E-shop funguje na 100 %. Ostravská prodejna funguje jako výdejní okénko.>> Více informací.
» Blog » Garmin

Garmin Fenix 6 recenze – jednička mezi outdoorovými hodinkami

Dominik Hok | 25.9.2020 | 14 MIN | 65x komentář

Nad titulkem tohoto článku jsem přemýšlel dlouho, až jsem se dopracoval k tomu, že tam prostě napíšu "jednička mezi outdoorovými hodinkami". O šesté generaci Fenixů se totiž nic jiného ani říct nedá. Je to zkrátka univerzální sporttester doplněný o topografické mapy, obrovské úložiště a nějakou tu chytrou funkci jako je třeba bezkontaktní placení Garmin Pay. Navíc mají tyto hodinky až neuvěřitelnou výdrž a sportovně-elegantní design hodící se ke každodennímu nošení. Který model jiné značky toto může říct? Upřímně, žádný.

Pokud vás zajímá nějaká konkrétní informace, tak si můžete urychlit hledání:

Tentokrát si dovolím začít poněkud subjektivně a neurčitě. Považuji se za člověka kritického a když jsem po měsíci nošení začal psát recenzi na Garmin Fenix 6X, pocítil jsem nejistotu. Šestá generace řady Fenix s sebou nese velkou spoustu předpon NEJ, obrovské množství plusů a napříč trhem naopak málo mínusů. Dovolil bych si snad i říct, že žádné. A to je právě důvod mé nejistoty. Vlajkové lodi americké společnosti Garmin snad ani není co vytknout.

Vzhledově stará dobrá klasika ve třech velikostech

Co se týče vzhledu, tak Garmin vsadil na jistotu. Šestá řada se vzhledově od předchozích generací příliš neliší a myslím, že je to dobře. Hodinky vyzařují sportovně-elegantní design vyšperkovaný kovovou lunetou, kterou jistě ocení uživatelé nevyhledávající ryze plastový vzhled sporttesteru. Fenix 6 se nabízí ve třech velikostních variantách – 6S, 6 a 6X

Dámská verze (Fenix 6S) je obohacena o zlatou či stříbrnou ocelovou lunetou

Nejmenší verze cílí na dámské zápěstí a vzhledově to jasně dáva najevo. V Garminu designerům trochu povolili uzdičku a ti Fenixy doslova zženštili. Fenix 6S se nabízí v jiné než konzervativně černé barvě a obohatil se o zlatou či stříbrnou ocelovou lunetu. Což naprosto chápu, jelikož spousta žen nechce během dne nosit outdoorově vypadající hodinky. Přeci to musí nějak vypadat! Dámská verze má průměr 42 milimetrů, displej o velikost 1,2 palce a hmotnost pohybující se okolo 60 gramů.

Fenix 6 je střední cestou napříč šestou generací Fenixů

Prostředníkem z trojice je varianta Fenix 6, která už není tak "městská" jako verze 6S. Tady už výrobci vsadili na sportovnější vzhled, což platí také pro řadu 6X. Ale jak už jsem zmiňoval, díky kovové lunetě si hodinky udržují také dávku elegance. Proto nevypadají úplně špatně třeba i ke košili.

Fenix 6 má průměr pouzdra 47 milimetrů, displej o velikosti 1,3 palce a hmotnost okolo 80 gramů. Důležité je zmínit, že tato velikost se nabízí také ve verzi s titanovou lunetou, která snížila hmotnost celých hodinek na 72 gramů. Tuto verzi poznáte jednoduše - luneta je o něco světlejší a hodinky se prodávají s mírně extravagantním oranžovým řemínkem.

Největší z trojice (Fenix 6X) váží 93 gramů

A dostáváme se ke mnou testované verzi. Model Fenix 6X má průměr 51 milimetrů, displej o velikosti 1,4 palce a hmotnost 93 gramů. Což upřímně na ruce během dne poznáte. To je dle mého názoru snad jediný mínus na celých hodinkách. Jsou jednoduše těžké. Abych se přiznal, s hodinkami jsem nespal, protože jsem byl rád, když jsem je večer sundal.

Řešením může být verze Fenix 6X Solar, která je díky titanové lunetě i se solárním článkem o něco lehčí než verze bez solárního napájení. Tento model pak váží víceméně stejně jako prostřední velikost - 82 gramů. Samozřejmě je ale potřeba si za to připlatit.

Solární verzi poznáte jednoduše podle světlejší titanové lunety.

Solární verzi poznáte jednoduše podle světlejší titanové lunety.

Displej u 6X narostl o 36 %

Starší pátá generace Fenixů nabízela také tři velikosti, ale s jedním velkým rozdílem. Displej byl u všech variant stejný, tedy 1,2 palce, což je stejně jako má nejmenší verze šesté řady. Okolo displeje pak byla spousta nevyužitého prostoru, který se v Garminu pro tentokrát rozhodli využít naplno. Fenix 6X má plochu displeje oproti 5X větší o 36 %, což rozhodně není málo.

Fenix 5X (vlevo) a Fenix 6X (vpravo).

Fenix 5X (vlevo) a Fenix 6X (vpravo).

Šestá generace Fenixů využívá transflektivní LCD displej

Všechny modely používají transflektivní LCD displej, který se vyznačuje vysokou čitelností i na přímém slunci, permanentním rozsvícením, nízkou spotřebou, ale někomu se může zdát lehce mdlý (jak je pro LCD displeje typické). Ale upřímně, tady Garmin odvedl skvělou práci. Displej je dle mého dostatečně kontrastní.

Přehled základních parametrů velikostních variant

Garmin Fenix 6S Garmin Fenix 6 Garmin Fenix 6X
Průměr pouzdra 42 mm 47 mm 51 mm
Výška pouzdra 13,8 mm 14,7 mm 14,9 mm
Šířka řemínku 20 mm 22 mm 26 mm
Velikost displeje 1,2" 1,3" 1,4"
Rozlišení displeje 240x240 px 260x260 px 280x280 px
Hmotnost Pro/Safír 58/61 g 80/83 g 93/93 g
Titanová verze NE ANO (72 g) ANO (82 g)
Solární verze NE NE ANO

Je libo safír nebo minerál?

Aby to Garmin udělal s výběrem ještě trochu složitější, tak všechny velikosti nabízí v levnější variantě s minerálním sklíčkem s úpravou Corning Gorilla Glass 3 a ve dražší se safírovým sklíčkem.

Samozřejmě, jak už to bývá, tak vše má své pro i proti. Minerální sklo je odolnější proti rozbití, ale není tak obtížné ho poškrábat, takže se na něj doporučuje nalepit ochranné sklo. Oproti tomu safírové sklo je téměř nepoškrábatelné, ale zase méně odolné proti rozbití (je totiž tvrdší, ale díky tomu i křehčí). Další nevýhodou může být horší čitelnost, jelikož safírové sklo vytváří více odlesků, což snižuje kontrastnost barev displeje. Takže pro někoho se zhoršeným znakem bych určitě doporučil verzi s minerálním sklem.

Srovnání Garminů Fenix 6S s minerálním (vlevo) a safírovým sklíčkem (vpravo) pod světlem. (Zdroj: Garmin Forum)

Řemínek vyměníte během pár vteřin

Hodinky se na ruku připevňují silikonovým řemínkem se systémem QuickFit díky kterému můžete řemínky libovolně měnit v řádu několika vteřin. A nabídka řemínků je opravdu široká. Není problém si hodinky vyšperkovat jinou barvou silikonového řemínku, koženým řemínkem či dokonce kovotahem.

Na spodní straně pouzdra se pak skrývá optický snímač tepové frekvence a senzor okysličení krve (pulzní oxymetr). A na bocích pouzdra najdeme 5 mechanických tlačítek, kterými se hodinky ovládají.

Fenix 6 nemá dotykový displej

Ovládání tlačítky má spoustu výhod. Při sportovní aktivitě je tento typ ovládání mnohem jednodušší, a to i za deště, se zpocenýma rukama, v mrazu a třeba i v rukavicích. Ovládání je velice intuitivní a za pár minut to máte v malíku. Nebo v ukazováčku a prostředníčku, záleží na vás.

1 - Podsvícení/Dlouhým stiskem otevřete zkratky, 2 - Nahoru/Dlouhým stiskem otevřete Menu, 3 - Dolů/Dlouhým stiskem otevřete hudbu, 4 - Potvrzovací tlačítko/Spuštění monitoringu sportovní aktivity, 5 - Zpět/Manuální zaznamenání kola

1 - Podsvícení / Dlouhým stiskem otevřete zkratky, 2 - Nahoru / Dlouhým stiskem otevřete Menu, 3 - Dolů / Dlouhým stiskem otevřete hudbu, 4 - Potvrzovací tlačítko / Spuštění monitoringu sportovní aktivity, 5 - Zpět / Manuální zaznamenání kola

V úsporném režimu vydrží solární verze hodinek 120 dní

Výdrž baterie je jedním z velice důležitých polí, kde se soutěží napříč značkami. O prvenství se snažily hodinky jako Polar Vantage V, Suunto 9, ale pak... Přišla šestá generace úspěšné řady Fenix, jejíž nejvyšší model Garmin Fenix 6X Solar je schopný vydržet s aktivní GPS po dobu 66 hodin (příjem polohových dat každou sekundu). V režimu smartwatche hodinky vydrží až 24 dní. Stejnou výdrž baterie už má pouze Garmin Tactix Delta Solar.

Hodinky nabízejí několik režimů, kterými můžete ovlivnit výdrž baterie. Při zaznamenávání trasy hodinky potřebují přijímat GPS signál, což nabití baterie rapidně snižuje. Proto se dá nastavit frekvence snímaní naší polohy. Nejlepším možným nastavením je snímání GPS každou vteřinu, dále je UltraTrac mód, kdy hodinky snímají GPS každou minutu a posledním je expediční režim, ve kterém se dá nastavit rozmezí 15-90 minut.

Jelikož je podřad Fenixu 6 tolik, tak pro větší přehlednost přikládám tabulku s hodnotami:

Garmin Fenix 6S Garmin Fenix 6 Garmin Fenix 6X Garmin Fenix 6X Solar
Režim hodinek až 9 dní až 14 dní až 21 dni až 24 dní
Režim hodinek se spořičem až 34 dní až 48 dní až 80 dní až 120 dní
GPS (1s) až 25 hodin až 36 hodin až 60 hodin až 66 hodin
GPS + hudba až 6 hodin až 10 hodin až 15 hodin až 16 hodin
GPS (1 min) až 50 hodin až 72 hodin až 120 hodin až 148 hodin
GPS (1 hod) až 20 dní až 28 dní až 46 dní až 56 dní

UPDATE - současně se nabízí v solární verzi také verze 6 a 6S (nabídka solárních verzí šesté generace řady Fenix)

Výdrž baterie při příjmu signálu GPS ovlivňuje spousta faktorů

Samozřejmě je velká spousta dalších proměnných, které ovlivní to, jestli se k údaji vypsanému v tabulce dopracujete. Jednou z prvních je to, jestli přijímáte polohová data pouze z navigačního systému GPS, nebo GPS v kombinaci s GLONASS či GALILEO. Při příjmu signálu z více satelitů se výdrž baterie rapidně snižuje. To stejné se děje, pokud máte připojeny externí snímače, aktivovanou Wi-Fi, pulzní oxymetr nebo třeba často nahlížíte do mapy v hodinkách.

Fenixy nově snímají tep také pod vodou

Ze senzorové výbavy hodinky nabízejí optický snímač tepové frekvence, který je schopný poprvé v řadě Fenix snímat tep také (plavci slyšte!) pod vodou. Hodinky opticky měří také okysličení krve. Téměř až samozřejmostí je poté tříosý akcelerometr a gyroskop, barometr, teploměr a kompas.

Hodinky mají voděodolnost slušných 10 ATM, takže vody se rozhodně bát nemusíte. Navíc hodinky odolností splňují vojenský standard MIL-STD-810G (mimo jiné jej splňuje také Garmin Tactix Delta a Instinct).

Garmin nabízí také "osekané" Fenixy bez map, velkého úložiště, hudby a Wi-Fi

Co se týče funkcí hodinek, tak začnu tím úplně nejdůležitějším. Při výběru narazíte na slova jako jsou PRO, Sapphire, Solar a podobně. Proč je to tak důležité? Protože, když si zakoupíte Fenix 6 bez přízviska PRO, v hodinkách neočekávejte velké úložiště (pouze základních 64 MB na aplikace), hudební přehrávač, Wi-Fi a mapy. To hledejte až za příplatek ve verzi PRO.

  • PRO - úložiště 32 GB, topografické mapy, hudební přehrávač a Wi-Fi
  • Sapphire - veškeré výhody jako verze PRO v kombinaci se safírovým sklíčkem
  • Solar - veškeré výhody jako verze PRO s přidaným solárním panelem, který prodlouží výdrž baterie o 10 % a titanovou lunetou

Nejen topografické mapy, ale také mapy golfových hřišť a lyžařských středisek

Pokud se budeme bavit o verzi PRO, můžu vám na rovinu říct, že je skoro až neuvěřitelné, kolik se toho Garminu povedlo nasoukat do pouzdra hodinek (možná proto ta váha?). Velkým lákadlem jsou topografické mapy celé Evropy, které si stáhnete v Garmin Expressu po připojení hodinek k počítači.

Nicméně, v hodinkách nenaleznete pouze podrobné obecné mapy, ale také mapy golfových hřišť a lyžařských středisek. Součástí map je také pokročilá navigace pro kterou rozhodně naleznete využití. Užitečná je například navigační funkce Okružní trasa, kdy hodinky po zvolení počtu kilometrů vytvoří (kdo by to byl čekal) okružní trasu. Takže, pokud přijedete k neznámým horám a budete chtít třicetikilometrovou okružní trasu, tak není problém, stačí to zadat do hodinek. Hodinky k tomu používají algoritmus TrendLine, který zaznamenává nejčastěji využívané trasy ostatními Garmin uživateli.

Empétrojky či Spotify? Není problém

Verze PRO nabízí obrovské úložiště 32 GB pro vaše aplikace, ale hlavně pro hudbu. Ta se do hodinek nahraje skrze Garmin Express na vašem počítači. A věřte tomu, že 32 GB je opravdu dost. Spárování hodinek s bezdrátovými sluchátky vám pak zabere asi minutu.

Pokud jste fanouškem spíše streamovacích služeb, tak hodinky nabízejí už předinstalovanou aplikaci Spotify skrze kterou (po stažení) můžete poslouchat své uložené playlisty offline. To stejné platí také pro Amazon Music, Deezer či iHeartRadio. Výhodou je i ovládání hudby z telefonu. Telefon si tedy můžete strčit do batohu nebo do obalu na ruce a hudbu pohodlně ovládat ze zápěstí.

Hodinky si můžete díky velkému úložišti obohatit o spoustu dalších aplikací. Já osobně jsem si hodinky obohatil o monitoring tenisu, který hodinky v základu nenabízejí. Další užitečnou aplikací je například Alcometer, která mi spočítala, kdy budu zhruba schopný znova řídit po pivku na horách. V mobilní aplikaci Connect IQ naleznete krom aplikací do hodinek také tisíce vzhledů ciferníku.

Nejen, že je těch funkcí tolik, ale ještě jsou pro uživatele přívětivě uspořádané

Mapami, hudbou a velkým úložištěm pro aplikace a hudbu jsem začal schválně, jelikož se jedná o jedno z největších lákadel při koupi šesté generace řady Fenix. Ale zase není potřeba dělat ukvapené závěry, že je to jediný důvod, proč je koupit. Hlavní důvod je to, že toho umí ještě mnohem více. Bude moc pošetilé, když si dovolím říct, že umí všechno, co vůbec dnešní moderní sporttester dokáže?

Kdykoliv chytím do ruky Fenixy, vždy mě pohladí na duši přehlednost jejich uživatelského prostředí. Posunem dolů najdete veškeré (pro vás) důležité informace. To "pro vás" jsem zmínil schválně, jelikož je hlavní obrazovka plně konfigurovatelná. Uvidíte tedy přesně to, co vás zajímá.

Mně osobně se posunem dolů zobrazuje počasí, informace o západu a východu slunce, hodnota VO2Max, kompas, stav tréninku, má poslední aktivita, počet kroků, tepová frekvence, okysličení krve, kalendář, oznámení a ovládání Spotify. Všechny doplňky jsou samozřejmě "otvíratelné", kde se dozvíte podrobnější informace. Pokud byste dali přednost jiným doplňkům, tak se vám na hlavní obrazovce může zobrazovat například stav barometru, výškoměřu, monitoring stresu, dýchání, spánku, počet vystoupaných pater a jiné. Nabídka zobrazení doplňků je opravdu široká.

Velký displej X-ek dokáže najednou zobrazit až osm údajů během sportovní aktivity

Fenix 6 jsou univerzálním sporttesterem, což potvrzují také nabídkou sportovních aktivit. Krom klasických sportů jako je běh, cyklistika a plavání v hodinkách najdete například pilates, jógu, surfování, běžky, bouldering a mnohem více.

Veškeré sportovní aktivity mají konfigurovatelná datová pole (které údaje se vám budou zobrazovat při sportovní aktivitě) a díky velkému displeji se vám během sportovní aktivity může na Fenix 6X zobrazit až osm údajů v rámci jednoho datového pole. U verze PRO a Sapphire jsou pak samozřejmostí dvě datová pole vyhrazená pro mapu a ovládání hudby.

Na jedno datové pole je možné nakonfigurovat až osm údajů

Po ukončení sportovní aktivity hodinky vytvoří podrobnou statistiku vašeho sportovního výkonu. Já s hodinkami nejčastěji běhám a po ukončení monitoringu aktivity mě hodinky obeznámí o celkovém čase, vzdálenosti, nadmořské výšce, průměrném tempu, rychlosti, ale také podrobnějších údajích jako je třeba kadence kroků, spálené kalorie, dechová frekvence a odhadovaná ztráta potu. Při připojení externího hrudního snímače získáte údaje také o průměrné délce kroku, vertikálním poměru a oscilaci, a rovněž o době a vyváženosti kontaktu se zemí.

Souhrn sportovní aktivity v aplikaci Garmin Connect

Souhrn sportovní aktivity v aplikaci Garmin Connect

Ihned po ukončení aktivity hodinky zhodnotí, jaký pro vás měl trénink přínos, aerobní a anaerobní zátěž a dobu regenerace.

Newtonovi jablko na hlavu, mně Garminy z ruky

S Fenixy 6X mám jednu zkušenost z praxe a nedá mi, abych to nezmínil. Tím, že hodinky váží 93 gramů, je samozřejmé, že gravitační síla na ně působící je o něco vyšší. Při sportovní aktivitě hodinky na ruce sem tam nedrží a mají tendenci se hýbat. Setkal jsem se i s tím, že neznamenávaly úplně správně můj srdeční tep. Například, když jsem ve stoje šlapal do kopce na kole a začal jsem pohybovat rukama, hodinky přestaly snímat můj tep, i když se mi tepová frekvence zcela jasně zvyšovala. To je výhoda třeba Garmin Forerunner 945, které jsou téměř o polovinu lehčí a na ruce drží o něco lépe.

Garmin Fenix 6X mají skutečně robustní a těžké pouzdro

Garmin Fenix 6X mají skutečně robustní a těžké pouzdro

Hodinky monitorují spánek i hladinu stresu. Během dne oceníte zobrazení notifikací z telefonu

Z takového toho klasického "Garminovského balíčku" hodinky nabízejí doplňky jako podrobný monitoring spánku, monitoring stresu, počet ušlých kroků a samozřejmě vám hodinky zobrazí veškeré notifikace z telefonu. Své využití si může najít také doplněk Body Battery, který na základě vašeho spánku, stresu a aktivit, určí nabití vašeho těla na škále od 0 do 100.

Sportovci určitě ocení už zmiňovaný odhad hodnoty VO2Max, což je maximální množství kyslíku, které můžete využít během sportovní aktivity. Obecně se to považuje za dobrý ukazatel aktuální kondice, který vás může motivovat k lepším výkonům. Tento ukazatel jsme podrobně popisovali v jednom z našich článků v magazínu.

Během dne rozhodně oceníte bezkontaktní platby a rychlé odpovědi

V čem má dle mého Garmin trochu náskok oproti konkurenci, tak v chytrých funkcích. Fenixy šestky nejsou jen výborný sporttester, ale také nabízejí pár chytrých funkcí k ulehčení života.

Jednou z těch nejvyužívanějších jsou rozhodně bezkontaktní platby přes Garmin Pay. Ačkoliv tuto možnost nabízí konkurence jako je třeba Samsung (Samsung Pay) či Suunto (Google Pay), Garmin má v tomto ohledu jednu nespornou výhodu. Garmin Pay je oproti těmto dvěma konkurenčním technologiím podporováno valnou většinou českých bank (banky podporující platební metodu Garmin Pay).

Častým dotazem ohledně hodinek je "A můžu z nich volat?". U Fenixů bohužel musím nabídnout jednoduchou a pro někoho asi nešťastnou odpověď - NE. Tuto chytrou funkci nenabízí žádný model od Garminu. Nicméně, Fenix 6 nabízí alespoň možnost rychlých odpovědí na zprávy a odmítnutí hovoru. Ale musím zklamat majitele "jablíček", kteří se této funkce v kombinaci s Garminy nedočkají. Samotný Apple totiž povoluje rychlé odpovědi pouze na vlastních Apple Watches.

Koukněte i na videorecenzi:

Pro koho je šestá generace Fenixů vhodná?

Kdybych řekl, že úplně pro všechny, tak to tak trochu bude i nebude pravda. Šestá generace Fenixů je ze všech ohledů špičková. Má skvělý design, úžasnou výdrž baterie a splňuje veškeré podmínky, aby se staly vaším osobním trenérem. Navíc verze PRO nabízí mapy, hudební přehrávač a více než dostačující úložiště 32 GB.

Ale na druhou stranu, řada Fenix má tolik funkcí, že je opravdu málo potenciálních zákazníků, kteří by tyto hodinky využili naplno. Pokud chcete hodinky na občasný běh "okolo vsi", tak jsou pro vás Fenixy víceméně zbytečné. To bych se díval po levnějších variantách od Garminu jako je třeba Forerunner 245 nebo VivoActive 4.

Pokud by vám vadila váha tohoto modelu, tak rozhodně doporučuji Garmin Forerunner 945, který nabízí stejné funkce v lehčím plastovém pouzdře. Od konkurence se jako alternativa vybízí Suunto 9 nebo Polar Vantage V, které jsou ale ryzí sporttestery a proto nenabízí některé chytřejší funkce (pouze notifikace z telefonu).

Nicméně, pokud jste sportovec srdcem i duší, tak koupě těchto hodinek rozhodně nebudete litovat. Velkou výhodou tohoto modelu je to, že díky ocelové lunetě, která hodinkám dodává kapku elegance, se hodí na celodenní nošení. To je právě důvodem, proč se tyto hodinky objevují na zápěstích i méně často sportujících uživatelů. Takže pokud vám nebude líto poměrně vysoké částky za tyto hodinky, i když se nepovažujete za vrcholového sportce, běžte do Fenixu. Dostanete špičku na trhu.

Tagy: Chytré | Recenze | Garmin

Líbil se vám článek?

Každou sudou středu přehled nových článků a soutěže o hodinky na váš email.

Komentáře

Damiánpřed 205 dny, reagovat
1) Podrada Fenix 6 má oproti předchozím displej o velikosti 1,3 palce, což je o 18 % větší - píšete, že Fenix 6 má 1,2 palce, což je špatně - je to jeden z hlavních předností ,,nových" šestek oproti předchozím fenixům. :-) 2) Solární verze se už nabízí ve všech velikostech. Jinak je to povedený článek, Dominiku! :-) Damián.
Dominik Hokpřed 202 dny
Zdravím vás, ano, verze 6 má skutečně displej o velikosti 1,3 palce (upsal jsem se) a v textu jsem to opravil, děkuji za to. Solární verze Fenixů 6 a 6S se na náš e-shop nahrávaly současně jako se tvořil můj článek, proto o nich v textu ještě nebyla zmínka. Teď už je v textu poznámka o jejich existenci. Děkuji za Vaši pochvalu a připomínky. :)
Davidpřed 190 dny, reagovat
Poridil jsem si Garmin Fenix 6X PRO a i kdyz jsem dlouhou dobu premyslel, zdali za tu cenu hodinky potrebuji nakonec jsem do nich sel. A rohhodne nelituji. Do par mesicu jsem Garmin poridil i zbytku rodiny (Fenix 5 a VivoActive 3) protoze jsou proste super. Sve hodinky sundavan pouze pro nabijeni .. jinak nejdou z ruky. Jsem z nich nadsen !!!
Dominik Hokpřed 180 dny
Dobrý den, Davide. Z toho mám upřímně velkou radost a jsem rád, že nelitujete koupě. Hodně zdaru a ať šlapou!
Davidpřed 190 dny, reagovat
Jeste pridavam fotku ;-)
Radek Vyhlídalpřed 186 dny
Wou, to je foto ;-)
Zdeněk Nýdrlepřed 103 dny, reagovat
Dobrý den, před Vánoci jsem si na stará kolena udělal radost zakoupením Garmin fenix 6 PRO Sapphire. V rozhodování ano či ne hrála roli i recenze Dominika Hoka. Chci se touto cestou zeptat, jestli se najde nějaký znalec Garminů, který mně bude ochoten (mailem, telefonicky) poradit s některými "problémy" se kterými si zatím nevím rady. Předem takovému ochotníkovi" děkuji. Zdeněk Nýdrle, nydrlovi@seznam.cz.
Dominik Hokpřed 103 dny
Zdravím, samozřejmě Vám rád pomůžu. :) Poslal jsem vám mail.
Gabriela Pleskotovápřed 103 dny, reagovat
Dobrý den, chtěla jsem se zaptat, jak to s psaním SMS a příjmutím hovorů, když hodinky nemají dotykový displej. A pro jakou verzi androidu jsou určené? Děkuji Gábina
Dominik Hokpřed 103 dny
Dobrý den, na těchto hodinkách psát SMS nejde, máte pouze možnost rychlých přednastavených odpovědi. Přijmout a odmítnout hovor můžete skrze tlačítka hodinek. Nicméně, z hodinek nejde telefonovat. Takže, pokud hovor na hodinkách přijmete, musíte sáhnout po telefonu.
Davidpřed 94 dny, reagovat
U verze Garmin Fenix 6X solar titanium píšete, že má titanovou lunetu. Z jakého materiálu je prosím přezka?
Dominik Hokpřed 94 dny
Zdravím, Davide. Spona řemínku je ocelová.
Michalpřed 92 dny, reagovat
Žádám o radu, fenix6x pro neustále se odporující snímač optický snímač tepu a s nim související oxymetr,při aktivitě taktéž, přiložené foto je 4 hodinová zkouška měření tepu dvěmi zařízeními garmin.
Dominik Hokpřed 91 dny
Dobrý den, asi nemám jinou radu než zkusit hodinky obnovit do továrního nastavení. Pokud problém bude přetrvávat, tak zkusit reklamaci. Častým problémem je také špinavý optický snímač. Zkuste jej umýt, popřípadě otřít.
Evapřed 89 dny, reagovat
Dobrý den, předem se omlouvám za dotaz i přes skvělou a pečlivou recenzi, kterou jste sepsal. Informace z jiných webů a od některých uživatelů neznalých všech funkcí mne matou. Mohou hodinky Garmin Fenix 6 přehrávat hudbu se spárovanými sluchátky? Je možné hudbu přehrávat i pokud s sebou nemám mobilní telefon? Moc děkuji za odpověď, hezký den.
Dominik Hokpřed 88 dny
Zdravím, Evo. Ano, tyto hodinky umí přehrávat hudby se spárovanými sluchátky a nepotřebujete telefon u sebe. :) Buďto si natáhnete MP3 soubory do hodinek přes kabel, nebo je připojíte k Wi-Fi a stáhnete si playlisty ze Spotify či jiných streamovacích služeb.
Davidpřed 88 dny
Snad jen doplnuji, že Spotify je nutne mít v Premium verzi. Aby mohli byt v hodinkach.
Dominik Hokpřed 88 dny
Přesně tak, děkuji za doplnění, Davide. :)
Evapřed 88 dny
Děkuji za odpověď. Z informací na stránkách Garminu jsem nabyla dojmu, že tuto funkci je možné využít pouze ve verzi PRO.
Dominik Hokpřed 87 dny
Evo, tak to pozor, to máte pravdu. Hudební přehrávač má pouze verze PRO. Z vašeho dotazu jsem zcela nepochopil, že myslíte ne-PRO verzi.
Václavpřed 87 dny, reagovat
Zdravím, mám Fenix 6S Pro solar a včera se mi stalo, že po nabití do 100% (nabíjení skončilo kolem 23.00) byly kolem šesté ráno hodinky vypnuté a vybité. Žádné nastavení jsem neměnil. Nemáte někdo tušení čím by to mohlo být, hodinky mám teprve týden, takže se s nimi seznamuji.
Dominik Hokpřed 87 dny
Zdravím, jediné co mě napadá, tak že byste si nechal spuštěnou sportovní aktivitu a hodinky se snažily přijímat signál GPS. Nicméně, při snímání GPS by hodinky měly vydržet 24 hodin, takže je to i tak zvláštní, že ráno byly vybité. Teď bych doporučil hlídat, jestli se problém nebude opakovat. Pokud ano, tak obnovte hodinky do továrního nastavení. Pokud to bude přetrvávat, doporučuji reklamaci.
Václavpřed 87 dny
Díky. Aktivitu jsem určitě ukončil a odeslal. Budu je hlídat.
Martinavčera
Mne sa stalo presne to iste. Mam garmin 6x pro. Na plno nabite a ráno vypnuté a úplne vybite.nebola zapnutá žiadna aktivita. Pomohlo továrenské nastavenie a neopakovalo sa to? Dosť ma to prekvapilo keďže hodiny nemajú ani 3 týždne.
Dominik Hokdnes
Zdravím, Martino. Po čerstvé koupi tento problém můžou způsobovat nestažené aplikace. Stáhněte si do počítače program Garmin Express, připojte hodinky k PC a v programu zkontrolujte, jestli nejsou dostupné aktualizace.
Radopřed 87 dny, reagovat
Dobry vecer. Uz 5 dni bludim po internete a hladam rozne recenzie a rady, ze ako si vybrat hodinky. Najprv som chcel instinct solar, potom som premyslal nad 5x plus so zafirovim sklom a teraz som nasiel fenix 6 ktore su zhruba v rovnakej cenovej kategorii. Instinct solar som teda vylucil a rozmyslam nad fenix 5x plus alebo fenix 6. Ktore s tychto dvoch zariadeni by ste mi odporucil. Nie som ziadny triatlonista ani denny bezec. Hladam len kvalitne hodinky s odolnostou, vodotesnostou aspon 10ATM. Dakujem za odpoved.
Dominik Hokpřed 84 dny
Zdravím, prvním a důležitým argumentem je to, že Fenix 6 je novější model. Máte tam tedy novější senzory, funkce a jiné. Ale říkáte, že nejste denní běžec, tak je pak otázkou, jestli to nutně potřebujete. U 5X Plus je výhoda, že se samozřejmě nabízí za nižší cenu a máte tam safírové sklíčko. Stejně jako Fenix 6 mají snímač tepu, pulzní oxymetr a topografické mapy. Nicméně, když srovnáte displej 5X Plus a 6X, tak 6X má značně větší a kvalitnější displej. Při snímání GPS vydrží 5X Plus 33 hodin a 6X 60 hodin, což už je obrovský rozdíl. S tím, že Fenix 5X Plus se už nevyrábí (a budete mít štěstí, pokud jej ještě vůbec koupíte), tak hrozí, že po čase na tento model už nebudou docházet aktualizace, takže nebudete mít přístup k nejnovějším funkcím a jiné. Oba modely jsou skvělé přístroje, ale osobně bych doporučil spíše šestou generaci Fenixů. Cenový rozdíl tam není až tak markantní a budete mít plně vybavený a moderní přístroj. Kdybyste měl jakékoliv doplňující a podrobnější otázky, neváhejte se obrátit na můj mail – dominik.hok@hodinky-365.cz
Standapřed 86 dny, reagovat
Dobrý den, nemáte informací o další řadě Garmin Fenix 7, kdy by případně měla spatřit světlo světa? Předem diky.
Dominik Hokpřed 84 dny
Zdravím, Stando. Bohužel, Garmin si informace o novinkách striktně hlídá. Co se týče data výdání, Garmin obvykle dodržuje "dvouletky". Fenix 6 spatřil světlo světa v srpnu 2019, tak se dá očekávat, že Fenix 7 vyjde v srpnu tohoto roku. :)
Davidpřed 76 dny, reagovat
Lze nějako odstranit škrábanec ze skla. Po týdnu používání jsem si přes celý displej udělal celkem velký škrábanec vůbec nevím jak, dával jsem pozor, ale je tam. Jaké jsou možnosti opravy. Děkuji
Dominik Hokpřed 75 dny
Zdravím, Davide. Bohužel, škrábanec není možné nijak odstranit. Pokud máte safírové sklo, které by mělo být téměř nepoškrábatelné, můžete zkusit reklamaci, ale pokud máte Gorilla Glass sklíčko, říkám dopředu, že reklamace pravděpodobně nebude úspěšná. Doporučuji kontaktovat servis Garminu, kde by vám mohli říct, kolik by cca výměna skla vyšla. Pokud se rozhodnete pro výměnu, doporučuji pak nalepit na displej ochranné sklo.
Mihalpřed 75 dny, reagovat
Dobrý den, Zrovna uvažuji o 6X pro, jen bych potřeboval poradit. Je lepší minerální sklo a nalepit ochranné sklo, nebo safírové. Popřípadě i na safírove nalepit nějakou ochranu. Předem děkuji za odpověď.
Dominik Hokpřed 74 dny
Zdravím, Michale. Nedá se říct, které je lepší či hořší – oboje mají nějaké plusy a mínusy. Minerální sklíčko je odolnější proti rozbití, ale dá se poškrábat. Oproti tomu safírové je sice téměř nepoškrábatelné, ale safír je křehčí – je tedy snadněji rozbitelný než minerální sklíčko. Obecně se za lepší sklo považuje safírové, ale samozřejmě se to také podepisuje na ceně hodinek. Já bych přizpůsoboval výběr skla tomu, co nejčastěji děláte. Někomu, kdo jezdí sjezdy na kole (hodinky jsou tedy dost pravděpodobně vystavené nějakému narázu), ihned doporučuji minerální sklo. Pro někoho, kdo nedělá takové extrémní sporty a hodinky bude používat na denní bázi při běžném nošení, (a není mu to líto připlatit si) doporučuji safírové sklo nebo aspoň (což je ta levnější varianta) minerální s nalepovacím sklem. Takže se omlouvám, že jsem vám víceméně neodpověděl, ale je to spíše o zamyšlení se nad vámi a jakým způsobem budete využívat hodinky, než o tom, které sklo je lepší či horší.
marošpřed 70 dny, reagovat
Dobrý deň, Váš názor na kúpu Fénixov 6 v základe, teda osekaných o mapy, úložisko a hudbu. Oplatí sa to? Či v tom prípade radšej siahnuť po lacnejšej konkurencií? Ide o to, že úplne nerozumiem či sú v tom aj topo mapy SK územia (keďže v e-shopoch sa uvádza, že CZ topo mapy). Majú také osekané fenixy aspoň navigáciu podľa šípky (ako majú napríklad instinct)? Majú platbu cez GarminPay? Vopred ďakujem za odpoveď
Matěj Urbaczkapřed 69 dny
Zdravím, za mne má smysl jít i do "osekaných" Fenixů. Kvalita zpracování, design, výdrž baterky a další chytré funkce mluví za sebe. Bohužel ani jedno zařízení nenabízí TOPO slovenské mapy. Pokud byste zvažoval dražší verzi Fenixů, tak doporučuji napsat na email: topo@garmin.sk a informovat se o dostupnosti topo map pro přístroj. "Osekaná" verze Fenixů pak nabízí navigaci po slepé mapě podle šipky, jak píšete a stejně tak GarminPay.
Tomášpřed 58 dny, reagovat
Dobrý den, u Garmin Fenix 6 Glass, Silver/Black Band je uveden teploměr ,v manuálu jsem nikde nezjistil kde v menu se na měření teploty dostanu.Děkuji za radu
Dominik Hokpřed 56 dny
Zdravím,Tomáši. Sjeďte úplně dolů na hlavní obrazovce a klikněte na "Upravit". Opět sjeďte úplně dolů a klikněte na "Přidat". Zde vyberte teploměr a přidejte si ho do Menu. :)
Alešpřed 54 dny, reagovat
Dobrý den Můžete mi prosím říct, kolik mm mají Fenixy 6X od osičky k osičce ( zajímá mě to kvůli šířce zápěstí ), ??? Chtěl bych si objednat, ale bohužel v této době je nelze nikde vyzkoušet... Všude se uvádí pouze průměr a to 51mm. Děkuji
Dominik Hokpřed 52 dny
Zdravím, Aleši. Naměřil jsem 60 mm od osičky k osičce. :)
Linouspřed 40 dny, reagovat
Dobrý den. Především díky za super recenzi. Díky Vám jsem do problematiky začal trochu vidět. Je mi skoro padesát a jsem klasický hobík. "Chovám" doma dvě kola, běžky na klasiku i skate, brusle, psa, rád chodím po kopcích a objevuji nové cesty. K běhání hledám cestu... Oslovuje mne i možnost hodinkami platit. Hodinky - žádné - jsem neměl na ruce asi 25 let. Ale Garminy mne nadchly. A když už, tak už. Tak tedy. 6X PRO beru jako základ. :-) Rád bych i solary - zejména kvůli nižší hmotnosti a delší výdrži baterie.... Ale nejsou jiné modely, i třeba nižší, lépe vybaveny zejména mapami? Navigace je pro mne velmi důležitá. Čím lepší mapy, tím lépe. Hodlám přístroj vozit i na řídítkách kola. Voda a bahno... Vydrží to sklíčko? Nebo je moje volba mimo a byl by lepší jiný model? Díky za jakoukoli radu.
Dominik Hokpřed 39 dny
Zdravím, co se týče map, tak jediné modely, které můžu nabídnout jsou Garmin Fenix 6 ,Garmin Tactix Delta Pro (ještě dražší, speciální zaměření pro vojáky) či Garmin Forerunner 945. Forerunner 945 je o značně lehčí (50 gramů), funkčně je na tom úplně stejně (až na pár drobností) jako Fenix 6 a cenovka je ještě o něco níže (z důvodu nepoužití kovů – jsou celé plastové). Co se týče toho kola – safír je téměř nepoškrábatelný, ale Gorilla je zase odolnější. Já osobně bych pro vás radši doporučil Gorilla Glass sklíčko a nalepit si na to ochranné. Na kole se může stát, že spadnete a pak je pravděpodobnější, že si s tím lépe poradí Gorilla. Škrábance pak vyřeší nalepovací sklíčko. :)
Jardapřed 36 dny, reagovat
Dobrý den, mám tactixy a z čeho jsem znepokojen hned několik dní po zakoupení je, že se při zapnutí aktivity chůze načetla chybná výchozí pozice o hezkých minimálně padesát metrů mimo start.. Druhá věc, v noci se mi z neznámého důvodu nemonitoroval spánek. Nepřišel jsem na to proč. Připomínám, že jsem měl pouze aktivní fci nerušit, která by však neměla mít na měření spánku vliv a za druhé, snímač tepu byl zapnutý. No, musím řict, že jsem zatím spíše zklamaný. Perfektní gps jsem považoval za úplný základ. Uvažuji o vrácení.. Díky za postřehy, možná mi někdo otevře oči a poradí, co dělám špatně třeba. J.
Dominik Hokpřed 35 dny
Zdravím, Jardo. Dejte ještě hodinkám čas. Mohl jste být poblíž nějaké vyšší budovy, mohlo být silně zataženo, nebo mohl vadit rukáv oblečení. Zkuste ještě s hodinkami experimentovat a uvidíte, jak se budou chovat dále. Co se týče toho spánku, nemáte ještě další Garmin zařízení spárované s telefonem? Sem tam je problém, že spánek monitorují hodinky, které jsou nastavené jako "Preferované zařízení pro měření aktivit".
Jardapřed 35 dny, reagovat
Dobry den pane Hoku, dekuji Vam za reakci. Spanek dnes meren byl, nevim cim to bylo ten vypadek. To nastaveni preferovaneho zarizeni mam. Je pravda ze jsem sel kolem panelaku, ale vedle bylo prostranstvi 150 metru. Takze jeste je ozkousim a uvidim.
Michal Kanduspřed 34 dny, reagovat
Dobrý den, moc prosím o radu. Po zakoupení hodinek Fenix 6 safir přítelkyni, ze kterých má opravdu radost je dost častý problém s párováním s telefonem. Jedná se o telefon IGET BLACKVIEW GBV9800 Je někde možno zjistit telefon s bezproblémovou kompatibilitou? Michal
Dominik Hokpřed 34 dny
Zdravím, Michale. Mám to chápat tak, že se vám nepodařilo ani spárovat, nebo se hodinky odpojují od telefonu? Zkuste hodinky dát do továrního nastavení a znova spárovat - mohla vzniknout chyba při párování. Posílám návod. Popřípadě, tady je seznam kompatibilních zařízení s hodinkami Garmin.
Martinpřed 34 dny, reagovat
Dobrý den, prosím, výše píšete, že Garmin Fenix 6X mají 60mm vzdálenost osiček. Kolik to je pro 6? Mám zápěstí 160 mm obvod... Díky moc.
Dominik Hokpřed 34 dny
Zdravím, Martine. Teď jsem to byl měřit a je to 50 mm. :)
Martinpřed 33 dny
Děkuji je to na zvážení...nejlépe si je vyzkoušet :)
marianpřed 18 dny, reagovat
Dobry den chcel by som sa spytat ako je to s odolnostou hodiniek fenix 6X sapphire, pretoze nikde blizsie somm sa nic konkretne nedocital ... zaujamam sa preto pretoze casto robim aj extremne sporty ... pri kotryfch mozu byt aj rozne pady .. bahno pocas trail behov a podobne... ci naozaj vydrzia hodinky tak veela bez ujmy na zdravi ... vizualne poskodenie mi nevadi az tak .. ide mi o zachovanie funkcnosti zariadenia vo vnutri aj napriek tvrdsiemu zaobchadzaniu . dakujem
Matěj Urbaczkapřed 13 dny
Zdravím Mariane, hodinky jsem používal pro trailové běhaní v Tatrách, Alpách a dalším drsném prostředí, kde jsem je rozhodně nešetřil a i když se vrátily s pár šrámy, tak na funkčnost to nemělo nikdy vliv. Odolnost je skvělá a nebudete mít problém ani v těch nejtvrdších podmínkách.
Jiřípřed 17 dny, reagovat
Dobrý den, díky za recenzi. Hledám hodinky, které bych využíval především na turistiku a dále silový trénink. Jde mně především o co nejpřesnější měření. Výdrž baterie, GPS, záznam trasy, tep, výškové převýšení a mapy, respektive navigaci. Původně jsem měl v plánu Vivoactive 4, ale ta navigace je pro mě nedostačující. Ideální by byly Fenix 6 Pro s topografickými mapami, nicméně tam mně brzdí ta cena. Chci se zeptat, Gamin 6, které nabízejí navigaci po přímce, jak ta navigace funguje? Můžu navigaci nastavovat přímo v hodinkách nebo musím nastavit trasu v mobilu a tuto trasu do hodinek nahrát? Ještě co se týká citlivosti senzorů u Vivoacitve4 a Fenix6, je tam značný rozdíl? Moc děkuji.
Matěj Urbaczkapřed 13 dny
Zdravím Jirko, co se týče navigace na Fenix 6, tak se jedná o navigaci po slepé mapě, kde je nejlepší si vytvořit trasu v PC a přenést ji pak do hodinek. Přímo v hodinkách můžete nastavit souřadnice pro místo, kde chcete dojít a nebo nastavit kurz, kterého se chcete držet anebo se můžete nechat navigovat podle některé z aktivit, které jste již kdysi vykonal a máte ji v hodinkách uloženou. Senzory jsou stejné, a tak měření je také relativně podobné a nedá se říct, že by Vívoactive 4 nějak zaostávaly s přesností.:-)
Jiřípřed 12 dny
Ok, moc děkuji. Asi nakonec vyberu 6 Pro..:)
Kikapřed 15 dny, reagovat
Ahoj kluci, nejprve bych vám chtěla poděkovat za super recenze, které do problematiky zasvětí i naprosté neznalce..:-) A potom bych ráda položila dotaz - rozhoduji se mezi staršími Fenixy 5S plus a 6S pro/pro solar...(chci mapy i hudbu)..i když vzhled není samozřejmě to hlavní, za ty peníze by člověk měl být asi celkově spokojen..nejsem fanda zlatých kovu(6s pro/pro solar), ale stříbrných (5s plus)..proto mě prosím zajímá, když pominu inovované senzory, oxymetr a možnost snímat tep pod vodou, mapy lyžařských středisek a golfu..je nějaký další zásadní rozdíl, především potom v displayi fenix 5S plus a 6S pro/pro solar? Všude se píše, že obecně u 6.řady je lepší čitelnost/rozlišení/podsvícení, display však je větší až u 6 a 6X, tak nevím, jestli tedy u 6S není s 5S Plus srovnatelný..? Děkuji!
Matěj Urbaczkapřed 13 dny
Zdravím Kiko, parametrově u displejů nenaleznete žádný rozdíl, ale na pohled je znatelná lepší čitelnost. Jinak jste vypsala vlastně všechny rozdíly. Já bych jen přidal delší výdrž GPS a baterky obecně a nižší váhu u Fenix 6. Pokud nechcete zlaté kovy, tak se hodinky s mapami a hudbou dělají v čistě černé variantě stejně jako Fenix 5s plus. Dalším a za mě podstatným faktorem je podpora hodinek u Garminu. Tím, že Fenix 6 je prozatím jejich nejnovětší model, tak se stále zdokonaluje různými aktualizacemi, kdežto na Fenix 5s plus už aktualizace vycházet nebudou. Pro mne by to byl podstatný parametr.:-)
Kikapřed 13 dny
Díky za odpověď a radu, ještě to promyslím. Za mě jako zástupkyni ženského pokolení velká škoda, že Garmin nechal stříbrnou verzi s bílým řemínkem pouze té osekanější verzi 6S. A ještě prosím dotaz k solární verzi, na sklíčko je také možné a vhodné nalepit ochrannou fólii/sklo?
Matěj Urbaczkapřed 13 dny
S tímto problémem bilé varianty jsem se setkával na prodejně často, ale bohužel.:-) Jinak, na solární sklíčko lze nalepit ochrannou fólii/sklo, ale bohužel trošku omezíte funkčnost solárního panelu. Celkově sklíčko je relativně dobře chráněno lunetou, a tak bych se nebál jeho poškrábání.
Kikapřed 13 dny
OK, moc děkuji a jen tak dál s fajn recenzemi! :-)
Robertpřed 11 dny, reagovat
Dobrý den. Moje Garmin Fenix 6X PRO Solar při přechodu displeje do úsporného režimu zhasíná horní polovina displeje a neobnoví se ani při rozsvícení displeje. Obnoví se pouze manuálně po přepnutí displeje do jiného menu a zpět. Setkali jste se prosím s takovou závadou? Další problém je že po spárování s telefonem Iphone nefungují notifikace sms ani volání. Umíte poradit?
Dominik Hokpřed 10 dny
Zdravím, Roberte. S takovou závadou jsem se ještě nesetkal. Zkusil bych reset zařízení a pokud to nepomůže, tak bych to spíše řešil přes servis Garminu. Co se týče upozornění, myslím si, že nemáte povolená veškerá oprávnění ve vašem telefonu. Posílám návod.
Zdenopřed 11 dny, reagovat
Dobry den, Dakujem ze som si mohol precitat doterajsie otazky a odpovede. Objednane mam Fenix6S Pro dovodom je ze ich nechcem odkladat na noc a mam tensie ruky. Otazka uplne elementarna - ked mi pridu mozem ich nabijat nabijackou od mobilu Samsung galaxy S6? Predpokladam ze USB napajaci kablik od hodiniek pripojim do USB vystupu nabijacky mobilu a je to... (ako strojar si myslim ze ked je USB normalizovany, tak to plati a kazdy pin na konektore ma presnu a rovnaku specifikaciu na vsetkych USB ci je to v aute, na Pocitaci, Laptope, nabijacke, )
Dominik Hokpřed 10 dny
Zdravím, nabíječka Garminu je standardní USB a strčíte ji do adaptéru na fotce. :)
Peterpřed 5 dny, reagovat
dobry den, hodinky mam asi dva dni, mam ich stale na ruke, robil som aj 30 minutove kardio cvicenie, kazdy den som presiel asi 15 poschodi nahor aj nadol, ale vobec sa mi nezobrazuje v karte "moj den" polozka "minuty intenzivneho cvicenia". Malo by ist o aktivitu, ktora by sa mala spustit automaticky. Mohli by ste mi prosim poradit? Dakujem.
Dominik Hokpřed 5 dny
Zdravím, Petře. Tyto aktivity by se měly zobrazovat v historii aktivit. Minuty intenzivní aktivity se nezobrazují v "Můj den", ale je na to přímo speciální widget "Minuty intenzivní aktivity".

Hodinky zmíněné v článku

12 490 Kč (doručíme do 23.4.)
Zobrazit další
Rozbalené, sleva 3%
12 115 Kč nedostupné
Rozbalené, sleva 3%
16 480 Kč nedostupné