E-shop a zasílání objednávek funguje na 100%. Ostravská prodejna opět otevřená >> Více podrobností.
» Blog » Suunto

Suunto 5: Otestováno Radimem

Radim Pochyba | 25.7.2019 | 73x komentář

Konečně se mi dostaly pod ruce, vlastně na zápěstí nové Suunto 5, které jsem vám představil ve svém minulém článku. Takže nebudu zabíhat příliš do technických parametrů, zato ale prozradím, jestli splnily má vysoká očekávání. Pojďme zjistit, jaký byl můj týden se Suunto 5!


Je tu něco jinak

Když jsem psal představení této novinky, byl jsem celkem ohromen množstvím funkcí a nemohl jsem se dočkat, až dostanu tento sporttester na vyzkoušení. První věc, které jsem si všiml po rozbalení, mě spíše zarazila. Jde o značné zpevnění řemínku v místě uchycení s pouzdrem. Působilo to na mě celkem nepřirozeně. Samozřejmě toto provedení má své opodstatnění: ve spodní části jsou umístěné navigační čipy, jelikož pouzdro je menší a navigace by se už nevlezla. Při nasazení to byl celkem nezvyk oproti jiným hodinkám, ovšem vše je o zvyku, a tak jsem byl zvědav, jestli s tím budu bojovat dlouhodobě.

Zpevněný řemínek u pozdra má v sobě zabudované navigační čipy

Ovládání na jedničku

Za velké pozitivum beru ovladatelnost pětilačítkového zařízení. Je bezesporu až tak jednoduchá, že by s ní s nadsázkou neměl problém ani šimpanz. Já jsem si ani nečetl návod a díky intuici jsem na vše přišel během pár minut.

  • Pravé horní tlačítko: posouvání nahoru, potvrzování různých voleb, pozastavení aktivity a při delším přidržení aktivujete multisport, který umožňuje přepnout sport, který právě děláte, rychle a jednoduše.

  • Pravé dolní tlačítko: posouvání dolů, potvrzování různých voleb, zaznamenání času na dané kolo (mezičas úseku) a při delším přidržení při aktivitě hodinky zamknete a také poté odemknete.

  • Pravé prostřední tlačítko: potvrzování, respektive výběru jednotlivých funkcí. Při delším přidržení pak aktivujete u poloviny funkcí tzv. "Zkratky". Ty danou sekci otevřou a zobrazí se dílčí menu.

  • Levé dolního tlačítko: vrací akci zpět.

  • Levé horní tlačítko: osvětlí displej, také přepíná možnosti ve vybraných funkcích.

Po přidržení horního pravého a levého tlačítka hodinky restartujete, avšak je třeba je držet +- 13 sekund.

Ovládání je snadné a intuitivní

Konečně v akci!

Díky více než 80 sportovních módům si vybere krom potápěčů opravdu každý. Já jsem využil dvou. Zvolil jsem fotbal a tenis. Přímo v hodinkách se po tréninku dozvíte, jaký byl váš čas, vzdálenost, spálené kalorie, ušlé kroky a průměrná rychlost. Trénink jsem ukončil pravým horním tlačítkem. Okamžitě se mi nabídlo 5 možností, jak se mi sportovalo. Jelikož se mi hrálo dobře a vyhráli jsme, tak jsem zadal 2. nejlepší variantu. Funkce příjemná, avšak slouží pouze jako záznam osobních pocitů, žádný hlubší význam to nemá.

Můžete si vybrat z více než 80 sportovních módů

Sporttester vám také ihned po ukončení aktivity hodí vaši potřebnou dobu na regeneraci. Za mě super! Vážně jsem při tréninku byl se Suunto 5 spokojený. Vzhledem k jejich nízké váze 66g mě ani neomezovaly a sportování jsem si užil. Jsem také rád, že nejsou dotykové. Už jsem měl možnost zkoušet dotykové sporttestery a kvůli zpoceným rukou mi to bylo spíše na obtíž. Ale proti gustu žádný dišputát. On ten dotykáč má něco do sebe a hodně z vás by ho jistě ocenilo.

Sporttester, který pomá ke zlepšným výkonům

Dobré ráno, nezaspali jste

Vstávání určitě nepatří mezi oblíbené činnosti snad u nikoho. Já nejsem výjimkou. Rád si pospím, to je pravda. Ale zase kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Budík v těchto chytrých hodinkách se díky otravnému zvuku a vibracím postará o to, že do práce nezaspíte. Můžete si i o 10 minut budík v neomezeném počtu odložit. Ano, také jsem několikrát odložil. Ovšem vřele nedoporučuji, autobusy totiž u nás jezdí včas. Však to znáte.

Se Suunto 5 nezaspíte a ještě si stihnete vychutnat v klidu kávu

Prodloužená ruka Suunto App

A s pozitivy zdaleka nekončím. Suunto App je bezchybná. Hlavní předností je totiž přehlednost a grafické zpracování. Najdete rychle vše, co potřebujete. Souhrny uplynulých aktivit, ušlých kroků, spálených kalorií, ale také podrobné informace o spánku.

 

Každou aktivitu v Suunto App naleznete přehledně zpracovanou

Jak jsem zmiňoval, s hodinkami jsem sportoval. Jelikož jsem tenis i fotbal hrál na venkovním hřišti, zaznamenaly se mi v appce i pohyby po hřišti. Tohohle si třeba vážně hodně cením. Díky toho uvědomíte, kde se během zápasu více, či méně pohybujete. A to vám může pomoci jako dobrý odrazový můstek do dalších zápasů. Z taktického hlediska mi to pochopitelně více pomohlo při fotbale.

V Suunto App snadně a přehledně

Asi nejvíce se mi líbilo plánování trasy. Tu si nastavíte v mobilní appce a přenesete do hodinek. Ty vám pak směr trasy ukazují díky GPS. Abych pravdu řekl, ozkoušel jsem to pouze na procházce se psem, protože jsem byl příliš líný na běhání. Hanba mi! Ovšem lepší než nic, ne? A mimochodem, neztratili jsme se.

Trasu si můžete naplánovat a jistě se neztratíte

Všechno má svá "ALE"

Jedna věc mi vysloveně vadí. Naštěstí se to netýká hodinek jako takových. Zkrátka nedokážu pochopit, proč lze Suunto hodinky převést do továrního nastavení pouze v nainstalované počítačové verzi Suunto app. Je to vážně nepraktické. Přesně stejný nedostatek mají hodinky od Polaru. Naopak u Garminu stačí prostě a jenom hodinky.

Jelikož provedením jsou Suunto 5 elegantnějšího rázu, nosil jsem je prakticky stále a to i do společnosti. Teda jestli se tak návštěva hospůdky dá brát, po tom sportu totiž člověku to "jedno" pivo bodne, že? V úvodu jsem zmiňoval, že mají výrazné uchycení řemínku k pouzdru. Trochu jsem se bál, že mi toto pevné odstávání bude překážet, ale zvykl jsem si okamžitě. Na vzhled ani pohodlnost při nošení to nemá vliv. I když věřím, že dámy s menším zápěstím by s tímhle mohly mít problém. Co však doporučuji, je hodinky občas sundat, případně omýt a otřít. Po celodenním nošení asi není divu, že se pod silikonovým řemínkem ruka zapotí a nemusí to být příjemné. Což mohu jen potvrdit.

Se Suunto 5 můžete vyrazit do každého terénu

Závěrečný verdikt

Nebudu to protahovat. Já bych je určitě bral. Na mě udělaly obrovský dojem už při představení a ten více méně potvrdily během týdne. Definoval bych je jako skloubení elegance s praktičností. I díky tomu, že nejsou příliš velké. I přesto k nim nepotřebujete vytahovat lupu, abyste něco viděli. Taky se mi během týdne ani nepoškrábaly. Takže minerální sklíčko nezklamalo. Sice časem by nejspíš nějaký ten menší škrábanec určitě přišel. Nejdůležitější pro mě však je, že jako sporttester splňují vše, co potřebujete. A mimochodem vypadají na ruce hezky a nedáte za ně celou výplatu.

Tagy: Chytré | Recenze | Sportovní | Suunto

Líbil se vám článek?

Jednou měsíčně přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

R Opřed 406 dny, reagovat
páni, fakt hezké fotky
Radim Pochybapřed 394 dny
Děkuji, snažím se o autenticitu :)
Milanpřed 401 dny, reagovat
Ahoj Radime, i díky tvé recenzi sem se utvrdil v tom, že do do suunto 5 půjdu,za mě asi poměr cena výkon nejlepší sportovní hodinky, porovnával sem např. S Garmin instinkt, ale co se týká sportovního zaměření jsou suunta asi bezkonkurenční. Takže i díky tobě mám rozhodnuto.
Radim Pochybapřed 394 dny
Ahoj Milane, to mě velice těší, že ti recenze pomohla, přeci jenom proto recenze dělám. :) Jinak jak říkáš, Suunto 5 jsou zhlediska sportovního zaměření na tom lépe než Instinct (které jsou dle mého názoru spíše hodinky do terénu a na výlety a jsou také odolnější). :)
Tomášpřed 395 dny, reagovat
Ahoj, nejdřív bych chtěl poděkovat za pěknou recenzi! Jen tak dál. Nicméně by mě zajímalo, zda si testoval Suunto 5 nebo i jiné hodinky s hrudím pásem nebo bez něj. Má hrudní pás u takových hodinech vůbec význam? Děkuju za odpověď
Radim Pochybapřed 394 dny
Ahoj Tomáši, v prvé řadě není zač a naopak já děkuji za pochvalný komentář, potěší to. :) Testoval jsem víceroznaček značek a vždy bez hrudního pásu. Co se týče přesnosti výsledné tepové frekvence (levné hodinky mají většinou horší snímač - senzor a nejsou tak přesné), ale pokud se rozhoduješ, jestli s pásem nebo bez, tak s pásem budeš mít výslednou tepovou frekvenci určitě přesnější. Určitě se to hodí, ale osobně bych si ho nekupoval, jelikož nepotřebuji znát tyto hodnoty, co nejpřesněji, ale pokud ty ano, tak jdi do hrudního pásu. :)
Martinpřed 373 dny, reagovat
ahoj, chtěl jsem se jen zeptat, jak je to s aplikací movescount? nějak mě to nejde párovat s hodinkami. Suunto app zcela bez problému, ale u movescountu to nějak nejde. Díky
Radim Pochybapřed 371 dny
Ahoj Martine, s aplikací Movescount jdou napárovat pouze hodinky modelových řad Spartan, Ambit, Traverse nebo potápěčské počítače od Suunta. Pokud máš novější řady (například Suunto 3, 5 a 9), tak proto zde funguje pouze nová aplikace Suunto App. :)
Monikapřed 343 dny, reagovat
Dobrý den, hodinky Suunto 5 mám asi 2 měsíce. Bohužel jsem u nich zaznamenala nesprávný počet kroků. Když jdu třeba na vycházku a pozoruji hodinky, počet kroků se nehýbe. Naopak když jsem v klidu a jenom si například čtu, tak klidně samo od sebe naskočí tisíc kroků bez pohybu. Zajímalo by mě jestli se s tím někdo setkal, nebo je jen vada na mých hodinkách. Děkuji za odpověď
Radim Pochybapřed 331 dny
Dobrý den, Moniko, je několik důvodů proč tomu tak může být 1) pohyb ruky při chůzi, či běhu (ovšem hodinky můžou zaznamenávat kroky díky GPS, což by mělo být přesnější) 2) opožděné načítání: to se mi také stalo, ale v intervalu desítek vteřin (max. 2 minuty) a určitě ne po tisících 3) špatný krokoměr (systémová chyba) Podle mě půjde o systémovou chybu, protože krokoměr u takovýchto hodinek má být kvalitní a samotnému se mi při testování nic takového nestalo a hlavně jde o hodně velkou odchylku, tak už jenom kvůli tomu bych hodinky dal na reklamaci.
Milanpřed 335 dny, reagovat
Mám stejný,,problém,, na suunto 9baro, stačí jen trochu hýbat rukou a kroky skáčou po desítkách.
Radim Pochybapřed 331 dny
Dobrý den, Milane, Jak již zmiňuji v reakci na komentář paní Moniky (viz výše). Skákání kroků po desítkách se mi také stává občas, pokud sedí počet, tak jenom krokoměr zaznamenává údaje trochu později. K tomu pohybu rukou, některé (zejména levnější hodinky, či chytré náramky) hodinky toto dělají, jelikož mají horší senzory, ovšem u Suunta 9 by se to stávat nemělo a také bych se obrátil na servis Suunta. Ale mě se to u Suunto 9 nestávalo, ale u chytrých náramků ano.
Romanpřed 331 dny, reagovat
Ahoj, může mi někdo poradit jak přenastavit den datumu. Do nového roku roku šli hodinky Suunto 5 normálně. Prvního ledna byl nastaven pátek místo středy. Jinak jsem velmi spokojen.
Veronikapřed 331 dny
Ahoj, mám ten samý problém a za boha se mi nedaří to srovnat - jestli na něco přijdete, dejte vědět, jsem z toho už na nervy (ne, že by to bylo něco, co člověk kontroluje, spíš mě to prostě z principu vytáčí).
Radim Pochybapřed 331 dny
Ahoj Romane, jedná se o systémovou chybu Suunta, komunikoval jsem se servisem a tvrdí mi, že Suunto tohle řeší. Já jsem na toto narazil hned po novém roce a po aktualizaci (ani po restartování a převedení do továrního nastavení) se datum nezměnilo. Ovšem jak zmiňuje Milan níže, že už mu to po aktualizaci jde, tak je možné, že už to Suunto vyřešili. Vyzkouším aktualizaci a dám vědět, zda to už jde i mě (já to budu konkrétně provádět přes PC - Suunto app for PC).
Radim Pochybapřed 331 dny
Romane a Veroniko, provedl jsem aktualizaci (napojení hodinek do PC, nutné Suunto App pro PC) a již mám v hodinkách 6. ledna 2020 - Pondělí). Možná to půjde i přes mobil, ale nejsem si jistý, prováděl jsem přes počítač. Ale systémovou chybu Suunto poměrně rychle vyřešilo a po aktualizování budete mít správný den v týdnu k aktuálnímu datu. :)
Milanpřed 331 dny, reagovat
Zkus aktualizovat, mně to pomohlo
Milanpřed 331 dny, reagovat
Taky sem aktualizoval prez pc
Radim Pochybapřed 330 dny
Super. :) Byla uváděna data, že každý model bude mít aktualizaci jiný den, ale povedlo se jim to trochu uspíšit, aspoň že tak. Protože já jsem aktualizaci prováděl již 2. ledna a byla neúspěšná, tak jsem rád, že nezaháleli suunťáci. :)
Romanpřed 331 dny, reagovat
Moc děkuji za odpověď. Zkusím je aktualizovat. Také jsem si říkal, že o nic nejde, ale uvnitř to pořád hlodalo.
Radim Pochybapřed 330 dny
Není vůbec za co, jsem rád, že jsem mohl pomoct. :) No hodinky za takový nemalý peníz je fajn vidět správný den v týdnu. Taky mi to vadilo. :)
Romanpřed 331 dny, reagovat
Ještě jsem chtěl dodat, kroky mi hodiny načítají kroky třeba i při čištění zubů. Jelikož jsem levák tak jsem začal nosit hodinky na pravé ruce.
Radim Pochybapřed 330 dny
Bohužel, pokud není krokoměr závislý na GPS, tak při pohybu rukou, což při čištění zubů je jasné, kroky budou naskakovat. Takže jste udělal dobře, že je máte na pravé ruce, snad vás to ale nebude omezovat.
Milanpřed 318 dny, reagovat
Ahoj Radime, děkuji za hezkou recenzi. Uvažuji o koupi, mého prvního sporttesteru v životě a uvažuji právě o tomto modelu. Chci se zeptat, zda je vhodný i pro fitness na trenažérech a zda je použití hrudního pásu na mé volbě, nebo hrudní pás není možné připojit. Děkuji za odpověď.
Radim Pochybapřed 317 dny
Ahoj Milane, prvně děkuji za pochvalu, jsem rád, že se recenze líbí. 1) Suunto 5 je určitě vhodný pro fitness na trenažérech, teda ve sportovních režimech jsem našel tyto: jízda na cyklotrenažeru, veslování na trenažeru, běh na páse a crosstrainer, pokud ti tyto režimy stačí, máš výběr při koupi ulehčený. :) 2) Ano, hrudní pás můžeš k hodinkám připojit. :) Suunto 5 jsou velice kvalitní a spolehlivé hodinky, zejména na sport, věřím, že když si je koupíš, budeš velice spokojený, tak jako jsem byl já. :)
Karelpřed 309 dny, reagovat
Ahoj Radime, super recenze. Chtěl jsem se zeptat na srovnání se Suunto 9. Je tam nějaký zásadní rozdíl ve funkcích nebo v nošení? (velikost, praktičnost, desigm...) Uvažuji mezi Suunto 5, Suunto 9 a Polary Vantage M. Garmin sice asi super ale mam pocit, že v tomto nabušení bych měl koukat asi po řadě Fénix a ta je o dost dražší :-) Běhám a hraji fotbal a k tomu trénuji kluky ve fotbale. Díky a hodně zdaru. Karel
Radim Pochybapřed 309 dny
Ahoj Karle, v první řadě děkuji, jsem rád, že se ti recenze líbila. :) 1) Suunto 5 a 9 se liší v několika důležitých věcech: 9ky jsou větší, mají dotykový dispej (ale také 3 tlačítka), větší výdrž baterie, v typu řemínku (5ky mají GPS v řemínku, tudíž je po stranách zpevněný). Upřímně ani nevím, co bych z těchto doporučil, klíčový je pocit při nošení a to je třeba si vyzkoušet, někomu může vadit, že 9ky jsou vyšší a tudíž se o ně třeba občas zasekne batoh při nasazování nebo se nemusí vlézt pod rukáv a 5ky zase nemusí někomu sedět na ruce kvůli zpevnění řemínku (jak jsem zmiňoval výše). Funkčně to je dost podobné (oba mají běh i fotbal ve sportovních režimech. 2) Co se týče srovnání s Polar Vantage M… upřímně, netestoval jsem je, takže můj názor nebude 100%, ale dost jsem si o nich zjišťoval a na ruce jsem je taky měl, jenom ne zapnuté. Určitě jde o velice dobrý sporttester, velikostně stejně velký jako Suunto 5, v režimu GPS má dokonce mít větší výdrž, ale celkově v režimu měření tepu asi něco okolo 5 dní. Což je určitě horší než oboje Suunto. Řekl bych taky, že kvalita materiálu bude horší a odolnost materiálu také. Ale sedí pěkně na ruce musím říct a naprostou většinu sportovních režimů mají propojené přes aplikaci, takže i fotbal tam nalezneš. Já z těch Polarů mám dobrý pocit, mají taky dotykový displej (+ 5 tlačítek) a lepší grafiku například (ale záleží, co je pro tebe důležité), ale koupil bych si na základě financí a celkového dojmu asi Suunto 5. 3) Jak říkáš, u Garminu, aby to bylo vhodné k tomu, co potřebuješ, by asi byly ideální Fenixy, ale například Instinct taky není špatný. Ale fakt ideální mi přijdou Suunto 5. :) Pak napiš, které sis vybral a jak si s nimi spokojený. :) Hodně štěstí při výběru, snad ti tohle aspoň trochu pomohlo. :)
Karelpřed 309 dny, reagovat
Ahoj Radime, díky za rychlost :-) I pomoc, já se právě začal klonit víc k Suunto 5 protože tam je na rozdíl od 9 treninkový manažer což mi přijde celkem dobrý. Na druhou stranu absence kompasu je sice trochu škoda ale ve většině situací člověk nebloudí :-). U 9 mam trochu strach právě z té výšky hodinek ale zase jsou fakt povedené :) Polary trochu ztrácí jak i ty máš dojem materiálově. Dotykový displej mít nemusím, všude se píše že tlačítky je ovládání skvělé a u za běhu se to bude lépe ovládat než šoupáním prstem po celkem malé plože sklíčka. Jediná věc co mi vrtá hlavou je pásek... Pokud se poškodí asi se u pětky, vzhledem k zabudovanému čidlu nebude moc vyměnit což u 9 je v pohodě. Ještě jednou díky a hodně zdaru :-) Karel
Radim Pochybapřed 308 dny
Ahoj Karle, není za co. :) Suunto 5 by určitě nebyl krok vedle. :) Jak říkáš, škoda toho, že tam kompas není, ale souhlasím, jak často člověk bloudí a myslím, že moc lidí kompas už v dnešní době nepoužívá, i když určitě se najdou uživatelé, kteří ho využívají pravidelně, já se bez něj třeba obejdu. :D Jinak souhlas, 9ky jsou hodně povedené, ale také nepotřebuji dotykový displej, při tom sportu je to stejně dle mého názoru na škodu. K těm řemínkům, u Suunto 5 ho taky můžeš vyměnit (originál okolo 1190 Kč, 9ky trochu dražší a Polary zase levnější, pak záleží i na materiálu a dalších aspektech), ale pouze za originál (u 9 a Polarů Vantage M může být i neoriginální případně, což je výhoda vzhledem k ceně a vkusu člověka). Takže se nemusíš bát, vyměnit půjde, ale jak říkám: pouze originál a stejná barva (což je menší nevýhoda), protože kvůli zmíněnému zabudovanému čidlu by to s jinou barvou vypadalo spíše komicky. :)
Karelpřed 308 dny, reagovat
Super, díky moc a těším se na další erudovaný recenze :-) Jdu do Suunto pětek na 90%, jen si je ještě vyzkouším, jak padnou :-) Karel
Radim Pochybapřed 308 dny
Není za co. :) V nejbližší době další určitě přidám. :) Vyzkoušení bude klíčové určitě. Tak ať Ti padnou Karle. :)
Karelpřed 307 dny, reagovat
Radime, ještě jeden dotaz mám k Suunto 5. Je tam jakýsi tréninkový program, rádce nebo jak bych to popsal... Co si mám představit? Má to nějaký efekt nebo to je jen pro efekt? .-) Díky moc a je to už poslední můj dotaz. Karel
Radim Pochybapřed 295 dny
Ahoj Karle, ano, tréninkový program tam je, funguje to tak, že na základě svých aktivit, ti to vypočte dobu regenerace a postupně ti to začne navrhovat i tréninkové dávky (přímo v hodinkách), na základě toho, jak tě hodinky budou v podstatě poznávat, tak ti to bude tvořit (i na základě paměti) návrh tréninkových jednotek. Samozřejmě, čím déle budeš hodinky nosit, tím budou hodnoty přesnější a přesnější (například kalorie). Ohledně toho tréninkového programu ještě, tak ho mají třeba i Garmin Forerunnery (teď testuju jedny z těch základních 35 a 45 a druhé jmenované už mají v aplikaci možnost výběru 3 trenérů - reálných a dokáží ti navrhnout tréninkový plán, když by ses třeba chystal na maraton nebo jiný závod, ovšem tady si ho můžeš i celkem dost přizpůsobovat svému času, což je také skvělé). A v pohodě, jen se ptej, rád zodpovím každý dotaz, ne vše totiž v článku zaznělo, jak si postupem času uvědomuji. :)
Pavlapřed 305 dny, reagovat
Ahoj, mam hodinky suunto 5, vzdalemost meri presne, ale krokomer se teda hodne seka. Vubec neodpovida kilometrazi. Da se stim prosim neco delat?
Radim Pochybapřed 295 dny
Ahoj Pavlo, poslední dobou se setkávám se stále více dotazy (nejen tady, ale i u nás na prodejně) ohledně problému s krokoměrem. Za mě bych hodinky prvně převedl do továrního nastavení a aktualizoval (Suunto aplikace v PC) a pokud i nadále bude problém přetrvávat, tak využij záruční servis.
Milanpřed 304 dny, reagovat
Mám 9baro a je stejny, nefunguje to prez gps ale podle pohybu ruky,je to opravdu jen orientační..
Radim Pochybapřed 295 dny
Ahoj Milane, přesně jak říkáš, krokoměr funguje na základě akcelerometru, jde tudíž vždy o přibližný údaj. Samozřejmě takové Suunto 5 a 9 už by měly mít ve většině případů lepší senzory apod., takže by zde měl být krokoměr méně citlivý na jakýkoliv pohyb (prohrábnutí vlasů např.) a měl by tudíž zaznamenávat převážně kroky. Ovšem je pravda, že se to často neděje a pokud je tam fakt velká odchylka (z hlediska vzdálenosti a zkušeností), tak to dobře určitě není a já bych v tomhle případě prvně uvedl zařízení do továrního nastavení (aktualizoval) a poté zaslal do servisu při přetrvávajících problémech. Ale krokoměr nebude určitě v tomhle případě přesný na jednotky, či desítky kroků (v tomhle případě bych to ani neřešil upřímně).
Karelpřed 295 dny, reagovat
Ahoj Radime, tak mám Sunnta 5 a velká spokojenost za těch pár dní. Vše funguje super a hodinky dělají co mají a fakt přesně :-) Za tu cenu jsem si vybral asi nejlépe jak to šlo, i díky tobě :) Diště jednou dík. Karel
Radim Pochybapřed 295 dny
Ahoj Karle, tak to jsem za tebe rád a těší mě moc, že ti i mé rady a poznatky pomohly. :) Já jsem si jistý, že ano, ještě bych do té ceny doporučil možná Xiaomi Amazfit Stratos 3 (ale ty jsem ještě netestoval a nemají češtinu, což někomu vyhovovat nemusí :D). Ale zhlediska materiálů, zpracovaní, výdrže a celkově mého pocitu můžu říct, že sis vybral hodně moc dobře. Tak ať se ti dobře nosí. :)
Petrpřed 245 dny, reagovat
Ahoj Radime, ráno po probuzení jsem si všiml, že na displeji je znázorněna šipka směřující dolu a pod ní jsou 4 mini kroužky, z nichž jeden bliká. Na tlačítka hodinky nereagují a po resetu se nic nezmění. Co s tím ?
Radim Pochybapřed 245 dny
Ahoj Petře, upřímně jsem se s tímto ještě nesetkal, ale zjistím, co nejdříve a napíšu zde. :)
Radim Pochybapřed 243 dny
Ahoj Petře, takže za mě jsou k řešení 3 varianty. 1) podržení pravého a levého horního tlačítka na dobu delší než 12 vteřin, zařízení by se mělo pak vypnout a zapnout. Pokud problém bude stále přetrvávat (což hádám,že tohle jsi provedl) tak-> 2) převedení do továrního nastavení (tvrdý reset) prostřednictvím PC aplikace, kterou stáhneš tady https://www.suunto.com/Support/software-support/suuntolink/ (pro MAC a pro WINDOWS, záleží, co máš). Pokud by ani poté toto přetrvávalo, tak-> 3) servis. Jenom bych se Tě chtěl zeptat, má ta šipka s těmi 4 mini kroužky nějaký vliv na chod hodinek? Osobně jsem se s tím ještě totiž nesetkal. Jinak držím palce, ať se ti to pomocí tohoto podaří odstranit (bez servisu samozřejmě :)).
Petrpřed 243 dny, reagovat
Díky moc za rady.
Radim Pochybapřed 243 dny
Rádo se stalo Petře. :)
Petrpřed 240 dny, reagovat
Zdravím Radime,díky té aplikaci se mi podařilo zprovoznit hodinky - jak jsem popisoval šipka dolů adt. znamená nutnost aktualizace.
Radim Pochybapřed 240 dny
Zdravím Petře, díky za info :), jsem rád, že se ti to podařilo. Kdybys měl další dotazy, tak se klidně ptej.:)
Michalpřed 204 dny, reagovat
Zdravím Radime, vybírám první sportster a ani po třech týdnech pilného studia jsem nenašel srovnání suunto5 vs. garmin F5. Sunto 9 moc nechci, jednak kvůli dotyk. displeji a taky už jsou dost drahé. Zatím pro Fenix je oproti Suunto 5 plus to, že má barometr, teploměr a kompas, což docela využiju(použití pro VHT, plavání, běh, i orientační, lyžování a kolo) a v ceně je už dnes rozdíl cca 3 tisíce. (myslím jen fenix 5 ne plus, X, s, atd) dekuju za nazor zkusenejsiho. Michal
Agáta Vřeskápřed 203 dny
Zdravím, Michale. Jde vidět, že hodinky máte fakt skrz naskrz nastudované a díky tomu jste si tak trochu odpověděl. :) Nicméně, jak Suunto tak Garminy jsou skvělé sporttestery. Pokud je pro vás důležitá právě cena, z vašich kandidátů bychom doporučili určitě Suunto 5, jsou spolehlivé, skvěle se ovládají a nejen Radim s nimi měl dobré zkušenosti; jako základní sporttester nabízí fakt všechno důležité. Pokud vám ale chybí nějaké funkce, Garmin je u nás sportovní značka číslo jedna, kterou rádi doporučujeme a rozhodně z nich nebudete zklamaný, zvláště barometr podle zmíněných sportů, které děláte, by se rozhodně hodil... I když u F5 bychom doporučili už jít do Pluska, cenově se sice dostanete o dost výš, ale funkcemi jsou o dost dál, včetně topo map, což si musí každý, kdo to vyzkouší zamilovat (mimoto mají i Garmin pay, uložiště pro hudbu, lepší displej a další). Ale je to samozřejmě už celkem vysoká cena a pokud zmíněné funkce stejně nevyužijete, chápu, proč jste zůstal u Suunto 5 vs F5. Určitě doporučujeme si hodinky i vyzkoušet na ruce, zvážit, nakolik potřebujete zmíněné funkce jako barometr, kompas či teploměr a podle toho už odpověď přijde víceméně sama :) Ať už půjdete nakonec do S5, nebo F5, bude to dobrá volba.;)
mihalpřed 198 dny, reagovat
Zdravím Agáto, děkuji za odpověď nalomila jste mě s F5 plus a opravdu ty platby a mapy jsou velká výhoda, je rozhodnuto. Díky Michal
Agáta Vřeskápřed 198 dny
Věřím Michale, že hlavně ty mapy si opravdu oblíbíte, je to nesrovnatelné s bodovou navigací.:) Ať se dobře nosí i sportuje ;)
Petrpřed 198 dny, reagovat
Zdravím všechny , chtěl bych se podělit o zkušenost s používáním SUUNTO 5. Jsem ten Petr který sháněl radu se zablokováním hodinek. Podařilo se mi pomocí aplikace SUUNTOLINK zprovoznit hodinky , ale situace se neustále opakovala tj.displej se přepnul do módu šipka směr dolů a pod ní čtyři tečky.Již podruhé jsem hodinky reklamoval.(několikrát jsem provedl firmware update a obnovoval tovární nastavení) .Hodinky nevydrželi fungovat ani 24 hod.Prodejce mi vrací hodinky s protokolem, kde je uvedeno , že jsou hodinky v pořádku po provedení nastavení i když mi dojdou poštou v módu šipka dolů...Jsem už dost rozezlen- zatím mluvím slušně. Petr
Agáta Vřeskápřed 197 dny
Úplně chápu, že jste naštvaný, popravdě bych byla asi taky. Chytré hodinky by nám měly život ulehčovat a pomáhat nám, ne přinášet další starosti... Snažili jsme se ze servisu Suunta získat nějaké informace k vámi popsanému problému, ale bohužel pokud hodinky nemají u sebe, doporučí restart, a dále reklamaci. Mrzí mě, že vám nemůžu dát užitečnější radu, než u obchodníka, kde jste hodinky kupoval, dál rázně požadovat opravu přes reklamaci. :( Nicméně bych určitě nelámala hůl nad značkou ani konkrétním modelem. Smartwatche jsou zkrátka elektronika, chybný kus, nebo jiné problémy se bohužel sem tam může objevit, podobně jako u jiných elektronických zařízení...
Františekpřed 132 dny, reagovat
Dobrý den, chci se zeptat jestli je nějaký rozdíl mezi Suunto 5 a Suunto 5 G1. Díky za odpověď.
Agáta Vřeskápřed 132 dny
Dobrý den, jedná se o stejné hodinky, jen s drobnou změnou v názvu. Funkce a vše ostatní je ale naprosto totožné :) Pro upřesnění, G1 znamená označení generace daného modelu. Pokud by se Suunto rozhodlo model upgradovat, bude to Suunto 5 G2. Protože ale zatím je pouze jedna verze, tak Sunto 5 Gen1=Sunnto 5.
Františekpřed 132 dny
Mockrát děkuji.
Romanpřed 131 dny, reagovat
Dobrý den, chtěl bych poradit s nákupem hodinek pro přítelkyni, která má slabší zápěstí. Jedná se mi spíše o radu co se týče velikosti. Předem děkuji za radu. Roman
Agáta Vřeskápřed 131 dny
Zdravím, Romane. Doporučím spíše vyzkoušet, protože je to hodně individuální. Konkrétně já mám malé zápěstí, asi 15cm obvod, a Suunto 5 mi na ruce připadaly po prvním nasazení divně velké a odstáté. Ale u sporttesterů jsem si rychle zvykla a dneska mi nepřijde divné nosit (na sport) třeba Fenix 6 nebo Garmin Instinct. Na celodenní nošení jsem ale pořád zastánce něčeho praktičtějšího a substilnějšího. Je to tedy hodně o preferencích, o zvyku, a Suunto 5 vzhledem k uchycení řemínku na opravdu malém zápěstí sednout nemusí. :) Na druhou stranu mám kamarádku s podobně velkým zápěstím a nosí Suunto Spartany a už mi to u ní vůbec nepřijde nepatřičně velké.
Petrpřed 131 dny, reagovat
Zdravím všechny v diskusi Suunto 5 - po poslední reklamaci s přiloženým dopisem prodejci, konečně prodejce přiznal barvu a uvedl hodinky do provozu předěláním nového softwaru, nyní hodinky již měsíc šlapou bez problému a splňují mé požadavky.
Kamilpřed 128 dny, reagovat
Zdravím, mám malou otázku. Když mám zapnuté notifikace a přijde mi jakékoliv upozornění, jde po například následném přečtení SMS upozornění smazat? Kupí se mi to tam a docela zbytečně. Rád bych přečetl a popřípadě smazal, když to není extra důležité. Díky za odpověď, K.
Dominik Hokpřed 127 dny
Dobrý den, tento problém je typický pro Suunto 3, Suunto 5 a dokonce i Suunto 9. Vzniká v tom případě, kdy jsou hodinky odpojené od telefonu a smažete nějakou notifikaci. Obecně to funguje tak, že když jsou hodinky propojené, smažete upozornění v telefonu, tak se to projeví stejně i v hodinkách. Pokud ale smažete upozornění bez připojených hodinek, tak upozornění zůstane v hodinkách "zmražené". Zkuste kdyžtak na 12 sekund podržet pravé horní tlačíko. Tímto smažete mezipaměť. Nicméně tento krok doporučuji v ždy dělat večer a po synchronizaci. Touto cestou sice smažete notifikace, ale také počet kroků, kalorie apod.. Proto vždy hodinky první synchronizujte a až poté podržte pravé horní tlačítko po dobu 12 vteřin (prostě do té doby, než se vypnou). Pokud vám to nepomůže, tak se, prosím, ozvěte tady do komentářů a zkusím vymyslet jiný způsob. :)
Tomášpřed 70 dny, reagovat
Zdravím, neví někdo, jak se mi mohl posunout datum na hodinkách? Dnes je středa 23.9.2020 a hodinky mi ukazují pátek. Jsem z toho docela zoufalej... díky za pomoc
Dominik Hokpřed 70 dny
Zdravím, hodinky by si měly automaticky získávat data o čase z telefonu. Máte v telefonu zapnutou funkci Bluetooth a synchronizoval jste hodinky s telefonem? Pokud to nepomůže, tak jedině přímo v nastavení hodinek zkontrolovat, jestli je nastavení času nastaveno na "Automaticky". Dalším (dočasným) řešením může být manuální nastavení času.
Tomášpřed 70 dny, reagovat
Já tedy nikde v nastavení nemám, abych mohl zvolit "automaticky". Jinak Bluetooth mám zapnutý pořád a hodinky denně synchronizuji.
Dominik Hokpřed 70 dny
Zdravím ještě jednou, zkuste zkontrolovat nastavení v Suunto aplikaci v telefonu. Najdete to v Nastavení - Obecné - Čas a datum. Tam zvolte "automaticky", po případě manuálně nastavte. Pokud nechcete čas nastavovat neustále manuálně (což chápu), tak pak mou jedinou radou takto na dálku je obnovení výchozího nastavení hodinek a opětovné spárování s telefonem. Pokud bydlíte poblíž Ostravy, tak se můžete zastavit k nám na prodejnu, kde by se to dalo vyřešit snad i jinak než resetem. Ale pokud byste přešel k resetu nastavení, tak se nebojte, data vám zůstanou uložená v mobilní aplikaci. Obnovíte pouze hodinky.
Tomášpřed 70 dny, reagovat
Já se omlouvám, ale ani v aplikaci Suunta nemám žádné nastavení ohledně času a datumu. Můžu se zeptat, jak provedu reset? Děkuji
Dominik Hokpřed 70 dny
K tomu je potřeba připojit hodinky k počítači a mít nainstalovaný program SuuntoLink. V tomto programu nejdříve zkuste hodinky aktualizovat. Třeba to bude řešením. Pokud to nepomůže, tak poté tam najdete i možnost obnovení do výchozího nastavení.
Tomášpřed 70 dny, reagovat
Dobře, zkusím to. Děkuji
Růženkapřed 32 dny, reagovat
Ahoj Radime, super recenze, dekuju. Jen bych se chtěla informovat o možnosti pouštění hudby přes hodinky do sluchátek. Mají tyto hodinky tuto možnost? Já to bohužel nikde nenasla????.. Mam Suunto 5,moc dekuju
Dominik Hokpřed 30 dny
Dobrý den, bohužel, jediný model od této značky, který nabízí hudební přehrávač, je Suunto 7. Model Suunto 5 hudbu přehrát neumí. Dominik Hok
Růženkapřed 30 dny, reagovat
Dobrý den Dominiku, moc děkuji za odpověď. Musím říci, že za cenu, za kterou se hodinky prodávají, a cena není úplně nejnižší, by tato možnost měla být automatická.. Je to škoda... R.
Dominik Hokpřed 30 dny
Dobrý den ještě jednou, Růženko. :) Spíše než cenou je to značkou. Suunto se zaměřuje na ryzí sporttestery – jejich cílem je dodávat přesné měření, odolnost, po případě obstojnou výdrž baterie. Na chytré funkce jako je hudební přehrávač, bezkontaktní placení a jiné, moc nesází. Ale třeba v budoucnu změní názor. :) Například značka Polar také nemívá tyto chytřejší funkce. Oproti tomu Garmin, ten je nabízí hojně. Doufám, že jste ale krom hudebního přehrávače se zařízením spokojená. :)
Růženkapřed 23 dny, reagovat
Dobrý den Dominiku, Pravdou je, že se bez hudby obejít dá, člověk se více soustředí na dýchání a běh. Ale, když běhate stejné delší trasy, tak by se hudba občas hodila :-).. Co se týče samotných hodinek, jsem spokojená, ať je to s funkcemi či baterkou, kdy s GPS vydrží doopravdy dlouho, nemusím po každém tréninku dobíjet.. Hezký den.. R.
Dominik Hokpřed 23 dny
Dobrý den ještě jednou. :) Ano, hudba se sem tam hodí. Sám mám hudbu v hodinkách, takže si nebudu hrát na to, že bych ji nepotřeboval, protože to bych kecal. Ale jsem rád, že jste jinak se Suunto 5 spokojená. :)

Hodinky zmíněné v článku

6 890 Kč skladem
Rozbalené, sleva 3%
8 138 Kč skladem
8 390 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
6 295 Kč nedostupné
8 390 Kč nedostupné
8 390 Kč nedostupné