»

Meteostanice METE ON 1 (data 90ti regionů Evropy)

Prodej ukončen
Meteostanice METE ON 1 (data 90ti regionů Evropy) Meteostanice METE ON 1 (data 90ti regionů Evropy)
Číslo zboží: 006149

Technické parametry

Obecné
Záruka24 měsíců

Seznamte se - Meteostanice METE ON 1 (data 90ti regionů Evropy)

Unikátní meteorologická stanice METE ON 1 představuje novou kategorii přístrojů, které se začínají pomalu objevovat i v Evropě. V USA jsou již tyto přístroje běžně k dostání. Čím se tedy tento přístroj odlišuje od ostatních meteostanic?

Tato osobní meteorologická stanice je přijímačem informací o předpovědi počasí. Na rozdíl od obvyklých meteorologických stanic, které měří a sledují vývoj jednotlivých meteorologických prvků, zobrazuje tato stanice data předpovědi počasí METEOTIME, která jsou denně zpracována profesionálními meteorology, pracujícími s nejmodernější technikou.

Stanice je konstruována tak, aby mohla přijímat kódovaná data METEOTIME, která obsahují předpověď počasí. Tato data jsou vysílána spolu se signálem řízení hodin HBG (z vysílače ve Švýcarsku) a DCF-77 (z vysílače v Německu). Proto také stanice zobrazuje čas řízený rádiovým signálem se všemi výhodami, jako je přesnost a automatická změna na čas letní a zimní.

Předpověď počasí pro 60 + 30 regionů

Meteorologická stanice umožňuje příjem předpovědi počasí pro 60 regionů Evropy až na 4 dny dopředu a předpovědi počasí pro dalších 30 regionů na 2 dny dopředu.

METE ON 1 Dispay

1. Ikona příjmu signálu HBG a DCF-77
2. Rádiovým signálem řízený čas a datum
3. Ikona příjmu dat
4. Symbolová předpověď počasí na den
5. Přepověď rychlosti a směru větru a dešťových srážek
6. Symbolová předpověď počasí na noc
7. Předpověď pro aktuální den
8. Ikona pro kritické povětrnostní situace
9. Předpověď pro až 3 dny
10. Ikona kvality příjmu signálu
11. Další informace (region, hlášení o možnosti kritických podmínek)

Systém METEOTIME funguje takto:

Dvakrát denně je vyhodnocena předpověď počasí švýcarským úřadem pro meteorologii Meteotest. Data se technicky zpracují a pošlou do PTB (Physikalisch Technische Bundesanstalt) v Německu provozující vysílač DCF-77 a METAS (národní meteorologický institut) ve Švýcarsku provozující vysílač HGB. Přijímače, které mají zabudovány dekodéry Meteotime Technology pak mohou tato data zobrazit.

Evropa je rozdělena na devadesát oblastí, které jsou očíslovány. Projekt METEONTIME zahrnuje 60 oblastí Evropy s předpověďmi na 4 dny pro tyto země: Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Francie, Monako, Benelux, Dánsko. Částečné pokrytí je pro Švédsko, Norsko, Itálii (včetně Vatikánu a San Marina), Sicílie, Anglie, Slovinsko a Česká republika (region 50, 51, částečně 83). Ikon pro předpověď je patnáct, dále je zobrazena teplota, směr a maximální rychlost větru a čas východu a západu Slunce pro 250 evropských měst.

Dále je 30 dodatečných oblastí s předpovědí na 2 dny: Sicílie / Korsika , Andorra, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Skotsko, sever Švédska, Chorvatsko, Bosna-Hercegovina, Norsko, 2 vysokohorské oblasti ve Švýcarsku, Polsko, Maďarsko

METEONTIME Zonemap

Technické údaje:

  • Možnost podsvícení displeje: automatické, vypnuto, zapnuto
  • Rozsah měření teploty -21 - +40 °C
  • Počet ikon předpovědi: 15
  • Rozsah měření rychlosti větru: 0 - 118,5 km/h
  • Napájení: 6 V/ DC (4x 1,5 V tužková baterie)
  • Rozměry: (Š x V x H): 255 x 170 x 41 mm