» Nabídka práce » Provozní manažer (COO)

Provozní manažer (COO)

Výběrové řízení ukončenoHPP60.000 - 100.000 Kč

Hledáme seniorního provozního manažera (COO), který zvládne zkrotit naše firemní procesy, zařídí efektivní fungování přidělených oddělení a zajistí dodržování vysoké úrovně našich služeb.

Zodpovědnosti a náplň práce

  1. Komunikace s vedením - Spolupráce s vedením na vývoji operativních cílů, reporting vedení.
  2. Řízení lidí - Rekrutace a výběr, one-to-one mítingy, operativní dohled, rozvoj týmu, podpora firemní kultury, řízení výkonu, porady, delegování a řízení úkolů, řízení konfliktů, zabezpečení týmu.
  3. Řízení procesů - Mapování a popis procesů, školení a podpora, návrh a implementace změn, automatizace a optimalizace, řízení rizik.
  4. Operativní řízení - Řízení operací a provozu společnosti, monitorování výkonnostních ukazatelů, řízení nestandardních situací.
  5. Řízení financí - Nákladový management, vyjednávání s dodavateli.

Provozní manažer je zodpovědný za provoz a efektivitu našich provozních oddělení: prodejna, sklad, péče o zákazníky, administrativa a gravír.

Požadavky

Vzdělání a praxe

  • Vysokoškolské vzdělání v oboru managementu, podnikání či ekonomie
  • Minimálně 5 let praxe ve středním, nebo vyšším managementu

Charakterové vlastnosti

  • Inteligence a selský rozum - COO si musí umět poradit v nových situacích a vyřešit problémy, se kterými se nikdy dříve nesetkal.
  • Zájem - Je spousta lidí, kteří mají vzdělání i praxi v oboru managementu. Pro mě to je ale jen část splněných předpokladů. Za velice důležité považuji, jestli máte o obor managementu skutečný zájem. Jestli se jeho studování věnuje ve svém volném čase. Ne proto, že vám to někdo nařídil, ale prostě proto, že vás zajímá. Už jste o managementu přečetli spoustu knih, posloucháte managerské podcasty, sledujete jiné úspěšné managery, prostě cokoliv, co vám pomůže dozvědět se o oboru více informací.
  • Pečlivost - COO je zodpovědný za zajištění, aby všechny operace byly v souladu s interními standardy společnosti. Pečlivost je nezbytná pro dodržování těchto pravidel.

Schopnosti a dovednosti

  • Výborné komunikační dovednosti - Prezentační dovednosti, ale také cit pro písemný projev, který je potřeba při popisu firemních procesů.
  • Výborné organizační dovednosti - Organizování vlastní práce a také práce celého týmu tak, aby byla co nejvíce efektivní, je samou podstatou práce provozního manažera.
  • Analytické myšlení - Potřebné pro zhodnocení efektivity aktuálních postupů a procesů, identifikaci a analýzu rizik, atd..

Co přesně po vás budu potřebovat?

Naše firma dorostla do velikosti (cca 50 lidí, obrat 240 mil. Kč) kdy už její provoz není možné řídit pouhou intuicí a selským rozumem. Potřebujeme specialistu (provozního manažera), který bude mít jediný úkol:

Zajistit efektivní fungování provozních oddělení a přitom udržet vysoké standardy našich služeb.

Tento úkol se dá, při troše zjednodušení, rozdělit na dvě hlavní části:

(1) Popis a optimalizace firemních procesů (řízení procesů)

Nejdříve je nutné firemní procesy poznat, pochopit a do hloubky analyzovat. Proto je mezi předpoklady analytické myšlení. Pak je potřeba procesy pečlivě popsat. Proto je u provozního manažera důležitá pečlivost a také cit pro písemný projev. Inteligence a selský rozum jsou pak nezbytné pro následnou optimalizaci těchto procesů.

(2) Zajištění každodenního provozu v souladu s firemními procesy (řízení lidí)

Když jsou procesy popsané a optimalizované, začíná ta složitější část. Zajistit, aby je všichni zaměstnanci znali a aby je dodržovali. Proto jsou nezbytné organizační dovednosti a verbální komunikační dovednosti. V praxi to pak znamená především:

  • Rekrutace a výběr (nalezení těch správných lidí)
  • Pořádat školení (zaučení procesů)
  • Operativní dohled (kontrola, jestli se procesy dodržují v praxi)
  • One-to-one mítingy (zpětná vazba jednotlivcům)
  • Porady (konzultace problematických situací)

Všechny výše uvedené činnosti se samozřejmě dají "nějak dělat" s pouhou intuicí. Všichni zvládneme udělat poradu, nebo dát podřízenému feedback. "Nějak".

Nicméně já hledám manažera, který věci nedělá "nějak". Hledám profíka, který "ví přesně jak". Protože ví, že všemi manažerskými činnostmi se už spoustu odborníků zabývalo mnohokrát a své objevy, postřehy, tipy a doporučení shrnuli v manažerských knihách.

Člověk, kterého hledám, ví, že manažer bez pravidelného vzdělávání, je jako dřevorubec bez pravidelného broušení sekery. Oba můžou pracovat do roztrhání těla, ale výsledek nebude nejlepší.

Jsem si vědom toho, že 9 z 10 manažerů se řídí pouze intuicí, zkušenostmi a přesto jsou úspěšní. Já ale hledám toho desátého, který se v managementu neustálé vzdělává, buď proto, že ho to prostě baví, nebo protože ví, že tupou sekerou se pracuje špatně.

Máte zájem?

Přihlaste se pomocí formuláře níže.

V motivačním textu mě prosím zkuste přesvědčit, že opravdu máte hlubší zájem o management. Klidně mi vypište seznam knih, které s managementem souvisí a které jste přečetli.

Základní parametry nabízené práce

  • Název pozice: Provozní manažer (COO)
  • Pracovní vztah: HPP
  • Nástup: dohodou
  • Mzda: 60.000 - 100.000 Kč
  • Místo výkonu práce: Sirotčí 10, Ostrava Vítkovice
  • Pracovní doba: dohodou
  • Kontaktní osoba: Martin Koňařík, majitel

Naše vize

Doručovat spokojenost a dělat práci na kterou můžeme být hrdí.

Naše hodnoty

  • otevřenost a upřímnost
  • zájem
  • překonávat očekávání
  • skvěle nebo vůbec
  • odbornost

Naše adresa:

Sirotčí 605/10
703 00 Ostrava - Vítkovice
zobrazit na mapě