Pánské klasickéPánské
Dámské klasickéDámské
Chytré hodinkyChytré
Značky
Ostatní
Tagy: Výběr nejlepších | Chytré
Dominik Hok | 22.10.2024 | 7 MIN | 34x komentář
Nehodláte nad vybíráním chytrých hodinek strávit hodiny a prostě chcete výčet těch nejlepších? Tak to jste na správném místě.
Při koupi chytrých hodinek máme všichni stejný původní záměr – koupit hodinky s funkcemi nad rámec těch klasických. Když ale začneme vybírat konkrétní zařízení, začnou se objevovat různé proměnné. Někdo chce chytré hodinky na sport, jiný zase s exkluzivním designem a další s co nejdelší výdrží baterie. Ne každé hodinky splňují tyto požadavky, a proto jsme vytvořili kategorie, které reflektují nejčastější požadavky uživatelů a v nich i nejlepšího zástupce.
Nastavili jste si při výběru cenovou hranici? Vytvořili jsme článek se stejnými kategoriemi, ale s cenově dostupnějšími modely:
5.11.2024 - Matěj Urbaczka
Nejlepší chytré hodinky (cenově dostupné)
Rychlý přehled kategorií a vítězů:
A teď pojďme vybrat smartwatch pro vás.
Asi bychom těžko mohli zvolit jiný model než nejvybavenější kousek z řady, která je přímo určená pro běžce, a je to Garmin Forerunner 965.
2.3.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin Forerunner 965 recenze – Do města přiběhl novej kovovej šerif
Co na těchto hodinkách běžci ocení? Určitě nízkou váhu (53 g), dobře čitelný AMOLED displej, dlouhou výdrž baterie (až 31 hodin s aktivní GPS) a opravdu bohatou funkční výbavu.
Tyto hodinky totiž mají srovnatelnou výbavu i s vlajkovou řadou Fenix, jelikož mají topografické mapy, bezkontaktní placení, hudební přehrávač, ale také všechny funkce pro běžce – dynamiku běhu měřenou přímo hodinkami, výpočet tréninkové zátěže, denní tréninková doporučení či odhad připravenosti k tréninku.
17.8.2022 - Dominik Hok
VŠE NA TÉMA: Dynamika běhu (vertikální oscilace, kadence, DKZ aj.)
8.3.2023 - Dominik Hok
Chytré hodinky Garmin – Nejlepší běžecké tréninkové funkce
Je pravdou, že tyto hodinky se hodí spíše pro silniční běžce, ale ne úplně pro trailové, protože nejsou tak odolné.
Kdybyste nutně nepotřebovali topografické mapy a nevadí vám kratší výdrž baterie, určitě může být dobrou a levnější alternativou Garmin Forerunner 265.
2.3.2023 - Dominik Hok
Garmin Forerunner 265 recenze – Když je skvělé málo
Do outdooru jsou parametry docela jednoduché – musí přežít kdejaký pád, musí dlouho vydržet baterie a v nouzi vám mohou zachránit život mapy či LED svítilna. Tyto parametry jakoby přímo volaly po vítězi této kategorie – Garmin Fenix 7 PRO.
30.6.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin Fenix 7 PRO recenze – Na nejlepší se zvyká nejsnáze
Když vezmeme jen design, tak Fenix splňuje vojenský standard odolnosti, pouzdro je zespod i z vrchu chráněno kovem a hodinky se dají ovládat jak dotykovým displejem, tak tlačítky.
Tyto hodinky jsou navíc solárně napájené, kdy se výdrž s GPS může prodloužit z už tak neskutečných 89 hodin na ještě neskutečnějších 122 hodin.
Někdo by si mohl říct, proč tady není Fenix 8? No, outdoorově založený jedinec nutně nepotřebuje telefonování, AMOLED displej a potápěčské funkce. Tak proč nesáhnout po levnější sedmé generaci?
29.8.2024 - Matěj Urbaczka
SOUBOJ: Garmin Fenix 8 vs. Garmin Fenix 7 PRO
Kdybych měl zmínit dva modely, které mají obdobnou výbavu (vyjma LED svítilny) a nemají takovou škálu lifestylových a chytrých funkcí, tak pokud zmiňované nepotřebujete, určitě můžu doporučit Coros Vertix 2S či SuuntoVertical. Co volbou těchto modelů získáte? Spolehlivý outdoorový přístroj, který nestojí tolik jako vítěz této kategorie Garmin Fenix 7.
Tato kategorie se nemusí moc okecávat, stačí jen kouknout do technických parametrů a vybrat nejvyšší číslo. Současně (a dost bezkonkurenčně) je vítězem Garmin Enduro 3.
19.9.2024 - Matěj Urbaczka
Garmin Enduro 3 recenze – Smartwatch s nejdelší výdrží baterie na světě
Pojďme si to projít pěkně postupně. Režim smartwatche? Až 36 dní a s účinným solárním dobíjením se to může prodloužit až na 90 dní. Režim GPS? Až 120 hodin a solar to může prodloužit až na 320 hodin – to je v přepočtu 13 dní. Když to řeknu na rovinu, hromada chytrých hodinek se na takovou výdrž baterie nedostane ani v běžném režimu smartwatche a Enduro 3 to zvládne s aktivní GPS. Neuvěřitelné.
Kdybyste chtěli něco dalšího s enormní výdrží baterie, určitě nemůžeme opomenout Garmin Instinct 2X, který je o něco levnější a vyjma mapových podkladů (z těch zásadních funkcí) nabízí velkou část funkční výbavy právě Endura. S mapovými podklady, ale menší základnou chytrých funkcí je pak už zmiňované Suunto Vertical či Coros Vertix 2S.
Když na to nahlédneme z perspektivy, co pokrývá největší škálu chytrých a sportovních funkcí, za vítěze musíme prohlásit Garmin Fenix 8.
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenze – Taťka je doma
V naší bodové škále sportovní vybavenosti získal Garmin Fenix 8 přesně 1025 bodů, což je nejvyšší dosažené skóre. V chytré vybavenosti získal 445 bodů a je těsně za kanonýry této kategorie – Applem a Samsungem.
Tyto chytré hodinky totiž nabízí kompletní sportovní výbavu, kterou Garmin má, a jako jedny z mála od této značky ještě nabízí i možnost telefonování, hlasového asistenta či voděodolnost do 40 metrů reálné hloubky.
28.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 – 8 věcí, které o nich musíte vědět
Ano, cenovka je u tohoto modelu docela vysoká, ale slibuje silnou univerzální funkční výbavu a prémiový design. Možná bych mohl trochu víc rozepsat, co všechno tyto chytré hodinky umí, ale nestačí, že umí snad vše, na co si vzpomenete?
Svým poměrem cena / výkon nedávno rozhodně šokoval model Huawei Watch GT 5 a vítězství v této kategorii mu nemůžeme odepřít.
Kdybych měl shrnout hlavní přednosti tohoto modelu v pár větách, určitě musím zmínit, že kousky od Huawei jsou velice kvalitně zpracovány a skutečně se na ničem nešetří. Zároveň jejich hodinky mají opravdu přesné senzory a slušný základ jak sportovních, tak chytrých funkcí. Pátá generace získala i mapové podklady, což je posunulo zase o kus dál. Huawei si dokonce připravil i PRO verzi, která místo chirurgické oceli používá prémiovější titan.
Kdybych měl zmínit další modely v poměru cena / výkon a nevadilo by vám něco "sportovněji laděného", určitě stojí za zvážení Garmin Forerunner 265. Tento model je primárně určený (jak název napovídá) pro běžce, ale je schopný vás i navigovat po slepé mapě, pustíte si z něj hudbu a dokonce i bezkontaktně zaplatíte.
2.3.2023 - Dominik Hok
Garmin Forerunner 265 recenze – Když je skvělé málo
Tato kapitola je lehce problematická, protože Android a iOS uživatelé každý získají maximum z trochu jiných chytrých hodinek, protože ne všechny jsou plně kompatibilní s těmito mobilními operačními systémy. Pro uživatele Android telefonu to bezesporu bude Samsung Galaxy Watch 7.
Pro iOS uživatele jednoznačně Apple Watch 10.
Oba modely vlastně ovládají trh a určují, jakým směrem budou v následujících letech směřovat ryzí smartwatche. Kdybych to měl shrnout, tak Apple i Samsung dominují z hlediska komunikačních funkcí (odepisování na zprávy či telefonování přímo z hodinek) a také excelují v rámci zastávání funkce prodloužené ruky telefonu. Není moc chytrých z hodinek, které by dokázaly tak suplovat telefon jako právě Galaxy a Apple Watch. Zcela upřímně, ani Garminy proti nim v tomto ohledu nemají šanci.
Tato kategorie je pro chytré hodinky, které nejumněji zvládají od všeho trochu. Většinou jsou totiž chytré hodinky buďto trochu víc zaměřené na sport, nebo na "městské" funkce. A které mají nejlepší přesah do obou světů? Za nás je to Garmin Venu 3.
Co k tomu říct? Hodinky mají sportovní duši Garminu, přidávají možnost telefonování, bezkontaktní placení, hudební přehrávač a to všechno kombinují s relativně přijatelnou cenovkou.
Řada Venu už je dlouhou dobu velice oblíbenou právě pro své univerzální vlastnosti a třetí generace není výjimkou.
Kdybyste nutně nepotřebovali telefonování a nevadí vám celoplastové pouzdro s hliníkovou lunetou, skvělou volbou může být ještě cenově dostupnější Garmin Vívoactive 5.
8.11.2023 - Dominik Hok
Garmin Vívoactive 5 recenze – Vy jásáte, peněženka nepláče
Exkluzivní chytré hodinky se nekupují levou mozkovou hemisférou, to je jasné. Funkčně totiž většinu času nemají vůbec nic navíc. Ty si kupujete proto, že se vám líbí nebo se do nich jednoduše zamilujete. A přesně o tom jsou i Garmin MARQ 2.
30.1.2023 - Dominik Hok
Garmin Marq 2 recenze – I luxus může být chytrý
Tyto hodinky umí téměř naprosto to stejné, co vlajkové řady jako Epix či Fenix. Marq 2 si ale nepotřebujete koupit, ty si musíte chtít koupit. Definuje je hlavně unikátní design, perfektní zpracování každého detailu a nevšednost.
Nemá moc smysl se tady rozkecávat ohledně funkcí, protože tady jde čistě o prémiovost a design. Obdobnou filozofii má i Huawei se svým modelem Watch Ultimate.
18.4.2023 - Dominik Hok
Huawei Watch Ultimate recenze – Chytré hodinky jako od Omegy
Kategorie hybridních hodinek je trochu ošemetná, protože jsou hybridní hodinky, které jsou o něco chytřejší a některé zase o něco lépe designově zpracované. Vzhledem k tomu, že ryzích chytrých či sportovních hodinek už tady máme dost, spíše bych se přiklonil k tomu, že tuto kategorii věnuji modelu, který svým zpracováním dohání i modely z klasického světa hodinek. A nemůže vyhrát nikdo jiný než Tissot T-Touch Connect Solar Sport.
4.10.2024 - Lukáš Hamřík
Tissot T-Touch Connect Solar recenze – Novinka, která si na nic nehraje
Tyto hodinky jako jedny z mála hybridních hodinek nabízí i snímač tepové frekvence, který můžete využít při sportovní aktivitě. Zároveň jsou hodinky schopné celý den počítat vaše kroky, zobrazit veškeré notifikace a to všechno kombinují se zpracováním úrovně Swiss Made.
Takovou reakcí na hybrida od Tissotu je Festina Smartime Connected D. Abych byl upřímný, tato značka určitě nemá takovou prestiž jako Tissot, ale tyto Festiny funkčně zvládají to stejné a dokonce, musím uznat, se lépe ovládají než T-Touche.
Kategorie, která není svázaná žádnými pravidly – takovou mám nejradši. Řekl jsem si, že to pojmu ve stylu "Které chytré hodinky bych si koupil já". Zcela upřímně, já bych sáhl po kousku, který má sice displej jak z Tamagotchi, ale za ním skrytý opravdu velký potenciál – Garmin Instinct 2X.
Ano, přesně tuto bílou variantu bych si pořídil. Když pomineme tu barvu, tak proč vlastně obecně tento model? Má enormní výdrž baterie, LED svítilnu, natřískanou senzorovou výbavu a nadstandardní sportovní funkce, jako je třeba připravenost k tréninku či dynamika běhu měřená přímo ze zápěstí. No, a k tomu všemu s nimi i můžete bezkontaktně zaplatit a dokážou vás navigovat po slepé mapě. Co víc chtít? A za tu cenu?
17.8.2022 - Dominik Hok
VŠE NA TÉMA: Dynamika běhu (vertikální oscilace, kadence, DKZ aj.)
Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.