» Klasické hodinky » Tissot » T-Classic » Carson » T085.410

Hodinky Tissot Carson Quartz T085.410.36.012.00

5 let záruka
Prodej ukončen
Tissot Carson Quartz T085.410.36.012.00 Tissot Carson Quartz T085.410.36.012.00
Prodej zboží byl ukončen
Naposledy dostupné 24.8.2022.
Zobrazit stejné hodinky v jiném provedení
Zobrazit hodinky
Do oblíbených
Související články
Technické parametry
Číslo zboží
059995
Záruka
24 měsíců
5 let záruka na strojek
Značka
Tissot (Švýcarsko)
Potvrzení originality
Určení
Pánské
Hmotnost
48 g (lehké)
Průměr, tloušťka
Ø 40 mm, 8 mm
Tisk v reálné velikosti
Voděodolnost
30 M - umývání rukou
Pouzdro
Ocel, Povrchová úprava: PVD
Sklíčko
Safírové
Řemínek
Kůže
Luminiscence
Není
Strojek
Quartz. ETA 805.112, Hacking
Funkce a vlastnosti
Datum
Stejné hodinky v jiném provedení
Sleva 30% do vyprodání
6 412 Kč skladem

Mít ve své sbírce nějaký elegantní společenský model je pokládáno za základ, ne-li nezbytnost, a právě tradiční švýcarská značka Tissot se za dlouhá léta svého trvání stala synonymem pro klasické společenské hodinky.

Hodinky Tissot Carson Quartz jsou konzervativnější společenské hodinky, které jsou však díky nápadité práci designérů zajímavé a originální. Na hodinkách vyniká vrstvená konstrukce pouzdra, ze kterého vystupuje lesklá, elegantně zaoblená luneta. Elegance je pak umocněna zlatou či růžově-zlatou PVD úpravou pouzdra a lístkovým tvarem drobných ruček s fasetkou. Na čistém bílém číselníku vynikají nenápadné štíhlé indexy v leštěné úpravě a datumové okénko na třetí pozici, které je tvořeno čistým výřezem bez orámování, a tak je jeho pozice na číselníku vizuálně utlumena.

Sofistikovanost hodinek je zachována také průměrnou velikostí 40 mm, která je ideální pro formální a společenské hodinky a díky tloušťce 9 mm také krásně vklouznou pod rukáv saka.

A jak už je u Tissotu zvykem, na hodinkách najdeme i safírové sklíčko, na jehož nechtěné poškrábání byste potřebovali šperk s pravým diamantem (či jiný safír).

Uvnitř se nachází švýcarský quartzový strojek, který je oproti mechanickému přesnější a odolnější a pro mnohé bezstarostnější – je třeba u něj jen co pár let nechat vyměnit baterii.

Model je dostupný na prošívaném koženém řemínku s embosem aligátoří kůže či náramku z ušlechtilé oceli. Při kombinaci s formálnějším oděvem je pak třeba mít na paměti jednoduché pravidlo: ocelové prvky hodinek barevně sladit s ostatními kovovými doplňky (jako jsou manžetové knoflíčky či spona od opasku) a kožené zase s doplňky koženými (boty a opasek).

Pánské hodinky Tissot Carson T085.410.36.012.00 jsou vyrobeny z oceli s koženým řemínkem. Disponují voděodolností 30M, datumovkou a safírovým sklíčkem vysoce odolným vůči poškrábání.