Nejlepší chytré hodinky vybrané odborníky

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Pánské | Chytré

Dominik Hok | 12.9.2022 | 5 MIN | 11x komentář

Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších chytrých hodinek a zároveň také několik otázek, které vám pomohou vybrat ty pro vás.

Když už vybíráme to nejlepší, musí mít tu nejlepší výbavu. Proto všechny modely z našeho výběru mají hudební přehrávač, bezkontaktně s nimi zaplatíte a zobrazí vám veškeré notifikace.

Všechny vám analyzují tepovou frekvenci, okysličení krve, změří trasu pomocí GPS a mají také barometr k záznamu vystoupaných metrů. A taky... To nejdůležitější... Jsou sakra dobré.

V tomto článku jsme se cenově nijak neomezovali. Článek, v němž jsme si stanovili cenovou hranici, najdete níže:

Nejlepší chytré hodinky (cenově dostupné)
12.9.2022 - Matěj Urbaczka
Nejlepší chytré hodinky (cenově dostupné)

A teď pojďme vybrat smartwatch pro vás.

Budou tyto chytré hodinky komunikovat s vaším telefonem?

Trochu otravná, ale důležitá otázka hned na začátek.

Jestli hodinky spárujete, záleží na tom, jaký telefon vám zrovna spočívá v kapse. Nejjednodušší to asi mají Garminy. Ty spárujete doslova s čímkoliv, ať už jste Jablíčkář nebo máte Android telefon. Jediné omezení pak mají uživatelé iPhonu, kteří nemohou používat rychlé odpovědi. Když vám tedy někdo napíše, nemůžete vybrat z několika přednastavených odpovědí a na zprávu reagovat. Tuto funkci totiž blokuje samotný Apple, který ji zpřístupnil pouze pro své vlastní Apple Watche.

5 otázek, které byste si měli položit před koupí chytrých hodinek Garmin
27.10.2020 - Dominik Hok
5 otázek, které byste si měli položit před koupí chytrých hodinek Garmin

Samsung hodinky a Apple Watches už to mají složitější. Začněme Apple Watches. Apple si obecně vytváří napříč svými zařízeními uzavřený systém a proto si nenechá jen tak někoho mezi sebe vpustit a ohrozit svou i vaši bezpečnost. Proto Apple Watche spárujete pouze s iPhonem.

Samsung teď sáhl po stejné, ale přitom úplně jiné filozofii. Vykřičel totiž do světa "Bereme na palubu všechny krom Jablíčkářů." Což je docela ofenzivní strategie, která v praxi znamená, že Samsung hodinky spárujete pouze s Android telefony. Navíc si několik zdravotních funkcí jako je třeba EKG či měření krevního tlaku syslí pouze pro uživatele se Samsung Galaxy telefonem. No, a trochu problémy mají se spárováním telefony Huawei a je důležité si ověřit jejich kompatibilitu.

 • Spárujete s čímkoliv: Fenix 7, Venu 2, Vívoactive 4
 • Spárujete téměř s čímkoliv krom Applu: Galaxy Watch 5
 • Spárujete pouze s iPhonem: Apple Watch 8

Chcete parťáka na sport?

Tady se není o čem bavit, nejsportovnějšími hodinkami jsou rozhodně Garmin Fenix 7. Zajeďte se podívat na běžecké závody a tuto ikonu uvidíte na zápěstí snad každého druhého běžce. Když ne Fenix 7, tak alespoň Fenix 6.

7 důvodů, proč sáhnout po Garmin Fenix 6
4.8.2021 - Dominik Hok
7 důvodů, proč sáhnout po Garmin Fenix 6

Fenix 7 totiž kombinuje obrovské množství tréninkových funkcí s obdivuhodnou výdrží baterie. Tyto hodinky vám o vaší kondici i trénincích řeknou opravdu všechno a nic nezatají. Velkým lákadlem je velký a přehledný displej či topografické mapy. Sportovní duše je vyjádřená také vzhledově. Jsou to prostě outdoorovky na první pohled.

Obecně ale sportovní duši mají všechny Garminy. Detailně vám zhodnotí každý trénink, můžete si nastavit virtuálního trenéra a získat údaje o vaši kondici i o tom, jestli trénujete správně. Proto jsou hned v těsném závěsu všechny Garminy z našeho výběru.

Vlastně se všemi chytrými hodinkami z tohoto výběru se dá sportovat. Má to však své ALE. Přirovnal bych to k horskému výšlapu v žabkách. Pravděpodobně to dáte, ale proč to dělat, když existují trekovky? Sportovní funkce v Apple Watch 8 i Samsung Galaxy Watch 5 samozřejmě jsou, ale není jich tolik jako v konkurenčních Garminech.

Pro sportovce je pak důležitá také výdrž baterie, které se mu u těchto dvou modelů prostě nedostane.

 • Nejlepší volba pro sportovce: Fenix 7
 • Skvělá volba pro sportovce: Vívoactive 4, Venu 2
 • Pro rekreačního sportovce: Apple Watch 8, Galaxy Watch 5

Mrkněte na naše video.

Chcete chytré hodinky jako prodlouženou ruku telefonu?

Vyřídit hovor, odepsat na mail či zprávu, vyhledat si něco na internetu, stáhnout si hromadu aplikací přímo do hodinek... Přesně toto chcete? Sáhněte po Apple Watch 8 nebo po Samsung Galaxy Watch 5. Všechny tyto věci totiž umí. Jablíčkář určitě sáhne po Apple Watches a ti s Android telefonem po hodinkách Samsung.

Navíc tyto hodinky vynikají v analýze zdravotních dat. Pokud tedy někdy máte pocit, že ze stresu budete mít infarkt, není problém, oboje hodinky dokážou změřit EKG a Samsungy dokonce i krevní tlak.

Veškeré Garminy jsou chytré, ale rozhodně se nemůžou výše zmíněné dvojici rovnat. Všemi zaplatíte, pustíte si z nich hudbu a jste limitování přednastavenými odpovědmi. Nemůžete tedy diktovat slovo od slova znění vaší odpovědi.

Jediné chytré hodinky, které jsou natolik chytré, že z nich vyřídíte hovor a můžete ovládat hlasového asistenta, je Garmin Venu 2 Plus.

Ještě bych ale vyzdvihl Fenix 7, který má jednu chytrou/sportovní funkci navíc a to jsou topografické mapy. Hodinky vás dokážou navigovat, vytvořit vám okružní trasu anebo vyhledat nejbližší benzínku.

 • Nejchytřejší volba: Apple Watch 8, Samsung Galaxy Watch 5
 • Zlatá střední cesta: Fenix 7
 • Chytrý základ: Vívoactive 4, Venu 2

Je pro vás výdrž baterie to nejdůležitější?

Tato otázka by mohla znít "Chcete hodinky s pořádnou výdrží baterie?", ale schválně tomu tak není. A proč? Jen hlupák by nechtěl. Je ale důležité si uvědomit, že za dlouhou výdrží baterie se často skrývají kompromisy. Modely s dlouhou výdrží baterie mají občas jednodušší displej, minimalističtější uživatelské prostředí... No, a nebo třeba větší pouzdro, aby se tam vlezla větší baterka.

Je vám jedno, že nebudete mít chytré hodinky plné animací, různých přechodů, 16 miliónů barev a chcete prostě jen vytřískat z výdrže baterie co nejvíce? Směle sáhněte po Garminu. Opět v čele s Fenixem 7.

Oproti tomu Samsung a Apple staví svou filozofii trochu jinak. Chtějí uživatelské prostředí na které je radost pohledět, perfektní displej, spoustu animací a nedejbože, aby se hodinky sekly! A pak podle toho také vypadá výdrž baterie. A jsme zase u kompromisů... Ale tentokrát z trochu jiného úhlu.

Za mě je zlatou střední cestou Garmin Venu 2. Tento model má krásné uživatelské prostředí, moc pěkný AMOLED displej a úctyhodnou 11denní výdrž baterie. Vívoactive 4 má pak zhruba týdenní výdrž baterie, ale používá lehce mdlý LCD displej, který je sice úsporný a dobře viditelný na přímém slunci, ale ne tak krásně barevný. Ale... Má velice příjemnou cenovku.

Garmin Venu 2 recenze – Nejlepší chytré hodinky do 10 000 Kč?
9.6.2021 - Dominik Hok
Garmin Venu 2 recenze – Nejlepší chytré hodinky do 10 000 Kč?

 • Nejlepší výdrž baterie: Fenix 7 (až 37 dní)
 • Skvělá výdrž baterie: Venu 2 (až 11 dní),  Vívoactive 4 (až 8 dní)
 • Přijatelná výdrž baterie: Apple Watch 8 (1-2 dny), Galaxy Watch 5 (až 4 dny)

Hledáte hodinky s nejlepším poměrem cena/výkon?

Chcete to nejlepší za co nejnižší cenu? Tak to je jasně Garmin Vívoactive 4.

Tento model má úplně všechno důležité – bezkontaktní platby, hudební přehrávač, dostatek sportovních funkcí, slušnou výdrž baterie a to všechno kombinuje s velice příjemnou cenovkou.

Může se zdát, že Fenix 7 se cenovkou vymyká z řady, protože je o dost dražší než zbytek, ale kompenzuje opravdu velkou výbavou a zpracovním, které odpovídá dané cenovce.

Zbylé troje hodinky jsou pak na dost podobné úrovni. Ačkoliv Venu 2 spíše inklinuje ke sportu a Apple Watch 8 a Galaxy Watch 5 spíše k té chytrosti.

Garmin VívoActive 4 recenze: Univerzální sporttester pro rekreanta, olympionika i modelku
6.8.2020 - Dominik Hok
Garmin VívoActive 4 recenze: Univerzální sporttester pro rekreanta, olympionika i modelku

 • Výborný poměr cena/výkon: Vívoactive 4
 • Dobrý poměr cena/výkon: Fenix 7, Venu 2, Apple Watch 8, Galaxy Watch5
Které chytré hodinky z výběru se líbí nejvíce vám a co by vás přesvědčilo k jejich pořízení? Nebo si myslíte, že by do této pětice měl patřit jiný model? Napište nám to do komentářů. :)

[[M3745]]

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Janapřed 624 dny, reagovat
Super článek, díky za něj:)
Kája Brázdovápřed 616 dny, reagovat
Jen bych chtěla upozornit, že všechny modely Garmin Fenix 6 nemají hudební přehrávač a podporu streamovacích služeb. Například základní model Fenix 6 má v sobě pouze ovládání hudby. Tak aby nedošlo k mýlce.
Josefpřed 545 dny, reagovat
Ahoj super recenze jen nevim proc nemate zastoupeni znacky Fitbit Konkretně Sense???
Matěj Urbaczkapřed 544 dny
Zdravím, Josefe. Značku Fitbit již nebudeme prodávat, a tak doprodáváme poslední modely.
Tomikpřed 341 dny, reagovat
Dobrý den, článek je super, škoda, že ho čtu teprve teď :-D. Chci se zeptat, zda budete dělat i letos. Děkuju
Matěj Urbaczkapřed 334 dny
Zdravím Tomiku, určitě tento článek vyjde i na konci tohoto roku.:-)
Tondapřed 63 dny, reagovat
Zdravím! Čím víc recenzí a článků čtu o chytrých hodinkach, tím víc se v tom ztrácím. Je mi 60 a přednost bych dával hodinkám samo v cz jazyku, lepší vydrží, vodotěsné a ty, které mají upozornění při pádu. Muzete poradit či dát typ? Diky
Dominik Hokpřed 62 dny
Zdravím, Tondo. Co se týče detekce pádu, nejlepší na to budou chytré hodinky Garmin. Upozorňuju ale, že to není 100%. Z hlediska poměru cena / výkon je současně asi nejlepší Forerunner 255 a 265. Co se týče třeba hodinek do 4000 Kč, tam je nejlepší asi první generace Venu SQ. Možná by mi trochu pomohlo, kdybyste řekl zhruba cenovku a já něco doporučím. :)
Pavel Pokornýpřed 6 dny, reagovat
Dobrý den. Rád bych koupil chytré hodinky pro vnuka, po prázdninách nastupuje na střední školu a jeho koníček je jízda na kole. Doporučíte mi nějaké v cenové relaci cca 10 000 ?
Matěj Urbaczkapřed 5 dny
Zdravím, Pavle, pro jízdu na kole bych doporučil se podívat po sportovnějším modelu, a to například Forerunner 255 anebo Instinct 2 Solar.:-)
Pavel Pokornýpřed 5 dny
Děkuji za informace, ale při výběru jsem zjistil tolik možností, že jsem navýšil rozpočet a objednal Garmin Forerunner 965. Ještě děkuji za pomoc a zdravím.

Hodinky zmíněné v článku

8 190 Kč (doručíme do 14.6.)
Zobrazit další
Sleva 26% do 30.6.
8 499 Kč (doručíme do 15.6.)
Sleva 26% do 30.6.
8 499 Kč skladem
Rozbalené, sleva 30%
4 899 Kč skladem
II. Jakost, sleva 30%
5 249 Kč skladem
Rozbalené, sleva 3%
5 131 Kč skladem
8 190 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 15%
9 342 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
6 392 Kč nedostupné
II. Jakost, sleva 5%
4 741 Kč nedostupné