» Blog » Garmin

Garmin Venu 2 představení – Jaké vychytávky přináší?

Dominik Hok | 22.4.2021 | 4 MIN | 16x komentář

Garmin Venu patří k jedněm z nejoblíbenějších kousků od této americké firmy. A proč? Jako jeden z mála modelů je elegantní, vybavený jak sportovními, tak chytrými funkcemi a to všechno ještě zabalí do přijatelné cenovky. Teď se ale model Garmin Venu 2 dočkal ještě modernějšího vzhledu, dvojnásobné výdrže baterie, dvou velikostí a tolika dalších vychytávek, že se mi to tady do úvodu prostě nevleze.

Po letošní novince Garmin Enduro přichází americká firma s další velkou zprávou – vydává Garmin Venu 2. I předchozí generace už byla dost "nabouchaná", a tak se dnes podíváme na to, co přináší ta současná. Hodinky jsem sice v ruce ještě neměl, ale podle dostupných informací je novinek víc než dost.

Garmin Venu: Otestováno Radimem
23.4.2020 - Radim Pochyba
Garmin Venu: Otestováno Radimem

Co přináší Garmin Venu 2?

Ať zbytečně neztrácíte čas, tak tady máte to nejdůležitější hned ze startu. Garmin Venu 2 přináší:

 • dvě velikosti (průměr 45 a 40 mm)
 • delší výdrž baterie
 • nový optický snímač tepové frekvence Elevate 4 (pulzní oxymetr teď používá 4 diody oproti předchozí jedné)
 • nová technologie AMOLED displeje
 • nová technologie grafického procesoru
 • nové vzhledy widgetů
 • nový algoritmus od firmy Firstbeat pro monitoring spánku (nově se zobrazuje analýza spánku také v hodinkách)
 • nový algoritmus pro funkci Body Battery
 • nové sportovní profily – turistika, HIIT a další
 • nové posilovací sety i s grafickým vyjádřením, kterých svalů se toto cvičení týká a animací, jak tento cvik přesně máme udělat
 • nová funkce "zdravotního snímku"
 • odhad fitness věku
 • větší úložiště
 • výzvy přímo v hodinkách
 • nová technologie "rychlonabíjení"

Dvě velikosti, aby si každý mohl vybrat

Předchozí generace se nabízela pouze v jedné velikosti a mohlo často docházet k situacím, kdy jsou hodinky pro někoho moc malé, nebo naopak moc velké. Teď to Garmin "pozichroval" dvěma velikostmi pouzdra – 40 a 45 mm. Rozdíly u těchto modelů nejsou téměř žádné, až na výdrž baterie, která je u menšího modelu o den kratší.

Garmin Venu 2 se bude nabízet ve dvou barevných variantách.

Menší Venu 2S ve čtyřech barevných variantách.

Venu 2 nabídne dvojnásobnou výdrž baterie oproti předchozí generaci

Jedním z neduhů Garmin Venu byla výdrž baterie, což Garmin vyřešil razantním způsobem. Výdrž baterie prostě zdvojnásobil. A tak oproti předchozím pěti dnům teď Garmin Venu 2 vydrží 11 dní a menší Venu 2S o den méně.

Naše videopředstavení:

Nový snímač tepové frekvence pravděpodobně bude lépe měřit okysličení krve

Nový snímač tepové frekvence je něco, co ovlivní veškeré novinky, které odteď vyjdou, protože se určitě objeví ve všech nadcházejících modelech. Venu 2 je tedy v tomto průlomový model a snímač Elevate 4 se kromě jiného postavení diod dočkal většího počtu červených diod, které slouží k měření okysličení krve. Doteď veškeré snímače měřily okysličení pouze jednou diodou a Elevate 4 k tomu používá hned čtyři diody.

Nový model – nový displej

Předchozí generace měla rozlišení 390x390 pixelů. Větší Venu 2 bude mít rozlišení 416x416 pixelů a menší 360x360 pixelů. Kromě toho teď bude možné nastavit více údajů v režimu Always-On než jen čas (např. kroky, tepovou frekvence a jiné). Použili také jinou technologii, kdy sloučili dotykovou obrazovku a displej. Lepšímu vykreslení obrazu dopomáhá také nový grafický procesor.

Nový displej bude okořeněný novou vizuální stránkou widgetů, které teď vypadají ještě o kus moderněji než u předchozích generací.

Nové algoritmy zlepší analýzu spánku a funkci Body Battery

Analýza spánku teď bude k náhlédnutí přímo v hodinkách, ale kromě toho teď firma Firstbeat pro Garmin vytvořila nový algoritmus. Doteď vždy hodinky vykreslily jen poměr lehkého, hlubokého a REM spánku, ale nově spánek také vyhodnotí na stupnici od 0 do 100.

Aktualizace se dočkala také funkce Body Battery, která na škále od 0 do 100 zobrazuje "nabití" těla. To vyhodnocovala na základě spánku, stresu a fyzických aktivit. Tato funkce měla tendenci víceméně po každém spánku dát Body Battery na 100, ale s novou analýzou by měla funkce fungovat o kus lépe.

S Venu 2 budete přesně vědět, které svaly posilujete a jestli cvik děláte správně

Pro nadšence HIIT cvičení mám dobrou zprávu. Konečně je to tady! Garmin Venu 2 teď dokáže monitorovat HIIT, ale také turistiku či bouldering.

K lepšímu porozumění cviku pak Venu 2 u posilování zobrazí také animaci, jak se má daný cvik správně dělat a kromě toho zobrazí, které svaly toto cvičení ovlivňuje.

Klidový test vytváří záznam o vašem zdraví

Kromě HIITU přibyla také funkce "zdravotního snímku", kdy musíte 2 minuty sedět či ležet úplně v klidu a hodinky vyhodnotí vaší tepovou frekvenci, okysličení, variabilitu srdečního tepu a vytvoří záznam. Tento test si pak můžete dělat pravidelně a srovnávat hodnoty.

Novou vychytávkou je také fitness věk

Docela populární technologickou záležitostí je odhad fitness věku. Někoho potěší, někoho zklame. Nicméně, odhad fitness věku se teď dostal i do hodinek Garmin. Výpočet se vytváří na základě vaší kondice, BMI a jiných údajů.

Více místa pro hudbu nikdy není na škodu

První generace měla úložiště 3 GB a do těchto hodinek jste "nasoukali" až 500 skladeb. Do Venu 2 se teď vejde až 650 skladeb.

Potěší také rychlonabíjení, kdy se hodinky za 10 minut nabijou tak, že dokážou monitorovat až 1 hodinu dlouhou aktivitu s GPS.

Kromě těch větších vychytávek pak Garmin ještě obohatil tento model možností zobrazení výzev přímo v hodinkách. Takže pokud budete soutěžit se sousedem v počtu kroků, přehled uvidíte na svém zápěstí.

Zdroj fotek

Tagy: Chytré | Recenze | Garmin

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Tomášpřed 63 dny, reagovat
Zdravím Vás, jen jsem se chtěl zeptat, kdy je předpokládané datum uvedení do prodeje na českém trhu. Děkuji
Dominik Hokpřed 62 dny
Zdravím, Tomáši. Garmin na svých stránkách uvádí 2-4 týdny. Přesné datum zatím nevíme. :/
Janovičkapřed 61 dny, reagovat
Dobrý deň prajem, bude možné pomocou nejakého update dostať nové funkcie do klasických Venu. Prípadne ich doinštalovať pomocou aplikácií Garmin? Ďakujem pekne
Dominik Hokpřed 59 dny
Zdravím, to bohužel zatím nedokážu říct, ale věřím, že některé funkce se určitě dostanou i do starších modelů. :)
Laurapřed 60 dny, reagovat
U hodinek mě neskutečně láká animace správně provedeného cviku dále určitě fitness věk a zdravotní snímek. Za mě super!
Zdeněk Nýdrlepřed 50 dny, reagovat
Dobrý den Dominku, už jste mně nedávno pomáhal s "rozchozením" mých Fenixů 6 PRO a tak se ptám (a asi to bude zajímat i další fandy Garminů), jestli se něco z nových funkcí Venu může objevit i v aktualizacích Fenixů. Díky za reakci.
Dominik Hokpřed 50 dny
Zdravím, Zdeňku. To ukáže až čas, prozatím jsem ještě neměl v ruce ani Venu 2, tak to nedokážu říct. Pak dám vědět. :)
Luciapřed 38 dny, reagovat
Dobrý deň, hľadám hodinky hlavne na beh, hiit cvičenia, turistiku, stacionárny bicykel... oplatí sa mi čakať na tieto hodinky alebo je nejaká vhodná alternatíva k nim ? Ďakujem moc
Matěj Urbaczkapřed 35 dny
Zdravím Lucio, buď můžete počkat, anebo se můžete rozhodnout pro starší model Venu nebo Vívoactive 4. Ty sice nemají HIIT hned v základu, ale můžete si tuto aktivitu nahrát přes Garmin Connect IQ. Pokud netrváte na dotykovém displeji, tak se také můžete poohlédnout po řade Garmin Fenix 6.:-)
Luciapřed 35 dny
Ďakujem krásne a z týchto dvoch skôr ktoré odporúčate
Matěj Urbaczkapřed 35 dny
Já bych zvolil hodinky Vívoactive 4, protože mají delší výdrž baterie. Mají ale transflektivní displej, který není tak kontrastní, jako AMOLED a může působit trošku mdle. Jinak mají Venu a Vívoactive úplně stejné funkce.:-)
Dar. Otovapřed 28 dny, reagovat
Jak je docileno toho, ze mají delší vydrž baterie oproti vivoactive 4, když je použit Amoled displej?
Dominik Hokpřed 27 dny
Zdravím, kdyby to byla takto dostupná informace, už by to dělala i konkurence, takže to nedokážu říct. :) Pravděpodobně to bude celkovou úpravou náročnosti hardwaru hodinek na baterku (taktování procesoru, atd.). Samozřejmě se mohla také posunout náročnost AMOLED displeje, ale to jsou jen spekulace.
Emapřed 20 dny, reagovat
Garmin Venu 2S Rose Gold - asi jsem se zamilovala:)
Milanpřed 17 dny, reagovat
Ahoj, tak 14 nebo 21 dnů čekání? Jak si mám nastavit lunetu?
Dominik Hokpřed 16 dny
Ahoj, Milane. Venu 2S u nás už bylo, ale zase je tento model nedostupný. Větší velikost jsem ještě neměl tu čest vidět a není známo, kdy se objeví.

Hodinky zmíněné v článku

9 990 Kč očekávaná novinka
9 990 Kč očekávaná novinka
Novinka Červen
9 990 Kč nedostupné
Novinka Červen
9 990 Kč nedostupné
Novinka Květen
9 990 Kč nedostupné
Novinka Květen
9 990 Kč nedostupné
Novinka Květen
II. Jakost
9 990 Kč nedostupné
Novinka Květen
Rozbalené, sleva 3%
9 690 Kč nedostupné