» Hodinky » Pánské » Casio » Protrek » PRW-2500

Hodinky Casio Protrek PRW-2500T-7ER

Casio Protrek PRW-2500T-7ER Casio Protrek PRW-2500T-7ER
Hodnocení: 5,0 - 4 recenze
Pánské hodinky - titanový řemínek, pryskyřice pouzdro, minerální sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
Doprava ZDARMA
10 990 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 5.12.2019 21:30. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ premium service (v hodnotě 1 099 Kč) zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
+ možnost gravírování (vyrytí věnování) 790 Kč
Přidat k porovnání Dotaz na zboží

Technické parametry

Obecné
Číslo zboží023443
ZnačkaCasio (japonsko)
potvrzení originality a osvědčení původu
Modelová řadaProtrek
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost200M - potápění
Hmotnost115g (středně těžké)
Záruka24 měsíců
Ciferník
Ciferníkdigitální
Lunetaobousměrně otočná, azimutální
Stupniceazimutální
Luminiscencenení
Náramek
Materiál náramkutitan
Obvod21cm
Min.obvod13cm (upravíme zdarma)
Typ zapínánípřeklápěcí
Šířka náramku18 mm
Pouzdro
Materiál pouzdrapryskyřice
Sklíčkominerální
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Průměr54mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka17mm
Pohon / strojek
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekCasio 3258
Přesnost±15s za měsíc
BaterieCTL1616
Funkce
Alarm Automatický kalendář Barometr Fáze měsíce Kompas Kontrola stavu baterie Odpočítávací stopky Osvětlení Příliv a odliv Rádiem řízené Režim 12/24 Stopky (Chronograf) Světové časy Teploměr Výškoměr

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Video - Casio Protrek PRW-2500T-7ER

Recenze

(muž, 25-34 let), 15.11.2014
Opravdu skvělé, velké a i přes to lehké hodinky. Vynikající čitelnost displeje jak ve dne, tak v noci díky celoplošnému podsvícení. Oceňuji možnost automatického rozsvícení při náklonu ruky, které je závislé na okolním světle, takže přes den zbytečně nevybíjí baterii. Veškeré funkce, ať už jsou to stopky nebo kompas, funguji naprosto bez chyb. Jsem překvapený, že i přes své rozměry na ruce nijak nezavazi a díky své malé hmotnosti si často myslím, že je ani nemam;-). Samozřejmostí je vodotěsnost, která je 20bar. To sice nemá zatím kde vyzkoušet, ale od koupi jsem hodinky nesundal uz si prošly hodněkrát vodou. Vše je naprosto v pořádku. Kdo má rád lehce sportovni design, spolu s titanovým řemínkem, který dává hodinkám i trochu elegance, mel by si vybrat tento model. Já mohu jen doporučit.
Byl komentář užitečný? ANO (16) | NE (3)
(muž, 55 a více let), 16.4.2018
Pro moji častou činnost (cestování, sport) jsou téměř nepostradatelné. Jednak jsou krásné na ruce a potom oceňuji jejich funkce, které využiji především při sportu. Zastávám osobní názor, že hodinky jsou šperk chlapa. A tyto hodinky můj názor zcela potvrzují.
Byl komentář užitečný? ANO (2) | NE (3)
(žena, 35-54 let), 2.5.2019
Hodinky dostal můj muž k narozeninám. Jsou báječné! jsou neuvěřitelně lehké a přitom robustní, mají velice dobře čitelný display, s možností nastavení. díky rádiovému signálu jdou přesně. Prostě obrovská spokojenost
Byl komentář užitečný? ANO (0) | NE (2)
(muž, 55 a více let), 24.6.2015
Hodinky nosím stále, a jsou skvělé, hned si mohu zjistit, jaký je barometrický tlak a v jaké se nacházím nadmořské výšce. Velkou výhodou je, že se do budoucna nemusím starat o výměnu baterie, každé světlo je velký pomocník a hodinky jsou stále nabité. V létě budu u moře, tak uvidím, jak se budou chovat při potápění. Hodinky doporučuji všem bez rozdílu věku, určitě budou spokojeni, tak jako já.
Byl komentář užitečný? ANO (6) | NE (10)

Pánské sportovní hodinky Casio PRW-2500T-7ER jsou mají pouzdro vyrobeno ze syntetické pryskyřice s kovovým designem. Díky zpracování jsou velmi lehké a při nošení rovněž pohodlné. Maji masivní konstrukci, která se na mohutném pánském zápěstí bude vyjímat. Designově výrobci hodinky pojaly velmi nadčasově, nejvíce ozvláštňující prvek pak tvoří luneta umístěná na svrchní části pouzdra, která udává přibližný směr. Hodinky disponují celou škálou revolučních funkcí, které potěší zejména milovníky outdorových aktivit a dobrodružství. Několikagramové hodinky vám na vašich výpravách navíc citelně ušetří místo v krosně, neboť zastoupí hned několik měřicích přístrojů, bez kterých se správný horal neobejde.

Vlastnosti

Stopky (1/100sec, 24hr)

Stopky slouží k odměřování kratších časových intervalů, které lze měřit s přesností až na 1/100sec a maximálním dobou stopovaného intervalu 24hr. Stopky můžeme snadno využít v kuchyni při vaření, sportovních aktivitách, nebo při bláznivých sázkách s přáteli…

Plně automatické osvětlení

Díky integrovanému mechanismu se osvětlovací panel aktivuje, je-li paže ve vodorovné poloze a zápěstí nakloněno směrem k obličeji, přibližně do úhlu 40°. Systém je také citlivý na množství okolního světla. Za dobré viditelnosti není ciferník osvětlován ani v případě, jsou-li hodinky ve výše uvedené poloze. V případě potřeby lze tuto funkci jednoduše deaktivovat.

Odolnost vůči mrazu -10°C

Hodinky jsou zkonstruovány tak, aby perfektně fungovaly i při teplotách do -10°C.

Rádiově řízené (EU, USA, Japan, China)

Rádiově řízené hodinky jsou vybaveny systémem, který plošně zajišťuje seřizování elektronických přístrojů. Zařízení opatřená tímto systémem jsou nosiči tzv. atomového času, což pro jejich majitele znamená, že se mohou spolehnout na jejich bezvýhradnou přesnost. Tyto hodinky přijímají signál z vysílačů, které leží na území Velké Británie (Anthorn), Německa (Mainflingen), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka).

Barometr

Tyto hodinky mají zabudovaný tlakový senzor měřící atmosférický tlak. Tuto funkci navíc zpravidla doplňuje také grafika vývoje tlaku v několika posledních hodinách, která naznačuje vývoj počasí následujícího dne.

Fáze měsíce

Tato funkce zobrazuje fázi, ve které se Měsíc aktuálně nachází (dorůstá/couvá) a také její stáří. Obvykle se zobrazuje paralelně s hodnotami fáze přílivu/odlivu.

Funkce příliv a odliv

Tuto funkci uvítají zejména vyznavači mořských „lodních“ sportů. Hodinky díky ní dovedou na základě údajů o aktuálním čase a fázi měsíce vypočíst dle zeměpisné šířky a délky příliv a odliv pro oblast, ve které se nacházíte.

Kompas

S pomocí kompasu ve vašich hodinkách snadno detekujete polohu jednotlivých světových stran. Tuto funkci tedy bezesporu uvítají všichni vášniví horalové a dobrodruzi. Aby ovšem kompas fungoval spolehlivě, doporučujeme jej před jeho „plným zatížením“ zkalibrovat.

Rozšířený výškoměr

Rozšířený výškoměr má zabudovaný tlakový senzor naměří barometrický tlak, který je následně převeden na nadmořskou výšku. Rozšířená funkce výškoměru ale navíc průběžně uchovává všechny metry, které byly při tracku zdolány. Hodinky dovedou zachytit kolik metrů jste celkem během výstupu zdolali.

Teploměr (-10 / 60 °C)

Tyto hodinky dovedou spolehlivě změřit teplotu ovzduší a to v rozmezí -10 / 60 °C. Protože ale tělesná teplota může reálné hodnoty zkreslovat, pro dosažení stoprocentní správnosti se doporučuje hodinky sejmout ze zápěstí a nechat je pár chvil zadaptovat v daném klimatickém prostředí.

Výškoměr

Výška je stanovena ze zjištěného atmosférického tlaku, který hodinky přepočítají a vzhledem k výsledku mu přiřadí odpovídající nadmořskou výšku. Jestliže se atmosférický tlak sníží, nadmořská výška se zvýší a naopak.

Výškoměr s pamětí

Výškoměr s pamětí dovede hodnoty barometrického tlaku převést na stupně nadmořské výšky. Funkce „výškoměr s pamětí“ ovšem nenabízí jen holé změření výšky, ale podobně jako GPSky, i grafické zobrazení výstupu/sestupu. Navíc máte možnost si uložit do paměti hodinek až 24 výškových dat.

Režim 12/24

Čas může být zobrazován ve 12-ti nebo 24 hodinovém formátu. Např. 1:35 AM/PM, nebo 13:35.

Světové časy

Světové časy zobrazují aktuální čas v hlavních městech a předdefinovaných oblastech naší planety.

Odpočítávací stopky (1hr / 1sec)

Stopky, které počítají pozpátku. Pokud stopky dosáhnou času 0, vydají hodinky desetisekundový tón. Stopky jdou nastavit maximálně na 1hr, s odpočtem po 1sec. Hodinky tak dokážou zastoupit minutku v kuchyni.

Yacht timer

Yacht timer je používán k odstartování regat. Odpočitávací úsek může být nastaven mezi 1 a 10-ti minutami. Hodinky vydají akustický signál každou minutu a poté každou vteřinu po dobu posledních 10-ti sekund.

5x denní alarm

Denní alarm upozorňuje každý den ve stejnou dobu, kterou sami nastavíte. Hodinky mají 5x alarm.

Kontrola stavu baterie

S touto funkcí se setkáte u modelů se solárním napájením. Indikátor stavu baterie informuje majitele hodinek o aktuálním stavu baterie, tedy do jaké míry je nabita. To závisí na přísunu světelné energie.

Tlačítko tón on/off

Pomocí této funkce vypnete nebo zapnete všechny tóny. Velmi užitečná funkce pro jednání, kino, či divadlo.

Duplex LCD

Jedná se o dva displeje umístěné nad sebou, kdy ten první je průhledný a umožňuje dodatečné zobrazení funkcí, či informací.

Pod vodou vydrží víc jak vy

Hodinky se stupněm voděodolnosti 200M zůstanou v suchu i při hlubokém potápění. Do 30-ti metrů pod vodou můžete být úplně v klidu.

Minerální sklíčko

Minerální sklíčko je dnes díky svým vlastnostem nejčastěji používaným typem hodinkového skla. Je velice tvrdé, zejména díky vysokému obsahu křemíku a povrchovému tvrzení. To z něj dělá materiál vysoce odolný vůči oděru. Minerální sklíčko je mnohem tvrdší než plastové. I na minerálním sklíčku se ale mohou objevit škrábance nebo vryp. Tvrdost tohoto skla odpovídá stupni 6 na Mohsově stupnici tvrdosti.

Titanový náramek

Titan je barevně stálý tvrdý a velmi lehký kov, dobře odolný vůči otěru. Jedná se o hypoalergenní kov, který nevyvolává žádné negativní reakce pokožky.

Překlápěcí spona s horní pojistkou a bočním otevíráním

Překlápěcí spona je nejrozšířenější model zapínání, který se používá u náramkových hodinek. Jedná se o spolehlivý, jednoduchý a velice praktický typ zapínání. Náhodné rozepnutí je složitější, protože spona má boční otevírání a je jištěno horní pojistkou.

Plně automatický kalendář

Plně automatický kalendář pozná přesné datum, bez ohledu na délce měsíce. Tento systém je naprogramován na několik let dopředu.

Luneta udávající směr

Tuto lunetu můžete využívat k přibližnému stanovení směru.

Solární napájení

Do hodinek s tímto typem napájení jsou integrovány tzv. fotovoltaické (solární) články, které dovedou jak umělé, tak sluneční světlo, přeměňovat na elektrickou energii a hodinky tak nepřetržitě dobíjet. Životnost solárního článku je oproti tomu stanovena přibližně na 10 let.

Značka Casio

Hodinářská firma Casio patří dnes již ke stálicím s garancí kvality na trhu s hodinářským zbožím. Tato firma se může pyšnit mnoha prvenstvími, která přinesla na trh s osobními časoměřiči potřebu pokroku a vývoje v moderních technologiích. Od prvního modelu hodinek s digitálním zobrazením věčného času ušla firma Casio ve vývoji hodinek dlouhou cestu a stále spěje k vytváření kvalitních a funkčních kousků za využití nejmodernějších technologií a moderního designu. Casio nabízí širokou škálu modelových řad hodinek od klasických analogových quartzových hodinek v elegantním stylu, až po vysoce odolné kousky se solárním pohonem a GPS signálem, z nichž si vybere opravdu každý. Díky své tradici na trhu s hodinkami se u této značky vždy můžete spolehnout, že dostanete kvalitní produkt, který Vám bude dlouho spolehlivě sloužit.
Modelová řada Protrek
Modelová řada Casio Protrek je určena zejména pro všechny novodobé dobrodruhy, kteří při svých výpravách ocení multifunkčnost a spolehlivost těchto hodinek. Hodinky jsou konstruovány tak, aby vyhovovaly požadavkům outdoorových sportů a disponují širokou škálou užitečných funkcí a moderním designem. Řadu Casio Protrek si do svého filmu zvolili tvůrci filmu “Chappie“ kde je hrdě nosí oskarový herec Hugh Jackman. Hodinky Casio Protrek si oblíbil také Mark Ruffalo, který jakožto propagátor alternativních zdrojů energie vyzdvihuje především jejich solární pohon. Díky modernímu designu a dokonalé spolehlivosti si je jistě zamilujete i Vy.