E-shop a zasílání objednávek funguje na 100%. Ostravská prodejna opět otevřena >> Naše hygienická opatření.
» Blog » Garmin

Garmin Connect nefunguje – nejčastěji kladené otázky

Dominik Hok | 28.7.2020 | 2x komentář

Je už to šestý den, co se Garmin pravděpodobně vypořádává s hackerským útokem. Něco málo už Garmin zprovoznil, ale Garmin Connect stále hlásí stejně oranžovou hlášku „Omlouváme se, probíhá údržba. Zkuste to za chvilku znovu." K zodpovězení těch nejdůležitějších otázek slouží tento článek.

V souvislosti s výpadkem Garminu vznikají ze strany uživatelů časté dotazy. Na něco málo Garmin odpověděl, ale obecně není komunikace Garminu zrovna špičková. My jsme pro vás připravili článek ohledně nejčastějších otázek uživatelů. Některé jsou doplněné také o návod, jak se s problémem vypořádat.

Kdy bude fungovat aplikace Garmin Connect?

Bůhví. Ačkoliv je to velice stručná odpověď, tak je docela trefná. Garmin stále nevydal žádné oficiální stanovisko a pouze prosí uživatele o pochopení a trpělivost. Některé služby jsou už v provozu, ale například aplikace Garmin Connect a Connect IQ stále hlásí svou nefunkčnost. Garmin o stavu jednotlivých služeb informuje na speciální webové stránce. Od včerejška už například lze registrovat nové přístroje.

Jak zálohovat (uložit) data z hodinek Garmin?

Všechna data se ukládají do úložiště samotných hodinek a při prvním připojení se všechna data synchronizují s aplikací Garmin Connect. Do úložiště hodinek se vejdou určitě stovky aktivit. Pokud byste i tak měli strach o ztrátu vašeho zaznamenaného tréninku, tak existuje způsob, jak data z hodinek vyexportovat i bez aplikace:

1. Připojíte své Garmin hodinky kabelem k počítači.

2. V průzkumínku ve složce Tento počítač najdete mezi zařízeními vaše hodinky Garmin. Otevřete je dvojklikem.

3. Dále otevřete složky: Primary > GARMIN > Activity

4. Zde už uvidíte soubory typu FIT, což jsou záznam sportovní aktivity. Pro lepší orientaci si můžete soubory seřadit od nejnovějších.

Pokud vlastníte Macbook, tak použijte program Android File Transfer a dodržte postup výše.

Zkopírovaná data poté můžete vložit do Stravy, Endomonda či jakékoliv jiné aplikace, kterou používáte k záznamu. Pokud si chcete data uložit jen pro jistotu, tak samozřejmě můžete. Soubory získané z úložiště Garminu uložíte do počítače a pokud by se náhodou stalo, že by se po výpadku data nesynchronizovala, tak je můžete importovat do Garmin Expressu ručně.

Do hodinek se mi neukládají sportovní aktivity. Jak to mám vyřešit?

Tento problém se dá vyřešit také podle návodu výše. Ve složce Activity zkopírujte všechny soubory a uložte si je do počítače (pro jistotu). Poté zkuste smazat několik nejstarších sportovních aktivit a mělo by se tak vytvořit místo pro nové aktivity. Starší aktivity se mohou smazat, jelikož už se synchronizovaly před výpadkem Garmin Connect.

Pokud by nepomohlo ani toto, tak zkuste stejný postup, ale neotvírejte úložiště PRIMARY, ale DEVICE. Tam naleznete také složku Garmin a Actitivy. Postupujte podle stejného návodu.

Může někdo zneužít mé platební údaje a můžu hodinkami stále platit?

Ne a ano. Garmin se jasně vyjádřil, že zneužití uživatelských dat (včetně Garmin Pay) rozhodně není možné.

K platbě používají hodinky NFC čip a při zadání údajů o platební kartě do hodinek už není potřeba internetu, ani aplikace Garmin Connect. Takže můžete stále pohodlně platit.

Zůstane v Garmin Connect a Garmin Express má historie?

Na toto se nedá úplně jednoznačně odpovědět. Nicméně by nemělo dojít k žádné ztrátě.

Má smysl vůbec sportovat bez synchronizace?

Toto spíše beru jako formu vtipu, protože věřím, že i takové dotazy se mohou objevit. Výpadek Garminu je takový poprask, že bez „vyplivnutí" statistiky v Garmin Connectu uživatelé očividně nemají ani motivaci sportovat. Sportujete přeci pro sebe, ne pro hodinky. :)

Pokud byste měli nějaké další dotazy, tak se na nás neváhejte obrátit v komentářích.

Tagy: Chytré | Zprávy | Garmin

Líbil se vám článek?

Jednou měsíčně přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Jaropřed 4 dny, reagovat
Prepojenie Garmin a apky Relive. Zda sa ze synchro hodinky a garminconnect bezi ale do Relive sa mi to neimportne. Nahodou k tomu dake info. Diky.
Dominik Hokpřed 4 dny
Zdravím, Garmin na svých stránkách uvádí, že synchronizace s aplikacemi třetí strany je stále ještě limitovaná. Mějte ještě strpení, určitě se to rozjede.