» Blog » Amazfit

Amazfit GTS/GTR 3 představení – Není ten displej z jiného světa?

Tagy: Představení | Amazfit | Dámské | Dětské | Pánské | Chytré

Dominik Hok | 12.10.2021 | 3 MIN | 1x komentář

Za mě osobně Amazfit vyrábí ty nejlepší levné chytré hodinky na trhu. O to větší radost jsem měl, když jsem se dozvěděl o vydání nových modelů – Amazfit GTS 3 a GTR 3. V poměru cena/výkon excelovaly tyto modely už dříve, ale teď se posouvají zase na další úroveň.

V čem jsou tyto modely výjimečné:

  • nízká cenovka vzhledem k výbavě
  • sytě barevný Ultra HD AMOLED displej
  • široká senzorová výbava
  • nadprůměrná výdrž baterie
  • hlasový asistent
  • ovládání korunkou

Amazfit GTR 3 – Navrát ke starým dobrým kořenům

Amazfit GTR 3 inklinuje ke klasickému designu, což také potvrzuje jeden ovládací prvek, který najdeme u hodinkových předků – korunka. Tu používají například Apple Watches a nově se teď dostala i na GTR 3. Používá se například pro scrollování napříč seznamy či menu.

Přední strana je téměř bez rámečku a displej pokrývá 66 % přední strany. Když už je o displeji řeč... Ten je fakt šupa. Už z fotek a videí je vidět, že je dostatečně velký (1,39"), má vysoké rozlišení (454x454), jemnost (326 ppi) a podsvícení (1000 nitů).

Senzorová výbava je vlastně úplně stejná, jako u předchozího modelu, ale na tom není nic špatného. Byla totiž hodně dobrá i předtím. V hodinkách najdeme biometrický snímač, který zaznamenává vaši srdeční tepovou frekvenci, okysličení krve a stres.

Krom toho najdeme v hodinkách také akcelerometr, gyroskop, barometr a GPS k záznamu trasy.

Čas vám může ušetřit hlasová asistentka Alexa, kterou si můžete připojit třeba k chytré domácnosti nebo s její pomocí ovládat hodinky.

Je trochu škoda, že s hodinkami opět nezaplatíme, ale u čínských výrobků jsem si už na to tak nějak zvykl. Také je škoda, že opět nepodporují aplikace třetí strany nebo streamovací služby.

Amazfit GTR 3 – Ještě elegantnější, ještě lepší

Novinkou je také vylepšená verze PRO, která se v řadě GTR objevuje úplně poprvé. Oproti silikonovému řemínku, který najdeme na základní verzi, tato varianta disponuje koženým.

Mezi hlavní rozdíly ale rozhodně patří, že z PRO verze vyřídíte své telefonní hovory a také tam je úložiště 2,3 GB pro vaši hudbu.

I displej je o něco vylepšený – je větší (1,45"), má vyšší rozlišení (480x480 px) a lepší jemnost (331 ppi). Hlavním rozdílem ale je, že rámeček je o něco menší a tak displej pokrývá 70 % přední části.

Baterka je v tomto modelu také o něco lepší a při aktivním používání hodinky vydrží až 10 dní. Oproti tomu základní verze "pouze" 6 dní.

Také je verze PRO o chlup lehčí. Základní verze totiž váží 49 gramů, ta PRO pouhých 32 gramů.

Malý rozdíl je také v počtu sportovních aktivit, ale to si nechme podrobně až na recenzi. :)

Amazfit GTS 3 – Pro milovníky hran

Amazfit GTS 3 je vlastně to stejné jako model GTR 3, akorát v hranatém kabátku. Teď se vzhled ještě vyšperkoval otočnou korunkou, která zaujala svou pozici ve středu pravé strany pouzdra.

Displej má hodně podobné vlastnosti jako GTR 3 výše. Nicméně, hranaté pouzdro dává hodinkám širší možnosti zobrazení – potvrzuje to také úhlopříčka 1,75 palce. Rozlišení je pak 390x450 pixelů, jemnost 341 ppi a podsvícení taktéž 1000 nitů.

Senzorová i funkční výbava je pak naprosto totožná, ale co bych ještě vyzdvihl, je váha a tloušťka hodinek. Váží pouhých 24 gramů a tloušťka je 8,8 mm. Že "hodinky na ruce přes den neucítíte" v tomto případě opravdu není prázdná fráze.

Pokud by se vám líbil spíše hranatý model, je škoda, že tady jsme se verze PRO nedočkali. Jestli tedy máte zájem o GTS 3 s možností telefonování a s hudebním přehrávačem, máte smůlu. Tyto vymoženosti najdete pouze v Amazfit GTR 3 PRO.

Kdy se Amazfit GTS 3 a GTR 3 dočkáme?

Oficiální začátek prodeje je 15. října 2021. Do té doby byste mi třeba mohli napsat do komentářů, jestli se vám tento model líbí a jestli stojí za hřích. :)


Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Janpřed 4 dny, reagovat
Nejsem zastánce chytrých hodinek, v případě verze GTR na koženém řemínku bych o pořízení chytrých hodinek i uvažoval. Je pro mě lákavý hlavně displej a výdrž baterie.