Nejlepší dámské chytré hodinky roku 2021

Tagy: Výběr nejlepších | Dámské | Chytré

Dominik Hok | 1.12.2020 | 8 MIN

"Ježiši, vždyť to je kus plastu. To nebudu nosit. Musí to přece nějak vypadat." Něco takového určitě nejeden muž slyšel pronést svou drahou polovičku před vitrínou s hodinkami. Žena zkouší patnáctý model, chlap nervózně poklepává nohou, což ženu rozčiluje možná ještě víc než to, že stále nenašla to pravé ořechové. Ženy jsou prostě "tvorem estetickým" a nemůžeme jim to mít za zlé. Proto jsme vybrali 6 nejelegantnějších a dámských chytrých modelů hodinek, které ženě zabrnkají na pomyslnou (nebo nepomyslnou?) estetickou strunu.

(1) Garmin VívoActive 4S – sporťák v elegantním rouše

Jeden z nejoblíbenějších dámských sporttesterů, po kterém sahá nejedna dámská ruka. O VívoActive 4S se nedá říct, že je to sporťák tělem i duší. V tomto případě pouze duší. Pouzdro hodinek si udržuje ideální dávku elegance. Není plné různých zbytečných serepetiček, prostě jen vypadá dobře.

Víte, že každá žena stráví 2 roky svého života hledáním peněženky v kabelce? Ne? Možná proto, že to není pravda. Ale kdyby na to někdo udělal výzkum, dost možná by se ukázalo, že to pravda je. Proto tyto hodinky radši nabízí bezkontaktní placení Garmin Pay. Stačí jen přiložit zápěstí k terminálu a je hotovo.

Hodinky se ovládají transflektivním LCD dotykovým displejem a chlubí se až týdenní výdrží baterie. Sportovní duše ocení podrobný monitoring sportovních aktivit a přehrávač hudby (ať už z úložiště hodinek nebo ze streamovacích služeb, jako je např. Spotify).

Transflektivní LCD displej je jedním z nejčastějších typů displeje chytrých hodinek. Permanentně svítí, má perfektní čitelnost na slunci (neodráží sluneční paprsky, ale využívá jich ke svému prosvícení) a je šetrný k výdrži baterie. Někomu se však může zdát poněkud mdlý a nekontrastní.

Garmin se snaží vyjít vstříc ženám každého vkusu, a proto se VívoActive 4S nabízí celkově ve čtyřech různých barevných variantách – bílé, starorůžové, šedé a černé.

Garmin VívoActive 4S jsou vhodné pro sporťačku, která ocení chytré městské funkce.

Značka Garmin nabízí skutečně podrobný monitoring sportovní aktivity a málokterá značka jim dokáže konkurovat. Navíc jsou VívoActive 4S nabité chytrými funkcemi, jako je bezkontaktní placení a hudební přehrávač, které v běžném životě ocení mnohá z žen.

Garmin VívoActive 4 recenze: Univerzální sporttester pro rekreanta, olympionika i modelku
6.8.2020 - Dominik Hok
Garmin VívoActive 4 recenze: Univerzální sporttester pro rekreanta, olympionika i modelku

Mezi plusy a mínusy tohoto modelu patří:

má chvályhodnou výdrž baterie
nabízí pro Garmin typický podrobný monitoring sportovní aktivity
nabízí bezkontaktní placení a přehrávač hudby

nekontrastní displej

Všechny varianty Garmin VívoActive 4.

Jako alternativa se nabízí Garmin Venu, které má totožnou funkční výbavu, ale má kontrastnější a sytě barevný AMOLED displej.

Garmin Venu: Otestováno Radimem
23.4.2020 - Radim Pochyba
Garmin Venu: Otestováno Radimem

(2) Samsung Galaxy Watch 4 – Na vlně chytrosti

Jedny z mála hodinek, které potřebují o něco bližší pohled, než vám dojde, že jsou chytré. Pravděpodobně přesně to je úkolem Samsung Galaxy Watch 4. Možná to dělá otočná ocelová luneta, která je typická pro klasické hodinky. Možná to dělá celkově většinové použití oceli. Možná je to vlastně úplně jedno. Prostě se to Samsungu povedlo.

Tyto chytré hodinky se ovládají dotykovým AMOLED displejem v kombinaci s digitální otočnou lunetou. Spousta uživatelek určitě ocení možnost telefonování přímo z hodinek, pokud je telefon v dosahu signálu Bluetooth. Potěší (nebo nepotěší) také odhad tuků, svalů a vody v těle či měření EKG.

AMOLED displej je druhým typem displeje používaným v chytrých hodinkách. Tyto displeje většinou zhasínají, jelikož jsou energeticky velice náročné a kdyby svítily permanentně, výdrž baterie by se rapidně snížila. Na druhou stranu, oproti LCD displeji, nabízí silný kontrast a sytost barev. AMOLED displej většinou odráží přímé sluneční paprsky a displej tedy na slunci velice ztmavne.

Kromě toho samozřejmě dokážou monitorovat sportovní aktivity, nabízejí hudební přehrávač a bezkontaktní placení Google Pay.

Pro někoho může být mínusem dvoudenní výdrž baterie. Ale co čekat. Hodinky jsou nabité funkcemi a mají nádherně propracovaný (a energeticky náročný) AMOLED displej. Za to musí něco obětovat.

Samsung Galaxy Watch jsou hodinky vhodné pro ženu vyhledávající skutečně elegantní hodinky plné chytrých funkcí, ale nepotřebuje naprosto podrobné sledování sportovní aktivity.

Samsung hodinky nejsou vyloženým sporttesterem, ale na základní monitoring sportovní aktivity postačí. Jejich hlavní předností jsou městské chytré funkce a široká podpora různých aplikací, kterými si můžete hodinky obohatit. Dalším velkým plusem je určitě možnost telefonování přímo z hodinek.

Mezi plusy a mínusy tohoto modelu patří:

elegantní design
možnost ovládání otočnou lunetou
telefonování přímo z hodinek
bezkontaktní placení
EKG, měření tlaků či odhad tuků, svalů a vody

pouze dvoudenní výdrž baterie

Všechny varianty Samsung Galaxy Watch 4.

(3) Garmin VívoMove 3 – chytrák s dávkou klasiky

Analogové ručičky a chytrá střeva? I to je možné. Garmin vytvořil chytrého parťáka také ženám, které vyhledávají o něco konzervativnější vzhled podtržený trochou klasiky – hodinkovými ručičkami. A samozřejmě model doplnil o nutnou dávku nutné elegance.

Ačkoliv na první pohled hodinky vyvolávájí pocit "klasiky", hodinkový strojek v pouzdře hodinek nenajdete. Pod hodinkovými ručičkami se totiž skrývá malinkatý AMOLED displej, kterým se hodinky ovládají. Hodinky nabízejí monitoring sportovní aktivity, ovládání hudebního přehrávače v mobilu, ale také bezkontaktní placení. Pokud vám přijde bezkontaktní platba zbytečná, VívoMove se nabízí také v levnější verzi bez funkce Garmin Pay.

Pod analogovými ručkami se skrývá malinkatý displej, který není úplně ostrý, ale aspoň neruší celkový vzhled.

Pod analogovými ručkami se skrývá malinkatý displej, který není úplně ostrý, ale aspoň neruší celkový vzhled.

Garmin VívoMove 3 slibují to nejlepší od Garminu v konzervativním pouzdře, které ocení ženy fandící spíše staré (pro někoho dobré) klasice. Navíc některé verze nejsou na silikonovém, ale látkovém řemínku, který rozhodně mnohé ženy docení.

jeden z mála modelů kombinující chytré funkce a analogové ručičky
dražší verze s možností bezkontaktních plateb a levnější bez ní
verze s látkovým řemínkem

skrytý AMOLED displej je tak malý, že se může hůře ovládat
mezi sklíčkem a číselníkem je spousta prostoru a na světle jsou znatelně vidět otisky prstů

(4) Garmin Venu SQ – Hrany, hrany a zas ty hrany...

Hrany teď frčí. U Garminu frčely už na počátku tohoto tisíciletí, ale "hranatý trend" určitě spustily hlavně Apple Watche. Garmin nemohl zůstat pozadu a zákazníkům vyšel vstříc v podobě stylového hranáče Garmin Venu SQ.

Tyto hodinky nabízejí klasický Garminovský balíček – hromadu senzorů, skvělý monitoring sportovní aktivity a jako příjemný bonus i chytré funkce jako bezkontaktní placení a hudební přehrávač. Pokud by vám však přišel přehrávač zbytečný, Venu SQ se nabízí také v levnější verzi bez něj. Baterka skrytá v hranatém pouzdře nabízí šestidenní výdrž.

Garmin Venu SQ recenze: Tělem Apple Watch, srdcem Garmin
8.10.2020 - Dominik Hok
Garmin Venu SQ recenze: Tělem Apple Watch, srdcem Garmin

Někoho může obtěžovat občasná horší ovladatelnost dipleje, která však často záleží spíše na zvyku.

Tento hranáč je zářijová novinka roku 2020, která se těší velké oblibě a nabízí se v několika barevných variantách – černé, šedé, bílé, smetanové, modré a khaki

Garmin Venu SQ určitě ocení kdokoliv s citem pro moderní design, jenž využije jak sportovní funkce, tak zdravé množství chytrých funkcí.

Mezi plusy a mínusy tohoto modelu patří:

moderní hranatý design
podrobný monitoring sportovní aktivity
dvě verze – dražší s hudebním přehrávačem, levnější bez něj

občasná horší ovladatelnost dotykového displeje

Všechny varianty Garmin Venu SQ.

(5) Apple Watch 6 – Sázka na jablečnou jistotu

Má cenu tyto hodinky vůbec představovat? Staly se ikonou ve svém oboru a každý je zaručeně pozná. Designově ničím nevynikají, ale stejně mají okolo sebou jakousi auru exkluzivity.

Kromě toho jsou ale i funkčně nabouchané – odpovíte na zprávy, vyřídíte hovor, zaznamenáte si sportovní aktivitu, změříte EKG... Vlastně skoro všechno, co dnešní chytré hodinky nabízejí. Zpracování je na hodně vysoké úrovni a všechno do sebe krásně zapadá.

Je důležité zmínit, že tyto chytré hodinky spárujete pouze s telefonem iPhone. Má to ale své výhody. Komunikace je napříč těmito zařízeními výborná a veškeré aplikace, které máte v telefonu, se vám automaticky nainstalují i do hodinek.

No, a je tady zase ty výdrž baterie. Nádherný displej a hromada funkcí si musí vzít svou daň. Apple Watches mají dvoudenní výdrž baterie.

Mezi plusy a mínusy tohoto modelu patří:

reakce na zprávy formou diktování
možnost telefonování
nádherný displej
široká senzorová výbava včetně EKG či pulzního oxymetru
bezkontaktní placení

krátká výdrž baterie

Všechny varianty Apple Watch 6.

(6) Garmin Fenix 6S – elegantní špica

Taková "šupa" v řadách Garminu. I takto by se dal nazvat model Garmin Fenix 6. Jeho nejmenší verze (6S) navíc cílí na dámské zápěstí a to nejen menšími rozměry, ale také lákavým designem.

Funkčně tyto hodinky využije málokterá žena. A tím nechci shodit ženy, tyto hodinky těžko využije i jakýkoliv muž. Mají totiž tolik funkcí, že to zabere opravdu dlouhou dobu, než vám projdou rukama veškeré funkce těchto hodinek. Ale jsou to dost možná jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu, takže pokud chcete své ženě koupit to nejlepší, prosím, tady to je.

Velice detailní monitoring sportovní aktivity, podrobné mapy přímo v zařízení (včetně map golfových hřišť a lyžařských středisek), ale také možnost bezkontaktního placení a hudební přehrávač (včetně streamovacích služeb jako je Spotify). To vše a ještě mnohem více. Ale u tohoto zařízení by vyjmenování zabralo věčnost. Radši bych doporučil recenzi.

Garmin Fenix 6 recenze - jednička mezi outdoorovými hodinkami
25.9.2020 - Dominik Hok
Garmin Fenix 6 recenze - jednička mezi outdoorovými hodinkami

V Garminu se i s takovým počtem funkcí dostali na působivou devítidenní výdrž baterie.

Tisíce funkcí jsou zabalené do ocelového pouzdra v kombinaci se silikonovým řemínkem, který je k pouzdru hodinek uchycen systémem Quick-Fit.

Systém Quick-Fit je typ uchycení řemínku na stěžejky hodinek. U tohoto typu není potřeba žádné nářadí, abyste řemínek ze stěžejek sundali. Řemínek se uchytává speciální "klipsnou", která se dá jednoduše sundat a vy můžete rychle a pohodlně vyměnit řemínek za jiný. Ženy to určitě docení při ladění se zvoleným outfitem. :)

Garmin Fenix 6S se jako jediný model z tohoto seznamu ovládá tlačítky. Ačkoliv se to může zdát jako prehistorické ovládání, má to své výhody. Už jste zkoušeli ovládat dotykový displej v mrazu, dešti, zpocenou rukou či v rukavicích? Věřím, že by vám "prehistorické" ovládání docela bodlo.

Garmin Fenix 6S bych doporučil sporťačce, která dokáže využít slušnou část všech funkcí tohoto zařízení. No, a nebo prostě ženě, které se líbí a ocení vlastnictví toho (snad) nejlepšího na trhu. No... A nebo ženám, které mají tak milujícího manžela, že by je jako dárek (i přes vyšší cenu) vůbec zvažoval. Ale on za ty peníze stojí, fakt, nekecám. :)

Mezi plusy a mínusy tohoto modelu patří:

podrobné mapy
bezkontaktní placení a hudební přehrávač
nabízí se také verze se solárním akumulátorem (prodlouží výdrž baterie)
nabízí se verze se safírovým i minerálním sklíčkem
splňují vojenský standard odolnosti

váha 61 gramů může být pro někoho příliš moc

Všechny varianty Garmin Fenix 6S.

Šestice modelů s notnou dávkou chytrosti i elegance. Tak co, které s těmito dvěma atributy podle vás pracují nejlépe?

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Hodinky zmíněné v článku

Novinka Srpen
6 999 Kč skladem
Zobrazit další
4 590 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
5 810 Kč nedostupné
Zánovní, sleva 5%
5 691 Kč nedostupné
II. Jakost, sleva 7%
6 501 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
7 556 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
6 780 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
6 780 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
6 780 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
5 325 Kč nedostupné