Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 7.10.2021 | 7 MIN

Máte jasno – chtěli byste pořídit prostě ty nejkrásnější dámské hodinky. Tečka. Najít a vybrat takové hodinky, které by byly jednoduše ty nej podle vás, ovšem může být proces na dlouhé dny i týdny. Pro ty, kteří se stále nemohou rozhodnout a potřebují špetku inspirace, jsme dnes připravili výběr dámských favoritů za rok 2021 v různých kategoriích.

V tomto článku jsme se cenově nijak neomezovali. Článek, v němž jsme si stanovili cenovou hranici, najdete níže:

Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)
13.10.2021 - Eliška Měrková
Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)

(1) Diamanty – Sázka na jistotu

Proč zvolit hodinky osazené diamanty? Tady je hledání důvodu opravdu jednoduché – diamanty jsou krásné. Jejich jas, jiskřivost, lom světla a pověstná "diamantová záře" je zkrátka nezaměnitelná a hodinky s diamanty tak budou skvělým dárkem.

Nejoblíbenějšími hodinkami s diamanty se staly švýcarské Tissot T-Wave Lady Quartz, které dostaly podobu elegantního šperku osázeného čtyřmi drobounkými diamanty o 0,0084 ct.

Původně byly hodinky koncipovány jako valentýnská edice, k našemu štěstí se však jejich ladné křivky inspirované hedvábnou stuhou staly tak oblíbenými, že se později zařadily mezi běžně dostupnou kolekci.

V našem magazínu naleznete jak výběr cenově dostupných hodinek s diamanty (do 12 000 Kč), tak výběr luxusnějších hodinek s diamanty pro ty náročnější z vás:

6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)
2.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)

6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty
4.1.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty

(2) Růžově-zlaté – Nejpopulárnější barva kovu posledních let

Víte, která barva kovu je v současnosti ve světě módy nejvíc in? Je to rose gold, neboli teplá měděná barva s růžovým tónem. Ta udává tón módních přehlídek i Instagramu a dle redaktorů slavných módních časopisů je nepravděpodobné, že by nás růžově-zlatý trend v nejbližší době opustil.

Pozornost si v roce 2021 získaly růžově-zlaté hodinky se solárním pohonem – Citizen Elegant Eco-Drive, které jsou kouskem tradiční japonské značky Citizen, technologického velikána hodinářského světa. Sympatie vyvolal jak jemný a elegantní vzhled hodinek, tak pohodlí, které plyne ze solárního napájení (není třeba měnit baterii).

6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata
9.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata

(3) Velké hodinky – Moderní a jednoduché

Už od přelomu tisíciletí provází hodinářský svět trend velkých hodinek, který se nevyhnul ani dámám. Předpokládá se, že popularita tzv. oversize hodinek pramení ze skutečnosti, že s tím, jak se ženy postupně postavily na úroveň mužů, si osvojily také původně pánské velikosti hodinek. Spousta žen by totiž stylově raději upřednostnila hodinky v pánském stylu – velké, nepřezdobené a jednoduché.

V této kategorii nebyl favorit žádným překvapením. Hodinky Festina Boyfriend nejsou jen nejoblíbenějším modelem z kategorie velkých dámských hodinek, jsou také našimi nejoblíbenějšími dámskými hodnikami vůbec! A že na nich "nic zvláštního" není? Jejich největší síla spočívá právě v nevtíravé jednoduchosti.

6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky
29.4.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky

(4) Malé hodinky – Pro dámy útloručky

Je na vás většina hodinek tak nějak nepěkně velká, řemínek vždy zapínáte na poslední dírku a číselník, který zabírá celou plochu vašeho zápěstí, vám zkrátka nelichotí? Pak je nejspíš čas porozhlédnout se v kategorii malých dámských hodinek.

Za letošní rok jsme v kategorii drobných hodinek vybrali Citizen Elegant Eco-Drive Radio Controlled s průměrem 30 mm. Ty jsou díky malým rozměrům, jemnému provedení a zlato-stříbrné barevné úpravě decentním šperkem ve formě hodinek.

Proto překvapí svou praktičností. Disponují safírovým sklíčkem, které jen tak nepoškrábete, vysokou voděodolností a solárním napájením. A co je na nich to nejzajímavější? Každou noc hodinky přijímají rádiový signál, čímž si dokáží na vteřinu přesně seřídit čas.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

(5) Bílé hodinky – Čisté a elegantní

Bílá je barva čistoty a elegance a není sporu o tom, že se tyto vlastnosti přenáší také na hodinky. S krásou bílých hodinek však přichází drobné úskalí – ani nejopatrnější nositelce nevydrží bílý řemínek navěky. Ale nebojte, až přijde jeho čas, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

Dámské hodinky Prim Czech team 2020 byly minulý rok navrženy ve spolupráci s Českým olympijským výborem pro olympiádu, která se až do letoška nemohla uskutečnit. Tokijská olympiáda v roce 2021 přinesla sice jinou speciální edici olympijských Primek, ta původní si ale stihla získat srdce (a zápěstí) našich zákaznic svým čistě bílým vzhledem a velkým, dobře čitelným číselníkem.

U designu hodinek převažuje moderní minimalismus, který bílým hodinkám sluší. Na čisté ploše číselníku vynikají geometrické číslice a rovné stříbrné ručky, které s vizuální jednoduchostí hezky ladí.

Vedle pánského protějšku Prim Czech Team 2020 s černým řemínkem.

Vedle pánského protějšku Prim Czech Team 2020 s černým řemínkem.

6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky

(6) Zlaté hodinky – Barva slunce a přepychu

Hodinky ve zlaté barvě dokáží v nositelce vyvolat hřejivý pocit přepychu. A co teprve, když se lesklého povrchu hodinek dotknou zlaté sluneční paprsky a vznikne nádherná podívaná, kterou majitelky zlatých doplňků moc dobře znají.

Japonská značka Citizen na spojení se sluncem vsadila i po technické stránce a opatřila jejich nejoblíbenější zlaté hodinky Citizen Elegant EM050 solárním pohonem, který čerpá energii ze světla. Hodinky tedy nepotřebují výměnu baterie, díky čemuž jsou nejen praktické, ale také ekologické.

Číselník krášlí jemné šachovnicové šrafování a teplejší okrový odstín, který v kombinaci se zlatou ladí perfektně.

Dámské zlaté hodinky: 5 kousků, které jen tak nevyjdou z módy
15.1.2020 - Agáta Vřeská
Dámské zlaté hodinky: 5 kousků, které jen tak nevyjdou z módy

(7) Klasické sportovní hodinky – Když si potrpíte na funkčnosti

Jste typ ženy, který si ráno místo lodiček raději nazuje tenisky a jednoduchý, sportovnější vzhled je vám prostě bližší? Dámské sportovní hodinky sází nejen na vzhled, ale především na praktičnost, odolnost a "nenačančaný" design.

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled jsou jednoznačnými favority této kategorie a není se čemu divit. Jejich jedinečnost ve světě dámských hodinek mluví za vše.

Seřízení času pomocí rádiového signálu bylo totiž vždy výsadou pánských hodinek. Oblíbenost dámských Citizen Radio Controlled však dokazuje, že i ženám záleží na praktické stránce a nezaleknou se množství funkcí a vychytávek.

6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky
2.9.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky

(8) Titanové hodinky – Elegantní řešení pro citlivou pokožku

Žít s citlivostí na nikl není nic příjemného. Zvláště, když sháníte doplňky. Pravdou je, že dokonce i v kvalitní chirurgické oceli, ze které je zhotovena většina hodinek, se nachází překvapivě velké množství niklu. Řešením mohou být hodinky z titanu, který je 100% antialergenní.

3 790 Kč skladem

Za nejkrásnější hodinky z titanu jsme zvolili oblíbené Boccia Titanium, které jsou milovány pro jejich jemný vzhled a šperkový náramek. Boccia Titanium je německá značka, která je specifická tím, že vyrábí hodinky a šperky výhradně z titanu.

6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku
5.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku

(9) Dobře čitelné – Postačí i letmý pohled

Dobře čitelné hodinky jsou takové, u kterých k přečtení času stačí i letmý pohled. Mají jednobarevný a jednoduchý číselník, na kterém se nevyskytují žádné rušivé prvky, dobře viditelné a kontrastní ručky oproti pozadí číselníku vyznačené indexy, v ideálním případě arabskými číslicemi.

Hodinky Tissot Bella Ora si zákaznice získaly originálním zpracováním číselníku. Na první pohled zaujmou velké a protáhlé arabské číslice vykreslené tenkou linkou, která dává modelu odlehčený ráz.

Bella Ora se nabízí na tmavomodrém koženém řemínku. Kdyby vám však modrá zrovna neladila k oděvu, v balení najdete také náhradní řemínek v meruňkovém tónu.

6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč
4.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč

(10) Hranaté hodinky – Retro, které se vrací

Hranaté hodinky nemusí být jen pro ženy, které preferují symetrii a ostré hrany. Nezapomínejme, že byly populární hlavně v druhé polovině minulého tisíciletí, a tak z nich dýchá lákavá atmosféra minulosti.

Švýcarský Tissot se svou dlouholetou tradicí (počínající rokem 1853) érou hranatých hodinek samozřejmě prošel. Není tak divu, že se designové spojení vintage prvků s moderními elementy opravdu podařilo. V kategorii hranatých hodinek se na piedestal postavily Tissot Lovely Square.

Drobounké čtvercové hodinky Tissot Lovely Square jsou s průměrem činícím pouhých 20 mm opravdovým šperkem ve formě hodinek. Tomuto dojmu napomáhá elegantní milánský náramek, který hranatému tvaru sluší, a hluboce modrá barva číselníku.

6 NEJ: Elegantní dámské hranaté hodinky
15.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Elegantní dámské hranaté hodinky

(11) Mechanické automaty – Důležité je to, co se nachází uvnitř

Mnoho milovníků hodinek na mechanické strojky stále nedá dopustit, a to i přesto, že oproti nim mají quartzové (bateriové) strojky v lecčem navrch. Mechaniky jsou historicky starší, náročnější na zhotovení a také vyžadují určitou péči. Tím však získávají něco jako duši či osobnost, čemuž se levnější quartzky zkrátka nevyrovnají.

Nebudu přehánět, když řeknu, že dámské Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic jsou neobyčejné dámské hodinky. Také proto se staly vítězem našeho výběru. Neobvyklá arktická modř a zvláštní, asymetrické průhledy na zdobený strojek uhranuly nejednu milovnici hodinek.

Tzv. Open Heart – průhled přes číselník na srdce hodinek (setrvačku), není u dámských hodinek zrovna tuctový rys. Tím spíše, když si s jeho designem v Hamiltonu opravdu pohráli.

6 NEJ: Dámské mechanické automaty
15.6.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské mechanické automaty

Tip navíc: Hodinky, které sladíte se svým protějškem

Už jste slyšeli o párových hodinkách? Jsou skvělým dárkem k výročí svatby či jiným příležitostem, kdy chcete tomu druhému ukázat, že patříte k sobě. Na citové hodnotě dárku pak přidá například vygravírované osobní věnování.

Párovým hodinkám vládne spíše klasická elegance, která sluší oběma. Pánské Tissot Tradition Quartzdámské Tissot Tradition Lady Quartz jsou švýcarské hodinky tradiční značky, jejichž síla spočívá v designu, který spolehlivě ověřil čas. Kombinace leštěné ušlechtilé oceli s bílým číselníkem z nich činí ideální společenské hodinky, svou neutrálností se však nevyloučily ani z oblasti "každodenního nošení" – jak do kanceláře, tak třeba na společnou romantickou večeři.

Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě
28.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku