolehlivě sloužit.
Modelová řada G-Shock
Casio G-Shock je vlajkovou lodí značky Casio, která se rozhodla vytvořit hodinky, které budou splňovat vysokou míru odolnosti proti vnějším vlivům i neopatrnému zacházení. Hodinky podstupují náročné testování a jejich devízou je odolnost proti nárazům, barometrickému tlaku a gravitačnímu působení. Díky těmto vlastnostem jsou tyto hodinky vhodné téměř na všechny druhy aktivit, ale díky sportovnímu vzhledu jsou určeny především pro muže, kteří dávají přednost funkčnosti před elegancí. Hodinky G-Shock se také velmi často objevují v akčních filmech na zápěstí hvězd filmových pláten jako Bradleyho Coopera v “Americkém sniperovi“ či Chrise Pratta v “Jurském Světě“. Díky velkému množství designových provedení si v této řadě vybere svého oblíbence snad každý muž.