Nejlepší pánské hodinky vybrané odborníky

Tagy: Výběr nejlepších | Pánské | Klasické

Agáta Vřeská | 22.8.2022 | 15 MIN | 8x komentář

Výběr hodinek je pomalu samostatná věda. Jaký styl, pro jakou příležitost, to všechno je třeba vzít v potaz. V našem průvodci najdete ty nejlepší pánské hodinky z těch nejoblíbenějších hodinkových stylů.

Pokud hledáte perfektní dárek a nechcete strávit hodiny čtením recenzí a studováním, tady najdete inspiraci na hodinky, se kterými nešlápnete vedle. Pečlivý výběr totiž děláme přímo v naší redakci, kde je sami recenzujeme. A úplně na konci našeho průvodce jsme shrnuli jak a z čeho jsme vybírali.

Máte nastavený cenový budget trochu níže? Vybrali jsme v jednotlivých kategoriích i cenově dostupnější modely:

Nejlepší pánské hodinky vybrané odborníky (cenově dostupné)
22.8.2022 - Agáta Vřeská
Nejlepší pánské hodinky vybrané odborníky (cenově dostupné)

Rychlý přehled kategorií a vítězů:

 1. Společenské - Certina DS-1 Big Date
 2. Formální - Tissot Le Locle
 3. Každodenní - Citizen Sport
 4. Závodní - Tissot Supersport
 5. Potápěčské - Tissot Seastar 2000
 6. Letecké - Citizen Promaster
 7. Vojenské - Hamilton Khaki Field
 8. Outdoorové - G-Shock Mudmaster
 9. Retro - Citizen Bullhead
 10. Skeletonové - Orient Star Skeleton
 11. Automatické - Tissot PRX Automatic
 12. Quartzové - Seiko Astron
 13. Digitální - Hamilton PSR
 14. Jedinečné - Prim Meteorite

1) Kategorie: Společenské

Vítěz kategorie: Certina DS-1 Big Date

Společenské hodinky jsou základem. Doplněk, který o muži ve společnosti ledacos prozradí. Je to taková smetánka mezi hodinkami. A pokud se nejedná o vrcholně formální událost, nabízí se celkem velké pole výběru.

Pro radostné události se totiž nemusíte bát sáhnout třeba po barevnějším číselníku, nebo designu s barevným prvkem, který celkový vzhled decentně ozvláštní. Společenské hodinky totiž neznamenají nudné. Měla by být radost vzít si je ke košili do práce, stejně jako tričku, když si jdete večer sednout s přáteli.

Takové jsou přesně Certina DS-1 Big Date a jejich oblíbenost to jen potvrzuje. Famózní odstín zelené, zajímavý kouřový přechod, leštěné pouzdro a mesh náramek z oceli – to je to, o čem mluvím. Nabízí se také v dalších odstínech, krásné jsou třeba v modré a pokud sáhnete po černé, daly by se považovat za formální.

I když jsou pravidla pro výběr společenských hodinek uvolněnější než je tomu u vyloženě formálních hodinek, stále platí, že by měly být spíše minimalistické, elegantní a neměly by na sebe poutat přílišnou pozornost.

TOP 6 pánských společenských hodinek a jak vybrat ty správné
2.3.2020 - Eduard Tomas
TOP 6 pánských společenských hodinek a jak vybrat ty správné

Alternativa: Jako alternativu doporučuji Orient Star, zvláště jejich model Orient Star Moonphase, kterým nechybí vrcholná elegance, ale současně i hodně zajímavá komplikace měsíční fáze.

Jaké hodinky byly ve výběru v roce 2021? Mrkněte na naše video.

2) Kategorie: Formální

Vítěz kategorie: Tissot Le Locle

Hodinky pro formální události či k přísnému pracovnímu dress code mají vcelku jasně daná pravidla. Především, musí být opravdu elegantní a designově minimalistické. Zkrátka takové, jaké by schválil i mistr etikety pan Špaček.

Také materiály hrají roli. Na plastové pouzdro či silikonový řemínek prosím zapomeňte. Řemínek by měl být kožený, a to v základních barvách kůže – hnědé nebo černé. Pouzdro by mělo být z oceli či drahých kovů, a to ve stříbrné či zlaté barvě. Proč tomu tak je, vychází ze zažitých pravidel.

5 nejčastějších chyb při výběru pánských společenských hodinek
23.7.2018 - Martin Koňařík
5 nejčastějších chyb při výběru pánských společenských hodinek

Specialista na společenskou klasiku je švýcarský Tissot. Model Tissot Le Locle s automatickým strojkem pak vybírám nejen proto, že splňuje všechna kritéria, ale protože nabízí víc než dobrý poměr cena/výkon a hlavně, jsou to krásné hodinky.

6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot
8.5.2023 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejoblíbenější pánské společenské hodinky Tissot

Vybírat samozřejmě můžete také z dalších modelů a značek. V každém případě, u pánských formálních hodinek vybírejte opravdu pečlivě. Jde totiž o klasiku, která nikdy nevyjde z módy, a pokud vyberete ten správný kousek, pravděpodobně bude plnit službu mnoho a mnoho let.

Model Tissot Le Locle ve zlatém provedení skvěle doplní hnědé kožené boty a doplňky.

Model Tissot Le Locle ve zlatém provedení skvěle doplní hnědé kožené boty a doplňky.

U formálních hodinek jde také o velikost. Průměr pouzdra by neměl přesahovat 42 mm a tloušťku je třeba volit ideálně tak, ať se hodinky krásně vlezou pod manžetu košile.

Alternativa: Pokud hledáte skutečně minimalistický styl ve vysoké kvalitě, skvělou alternativou je určitě německý Junghans, zvláště model Junghans Max Bill.

3) Kategorie: Každodenní

Vítěz kategorie: Citizen Sports CB588

Hodinky na každodenní nošení je náročná kategorie. Hledáte totiž hodinky, které obstojí téměř v každé společnosti a zvládnou skoro všechny situace.

Hodinky na každodenní nošení by měly mít ideálně alespoň 100 metrů voděodolnost, abyste je nemuseli prakticky sundávat. Taky se bude hodit kovový náramek, který je odolnější než kožené či silikonové řemínky a má delší životnost. A stylem by měly být sportovně-elegantní, aby se hodily skoro ke všemu.

Model Citizen Sports CB588 tohle všechno má a ještě navíc nabídne vyšší voděodolnost, praktické funkce jako automatickou synchronizaci času a data přes rádiový příjem (takže jsou fakt přesné), budík či stopky. A jsou solární, takže nemusíte dobrou dekádu běhat k hodináři kvůli výměně baterie.

6 NEJ: Pánské hodinky Citizen se solárním pohonem Eco Drive
19.1.2022 - Eliška Měrková
6 NEJ: Pánské hodinky Citizen se solárním pohonem Eco Drive

A protože s vámi zažijou ledacos, myslet byste měli i na to, ať mají safírové sklíčko, které hned tak nepoškrábete a v noci oceníte luminiscenci nebo jiný typ osvětlení.

Fotogalerie pánských hodinek Citizen – Co víc si přát?
13.9.2022 - Eliška Měrková
Fotogalerie pánských hodinek Citizen – Co víc si přát?

Alternativa: Podobné vlastnosti, jen trochu klasičtější jsou Tissot Chrono XL, které díky své ležérní eleganci patří mezi nejoblíbenější pánské chronografy u nás.

4) Kategorie: Závodní

Vítěz kategorie: Tissot Supersport

Sportovní styl je neuvěřitelně sexy. O tom žádná. A mezi nejoblíbenější sportovní hodinky patří jednoznačně chronografy, neboli hodinky se stopkami. A to i přesto, že stopky v praxi využije jen málokdo.

VŠE NA TÉMA: Hodinářské komplikace – Chronograf
25.6.2021 - Eliška Měrková
VŠE NA TÉMA: Hodinářské komplikace – Chronograf

A pokud se bavíme o závodních hodinkách, nebo chcete-li "race watch", obvykle se ještě objevuje tachymetrická stupnice pro měření rychlosti. Určitě se vám vybaví značky jako Tag Heuer nebo Rolex. Ale mezi špičku patří i švýcarský Tissot, obzvlášte se svou aktuální kolekcí Tissot Supersport.

Velmi energický design je cítit nejen z číselníku, ale také tvaru pouzdra nebo náramku. Vysoce přesný quartzový strojek od ETA se navíc může pochlubit maximální odchylkou +- 10 sekund za rok a stopky měří s přesností 1/10 sekundy po dobu 30 minut. Hodinkám nechybí ani 100metrová voděodolnost, safírové sklíčko a luminiscence.

Model Supersport můžete mít v několika barvách a kouzlo jim neubírá ani kožený řemínek. Tissot zkrátka sportovní hodinky umí. O spojení se světem rychlých otáček svědčí i fakt, že Tissot začal sponzorství motosportů už v 70. letech a dnes jeho logo uvidíte na prestižních událostech, jako např. MotoGP coby oficiální časomíry...

Tissot Supersport Chrono recenze – Švýcarský závodník jako z továrny na sporťáky
18.2.2021 - Martin Balabán
Tissot Supersport Chrono recenze – Švýcarský závodník jako z továrny na sporťáky

Alternativa: Stejně klasický závodní styl hodinek nabízí Certina, především u modelu Certina Sports DS Podium se zeleným číselníkem, který nejen u nás patří mezi bestsellery.

6 NEJ: Pánské hodinky s chronografem (do 10 000 Kč)
3.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky s chronografem (do 10 000 Kč)

Tissot ohlásil nové PRX s automatickým chronografem
22.3.2022 - Eliška Měrková
Tissot ohlásil nové PRX s automatickým chronografem

5) Kategorie: Potápěčské

Vítěz kategorie: Tissot Seastar 2000

Potápěčské hodinky patří mezi kategorii, kterou už jen málokdo kupuje skutečně proto, aby se s hodinkami potápěl. Přesto se jejich popularita nemění. Vlastně je to spíš naopak. A roste zájem především o ty ryzí potápky, funkční nejen po estetické, ale i technické stránce.

Téměř každá značka má v nabídce nějaké suprové potápky, se kterými si skutečně vyhrála. Ale aktuálně nejnovější model od Tissotu Seastar 2000 překonal očekávání, a že nebyla zrovna malá. Jde o jejich první potápěčské hodinky s oficiální certifikací ISO 6425. Voděodolnost dosáhla 600 metrů, mají dokonce heliový ventil, silné safírové sklíčko a to i na dýnku, přes které tak můžete pozorovat automatický strojek Powermatic 80.

VŠE NA TÉMA: Voděodolnost u hodinek
5.3.2021 - Agáta Vřeská
VŠE NA TÉMA: Voděodolnost u hodinek

Otočná luneta je keramická a na luminiscenci se tady nešetřilo. Stinnou stránkou se může stát výška hodinek, protože Seastar 2000 opravdu nejsou zrovna drobné hodinky. Ale pokud jste hledali skutečně robustní potápky s neskutečně povedeným číselníkem, Tissot vyrábí přesně takové.

Otočná luneta s 60minutovou stupnicí, skvělá čitelnost, vysoká voděodolnost, silná luminiscence či podsvícení. Potápěčské hodinky jsou nejen stylové, ale také praktické. Minimálně se nemusíte bát, že je utopíte.

Alternativa: Pokud vás Tissoty zaujaly, ale trápí vás trochu větší rozměry, jako alternativu rozhodně doporučuji Orient Star Sports Diver 1964 s podobně tyrkysovým číselníkem.

Tissot Seastar – Fotogalerie potápěčských nabušenců
8.8.2022 - Eliška Měrková
Tissot Seastar – Fotogalerie potápěčských nabušenců

6 NEJ: Pánské potápěčské hodinky
25.8.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské potápěčské hodinky

6) Kategorie: Letecké

Vítěz kategorie: Citizen Promaster Sky JY802

Pilotní nebo také letecké hodinky nemají tak jasně dané designové prvky jako například potápěčské modely. Proto se hodinky s označením pilotní od sebe často diametrálně liší. Současně ale patří mezi jeden z nejoblíbenějších stylů pánských hodinek. Ikonické pilotky umí například Zenith, IWC či Breitling.

Modernější pojetí je pak často s logaritmickou stupnicí, pomocí které si piloti počítali např. dolet nebo spotřebu paliva. Proto někdy vypadají komplikovaně, ale o to lákavěji.

Vysvětlení logaritmické stupnice pro obyčejné smrtelníky
20.9.2019 - Milan Letošník
Vysvětlení logaritmické stupnice pro obyčejné smrtelníky

Mezi stálicemi v oblíbenosti u nás vede už poměrně dlouho model Citizen Promaster Sky JY802. Důvodů je celá řada: zmiňovaný lákavý design, titanové pouzdro i náramek, který jim propůjčuje lehkost (a to i přes větší rozměry, které také řada mužů ocení) a rádiová synchronizace času spojená se solárním dobíjením.

Takže když to shrneme, jsou chlapácky velké, přitom fantasticky lehké, jdou naprosto přesně, dobíjí se světlem a to je činí v podstatě bezstarostnými. A protože jsou v kategorii nejlepších, samozřejmostí bereme antireflexní safírové sklíčko, 200metrovou voděodolnost a jako bonus osvětlení, budík i stopky.

Alternativa: Z modelů v klasickém stylu pilotek by vás mohla oslovit zajímavá limitovaná edice Prim Aviator s automatickým strojkem.

Prim Aviator Automatic LE 2022 recenze – Zaujal strojkem, překvapil designem
2.8.2022 - Agáta Vřeská
Prim Aviator Automatic LE 2022 recenze – Zaujal strojkem, překvapil designem

Styly hodinek – Základní rozdělení podle účelu
24.2.2021 - Agáta Vřeská
Styly hodinek – Základní rozdělení podle účelu

7) Kategorie: Vojenské

Vítěz kategorie: Hamilton Khaki Field Captain America

Dnes vojenské hodinky vnímáme jinak. Jsou to spíše odolné, nezničitelné hodinky typu G-Shock, nebo naopak super moderní sporttestery typu Garmin Fenix nebo Tactix. My ale vybírali z těch klasických, kterým se říká "field watch", polní hodinky.

Hamilton Khaki Field Captain America jsou dokonalou ukázkou toho, jak převést právě historické vojenské hodinky do 21. století a udělat z retra nestárnoucí klasiku.

Až geniálně jednoduchý design oživený rafinovanými detaily je přesně to, co z modelu Captain America dělá jeden z nejoblíbenějších modelů této původně americké značky s neskutečnou historií.

6 NEJ: Nejikoničtější hodinky Hamilton
7.2.2022 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejikoničtější hodinky Hamilton

Uvnitř je automatický strojek s 80 hodinami rezervy chodu, mají větší průměr 42 mm (ale v nabídce je i menší 38mm verze) a dostaly sexy avangerskou přezdívku.

Hodinky Hamilton bojovaly na mnoha frontách a hrály v mnoha filmech. A není pochyb o tom, že právě tento model si vybojuje místo u mnoha dalších hodinkových nadšenců.

Hamilton ve filmu – přehled filmů a seriálů, ve kterých se objevily hodinky Hamilton
24.6.2020 - Agáta Vřeská
Hamilton ve filmu – přehled filmů a seriálů, ve kterých se objevily hodinky Hamilton

Alternativa: Popravdě, celá kolekce Hamilton Khaki Field je ukázková a najdeme v ní mnoho věrných podob vojenských hodinek, včetně oblíbených Hamilton Khaki Field Mechanical. Pokud byste chtěli sáhnout do jiných, než švýcarských vod, model Orient Star Sports RE-AU02 patří mezi fantastické kousky.

Vše, co musíte vědět o staro-nových Hamilton Khaki Field a ještě kousek historie navíc
24.9.2019 - Agáta Vřeská
Vše, co musíte vědět o staro-nových Hamilton Khaki Field a ještě kousek historie navíc

Hamilton Khaki Field Auto: Hodinky nejen pro filmové nadšence
3.6.2019 - Jiří Marek
Hamilton Khaki Field Auto: Hodinky nejen pro filmové nadšence

8) Kategorie: Outdoorové

Vítěz kateorie: Casio G-Shock Mudmaster GWG-2000

Někdo se bojí třetí světové, někdo zas mutujícího viru, jiný přírodních živlů. Mít hodinky do nepohody má své výhody. A to i při méně katastrofických scénářích. Ať už se bavíme o manuálně náročném zaměstnání, práci na zahradě, adrenalinových sportech, vojácích, hasičích... Odolné, outdoorové hodinky se doma rozhodně sejdou.

Logickou volbou můžou být odolné chytré hodinky typu Garmin Fenix nebo Epix, ale v tomto výběru jsme hledali klasiku, kterou nemusíte dobíjet.

Vrcholným modelem takových hodinek jsou Casio G-Shock Mudmaster GWG-2000, nejnovější model v rodině Mudmasterů. Protože Mudmastery jsou hodinky, které můžete přejet náklaďákem, vystavit extrémním teplotám a ony vám ještě díky Triple Senzoru řeknou jaká je teplota, výškové metry a přes kompas pomůžou najít směr.

Přesný čas si berou automaticky přes starý dobrý dlouhovlnný rádiový signál. Žádné novoty jako Bluetooth. A pokud se stane, že se pár let nedostanete k hodináři? V pohodě, tyhle hodinky jsou vybaveny solárním napájením.

Robustní rozměry a odolnost z nich činí dokonalý nástroj do extrémních podmínek, ale i jako hodinky na běžné nošení do terénu pro všechny, kteří hledají pořádné chlapácké hodinky s užitečnými funkcemi.

Alternativa: Jako alternativu pro ty, co hledají jednodušší, ale stále ryze outdoorové hodinky pro případy, že se nečekaně ocitnete v nemilosrdné divočině, doporučuji Luminox Bearl Grylls Survival Land, které jsou navrženy přesně takto.

6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy
10.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky do apokalypsy

6 NEJ: Nejlepší G-Shocky, jaké jsou k mání
19.5.2022 - Radim Krčmář
6 NEJ: Nejlepší G-Shocky, jaké jsou k mání

9) Kategorie: Retro

Vítěz kategorie: Citizen Bullhead

Vytvořit zajímavé retro hodinky není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Mnoho značek „oživuje“ své historické modely ve snaze přitáhnout pozornost, nebo dokonce zastínit, že nemá nové nápady.

U Citizenu to ale neplatí, protože tento japonský hodinářský gigant má nových technologií a modelů na rozdávání. Reedice Citizen Bullhead tak není ničím menším než perfektní nadčasovou hodinářskou libůstkou.

Bullheady, které si získaly přezdívku podle dvou tlačítek netradičně umístěných nad dvanáctkou, byly typické pro 70. léta a vyráběla je celá řada značek. Citizen patřil mezi ně, i když v té době se jednalo o automatické chronografy, a to dokonce s flyback komplikací. Jednu z původních verzí jste mohli vidět ve filmu Tenkrát v Hollywoodu, kde je nosí Brad Pitt.

Toreadorský zápas s Citizen Bull Head
3.8.2020 - Bohumil Vopršal
Toreadorský zápas s Citizen Bull Head

Dnes je reinkarnace designově velmi věrná své předloze, ale v moderní úpravě. Strojek je quartzový a poháněný světlem, voděodolnost je luxusních 200 metrů a můžete je mít v oceli i titanu, který Citizen umí prvotřídně.

Bullhead je designově poměrně těžký model a zaujme spíše pokročilé chronomaniaky než úplné nováčky, ale v každém případě, na zápěstí ani ve sbírce se neztratí.

Alternativa: Pokud hledáte spíše konzervativnější retro edici, Certina má v nabídce jeden ze svých nejpovedenějších modelů Certina DS PH200M.

6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky
14.1.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky

10) Kategorie: Skeletonové

Vítěz kategorie: Orient Star Classic Skeleton

Skletonových hodinek je jako šafránu. Ale často platí, že když už je značka vyrábí, stojí to opravdu za to a za hodinkami je třeba nějaký příběh nebo výjimečný prvek. Mezi takové patří Orient Star Classic Skeleton.

Orient Star Classic Skeleton recenze – Orient vytáhl kostlivce ze skříně
16.9.2022 - Vojtěch Höhe
Orient Star Classic Skeleton recenze – Orient vytáhl kostlivce ze skříně

Orient Star představil svůj skeleton jako oslavu 70 let od prvních hodinek Orient Star. Vyhrál si nejen s designovou stránkou (a podařilo se mu dosáhnout i na tak těžkou věc u skeletonů, jakou je čitelnost), ale také technologickou.

O značce Orient Star – Sáhnout po hvězdách
1.8.2022 - Agáta Vřeská
O značce Orient Star – Sáhnout po hvězdách

Přes číselník můžete pozorovat jeho strojek F8 s křemíkovým vláskem, který je speciálně barven. Ale především má antimagnetické vlastnosti a skvěle odolává i opotřebení. Je to model pro opravdové fajnšmekry, ale rozhodně se nedá říct, že je určen jen za výkladní sklo. Patří na ruku a díky menším rozměrům se bude i velmi pohodlně nosit.

Orient Star fotogalerie – Když jsou jedny hezčí než druhé
17.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Star fotogalerie – Když jsou jedny hezčí než druhé

Alternativa: Do skeletonů se nepouští každá značka. A když už, tak ne každé se hodinky s průhledem na strojek povede. Mezi ty povedené skeletony ale určitě řadíme Edox Delfin Macano nebo Hamilton Jazzmaster Spiky H.

Hamilton a jeho nový Skeleton Jazzmaster „Spiky H“
7.9.2020 - Agáta Vřeská
Hamilton a jeho nový Skeleton Jazzmaster „Spiky H“

11) Kategorie: Automatické

Vítěz kategorie: Tissot PRX Automatic

Hodinek s automatickým strojkem je poměrně hodně. Ale Tissot PRX se objevily v roce 2021 jako malé zjevení. Za senzační cenu dostáváte stylové automaty s vysokou rezervou chodu a zpracováním, které působí, jako by hodinky byly nejmíň dvakrát tak dražší.

Tissot PRX představení – Nejlepší dostupné švýcarské hodinky za rok 2021?
8.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot PRX představení – Nejlepší dostupné švýcarské hodinky za rok 2021?

Plusové body získaly i za 100metrovou voděodolnost a luminiscenci, protože když je řeč o hodinkách na každodenní nošení, je třeba myslet i prakticky.

Tissot PRX recenze – Ohlédnutí za „starými dobrými“ časy (které nemá chybu)
19.8.2021 - Bohumil Vopršal
Tissot PRX recenze – Ohlédnutí za „starými dobrými“ časy (které nemá chybu)

Povedený design, zajímavá struktura číselníku a samozřejmě i silné jméno švýcarského Tissotu hrály v rozhodování také svoji roli.

Mezi finalisty se dostaly spolu se Seiko Presage Sharp Edged, ale PRX od Tissotu vybojovaly své místo díky obrovské oblibě, které se jim u pánů dostalo. Vlastně by se směle mohly nominovat i v kategoriích retro a společenských hodinek, ale právě kategorie Spolehlivých automatů na každodenní nošení jim sluší asi nejvíce.

Alternativa: Právě Seiko Sharp Edged je ale trochu nedoceněným modelem, a tak – pokud narazíte na úskali integrovaného náramku Tissot PRX – zkuste jako alternativu právě tyto senzační Seika. O svých přednostech budou mluvit samy za sebe.

Tissot PRX – Fotogalerie geniální nostalgie
12.10.2022 - Agáta Vřeská
Tissot PRX – Fotogalerie geniální nostalgie

6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko
8.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejmilovanější mechanické hodinky Seiko

12) Kategorie: Quartzové

Vítez kategorie: Seiko Astron

Klasické hodinky už jsou zřejmě technologicky překonané. Smartwatche je na papíře překonají takřka ve všem. Přesto ne každý potřebuje vědět kolik ušel kroků nebo kdy mu stoupne tlak. Od hodinek čekáte komfort, pocit luxusu, prémiové materiály a hlavně přesný čas.

V takovém případě chtějte quartzové hodinky s pokročilým způsobem seřízení času. Ideálně pomocí GPS.

67 950 Kč skladem

Mezi to nejlepší, co na trhu najdete, patří Seiko Astron. Hodinky si seřídí čas kdekoli na světě, navíc mají všechny perfektní zpracování, ty nejlepší materiály a neodolatelný business design.

Model Seiko Astron SSH069J1 je v černém provedení, má ležérní eleganci a zpracování, které vás přesvědčí o ceně. Antireflex na safírovém sklíčku je například tak dokonalý, že máte pocit, že tam sklíčko ani není. A titanové provedení? Nikdy nepřestanete žasnout nad lehkostí a současně kvalitou hodinek.

Alternativa: Podobné vlastnosti, ale ve sportovnějším stylu jsou Citizen Satellite Wave. Ocení je hlavně muži s pořádným chlapáckým zápěstím, kteří současně hledají poměrně lehké hodinky. Díky titanovému provedení to Citizeny splňují na výbornou.

Seiko Astron GPS – Jakmile jim dáte šanci, dostanou vás
25.4.2023 - Agáta Vřeská
Seiko Astron GPS – Jakmile jim dáte šanci, dostanou vás

6 NEJ: Pánské hodinky s RC nebo GPS synchronizací
5.11.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Pánské hodinky s RC nebo GPS synchronizací

13) Katerogie: Digitální

Vítěz kategorie: Hamilton PSR

Digitální hodinky nám evokují nostalgii. Prostě takové retro. Ale na retru je skvělé, že je nejen nesmrtelné, ale především dokáže svým způsobem vrátit čas. A mít hodinky, které nosili slavní prezidenti, nebo je celý svět obdivoval na ruce filmového hrdiny, nebo snad byly v něčem historicky první... To chce prostě každý hodinkový nadšenec!

Hamilton PSR v klasické, a přesto moderní podobě.

Hamilton PSR v klasické, a přesto moderní podobě.

Přesně proto vybíráme jeden kousek od Hamiltonu, který tohle všechno zvládl. Jde o reedici prvních digitálních hodinek na světě ze 70. let – Hamilton PSR, v době své slávy známé jako Pulsar.

Hamilton PSR: oživení ikony, která dala podobu digitálním hodinkám
6.5.2020 - Agáta Vřeská
Hamilton PSR: oživení ikony, která dala podobu digitálním hodinkám

Nosil je Elvis Presley, Elton John, prezident Ford či herec Jack Nicholson. A ve filmu se objevily na zápěstí Rogera Moora v Bondovce Žít a nechat zemřít. A to je jen začátek seznamu.

Ale celebrity necelebrity, milník nemilník, hlavní je, že reedice vypadá úžasně i dnes. Ať už v klasické ocelové, nebo nové celočerné verzi. Možná neumí žádné smart vychytávky, ale přesně tohle na nich budete milovat.

Hamilton PSR v černém provedení.

Hamilton PSR v černém provedení.

Alternativa: Pokud hledáte digitálky, které nejsou tak úplně typické retro, sáhněte po odolné a stylové kolekci G-Shock ve Full Metal provedení GMW-B5000.

6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky
14.1.2021 - Agáta Vřeská
6 NEJ: Nejzajímavější retro hodinky

Casio splnilo fanouškům sen: G-Shock GMW-B5000 "Full Metal"
10.5.2018 - Vojtěch Pospíšil
Casio splnilo fanouškům sen: G-Shock GMW-B5000 "Full Metal"

14) Kategorie: Jedinečné

Vítěz kategorie: Prim Meteorite Munionalusta

Hodinařina je tradiční umění, které se každá generace snaží posunout ještě o kus dál. Nové komplikace, nové technologie, nové materiály. Proto jsme zařadili kategorii Hodinky s hodinářskou, designovou či materiálovou inovací.

Prim Meteorite Muonionalusta recenze – Skutečně vesmírné hodinky
14.11.2022 - Agáta Vřeská
Prim Meteorite Muonionalusta recenze – Skutečně vesmírné hodinky

Z naší nabídky značek jsme vybrali Prim Meteorite, které oslovují především použitím číselníku z meteoritu.

Tento unikátní materiál s jedinečnou strukturou byl ve světě hodinek používán sice už mnohokrát, ale stále se jedná spíše o vzácný úkaz.

Primu se podařilo tento kousek planetky, která dopadla na Zem před milionem let, dostat na 100 kousků modelu Prim Meteorite Muonionalusta a vybírat můžete ze čtyř barevných provedení.

Uvnitř je švýcarský automatický strojek, který lze vidět přes průhledné dýnko. Pouzdro hodinek je ocelové o průměru 44 mm a vesmírný číselník chrání antireflexní safírové sklíčko.

Prim Meteorite Muonionalusta recenze – Skutečně vesmírné hodinky
14.11.2022 - Agáta Vřeská
Prim Meteorite Muonionalusta recenze – Skutečně vesmírné hodinky

Alternativa: Jako alternativu pro milovníky hodinářských komplikací doporučuji kouknout na modely německé značky MeisterSinger a objevit jejich in-house strojky.

Příběh značky MeisterSinger – Dokonalost nepřijde během několika sekund
14.1.2022 - Agáta Vřeská
Příběh značky MeisterSinger – Dokonalost nepřijde během několika sekund

Jak a z čeho jsme vybírali?

Tento výběr Nejlepších pánských hodinek vznikl jako praktický průvodce výběrem hodinek. Proto v něm najdete pouze modely, které jsou aktuálně v nabídce, dostupné a můžete jimi udělat rovnou radost sobě nebo někomu jinému. A to je také důvod, proč seznam udržujeme stále aktuální.

A z čeho jsme vybírali? Do výběru se dostaly ty nejlepší modely od značek, které máme v nabídce, známe je a sami je nosíme. I proto tady nenajdete třeba Rolexky nebo Orisky. Zato však za námi vybrané hodinky bychom dali ruku do ohně a na většinu máme podrobné recenze, kde se o hodinkách můžete dozvědět vše, co potřebujete.

Mohlo by vás dále zajímat:

Fotogalerie nejkrásnějších dámských hodinek
22.8.2022 - Eliška Měrková
Fotogalerie nejkrásnějších dámských hodinek

Nejlepší chytré hodinky vybrané odborníky
12.9.2022 - Dominik Hok
Nejlepší chytré hodinky vybrané odborníky

Líbil se vám článek?

Každou středu vám e-mailem zasíláme přehled nových článků a soutěží.

Komentáře

Pavelpřed 603 dny, reagovat
Líbí se mi Casio G Shock
Ladislavpřed 603 dny, reagovat
Mudmadter jsou super bomba.
Janpřed 569 dny, reagovat
Z jakého důvodu se článek věnuje pouze levným značkám? Obzvláště když napisete, že jste se nenechali omezit cenou. Tento článek je jen smutná reklama.
Agáta Vřeskápřed 568 dny
Honzo, aktuálně se věnujeme pouze značkám, které máme v nabídce - a tedy je dobře známe, máme vyzkoušené a stojíme si za každým kouskem ve výběru. Ale možná, že se časem dopracujeme i k žebříčku napříč celým hodinářským spektrem :)
Romanpřed 562 dny, reagovat
Certina DS Action, jasná volba.
Vlastimilpřed 479 dny, reagovat
Naprostá spokojenost špičkova kvalita, vzal jsem desítky hodinek. Jen problém se zkrácením náramku.
Dominik Hokpřed 477 dny
Zdravím, Vlastimile. Pokud jste měl nějaký problém se zkrácením, kdyžtak se obraťte na naši linku 800 365 365. Určitě najdou řešení. :)
td-před 184 dny, reagovat
moc se mi libi bullhead mam zatim levnejsi ecozilla a black monster:-) a vypada to na dalsi legendu o ktere jsem nevedel....diky za clanek:-)

Hodinky zmíněné v článku