» Hodinky » Pánské » Seiko » Astron

Hodinky Seiko Astron GPS Solar Dual Time SSE047J1

5 let záruka
Prodej ukončen
Seiko Astron GPS Solar Dual Time SSE047J1 Seiko Astron GPS Solar Dual Time SSE047J1
Pánské hodinky - titanový řemínek, titanové pouzdro, safírové sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže
Číslo zboží: 106441

Technické parametry

Obecné
ZnačkaSeiko (Japonsko)
potvrzení originality
Modelová řadaAstron
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost100M - plavání
Záruka24 měsíců
+ 5 let záruka na strojek zdarma
Ciferník
Ciferníkanalogový
Luminiscenceručičky a indexy
Náramek
Materiál náramkutitan
Typ zapínánípřeklápěcí s bočním otevíráním
Pouzdro
Materiál pouzdratitan
Sklíčkosafírové, antireflexní
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a výška45 x 45mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka13mm
Pohon / strojek
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekSeiko 8X53
Funkce
Datumovka Duální čas Plně automatický kalendář Světové časy Ukazatel dní v týdnu GPS synchro. času Kontrola stavu baterie

Video - Seiko Astron GPS Solar Dual Time SSE047J1

Seznamte se - Hodinky Seiko Astron GPS Solar Dual Time SSE047J1

Většina hodinek používá quartzový strojek, u kterého jste odkázání na jeho přesnost. Ty lepší jsou řízené rádiovým signálem, kde quartzový strojek je schopen přijímat rádiový signál z jedné ze 6ti stanic na světě a tímto signálem je schopen se řídit. Má to ale háček - musíte být v dosahu jedné z těchto stanic a hodinky se každý den přepínají do režimu "příjem" aby čas aktualizovaly. Největši novinkou v technologii řízení hodinek je však schopnost hodinek zachytit čas a kalendář (stejně tak i Vaši pozici na planetě) z družit GPS. Tato revoluční novinka dává hodinkám možnost synchronizovat se kdekoliv na zeměkouli (jediným omezením tak zůstává být v dosahu signálu z vesmíru venku nebo u otevřeného okna). Seiko Astron jsou tak prvními hodinkami, které jsou řízeny GPS signálem a zároveň napájeny slunečním světlem. Teoreticky to z nich dělá věčně přesné a věčně nabité a to je úžasné, nemyslíte?

Takže jak vlastně hodinky Seiko Astron fungují? Stejně jako u rádiem řízených hodinek se i tyto hodinky jednou denně automaticky (nebo kdykoli manuálně) přepnou do režimu "příjem s GPS signálem" a synchronizují signál ze 4 satelitů najednou. To zajistí aby hodinky přesně věděly, kde na planetě se nacházíte. Podle toho potom hodinky nastaví přesný čas a datum z jedné z 39 časových zón. To vše lze provést díky seiko vyvinutém quartz strojku, který spotřebovává jen velmi málo energie. Podle Seika trvá 6 vteřin aktualizovat čas a 30 vteřin polohu. Z pohledu funkčnosti, hodinky mají hlavní čas, druhou časovou zónu ( ve 24 hodinovém formátu), věčný kalendář, indikátor síly signálu a další údaje týkající se připojení k GPS.

Hodinky jsou opravdovým mistrovským dílem. Pouzdro je leštěno ručně technikou "Zaratsu". Tato technika se kromě Seiko Astron používá výhradně u mnohem dražších modelů z řady Grand Seiko. Tato starodávná technika se v dřívějších dobách využívala při výrobě mečů a i dnes se dělá téměr beze změny - ručně. Techniku zaratsu mohou provádět jen ti nejzkušenější japonští mistři, kteří v továrně na výrobu Seiko Astron dělají výhradně tuto činnost. Zaratsu se učí minimálně 5 let a zdokonaluje se celý život. Výsledkem je dokonalý lesk, který je téměř jako zrcadlo. Na tomto modelu ji můžete viděl po stranách pouzdra.

Protože jedním z cílů Seiko Astron je dokonalá přesnost, byla z tohoto důvodu zbudována ve výrobním závodě Seiko výrobní linka o sedmi robotech, kteří mají na starosti jedinou věc a to nasazení ručiček. Aby byly ručičky nasazeny naprosto přesně, jsou navíc tito roboti uzavřeni v komorách nepřístupných světlu zvenčí, což by mohlo ovlivnit funkci čidel robota a tím i jeho přesnost při nasazování ručiček.

Hodinky mají keramickou lunetu, speciálně ošetřenou proti oděrkám. Sklíčko je vyvinuto přímo firmou seiko, která má zvlášť továrnu na výrobu těchto sklíček. Výsledkem je neuvěřitelná čistota a průhlednost skla, které budí dojem jako by hodinky vůbec žádné sklo neměly, což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že efekt sklíčka je naprostou fantazií. Ciferník není plochý, ale je dělán efektem 3D, což obzvláště přes toto sklíčko nádherně vyniká.

Pánské hodinky Seiko Astron SSE047J1 jsou elegantní model se širokou škálou funkcí, který bude imponovat nejednomu muži. Hodinky jsou vyrobeny z titanu. Pouzdro je ručně leštěno a po celém povrchu má tak stejnou texturu. Používá se k tomu unikátní Zaratsu technika, která zajišťuje, že v každém odrazu světla je pouzdro dokonalé. Pevná keramická luneta má stejně jako ciferník bílou barvu. Ciferník hodinek disponuje kontrastními indexy a ručičkami s luminicsencí. Hodinky mají solární napájení a GPS, což zajišťuje přesnost chodu kdekoliv na světě. Hodinky disponují široko škálou funkcí včetně režimu úspory energie nebo funkce letního času. Tento revoluční model Vás dozajista ohromí.

Vlastnosti

Odolnost vůči magnetickému poli

Mezinárodní norma pro antimagnetické hodinky (ISO 764) udává, že antimagnetické hodinky musí odolat expozici stejnosměrného magnetického pole o intenzitě 4 800 A/m, přičemž hodinky si musejí zachovat přesnost chodu +/- 30 sekund/den.

Duální čas

Hodinky s funkcí duálního času zobrazují čas dvou nebo více různých časových zón. Užitečná pro ty, kteří často cestují do zahraničí, nebo naopak v zahraničí mají blízkou osobu, vždy tak třeba ví zda-li je vhodný čas na zavolání.

Světové časy

Světové časy zobrazují aktuální čas v hlavních městech a předdefinovaných oblastech naší planety.

Režim Letadlo

V režimu Letadlo hodinky odpojí některé funkce, např. Bluetooth. Základní funkce zůstavají i nadále zapnuté, takže můžete používat budík, stopky atd. Po vypnutí režimu Letadlo můžete využívat opět všechny funkce hodinek.

Užijte si plavání i vodní sporty

Hodinky s voděodolností 100M zvládnou všechny vodní sporty provozované na hladině a mělké potápění, nebo šnorchlování. I pár metrů pod vodou zůstanou hodinky stále "v suchu".

Antireflexní sklíčko

Antireflexní povrchovou úprava hodinkových skel eliminuje odrazy a odlesky světla, např. přímého sluneční záření. Ciferník je tedy díky této úpravě lépe čitelný i ve zdánlivě nepříznivých podmínkách. Podstata antireflexní úpravy spočívá v aplikaci speciální vrstvy různých sloučenin, které jsou za vysokých teplot „napařeny“ na povrch sklíčka.

Safírové sklíčko

V hodinářském průmyslu se využívá safír syntetický, získávaný z korundu. Safírové sklíčko je odolné vůči poškrábání. K podření safírového sklíčka však může dojít, a to dostane-li se do kontaktu se stejně tvrdým nebo tvrdším materiálem. Nevýhodou safírových skel je jejich křehkost.

Titanový náramek

Titan je barevně stálý tvrdý a velmi lehký kov, dobře odolný vůči otěru. Jedná se o hypoalergenní kov, který nevyvolává žádné negativní reakce pokožky.

Překlápěcí spona s bočním otevíráním

Překlápěcí spona je nejrozšířenější model zapínání, který se používá u hodinek. Jedná se o spolehlivý, jednoduchý a velice praktický typ zapínání. Při jeho náhodném rozepnutí nedochází ke spadnutí hodinek z ruky. Náhodné rozepnutí je složitější, protože spona má boční otevírání.

Datumovka a ukazatel dne

Datumovka zobrazuje aktuální datum pomocí čísla a ukazatel dne v týdnu zobrazuje cizojazyčnou zkratku aktuálního dne. Ukazatelé můžou být automatické a bývájí umístěné v malém okénku na ciferníku nebo formou ciferníku, na které ukazuje ručička.

Plně automatický kalendář

Plně automatický kalendář pozná přesné datum, bez ohledu na délce měsíce. Tento systém je naprogramován na několik let dopředu.

Keramická luneta

Luneta vyrobená z keramiky - velmi tvrdého a odolného materiálu, odolného vůči poškrábání

Šroubovací dýnko

Šroubovací dýnko je jedním z prvků hodinek, které intenzifikují jejich ochranu. Šroubovací víčko eliminuje vniknutí vlhkosti, vody, prachu a nečistot do hodinkového pouzdra. Doporučované pravidelné revize strojku díky tomuto prvku stačí provádět po uplynutí delšího časového intervalu. Aby ale dobře plnilo svou funkci, je nutné dbát na jeho pevné dotažení při uzavírání pouzdra.

Solární napájení

Do hodinek s tímto typem napájení jsou integrovány tzv. fotovoltaické (solární) články, které dovedou jak umělé, tak sluneční světlo, přeměňovat na elektrickou energii a hodinky tak nepřetržitě dobíjet. Životnost solárního článku je oproti tomu stanovena přibližně na 10 let.

Související skupiny: luxusní, titanové, voděodolné, japonské

O značce Seiko Astron

Hodinky Seiko jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička
Značka Seiko
Japonská značka Seiko má na trhu s hodinářským zbožím silné postavení a dlouholetou tradici. Za toto postavení vděčí mimo jiné odvahou experimentovat a zkoušet inovativní technologie, což také vedlo ke vzniku zcela prvních quartzových hodinek, přičemž tuto technologii později převzaly další firmy. Hodinky Seiko charakterizuje spolehlivost a přesnost, díky čemuž se s nimi můžeme setkat na množství sportovních akcí, jako je například Mistrovství světa v lehké atletice. Krom výše zmíněných vlastností jsou hodinky Seiko výjimečné také propracovaným designem, díky kterému je můžete využít pro každodenní nošení i do společnosti.
Modelová řada Astron
Modelová řada Seiko Astron nabízí luxusní hodinky nejvyšší kvality, které svým majitelům přinesou potěšení hned v několika oblastech. Hodinky Astrovy disponují vysoce spolehlivým GPS přijímačem, díky kterému jsou hodinky vždy seřízené dle aktuálního pobytu svého majitele. Solární pohon hodinek zajišťuje perfektní spolehlivost hodinek. Krom již zmíněných funkcí jsou hodinky dokonale designérsky zpracované, což z každého kousku dělá unikátní a funkční módní doplněk. Tváří hodinek se stala světová tenisová jednička Novak Djokovic.