E-shop funguje na 100 %. Ostravská prodejna slouží jako výdejní okénko >> Více informací.
» Blog » Soutěže

Soutěž o 3 chytré náramky Xiaomi Mi Band 5

Dominik Hok | 13.1.2021 | 1 MIN | 26x komentář

Soutěž byla ukončena

Nechte nám na sebe email a už žádnou další soutěž nepropásnete.

Chytré hodinky či náramek? To je oč tu běží. Někdo sáhne po větším, onen zase po menším. Ale jaké jsou výhody či nevýhody obou zařízení? Odpovězte nám a budete mít možnost soutěžit o 3 chytré náramky Xiaomi Mi Band 5. A k vyběhání těch mnoha porcí bramborového salátu by se fitness náramek jako pomocník hodil, ne?

My odpověď pravděpodobně dost dobře známe, ale rádi bychom znali váš názor, který poté rádi využijeme do chystaného článku. A třeba nám do komentářů napíšete něco, co nás vůbec nenapadlo. A vůbec se to nemusí týkat pouze velikosti či vzhledu. A nebo taky jo. Kdo ví. Piště nám vaše názory do komentářů.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Jaké jsou výhody a nevýhody chytrého náramku oproti chytrým hodinkám?

O co soutěžíme:

Chytrý fitness náramek Xiaomi Mi Band 5.

Termín soutěže:

Soutěž probíhá v termínu od středy 13.1. do pondělí 25.1. 2021. Své názory a postřehy piště do komentářů pod tento článek.

Ať vám žádná soutěž neunikne

Dvakrát do měsíce soutěžíme o nové hodinky a další dárky. Někdy výměnou za správnou odpověď, někdy stačí být jen přihlášen k odběru našeho e-mailového zpravodaje. Nechcete o žádnou soutěž přijít? Stačí se přihlásit k odběru a o všem budete vědět jako první.

Výherce minulé soutěže

V minulé soutěži jsme si na sebe trochu upletli bič. Ptali jsme se na velmi kontroverzní téma a trochu s obavami čekali, co se nám v komentářích objeví. Ale vaše konstruktivní názory nás mile překvapily. A děkujeme za ně!

Původně jsme chtěli vybrat ten komentář, který nám nejvíce padne do oka. Nojo, ale to se ukázalo jako nelehké a těch Primek bychom museli rozdat podstatně víc. Nakonec se nám zdál spravedlivější los. A Prim Czech Team tak půjdou na Slovensko za panem Eduardem Szittay. Jeho odpoveď si můžete přečíst na slovenských stránkách. A my moc gratulujeme. :)

Tagy: Soutěže

Komentáře

Anna Písaříkovápřed 14 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je, že je menší a méně nápadný než chytré hodinky a taky jeho cena je nižší. Nevýhodou chytrého náramku je naopak nižší počet sportovních funkcí, které můžeme využívat.
Hana Pášovápřed 14 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je, že je menší a méně nápadný než chytré hodinky a taky jeho cena je nižší. Nevýhodou chytrého náramku je naopak nižší počet sportovních funkcí
Lukáš Sandhauspřed 14 dny, reagovat
Výhodami chytrého náramku jsou informace na dosah, téměř žádná zátěž při sportování a estetičnost. Téměř všemuodolnost zaručuje, že se o hodinky v podstatě nemusíte bát. Není to jako mít svoje nové Bulovy, u kterých se bojíte rukou i otevřít dveře. Nevýhodami pak nutnost starat se o baterii, s hodinkami se moc není komu chlubit a jako módní doplněk prakticky nefungují. Spíše jsou užitečné než hračka, na kterou se koukáte 100x denně a stejně nevíte, kolik je vlastně hodin.
Zdeněkpřed 14 dny, reagovat
Odpověď na soutěžní otázku je tentokrát velmi jednoduchá. Je to : Propastný cenový rozdíl.
Káťapřed 14 dny, reagovat
Rozhodně velký rozdíl je ve velikosti, náramek se dle mého více hodí na fitness, túry a procházky. Hodinky jsou hezkým módním doplňkem, který splní chytrou funkci, takové 2v1
Renata Benešovápřed 14 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je určitě nízká cena při nákupu malá hmotnost Nevýhodou chytrého náramku oproti hodinkám menší vydrž baterie málo funkcí při měření sportovních aktivit
Pavelpřed 14 dny, reagovat
Výhodu chytrého náramku nevidím žádnou, snad jen velikost, takže o něm člověk neví. Ale hodinky jsou hodinky, i když chytré.
Josef Kubelkapřed 14 dny, reagovat
Nižší cena i velikost jsou výhodami. Nevýhodou je menší počet funkcí.
Kuba Špačekpřed 14 dny, reagovat
Přijde mi, že výhodou chytrého náramku je, že si jej mohu vzít na jednu ruku a na druhé mít své oblíbené "hloupé" hodinky. Se dvěma hodinkami bych si připadal divně :)
Tomáš Bednarzpřed 14 dny, reagovat
Tak to je jasné, hlavní výhoda je že můžu jako chronomagor nosit nadále i klasické hodinky, nevýhoda asi jen méně funkcí.
Milanpřed 14 dny, reagovat
Výhodou náramku je velmi dobrý poměr cena/funkce a velký výběr náhradních řemínků. Nevýhodou je malý displej a hlavně to, že to prostě nejsou hodinky. Na větší ruce vypadají trochu komicky.
Romanpřed 14 dny, reagovat
Vyhodu a v podstate i duvod koupit naramek vidim v tom, ze jej lze kombinovat s hodinkami. Budte zdravi.
Anna Pytlíkovápřed 13 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je, že je menší a méně nápadný než chytré hodinky a taky jeho cena je nižší. Nevýhodou je naopak nižší počet sportovních funkcí.
Milan Zubajpřed 13 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je především, cenová dostupnost a nepatrně ořezané funkce oproti chytrym hodinkám. S tím se pojí i výdrž baterie. Jako hlavní výhoda je, že za nízkou cenu se neznalý i laik blíže seznámi a posoudí zdali mu tyto technické hračky můžou zpříjemnit žití v této mobilní době. Důležité je, jednou s tím začít a až pak konstatovat !! Každý řidič taky neměl jako první auto BMV.
Robertpřed 13 dny, reagovat
Výhody náramku? Velikost, hmotnost, výdrž baterie, jednoduchý dizajn ... a cena ;-) Nevýhody? Méně funkcí ... velikost ... a jednoduchý dizajn :-D
Michal Ochmanpřed 12 dny, reagovat
Žádné výhody u náramku nejsou, snad jen cena a velikost. S hodinkami, které disponuji spousty funkci, bych to vůbec nesrovnával.
Blankapřed 12 dny, reagovat
Výhodou je velká výdrž baterie, přijatelná cena....Nevýhodou méně funkcí, malý a jednoduchý display a nejsou tak hezké, jako klasické hodinky či chytré lepší značky ????
Martinpřed 11 dny, reagovat
Výhody chytrých náramků oproti chytrým hodinkám jsou menší velikost, nižší cena, pro někoho může být výhodou méně funkcí, tak že za ně nemusí připlácet. Nevýhodami můžou být malý displej a pro někoho zase naopak málo funkcí.
Václavpřed 10 dny, reagovat
Výhodou je velikost a cena náramku. V případě xiaomi náramků vysoká výdrž baterie oproti konkurenci. Nevýhodou je malý a méně přehledný display.
Pavelpřed 10 dny, reagovat
Jednoznačnou výhodou náramku je výdrž baterie, jednoduché ovládání a snadný přístup k informacím, nevýhodou oproti chytrým hodinkám je chybějící sensor gps a další doplňkové funkce. (pokud potřebujete jen základní přehled o tom, kolik jste denně ušli a nezajímají vás kde a jak rychle jste běhali, tak je chytrý náramek jasná volba)
Milanpřed 8 dny, reagovat
Jako velký rozdíl vidím v nízké ceně. Proto se domnívám, že jsou náramky velmi vhodné pro seniory a děti. Náramky bych používal hlavně ke sportu a je to něco jako zmenšenina hodinek. Aplikace slouží na monitorování sportu nebo spánku. Oproti tomu mají chytré hodinky daleko širší spektrum aplikací - skoro jako mobil. Fitnes náramky se více hodí na sport, nepotí se pod nimi ruka, jsou velmi odolné a velmi často odolné proti vodě. Baterie u náramku vydrží 1-2 týdny.U hodinek 3-5 dní. Samozřejmostí je propojení s mobilem přes Bluetooth. Většina náramků má čas, datum, dobu jízdy na kole, spálené kalorie, spánkový monitoring, tep srdce, krevní tlak a někdy i EKG a mno dalších funkcí. Náramky jsou vhodné pro děti a zvláště pro seniory (zdravotní monitoring). Náramek můžeme nosit na jedné ruce a hodinky na druhé.Některé náramky umožní ovládat hudbu v telefonu, nebo na dálku stisknout spoušť ve foťáku. Vzhledem ke stálému vývoji techniky budou mít i náramky více a více sportovních a zdravotních funkcí. Domnívám se, že náramky mají před sebou velkou budoucnost.
Lukášpřed 8 dny, reagovat
Výhodou je určitě cena a výdrž baterie. Jako nevýhodu bych viděl chybějící GPS a design. Přece jenom hodinky jsou hodinky :)
Petrapřed 7 dny, reagovat
Výhodou chytrého náramku je, že je menší a méně nápadný než chytré hodinky a taky jeho cena je nižší. Nevýhodou chytrého náramku je naopak nižší počet sportovních funkcí, které můžeme využívat.
Ludmila Borýskovápřed 2 dny, reagovat
Výhoda náramku mensi velikost a cena. To k čemu je určen, to dle mě splňuje. Pokud chci něco víc, je potřeba vybrat jiný výrobek a to chytre hodinky.
Kateřinapřed 2 dny, reagovat
- Nevýhodou většiny chytrých náramků je omezenost funkcí, ať už sportovních režimů, či jiných - např. absence navigace, či nutnost mít u sebe telefon, aby se ušlá trasa zaznamenala do aplikace), nižší kvalita získaných dat (například senzory tepu jsou u většiny méně přesné a krokoměr může být mnohem citlivější). Dále dotykový displej při sportu může způsobit horší ovladatelnost kvůli potu na prstech). Také velikost displeje není vhodná pro lidi, kteří mají horší zrak. + Výhody jsou pak určitě cenová dostupnost, pro nenáročné uživatele jsou náramky vážně jako dělané, jednoduchá ovladatelnost (co se týče intuitivního ovládání a u náramku se člověk prakticky nemá kde v menu ztratit) a výdrž baterie. Řekla bych, že i vyměnitelnost řemínků je u mnoha náramků dost praktická a snadná.
Pavelpřed 2 dny, reagovat
Za mě největší výhody chytrých náramků jsou jejich jednoduchost ovládání a cena. Dají se koupit fakt za pakatel a člověku, který až tak nesportuje a chce to hlavně na tep a kroky to stačí a navíc nabízí i pár základních sportovních režimů (nevýhoda pro velké sportovce je určitě menší množství). Také z hlediska reklamací se většinou mění za úplně nový kus, když se něco pokazí, což mám tedy ze své zkušenosti, kdy mi můj již historický model Mi band 2 vyměnily dvakrát. Plastové sklíčko jen tak nepraskne, i když se odře (zase, pro někoho výhoda, pro někoho ne :)). Pokud se nepletu, tak mnoho náramků vydrží na jedno nabití mnohem déle, než hodinky ve stejné cenové kategorii. Nevýhody jsou úměrné ceně. Náročný uživatel přece nemůže čekat, že chytrý náramek za tisíc korun bude tak kvalitní v práci s daty jako například Fenixy, který má například možnost navigace, což u náramků myslím zatím není a taky by tam mapa ani nešla vidět. :) - Pavel