Nejlepší pánské hodinky roku 2021

Tagy: Výběr nejlepších | Pánské | Klasické

Agáta Vřeská | 1.10.2021 | 8 MIN | 7x komentář

Výběr hodinek je pomalu samostatná věda. Jaký styl, pro jakou příležitost, to všechno je třeba vzít v potaz. V našem průvodci najdete ty nejoblíbenější styly pánských hodinek, ve kterých se najde každý. A přídavkem jsme vybrali i dokonalé zástupce každé kategorie.

V tomto článku jsme se cenově nijak neomezovali. Článek, v němž jsme si stanovili cenovou hranici, najdete níže:

Nejlepší pánské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)
11.10.2021 - Agáta Vřeská
Nejlepší pánské hodinky roku 2021 (cenově dostupné)

1) Do společnosti. Smetánka mezi hodinkami

Společenské hodinky jsou základem. Doplněk, který o muži ve společnosti ledacos prozradí. Pokud se nejedná o vrcholně formální událost, nabízí se celkem velké pole výběru.

Pro radostné události se totiž nemusíte bát sáhnout třeba po barevnějším číselníku, nebo designu s barevným prvkem, který celkový vzhled decentně ozvláštní. Společenské hodinky totiž neznamenají nudné. Měla by být radost vzít si je ke košili do práce, stejně jako tričku, když si jdete večer sednout s přáteli.

Takové jsou přesně Certina DS-1 Big Date a jejich oblíbenost to jen potvrzuje. Famózní odstín zelené, zajímavý kouřový přechod, leštěné pouzdro a mesh náramek z oceli – to je to, o čem mluvím. Nabízí se také v dalších odstínech, krásné jsou třeba v modré a pokud sáhnete po černé, daly by se považovat za formální.

I když jsou pravidla pro výběr společenských hodinek uvolněnější než je tomu u vyloženě formálních hodinek, stále platí, že by měly být spíše minimalistické, elegantní a neměly by na sebe poutat přílišnou pozornost.

TOP 6 pánských společenských hodinek a jak vybrat ty správné
2.3.2020 - Eduard Tomas
TOP 6 pánských společenských hodinek a jak vybrat ty správné

Mrkněte na naše video.

2) Ultra bussines mód. Co by schválil i pan Špaček

Hodinky pro formální události či k přísnému pracovnímu dress code mají vcelku jasně daná pravidla. Především, musí být opravdu elegantní a designově minimalistické.

13 980 Kč (doručíme do 4.7.)

Také materiály hrají roli. Na plastové pouzdro či silikonový řemínek prosím zapomeňte. Řemínek by měl být kožený, a to v základních barvách kůže – hnědé nebo černé. Pouzdro by mělo být z oceli či drahých kovů, a to ve stříbrné či zlaté barvě. Proč tomu tak je, vychází ze zažitých pravidel.

5 nejčastějších chyb při výběru pánských společenských hodinek
23.7.2018 - Martin Koňařík
5 nejčastějších chyb při výběru pánských společenských hodinek

Specialista na společenskou klasiku je švýcarský Tissot. Model Tissot Le Locle s automatickým strojkem pak vybírám nejen proto, že splňuje všechna kritéria, ale protože nabízí víc než dobrý poměr cena/výkon a hlavně, jsou to krásné hodinky.

6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot
16.10.2020 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot

Vybírat samozřejmě můžete také z dalších modelů a značek. V každém případě, u pánských formálních hodinek vybírejte opravdu pečlivě. Jde totiž o klasiku, která nikdy nevyjde z módy, a pokud vyberete ten správný kousek, pravděpodobně bude plnit službu mnoho a mnoho let.

U formálních hodinek jde také o velikost. Průměr pouzdra by neměl přesahovat 42 mm a tloušťku je třeba volit ideálně tak, ať se hodinky krásně vlezou pod manžetu košile.

3) Sportovní elegance

Sportovní styl je neuvěřitelně sexy. O tom žádná. A mezi nejoblíbenější sportovní hodinky patří jednoznačně chronografy, neboli hodinky se stopkami. A to i přesto, že stopky v praxi využije jen málokdo.

V této kategorii kraluje Tissot se svými Chrono XL. Univerzální design, sportovní náboj, ale pořád tak nějak lehce ležérní elegance. To prostě vynosí každý muž. Tedy, skoro každý, protože i u tak všestranných hodinek je třeba myslet na pár věcí. A tou nejdůležitější je velikost.

Jak název napovídá, Tissot Chrono XL jsou pořádné hodinky a sednou spíše mužům s větším zápěstím. Pro majitele uzšího zápěstí doporučuji hodinky předem vyzkoušet nebo vybírat z menších variant, ať už u Tissotu nebo jiných značek. A že jich je. Podívejte se na celou nabídku pánských hodinek s chronografem. A ještě pár tipů pro vás:

6 NEJ: Pánské hodinky s chronografem (do 10 000 Kč)
3.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky s chronografem (do 10 000 Kč)

Casio Edifice EQB-1100 – Sexy bluetooth chronografy
16.12.2020 - Martin Balabán
Casio Edifice EQB-1100 – Sexy bluetooth chronografy

Pánské hodinky Tissot – Fotogalerie těch nejoblíbenějších
17.1.2022 - Eliška Měrková
Pánské hodinky Tissot – Fotogalerie těch nejoblíbenějších

4) Nesmrtelný styl potápek. Jako James Bond

Potápěčské hodinky patří mezi kategorii, kterou už jen málokdo kupuje skutečně proto, aby se s hodinkami potápěl. Přesto se jejich popularita nemění. Vlastně je to spíš naopak. A roste zájem především o ty ryzí potápky, funkční nejen po estetické, ale i technické stránce.

Z široké škály jsem nakonec sáhla pro dokonalém zástupci klasických potápek a také skvělé novince roku 2021 – Certina DS Action Powermatic 80. Mechanický strojek s rezervou chodu krásných 80 hodin, potápěčská certifikce ISO 6425 a nestárnoucí design jako z Bondovek.

Nesmrtelnost a výraznou popularitu potápěčským hodinkám totiž přinesl právě Agent 007 James Bond. Ten si je dokázal obléct ke smokingu stejně jako k neoprenu. Ale to byl James, běžní smrtelníci potápěčské hodinky vynosí na volnočasové i vodní aktivity, ale k obleku by stále měli sáhnout po vyloženě společenském kousku.

Otočná luneta s 60minutovou stupnicí, skvělá čitelnost, vysoká voděodolnost, silná luminiscence či podsvícení. Potápěčské hodinky jsou nejen stylové, ale také praktické. Minimálně se nemusíte bát, že je utopíte.

6 NEJ: Pánské potápěčské hodinky
25.8.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské potápěčské hodinky

5) Nezničitelné. Hodinky, co přežijou apokalypsu

Někdo se bojí třetí světové, někdo zas mutujícího viru, jiný přírodních živlů. Mít hodinky do nepohody má své výhody. A to i při méně katastrofických scénářích. Ať už se bavíme o manuálně náročném zaměstnání, práci na zahradě, adrenalinových sportech, vojácích, hasičích... Odolné hodinky se doma rozhodně sejdou.

Za mě jsou naprosto perfektní volbou G-Shocky Mudmaster GG-B100. Poměr cena/výkon – bezkonkurenční. Odolnost – bezkonkurenční. Šance, že je zničíte – prakticky nulová.

G-Shock Mudmaster GG-B100 představen na Baselworldu 2019
21.3.2019 - Martin Koňařík
G-Shock Mudmaster GG-B100 představen na Baselworldu 2019

Právě u Mudmasterů se objevil Carbon Core Guard – pouzdro vyztužené karbonovými vlákny pro ještě větší odolnost. A samozřejmě, kromě nárazů hodinky hravě zvládají prach, bláto, vodu, a to i v těch nejdrsnějších podmínkách. Navíc jsou vybaveny praktickými senzory: kompas, barometr (výškoměr), teploměr a krokoměr.

Vysoce odolných hodinek je celá řada. A to nejen ta G-Shockovská. Ideální outdoorové hodinky pro přeživší hledejte například u značek jako je Traser či Luminox.

6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy
10.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy

6) Něco jedinečného. Limitovaného

Limitované edice mají speciální kouzlo. Pro někoho to znamená, že na ruce bude mít něco skutečně exkluzivního, někdo v nich hledá zajímavou investici.

Švýcarská značka Alpina je dobře známá všem milovníkům tradiční hodinařiny. Na trhu je už dost dlouho na to, aby si vybudovala silné jméno. A limitovaná edice, kterou vybíráme do našeho výběru, je skutečně něco.

Nejde jenom o design, který si bere to nejlepší z klasických pilotních hodinek, jaké jste mohli vidět na zápěstí desítky let nazpět. A nejde jen o precizní zpracování, nebo font písma, který se používal ve 20. letech.

Ale Alpina Startimer Pilot Heritage mají ještě jednu unikátnost. Otevírací kryt na zadní části, který odhalí průhled na mechanický strojek. Jde o odkaz na tzv. hunter pouzdro, které se často používalo u kapesních hodinek. U náramkových jde o nostalgickou vzpomínku, která potěší milovníky vintage stylu.

Alpina Startimer Heritage Pilot – Recenze hodinek, které vás vezmou sto let zpět
28.5.2021 - Agáta Vřeská
Alpina Startimer Heritage Pilot – Recenze hodinek, které vás vezmou sto let zpět

Hodinky jsou v limitované edici 1883 kusů - v tomto roce byla švýcarská značka založena.

Alpina – švýcarská sláva, která málem nepřežila
12.6.2019 - Agáta Vřeská
Alpina – švýcarská sláva, která málem nepřežila

7) Sportovní dokonalost řízená rádiem

Citizen umí hned několik věcí na špičkové úrovni. A mezi ně patří rádiem řízené hodinky se solárním pohonem. Už léta letoucí plní přání mnoha mužů pilotky z řady Promaster. Pro mnohé jsou ale příliš složité a málo přehledné. Mezi nedávné novinky tak Citizen zařadil model, který zasáhl kýžené místečko: Citizen Promaster Sky CB588.

Seřízení pomocí rádiového signálu, bezstarostná údržba díky solárnímu článku a hlavně povedený design, který získal skvělé ohlasy. A není divu. Vytvořit vyvážený sportovní vzhled s ležérní elegancí, to není jen tak. Ale CB588 vypadají na zápěstí naprosto božsky.

Navíc mají intuitivní ovládání, vysokou voděodolnost, safírové sklíčko s antireflexem a vymazlené zpracování.

Citizen Promaster Sky CB588 – Promastery aspirující na sportovní eleganci
15.2.2021 - Eliška Měrková
Citizen Promaster Sky CB588 – Promastery aspirující na sportovní eleganci

8) Pro fanoušky retra. Sběratelský kousek, který nikdy nezestárne

Nejen, že je retro nesmrtelné. Ale především dokáže svým způsobem vrátit čas. A mít hodinky, které nosili slavní prezidenti, nebo je celý svět obdivoval na ruce filmového hrdiny, nebo snad byly v něčem historicky první... To chce prostě každý hodinkový nadšenec!

Přesně proto vybírám jeden kousek od Hamiltonu, který tohle všechno zvládl. Jde o reedici prvních digitálních hodinek na světě ze 70. let – Hamilton PSR, v době své slávy známé jako Pulsar.

Hamilton PSR: oživení ikony, která dala podobu digitálním hodinkám
6.5.2020 - Agáta Vřeská
Hamilton PSR: oživení ikony, která dala podobu digitálním hodinkám

Nosil je Elvis Presley, Elton John, prezident Ford či herec Jack Nicholson. A ve filmu se objevily na zápěstí Rogera Moora v Bondovce Žít a nechat zemřít. A to je jen začátek seznamu.

Ale celebrity necelebrity, milník nemilník, hlavní je, že reedice vypadá úžasně i dnes. Možná neumí žádné smart vychytávky, ale přesně tohle na nich budete milovat.

Tady můžete popustit uzdu fantazii i peněžence. Některé limitky se snadno mohou stát i sběratelským kouskem, nebo prostě zajímavým přírůstkem s příběhem.

6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky
14.1.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky

9) Ručně vyráběné, ale vydrží víc než hodinky z linky

G-Shocky z řady MT-G nejsou jen další plasťáčkový kus z robotické tovární linky. Jsou vyráběné v Yamagatě, kde stále převažuje ruční výroba a každý sebemenší detail je doslova pod mikrohledem. Tady už nejde jen o odolné stylovky. Tyhle G-Shocky vás dokážou svým designem, zpracováním a materiály posadit na zadek.

Prémiový model Casio G-Shock MTG-B2000 je dokonalou ukázkou výše popsaného. I když se pořád jedná o nekompromisně funkční G-Shocky, máte skoro až tendenci si je bez okolků vzít k obleku. Tak precizně je zpracován každý milimetr hodinek včetně ručního leštění. A u B2000 se navíc designově blíží k naprosté dokonalosti. Dost možná tohoto estetického vrcholu i dosáhly.

Casio tady myslelo i na takové detaily, jako je snadná výměna náramku, ochranná vložka na sponě nebo mikroregulace pro dokonalé přizpůsobení zápěstí. A samozřejmě oceníte i funkční výbavu včetně Bluetooth konektivity pro snadné nastavení, rádiovou synchronizaci času i pověstnou odolnost G-Shocků.

Casio G-Shock MT-G B2000 recenze - Hodinky moderního samuraje
12.2.2021 - Radim Krčmář
Casio G-Shock MT-G B2000 recenze - Hodinky moderního samuraje

10) Bezstarostný luxus.

Klasické hodinky už jsou zřejmě technologicky překonané. Smartwatche je na papíře překonají takřka ve všem. Přesto ne každý potřebuje vědět kolik ušel kroků, nebo kdy mu stoupne tlak. Od hodinek čekáte komfort, pocit luxusu, prémiové materiály a hlavně přesný čas.

V takovém případě chtějte hodinky s pokročilým způsobem seřízení času. Ideálně pomocí GPS.

75 500 Kč skladem

Mezi to nejlepší, co na trhu najdete, patří Seiko Astron. Hodinky si seřídí čas kdekoli na světě, navíc mají všechny perfektní zpracování, ty nejlepší materiály a neodolatelný business design.

Model Seiko Astron SSH069J1 je v dokonalém stealth provedení, ležérní eleganci a zpracování, které vás přesvědčí o ceně. Antireflex na safírovém sklíčku je například tak dokonalý, že máte pocit, že tam sklíčko ani není. A titanové provedení? Nikdy nepřestanete žasnout nad lehkostí a současně kvalitou hodinek.

6 NEJ: Pánské hodinky s RC nebo GPS synchronizací
5.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky s RC nebo GPS synchronizací

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Pavelpřed 259 dny, reagovat
Líbí se mi Casio G Shock
Ladislavpřed 259 dny, reagovat
Mudmadter jsou super bomba.
Janpřed 225 dny, reagovat
Z jakého důvodu se článek věnuje pouze levným značkám? Obzvláště když napisete, že jste se nenechali omezit cenou. Tento článek je jen smutná reklama.
Agáta Vřeskápřed 224 dny
Honzo, aktuálně se věnujeme pouze značkám, které máme v nabídce - a tedy je dobře známe, máme vyzkoušené a stojíme si za každým kouskem ve výběru. Ale možná, že se časem dopracujeme i k žebříčku napříč celým hodinářským spektrem :)
Romanpřed 218 dny, reagovat
Certina DS Action, jasná volba.
Vlastimilpřed 135 dny, reagovat
Naprostá spokojenost špičkova kvalita, vzal jsem desítky hodinek. Jen problém se zkrácením náramku.
Dominik Hokpřed 133 dny
Zdravím, Vlastimile. Pokud jste měl nějaký problém se zkrácením, kdyžtak se obraťte na naši linku 800 365 365. Určitě najdou řešení. :)

Hodinky zmíněné v článku