Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Klasické

Eliška Měrková | 7.10.2021 | 7 MIN

Máte jasno – chtěli byste pořídit prostě ty nejkrásnější dámské hodinky. Tečka. Najít a vybrat takové hodinky, které by byly jednoduše ty nej podle vás, ovšem může být proces na dlouhé dny i týdny. Pro ty, kteří se stále nemohou rozhodnout a potřebují špetku inspirace, jsme dnes připravili výběr dámských favoritů za rok 2021 v různých kategoriích.

V tomto článku jsme se cenově nijak neomezovali. Článek, v němž jsme si stanovili cenovou hranici, najdete níže:

Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)
13.10.2021 - Eliška Měrková
Nejkrásnější dámské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)

(1) Diamanty – Sázka na jistotu

Proč zvolit hodinky osazené diamanty? Tady je hledání důvodu opravdu jednoduché – diamanty jsou krásné. Jejich jas, jiskřivost, lom světla a pověstná "diamantová záře" je zkrátka nezaměnitelná a hodinky s diamanty tak budou skvělým dárkem.

Tři diamanty o váze 0,0076 karátů najdete na krásných Certinách DS Action Diamonds. Tyto hodinky jsou oblíbené nejen pro úžasný design, ale také překvapivé parametry, jako je 200metrová voděodolnost, safírové sklíčko, na přesnost certifikovaný strojek, díky kterému mají i delší záruku.

Certiny s diamanty tak přesvědčí srdce i rozum budoucí majitelky. U nás vítězí bicolor verze, snad proto, že ji sladíte se zlatými i stříbrnými šperky, nebo proto, že tato kombinace jednoduše funguje. Ale i jemnější stříbrná, nebo pro citlivou pokožku vhodnější titanová verze slaví dlouhodobě úspěch a jen tak se neokouká.

V našem magazínu naleznete jak výběr cenově dostupných hodinek s diamanty (do 12 000 Kč), tak výběr luxusnějších hodinek s diamanty pro ty náročnější z vás:

6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)
2.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky s diamanty (do 12 000 Kč)

6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty
4.1.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky osazené diamanty

Mrkněte na naše video.

(2) Růžově-zlaté – Nejpopulárnější barva kovu posledních let

Víte, která barva kovu je v současnosti ve světě módy nejvíc in? Je to rose gold, neboli teplá měděná barva s růžovým tónem. Ta udává tón módních přehlídek i Instagramu a dle redaktorů slavných módních časopisů je nepravděpodobné, že by nás růžově-zlatý trend v nejbližší době opustil.

Pozornost si v roce 2021 získaly růžově-zlaté hodinky se solárním pohonem – Citizen Elegant Eco-Drive, které jsou kouskem tradiční japonské značky Citizen, technologického velikána hodinářského světa. Sympatie vyvolal jak jemný a elegantní vzhled hodinek, tak pohodlí, které plyne ze solárního napájení (není třeba měnit baterii).

6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata
9.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské hodinky v barvě růžového zlata

(3) Velké hodinky – Moderní a jednoduché

Už od přelomu tisíciletí provází hodinářský svět trend velkých hodinek, který se nevyhnul ani dámám. Předpokládá se, že popularita tzv. oversize hodinek pramení ze skutečnosti, že s tím, jak se ženy postupně postavily na úroveň mužů, si osvojily také původně pánské velikosti hodinek. Spousta žen by totiž stylově raději upřednostnila hodinky v pánském stylu – velké, nepřezdobené a jednoduché.

Hodinky Wenger Metropolitan Donnissima s průměrem 38 mm jsou právě takové. A přesto velmi ženské. Na číselníku je jemná rytina srdce a na třetí hodině krystaly Swarovski. U Wengeru navíc potěší také minerální sklíčko se safírovou úpravou, takže lépe odolává poškrábání, a 100metrová voděodolnost.

6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky
29.4.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Velké elegantní dámské hodinky

(4) Malé hodinky – Pro dámy útloručky

Je na vás většina hodinek tak nějak nepěkně velká, řemínek vždy zapínáte na poslední dírku a číselník, který zabírá celou plochu vašeho zápěstí, vám zkrátka nelichotí? Pak je nejspíš čas porozhlédnout se v kategorii malých dámských hodinek.

Za rok 2021 jsme v kategorii drobných hodinek vybrali Citizen Elegant Eco-Drive Radio Controlled s průměrem 30 mm. Ty jsou díky malým rozměrům a jemnému provedení decentním šperkem ve formě hodinek.

Proto překvapí svou praktičností. Disponují safírovým sklíčkem, které jen tak nepoškrábete, vysokou voděodolností a solárním napájením. A co je na nich to nejzajímavější? Každou noc hodinky přijímají rádiový signál, čímž si dokáží na vteřinu přesně seřídit čas.

6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Malé dámské hodinky na drobné zápěstí

(5) Bílé hodinky – Čisté a elegantní

Bílá je barva čistoty a elegance a není sporu o tom, že se tyto vlastnosti přenáší také na hodinky. S krásou bílých hodinek však přichází drobné úskalí – ani nejopatrnější nositelce nevydrží bílý řemínek navěky. Ale nebojte, až přijde jeho čas, na prodejně vám jej rádi pomůžeme vyměnit za nový.

V kategorii čistě bílých hodinek patří přední příčka hodinkám Tissot Couturier. Své budoucí majitelky si získávají jednoduchým, elegantním designem a přesto jistou rafinovaností v detailech.

6 NEJ: Nejoblíbenější dámské hodinky Tissot
22.10.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Nejoblíbenější dámské hodinky Tissot

Na stříbřitém číselníků můžete vidět kruhovou strukturu, která spojuje hodinové indexy a taky praktickou datumovku. No a nejvíce asi zaujme řemínek, který má lakovanou úpravu a dodává na celkové zajímavosti.

Navíc se Tissot Couturier pyšní vysokou voděodolností, což v kombinaci se safírovým sklíčkem a pohodlnou překláěcí sponou dělá z těchto bílých krásek víc než zajímavou volbu pro každodenní hodinky.

6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky
7.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Čistě bílé a elegantní dámské hodinky

(6) Zlaté hodinky – Barva slunce a přepychu

Hodinky ve zlaté barvě dokáží v nositelce vyvolat hřejivý pocit přepychu. A co teprve, když se lesklého povrchu hodinek dotknou zlaté sluneční paprsky a vznikne nádherná podívaná, kterou majitelky zlatých doplňků moc dobře znají.

Do zlaté barvy ponořila své hodinky také Festina. Mezi ty nejoblíbenější a nejkrásnější patří Festina Boyfriend. Jednoduchý číselník v odstínu champagne zjemňuje jinak celozlaté provedení – od pouzdra, přes ručky až po náramek. Pro milovnice zlatých šperků jsou tak ideální volbou, která působí elegantně, přiměřeně seriózně a bude aktuální dnes stejně jako za pár let.

6 NEJ: Dámské zlaté hodinky, které jen tak nevyjdou z módy
16.12.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Dámské zlaté hodinky, které jen tak nevyjdou z módy

Modely z kolekce Festina Boyfriend patří u nás mezi nejoblíbenější dámské hodinky vůbec. Získaly si totiž oblibu u žen, které dávají přednost větším, stylově jednoduchým hodinkám ve skutečně minimalistickém stylu.

Festina Boyfriend – V jednoduchosti je síla
17.5.2021 - Eliška Měrková
Festina Boyfriend – V jednoduchosti je síla

(7) Klasické sportovní hodinky – Když si potrpíte na funkčnosti

Jste typ ženy, který si ráno místo lodiček raději nazuje tenisky a jednoduchý, sportovnější vzhled je vám prostě bližší? Dámské sportovní hodinky sází nejen na vzhled, ale především na praktičnost, odolnost a "nenačančaný" design.

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled jsou jednoznačnými favority této kategorie a není se čemu divit. Jejich jedinečnost ve světě dámských hodinek mluví za vše.

Seřízení času pomocí rádiového signálu bylo totiž vždy výsadou pánských hodinek. Oblíbenost dámských Citizen Radio Controlled však dokazuje, že i ženám záleží na praktické stránce a nezaleknou se množství funkcí a vychytávek.

6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky
2.9.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské klasické sportovní hodinky

(8) Titanové hodinky – Elegantní řešení pro citlivou pokožku

Žít s citlivostí na nikl není nic příjemného. Zvláště, když sháníte doplňky. Pravdou je, že dokonce i v kvalitní chirurgické oceli, ze které je zhotovena většina hodinek, se nachází překvapivě velké množství niklu. Řešením mohou být hodinky z titanu, který je 100% antialergenní.

3 790 Kč skladem

Za nejkrásnější hodinky z titanu jsme zvolili oblíbené Boccia Titanium, které jsou milovány pro jejich jemný vzhled a šperkový náramek. Boccia Titanium je německá značka, která je specifická tím, že vyrábí hodinky a šperky výhradně z titanu.

6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku
5.12.2020 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské titanové hodinky pro citlivou pokožku

(9) Dobře čitelné – Postačí i letmý pohled

Dobře čitelné hodinky jsou takové, u kterých k přečtení času stačí i letmý pohled. Mají jednobarevný a jednoduchý číselník, na kterém se nevyskytují žádné rušivé prvky, dobře viditelné a kontrastní ručky oproti pozadí číselníku vyznačené indexy, v ideálním případě arabskými číslicemi.

Certina patří mezi tradiční značky a potrpí si na kvalitu zpracování i vysokou odolnost. U modelu Certina DS Caimano tak najdeme nejen 100metrovou voděodolnost, ale také safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, která pohlcuje odlesky – další atributy zvyšující dobrou čitelnost.

Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších
10.8.2021 - Eliška Měrková
Dámské hodinky Certina – Fotogalerie těch nejkrásnějších

Nechybí ani luminiscence na ručkách a u indexů. Ty jsou výrazné, číslované a označené jsou i minuty. Není divu, že tyto hodinky patří mezi topku ve své kategorii. Navíc jsou velmi elegantní a praktické a díky svému univerzálnímu designu se budou hodit skutečně kamkoli.

6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč
4.3.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dobře čitelné dámské hodinky do 10 000 Kč

(10) Mechanické automaty – Důležité je to, co se nachází uvnitř

Mnoho milovníků hodinek na mechanické strojky stále nedá dopustit, a to i přesto, že oproti nim mají quartzové (bateriové) strojky v lecčem navrch. Mechaniky jsou historicky starší, náročnější na zhotovení a také vyžadují určitou péči. Tím však získávají něco jako duši či osobnost, čemuž se levnější quartzky zkrátka nevyrovnají.

Nebudu přehánět, když řeknu, že dámské Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic jsou neobyčejné dámské hodinky. Také proto se staly vítězem našeho výběru. Neobvyklá arktická modř a zvláštní, asymetrické průhledy na zdobený strojek uhranuly nejednu milovnici hodinek.

Tzv. Open Heart – průhled přes číselník na srdce hodinek (setrvačku), není u dámských hodinek zrovna tuctový rys. Tím spíše, když si s jeho designem v Hamiltonu opravdu pohráli.

6 NEJ: Dámské mechanické automaty
15.6.2021 - Eliška Měrková
6 NEJ: Dámské mechanické automaty

Tip navíc: Hodinky, které sladíte se svým protějškem

Už jste slyšeli o párových hodinkách? Jsou skvělým dárkem k výročí svatby či jiným příležitostem, kdy chcete tomu druhému ukázat, že patříte k sobě. Na citové hodnotě dárku pak přidá například vygravírované osobní věnování.

Párovým hodinkám vládne spíše klasická elegance, která sluší oběma. Pánské Tissot Tradition Quartzdámské Tissot Tradition Lady Quartz jsou švýcarské hodinky tradiční značky, jejichž síla spočívá v designu, který spolehlivě ověřil čas. Kombinace leštěné ušlechtilé oceli s bílým číselníkem z nich činí ideální společenské hodinky, svou neutrálností se však nevyloučily ani z oblasti "každodenního nošení" – jak do kanceláře, tak třeba na společnou romantickou večeři.

Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě
28.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogalerie párových hodinek – Pro ty, kteří patří k sobě

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku