» Hodinky » Pánské » Casio » G-Shock » MT-G & MR-G

Hodinky Casio G-Shock MTG-G1000D-1AER

Casio G-Shock MTG-G1000D-1AER Casio G-Shock MTG-G1000D-1AER
Pánské hodinky - ocel řemínek, pryskyřicové pouzdro, safírové sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
Doprava ZDARMA
37 990 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 7.11.2016 17:50. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ premium service (v hodnotě 3 799 Kč) zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
Přidat k porovnání Číslo zboží: 106748

G-Shock MTGG1000D-1A technické parametry

Obecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrzení originality
Modelová řadaG-Shock / MT-G & MR-G
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost200M - potápění
Hmotnost198g (těžké)
Záruka24 měsíců
Alternativní označeníG-Shock MTG-G1000D-1A
GShock MTGG1000D 1A
Ciferník
Ciferníkanalogový
LunetaGMT
StupniceGMT
Luminiscenceručičky a indexy
Průměr ciferníku34mm
Náramek
Materiál náramkuocel
Obvod21cm
Min.obvod15cm (upravíme zdarma)
Typ zapínánípřeklápěcí s bočním otevíráním
Šířka náramku20-27 mm
Pouzdro
Materiál pouzdrapryskyřice
Sklíčkosafírové
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a výška51 x 59mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka17mm
Pohon / strojek
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekCasio 5455
Funkce
24 hodinový ciferník Alarm Datumovka Duální čas GPS synchro. času Chronograf Odpočítávací stopky Osvětlení Plně automatický kalendář Rádiem řízené Stopky Světové časy Ukazatel dní v týdnu

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Video - Casio G-Shock MTG-G1000D-1AER

Seznamte se - Hodinky Casio G-Shock MTG-G1000D-1AER

Pánské hodinky CASIO G-SHOCK MTG-G1000D-1AER jsou nejvýše postaveným modelem řady hodinek MT-G, která je prémiovou řadou hodinek G-SHOCK a celkově druhou nejvyšší v hierarchii modelových řad společnosti CASIO.

Ciferník modelu MTG-G1000D-1AER je černý s vyraženou strukturou karbonové tkaniny. Ručičky u tohoto modelu jsou vyrobeny z karbonu. Hodinová a minutová ručička je zvýrazněná bílou barvou a jsou opatřeny luminiscencí, ta vteřinová je zvýrazněná bílou barvou bez luminiscence. Ručička ukazatele dne v týdnu plní zároveň funkci ukazatele aktuálně používané funkce a je zvýrazněná bílou barvou. Ostatní jsou natřeny černou barvou s bíle zvýrazněnými hroty. Indexy jsou vyvedeny ve stříbrné barvě a plochy v horní části jednotlivých indexů jsou opatřeny luminiscencí. Na ciferníku samotném najdeme čtyři subciferníky. Prvním se nachází mezi druhým a třetím hodinovým indexem a znázorňuje čas ve formátu 12/24 hodin. Druh se nachází u šesté hodiny a slouží jako ukazatel druhého časového pásma a při přepnutí do funkce stopek slouží jako minutový a hodinový sčítací registr. K tomu je připojen malý P/A ciferníček, který ukazuje, jestli je v dané časové zóně dopoledne, či odpoledne. Největší subciferník se nachází mezi devátým a desátým hodinovým indexem a je zvýrazněn strukturou glóbu. V nativním stavu ukazuje dny v týdnu, které jsou zvýrazněný bílým písmem na šedostříbrném podkladu spolu s airplane módem. Při používání libovolné funkce ukazuje ručička na zkratku dané funkce. Na pozici půl páté najdeme okénko s ukazatelem dne v měsíci. V ciferníku dominují šedostříbrné nápisy, které informují nositele, že se jedná o hodinky spadající do rodiny G-SHOCK,kolekce MT-G a o umění přejímat čas z globálního a navigačního polohového systému GPS.

Pouzdro modelu MTG-G1000D-1AER je vyrobeno ze dvou odlišných materiálů, přední a zadní díl je vyroben z oceli s broušenou povrchovou úpravou, zatímco střed je vyroben z černé kompozitní pryskyřice, které má za úkol chránit jádro hodinek. Celý tento korpus je pevně spojen čtyřmi tubusovými spoji pro zajištění ještě vyšší tuhosti. Hodinky mají pevnou lunetu pouze s vyraženým nápisem G-SHOCK  u dvanácté hodiny a SHOCK RESISTANT u šesté hodiny, oba nápisy jsou vyraženy černou barvou. Na vnitřní straně lunety jsou na černém podkladu vytištěny bílým textem zkratky zastupující hlavní města časových zón. Smart Acces korunka i obě tlačítka jsou vyvedeny ve zlaté barvě. Na dýnku je vygravírováno Triple G logo a doprovodné údaje k hodinkám. Ciferník kryje safírový krystal, který je vybaven vnitřní antireflexní vrstvou pro minimalizaci odlesků. Pouzdro samotné je utěsněno proti vnikání vody odpovídající hloubce 200 metrů.

Náramek hodinek je ve stejném barevném provedení jako pouzdro samotné. Je vyroben z oceli s kartáčovanou povrchovou úpravou. Vnitřní část náramku je opatřena vložkou z černé kompozitní pryskyřice, která zajišťuje pohodlné nošení a příjemnější pocit při dotyku s pokožkou. Spona je překlápěcí s bočním štípacím mechanismem pro otevření. Na její spodní straně jsou malé plošky z černé pryskyřice zajišťující ochranu před poškrábáním a nárazy. Mezi těmi můžeme spatřit vyražený nápis G-SHOCK. Náramek je k pouzdru připevněn dvěma masivními šrouby. Každý z těchto šroubů je tvořen dvěma částmi, které jsou spojeny závitem.

Strojek v těchto hodinkách je quartzový, je tedy poháněn baterií. O posuv ručiček se stará pět elektromotorů z toho ten hlavní pro hodinovou, minutovou a vteřinovou ručičku je zdvojen pro co nejrychlejší posuv při nastavování. Strojek samotná je ještě uložen v nárazuvzdorné ochraně z Alpha Gelu, který minimalizuje přenos vibrací směrem od pouzdra k útrobám.

Hlavní funkcí hodinek CASIO G-SHOCK MTG-G1000D-1AER je hybridní určování času za pomocí příjmu pozemního rádiového signálu a časové složky signálu GPS. Hodinky jsou tak maximálně přesné a umí samy aktualizovat čas, je-li při cestování změněno časové pásmo. Samozřejmostí jsou funkce jako stopky s přesností měření na jednu vteřinu, odpočet v rozmezí 1 minuty až 24 hodin, denní alarm (může upozorňovat na pravidelné užívání léků), nebo LED osvětlení ciferníku Super Illuminator namodralé barvy. Pro cestování letadlem slouží airplane mode, který vypne příjmy signálů, které by mohly rušit palubní přístroje.

 

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 24hr)

Stopky slouží k odměřování kratších časových intervalů, které lze měřit s přesností až na 1/1sec a maximálním dobou stopovaného intervalu 24hr. Stopky můžeme snadno využít v kuchyni při vaření, sportovních aktivitách, nebo při bláznivých sázkách s přáteli…

Super-Illuminator

Při stisknutí tlačítka je číselník osvětlen jasným světlem v módní barvě.

Odolnost vůči otřesům

Hodinky jsou zkonstruovány tak, aby odolávaly vibracím, otřesům a nárazům a strojek tak neutrpěl nezvratné poškození.

Odolnost vůči vibracím

Hodinky jsou vyrobené tak, aby odolávaly vibracím pomocí alpheGELu.

Rádiově řízené (EU, USA, Japan, China)

Rádiově řízené hodinky jsou vybaveny systémem, který plošně zajišťuje seřizování elektronických přístrojů. Zařízení opatřená tímto systémem jsou nosiči tzv. atomového času, což pro jejich majitele znamená, že se mohou spolehnout na jejich bezvýhradnou přesnost. Tyto hodinky přijímají signál z vysílačů, které leží na území Velké Británie (Anthorn), Německa (Mainflingen), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka).

Duální čas

Hodinky s funkcí duálního času zobrazují čas dvou nebo více různých časových zón. Užitečná pro ty, kteří často cestují do zahraničí, nebo naopak v zahraničí mají blízkou osobu, vždy tak třeba ví zda-li je vhodný čas na zavolání.

Světové časy

Světové časy zobrazují aktuální čas v hlavních městech a předdefinovaných oblastech naší planety.

Odpočítávací stopky (24hr / 1sec)

Stopky, které počítají pozpátku. Pokud stopky dosáhnou času 0, vydají hodinky desetisekundový tón. Stopky jdou nastavit maximálně na 24hr, s odpočtem po 1sec. Hodinky tak dokážou zastoupit minutku v kuchyni.

Denní alarm

Denní alarm vám připomene události, které se opakují každý den, tím, že vydává zvukový signál v nastaveném čase.Tato funkce může například upozornit na pravidelné užívání léků.

Automatická korekce ručiček

Tato funkce kontroluje pozici ručiček každou hodinu a v případě potřeby ji upravuje (např. po posunu v důsledku otřesu či magnetismu).

Režim Letadlo

V režimu Letadlo hodinky odpojí některé funkce, např. Bluetooth. Základní funkce zůstavají i nadále zapnuté, takže můžete používat budík, stopky atd. Po vypnutí režimu Letadlo můžete využívat opět všechny funkce hodinek.

Smart Access technologie

Systém Smart Access Technology (tzv. inteligentní korunka) poskytuje rychlý a intuitivní přístup ke všem klíčovým funkcí hodinek prostřednictvím elektronického koruny. Jedná se o zcela revoluční technologii. Tato korunka reaguje na zmáčknutí a otáčení.

Zámek korunky

U modelů, které nabízejí širokou škálu inteligentních funkcí, je jedním z hlavních ovládacích prvků jejich korunka. Funkce „zámek korunky“ pak zabraňuje nevyžádanému přechodu hodinek do jiného módu následkem náhodného zmáčknutí korunky.

Neobrite

Luminiscenční vrstva, která zajišťuje, i po krátkém nasvícení, dlouhodobě dobrou čitelnost ve zhoršených světelných podmínkách.

Pod vodou vydrží víc jak vy

Hodinky se stupněm voděodolnosti 200M zůstanou v suchu i při hlubokém potápění. Do 30-ti metrů pod vodou můžete být úplně v klidu.

Safírové sklíčko

V hodinářském průmyslu se využívá safír syntetický, získávaný z korundu. Safírové sklíčko je odolné vůči poškrábání. K podření safírového sklíčka však může dojít, a to dostane-li se do kontaktu se stejně tvrdým nebo tvrdším materiálem. Nevýhodou safírových skel je jejich křehkost.

Náramek z nerezové oceli

Nerezová ocel (Stainless steel) je pevná, odolná proti mechanickému i chemickému poškození, nepodléhá korozi, co se týče životnosti, je prakticky nezničitelná. K jejím nevýhodám se řadí vyšší hmotnost, která může snižovat uživatelský komfort, a náchylnost ke vzniku vlásečnicových škrábanců, které jdou poměrně snadno rozleštit. Takovému náranku se říká tah.

Překlápěcí spona s bočním otevíráním

Překlápěcí spona je nejrozšířenější model zapínání, který se používá u hodinek. Jedná se o spolehlivý, jednoduchý a velice praktický typ zapínání. Při jeho náhodném rozepnutí nedochází ke spadnutí hodinek z ruky. Náhodné rozepnutí je složitější, protože spona má boční otevírání.

Datumovka a ukazatel dne

Datumovka zobrazuje aktuální datum pomocí čísla a ukazatel dne v týdnu zobrazuje cizojazyčnou zkratku aktuálního dne. Ukazatelé můžou být automatické a bývájí umístěné v malém okénku na ciferníku nebo formou ciferníku, na které ukazuje ručička.

Plně automatický kalendář

Plně automatický kalendář pozná přesné datum, bez ohledu na délce měsíce. Tento systém je naprogramován na několik let dopředu.

Solární napájení

Do hodinek s tímto typem napájení jsou integrovány tzv. fotovoltaické (solární) články, které dovedou jak umělé, tak sluneční světlo, přeměňovat na elektrickou energii a hodinky tak nepřetržitě dobíjet. Životnost solárního článku je oproti tomu stanovena přibližně na 10 let.

Značka Casio

Hodinářská firma Casio patří dnes již ke stálicím s garancí kvality na trhu s hodinářským zbožím. Tato firma se může pyšnit mnoha prvenstvími, která přinesla na trh s osobními časoměřiči potřebu pokroku a vývoje v moderních technologiích. Od prvního modelu hodinek s digitálním zobrazením věčného času ušla firma Casio ve vývoji hodinek dlouhou cestu a stále spěje k vytváření kvalitních a funkčních kousků za využití nejmodernějších technologií a moderního designu. Casio nabízí širokou škálu modelových řad hodinek od klasických analogových quartzových hodinek v elegantním stylu, až po vysoce odolné kousky se solárním pohonem a GPS signálem, z nichž si vybere opravdu každý. Díky své tradici na trhu s hodinkami se u této značky vždy můžete spolehnout, že dostanete kvalitní produkt, který Vám bude dlouho spolehlivě sloužit.
Modelová řada G-Shock
Casio G-Shock je vlajkovou lodí značky Casio, která se rozhodla vytvořit hodinky, které budou splňovat vysokou míru odolnosti proti vnějším vlivům i neopatrnému zacházení. Hodinky podstupují náročné testování a jejich devízou je odolnost proti nárazům, barometrickému tlaku a gravitačnímu působení. Díky těmto vlastnostem jsou tyto hodinky vhodné téměř na všechny druhy aktivit, ale díky sportovnímu vzhledu jsou určeny především pro muže, kteří dávají přednost funkčnosti před elegancí. Hodinky G-Shock se také velmi často objevují v akčních filmech na zápěstí hvězd filmových pláten jako Bradleyho Coopera v “Americkém sniperovi“ či Chrise Pratta v “Jurském Světě“. Díky velkému množství designových provedení si v této řadě vybere svého oblíbence snad každý muž.
Podřada MT-G & MR-G
Exkluzivní prémiová řada hodinek Casio MT-G snoubí kvalitativní prvky řady G-Shock se stylovým designem nejvyšší kvality, což nadchne i toho nejnáročnějšího muže. Casio navrhlo řadu hodinek, které posouvají celý koncept odolných hodinek G-Shock na tu nejvyšší úroveň a to především využitím nejnovějších technologií, kvalitní oceli a jedinečného designového zpracování. Ambassadorem této řady se stal hudební manažer Scott MacLachlan, který zastupuje hvězdy jako Lorde, Sol3 Mio a Thomston.