Fotogalerie nejkrásnějších dámských hodinek

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 22.8.2022 | 7 MIN

Máte jasno – chtěli byste pořídit ty nejkrásnější dámské hodinky. Tečka. Najít a vybrat takové hodinky, které by byly jednoduše ty nej může být proces na dlouhé dny i týdny. Pro ty, kteří se stále nemohou rozhodnout a potřebují špetku inspirace, jsme dnes připravili výběr dámských favoritů v různých kategoriích.

V tomto článku jsme se cenově nijak neomezovali. Článek, v němž jsme si stanovili cenovou hranici, najdete níže:

Nejkrásnější dámské hodinky (cenově dostupné)
22.8.2022 - Eliška Měrková
Nejkrásnější dámské hodinky (cenově dostupné)

(1) Diamanty – Sázka na jistotu

Proč zvolit hodinky osazené diamanty? Tady je hledání důvodu opravdu jednoduché – diamanty jsou krásné. Jejich jas, jiskřivost, lom světla a pověstná "diamantová záře" je zkrátka nezaměnitelná a hodinky s diamanty tak budou skvělým dárkem.

Na krásných Certinách DS Action Diamonds najdete osm diamantů. Ale tyto hodinky nejsou oblíbené jen pro úžasný design, ale také překvapivými parametry, jako je 200metrová voděodolnost, safírové sklíčko a v neposlední řadě automatický strojek. Tady Certina nezvolila nic menšího než Powermatic 80.611 s vynikající 80hodinovou rezervou chodu a antimagnetickými vlastnostmi.

Certiny s diamanty přesvědčí srdce i rozum budoucí majitelky. U nás vítězí verze s černým číselníkem, na němž diamanty září jako na noční obloze. Kombinace, která se jen tak neokouká.

V našem magazínu naleznete jak výběr cenově dostupných hodinek s diamanty (do 12 000 Kč), tak výběr luxusnějších hodinek s diamanty pro ty náročnější z vás:

Dámské hodinky s diamanty do 12 000 Kč – Fotogalerie
16.3.2023 - Eliška Měrková
Dámské hodinky s diamanty do 12 000 Kč – Fotogalerie

Dámské hodinky osazené diamanty – Fotogalerie
17.3.2023 - Eliška Měrková
Dámské hodinky osazené diamanty – Fotogalerie

Mrkněte na naše video s výběrem z předchozího roku:

(2) Růžově-zlaté – Nejpopulárnější barva kovu posledních let

Víte, která barva kovu je v současnosti ve světě módy nejvíc in? Je to rose gold, neboli teplá měděná barva s růžovým tónem. Ta udává tón módních přehlídek i Instagramu a dle redaktorů slavných módních časopisů je nepravděpodobné, že by nás růžově-zlatý trend v nejbližší době opustil.

Pozornost si v roce 2021 získaly ružově-zlaté hodinky se solárním pohonem – Citizen Elegant Eco-Drive, které jsou kouskem tradiční japonské značky Citizen, technologického velikána hodinářského světa. Sympatie vyvolal jak jemný a elegantní vzhled hodinek, tak pohodlí, které plyne ze solárního napájení (odpadá nutnost měnit baterii).

Dámské hodinky v barvě růžového zlata – Fotogalerie
14.3.2023 - Eliška Měrková
Dámské hodinky v barvě růžového zlata – Fotogalerie

(3) Velké hodinky – Moderní a jednoduché

Už od přelomu tisíciletí provází hodinářský svět trend velkých hodinek, který se nevyhnul ani dámám. Předpokládá se, že popularita tzv. oversize hodinek pramení ze skutečnosti, že s tím, jak se ženy postupně postavily na úroveň mužů, si osvojily také původně pánské velikosti hodinek. Spousta žen by totiž stylově raději upřednostnila hodinky v pánském stylu – velké, nepřezdobené a jednoduché.

Hodinky Wenger Metropolitan Donnissima s průměrem 38 mm jsou právě takové. A přesto velmi ženské. Na číselníku je jemná rytina srdce a na třetí hodině krystaly Swarovski. U Wengeru navíc potěší také minerální sklíčko se safírovou úpravou, takže lépe odolává poškrábání, a 100metrová voděodolnost.

Velké a elegantní dámské hodinky – Fotogalerie
8.3.2023 - Eliška Měrková
Velké a elegantní dámské hodinky – Fotogalerie

(4) Malé hodinky – Pro dámy útloručky

Je na vás většina hodinek tak nějak nepěkně velká, řemínek vždy zapínáte na poslední dírku a číselník, který zabírá celou plochu vašeho zápěstí, vám zkrátka nelichotí? Pak je nejspíš čas porozhlédnout se v kategorii malých dámských hodinek.

Vybrali jsme kouzelný letní set Tissot Lovely Square s průměrem pouhých 20 mm. A protože byl tento kousek evidentně zamýšlen jako hodinky – šperk, budoucí majitelce se dostane tří náhradních řemínků v pastelových barvách.

Dámské hodinky Tissot Lovely Square fotogalerie – Hranaté jsou opět v módě
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámské hodinky Tissot Lovely Square fotogalerie – Hranaté jsou opět v módě

Díky rychlostěžejkám si řemínek dáma snadno vymění sama bez pomoci hodináře.

Elegantní dámské hranaté hodinky – Fotogalerie
13.3.2023 - Eliška Měrková
Elegantní dámské hranaté hodinky – Fotogalerie

Malé dámské hodinky na drobné zápěstí – Fotogalerie
9.3.2023 - Eliška Měrková
Malé dámské hodinky na drobné zápěstí – Fotogalerie

(5) Bílé hodinky – Čisté a elegantní

Bílá je barva čistoty a elegance a není sporu o tom, že se tyto vlastnosti přenáší i na hodinky. S krásou bílých hodinek přichází drobné úskalí – ani nejopatrnější nositelce nevydrží bílý řemínek navěky. Ale nebojte, až přijde jeho čas, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

Titul nejkrásnějších dámských hodinek v bílé barvě si u nás vysloužily Certina DS-8 s jednou unikátní, okouzlující funkcí – ukazatelem fáze Měsíce.

Na číselníku vykládaném pravou perletí působí teplé, růžově zlaté ručky a indexy opravdu elegantně. O výseči s putujícím měsícem a hvězdnou oblohou ani nemluvě. A skutečnost, že perleť z určitého úhlu může připomínat oblaka, nositelce skýtá obzvlástě nádherný pohled.

Čistě bílé a elegantní dámské hodinky – Fotogalerie
15.3.2023 - Eliška Měrková
Čistě bílé a elegantní dámské hodinky – Fotogalerie

(6) Zlaté hodinky – Barva slunce a přepychu

Hodinky ve zlaté barvě dokáží v nositelce vyvolat hřejivý pocit přepychu. A co teprve, když se lesklého povrchu hodinek dotknou zlaté sluneční paprsky a vznikne nádherná podívaná, kterou majitelky zlatých doplňků moc dobře znají.

Do zlaté barvy ponořila své hodinky svérázná Invicta, která je, co se detailů týče, opravdu ďábelská. A to i v designování andělských Invicta Angel. Struktura číselníku jakoby snad simulovala zakřivení hadího těla a rafinované broušené plošky lunety rozehrávají krásnou hru světla. Tyhle hodinky se jednoduše nemůžou okoukat.

Zlaté dámské hodinky – Fotogalerie
28.2.2023 - Agáta Vřeská
Zlaté dámské hodinky – Fotogalerie

Invicta Angel – Fotogalerie andělských hodinek od Invicty
29.7.2022 - Agáta Vřeská
Invicta Angel – Fotogalerie andělských hodinek od Invicty

(7) Klasické sportovní hodinky – Když si potrpíte na funkčnosti

Jste typ ženy, která si ráno místo lodiček raději nazuje tenisky a jednoduchý, sportovnější vzhled je vám prostě bližší? Dámské sportovní hodinky sází nejen na vzhled, ale především na praktičnost, odolnost a "nenačančaný" design.

Největší dojem na nás v tomto roce udělaly vůbec první dámské Tissot Seastar, které jsou ve světě dámských hodinek jedinečné.

Recenze na první "dámské" Tissot Seastar aneb rozbiju své prasátko?
31.3.2022 - Eliška Měrková
Recenze na první "dámské" Tissot Seastar aneb rozbiju své prasátko?

Potápěčské hodinky najdete v 90 % případů v produkci pro pány. Tyto Seastary ale dokázaly, že jednoduchý sportovní styl, potápěčská stupnice a nadstandardní odolnost (vydrží tlak i v 300M hloubce!) sluší i dámskému zápěstí.

6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky
2.9.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky

(8) Titanové hodinky – Elegantní řešení pro citlivou pokožku

Žít s citlivostí na nikl není nic příjemného. Zvláště, když sháníte doplňky. Pravdou je, že dokonce i v kvalitní chirurgické oceli, ze které je zhotovena většina hodinek, se nachází překvapivě velké množství niklu. Řešením mohou být hodinky z titanu, který je 100% antialergenní. A k tomu samozřejmě úžasně lehký.

Za nejkrásnější hodinky z titanu jsme zvolili drobné Citizen Elegant, které jsou milovány pro jemný vzhled, třpyt skleněných kamínků a perleťový číselník s nádherným červánkovým efektem. Tuto podívanou chrání prakticky nepoškrábatelné safírové sklíčko.

U takto elegantních hodinek bychom možná nečekali příšlišnou odolnost, ale opak je pravdou – hodinky jsou voděodolné do 100 M (plavání) a titanový materiál je chráněn úpravou Duratect od Citizenu, díky které hodinky dobře odolávají škrábancům.

A proč je chtít ještě víc? Tyhle krásky jsou poháněny světlem, takže odpadá starost o výměnu baterie. Nedoporučujeme je proto schovávat do šuplíku... což však u takto podařených hodinek, doufám, nehrozí.

Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku – Fotogalerie
14.3.2023 - Eliška Měrková
Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku – Fotogalerie

(9) Dobře čitelné – Postačí i letmý pohled

Dobře čitelné hodinky jsou takové, u kterých k přečtení času stačí i letmý pohled. Mají jednobarevný a jednoduchý číselník, na kterém se nevyskytují žádné rušivé prvky, dobře viditelné a kontrastní ručky oproti pozadí číselníku vyznačené indexy, v ideálním případě arabskými číslicemi.

Certina patří mezi tradiční značky a potrpí si na kvalitu zpracování i vysokou odolnost. U modelu Certina DS Caimano tak najdeme nejen 100metrovou voděodolnost, ale také safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, která pohlcuje odlesky – další atributy zvyšující dobrou čitelnost.

Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších
10.8.2021 - Eliška Měrková
Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších

Nechybí ani luminiscence na ručkách a u indexů. Ty jsou výrazné, číslované a označené jsou i minuty. Není divu, že tyto hodinky patří mezi topku ve své kategorii. Navíc jsou velmi elegantní a praktické a díky svému univerzálnímu designu se budou hodit skutečně kamkoli.

Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč – Fotogalerie
15.3.2023 - Eliška Měrková
Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč – Fotogalerie

(10) Mechanické automaty – Důležité je to, co se nachází uvnitř

Mnoho milovníků hodinek na mechanické strojky stále nedá dopustit, a to i přesto, že oproti nim mají quartzové (bateriové) strojky v lecčem navrch. Mechaniky jsou historicky starší, náročnější na zhotovení a také vyžadují určitou péči. Tím však získávají něco jako duši či osobnost, čemuž se levnější quartzky zkrátka nevyrovnají.

Na klasickou eleganci a jemný nádech retra lákají drobné hodinky Orient Star s průhledem na srdce hodinek – mechanický strojek, který si značka vyrábí sama.

Vypouklé sklíčko, římské číslice a teplý odstín číselníku dýchají atmosférou hodinek z počátku minulého století. Vintage styl hodinek má zkrátka něco do sebe.

Fotogalerie dámských mechanických automatů
5.1.2023 - Eliška Měrková
Fotogalerie dámských mechanických automatů

Tip navíc: Hodinky, které sladíte se svým protějškem

Už jste slyšeli o párových hodinkách? Jsou skvělým dárkem k výročí svatby či jiným příležitostem, kdy chcete tomu druhému ukázat, že patříte k sobě. Na citové hodnotě dárku pak přidá například vygravírované osobní věnování.

Párovým hodinkám vládne spíše klasika, která sluší oběma. Pánské a dámské Tissot PRX jsou švýcarské hodinky tradiční značky, jejichž síla spočívá v legendárním designu. Inspiraci tu Tissot čerpá ze sedmdesátých let, ale jejich zpracování a odolnost patří současnosti. Kombinace broušené ušlechtilé oceli s modrým číselníkem z nich činí ideální společenské hodinky, svou neutrálností se však nevyloučily ani z oblasti "každodenního nošení" – jak do kanceláře, tak třeba na společnou romantickou večeři.

Tissot PRX – Fotogalerie geniální nostalgie
12.10.2022 - Agáta Vřeská
Tissot PRX – Fotogalerie geniální nostalgie

9 890 Kč (doručíme do 14.6.)

Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě
28.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku